Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Doménu paroubek.eu šéfovi ČSSD bez soudu nevydám, řekl podnikatel

  9:38aktualizováno  12:49
U pražského městského soudu se připomněly časy házení vajec na Jiřího Paroubka. Projednával spor o doménu paroubek.eu, která nabízela úhradu pokut za vaječné útoky na šéfa ČSSD. Doménu zaregistrovala firma Deredes, která ji teď nesmí používat. Převést ji na Paroubka dobrovolně bez soudu ale odmítá.

Doména parubek.eu vyzývala například k házení vajec na Paroubka za peníze. | foto: David W. ČernýReuters

Soud už v srpnu vydal předběžné opatření, na jehož základě firma nesmí s doménou nakládat, může ji pouze převést na předsedu ČSSD.

Jednatel firmy Deredes Aleš Slabý ale dnes odmítl požadavek Paroubkova advokáta, aby k bezplatnému převodu došlo. "To vylučuji," řekl Aleš Slabý k možnosti mimosoudního vyrovnání.

Pře tak bude pokračovat. Paroubkův advokát totiž částečně modifikoval své požadavky a požádal o bezúplatné převedení domény na jeho klienta. Soudce ale rozhodl, že nynější žaloba nemá potřebné náležitosti a je neurčitá, proto ji advokát musí doplnit.

"Není v ní přesně uvedeno, jakého konkrétního jednání žalované strany se žalobce domáhá," řekl soudce Tomáš Novosad. Doporučil nicméně Slabému, aby se s Paroubkem vyrovnal smírem a doménu mu převedl.

Doménu nabídli Lidovému domu za sto tisíc

Firma Deredes si doménu paroubek.eu zapsala hned první den registrace internetových adres s koncovkou .eu, tedy v dubnu 2006. Na stránce byl tehdy rudý plakát s Paroubkem a nápisy KSČSSD a Myslíme to upřímně. Plakát používala v předvolební kampani ODS.

Letos v květnu firma umístila na stránky výzvu k vajíčkovým útokům na šéfa ČSSD při jeho předvolebních akcích.

"Tato webová stránka by měla zorganizovat vaječný odboj započatý hrdinně v Kolíně. Zvolme si vrhače z blízkosti měst Paroubkovy volební cesty! Kontaktujte nás a my Vám zaplatíme pokuty," uvádělo se na webu.

Zároveň se 8. května firma Deredes dohodla na převodu domény na společnost Lorem Ipsum LLC se sídlem v USA. Pak ji ale také nabídla za sto tisíc korun Petru Dimunovi, šéfovi PR oddělení ČSSD. "Nemohu to komentovat," odpověděl Slabého právník na soudcovu žádost o vysvětlení tohoto jednání.

Právě firma Lorem Ipsum LLC je dnes na stránce www.paroubek.eu jmenována jako provozovatel, po chvíli se web přesměruje na stránky www.uhrazeno.cz. Firma ale podle Paroubkova advokáta slouží jen jako krytí spojené s Deredesem, na které česká justice nedosáhne - a tudíž by bylo podstatně obtížnější doménu získat.

Firma Deredes se zabývá vymáháním dluhů a odkupováním pohledávek. Jméno jejího jednatele Aleše Slabého média uvádějí také v souvislosti s rozesíláním nevyžádaných zpráv, takzvaných spamů. Také vstoupil ve známost weby jako antizloutenka.info nebo registrací domény infosoud.cz.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Praha poslala tisíce pokut na špatné adresy. Neplaťte je, vzkazuje řidičům

(Ilustrační snímek)

Do poštovních schránek zaslal pražský magistrát několik tisíc oznámení o zaplacení pokut. Problémem je, že pokuty...

Turisty je potřeba po Krkonoších více rozprostřít, říká nový šéf parku

Robin Böhnisch (21.2.2017).

Nový ředitel Správy Krkonošského národního parku je přesvědčený, že už skončila doba, kdy se na horách stavěly velké...

Tisíce domácností zůstávají bez proudu, na jihozápadě bude dál sněžit

Kolonáda v Janských Lázních (17.1.2018).

Na jihozápadě Čech a na Vysočině bude dnes trvale a místy i vydatně sněžit. Během šesti hodin může napadnout až deset...

Najdete na iDNES.cz