Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

DOKUMENT: Dopis Václava Musílka policii

  17:36aktualizováno  17:36
Setkání s policií po on-line rozhovoru pro iDNES nenechal volební manažer Nezávislých demokratů (předseda V. Železný) bez odezvy. Na postup kriminalistů si stěžuje policejnímu prezidentovi Vladislavu Husákovi v dopise, který přinášíme v plném znění.

Václav Musílek - Václav Musílek odpovídá na otázky novinářů. | foto: David VotrubaiDNES.cz

Vážený pane prezidente,

obracím se na Vás nejen jako řadový občan, který se cítí být poškozen jednáním příslušníků policie- SKPV Prahy III, 1 odd. –násilí, respektive jednáním pprap.Karla Rupperta, ale i jako jeden z volebních  lídrů Nezávislých demokratů.
Jmenovaný policista snížil mojí důstojnost a věrohodnost občana dbalého zákonů tím, že mi veřejně předal předvolání k podání vysvětlení v budově redakce Mladá fronta Dnes.
 Ač věděl, jak sám přiznal, že dvoje předchozí předvolání, která mi zaslal na adresu trvalého bydliště, nesplňovala zákonem stanovenou lhůtu k vyzvednutí obsílky, a tudíž při řádném převzetí, což jsem také učinil, jsem se nemohl k stanoveného jednání dostavit, využil skutečnosti, že jsem na dnešní den byl pozván do redakce MfDnes, aby mi výzvu osobně předal. Zároveň značně nestandardně mi vnucoval, abych převzal výzvu i pro matku mého syna, ač ví, že nemůže nijak než oficiální cestou, tj. prostřednictvím pošty nebo osobně zásilku doručit. Jsem já snad nějaký pošťák či osoba, jenž garantuje předání úřední listiny.
Ať již jeho jednání je způsobeno nedbalostí, neznalostí zákonem určených lhůt, či z jiných důvodů, je zcela nepřijatelné a neakceptovatelné, aby policista, jenž má vyšetřovat oznámení proti mé osobě postupoval tak, abych byl veřejností vnímán jako člověk, který nejen nedbá zákonů, ale opovrhuje příslušnými orgány státní moci.
Nejenže svojí nedbalostí či úmyslem sám mařil úkol veřejného činitele, což samo o sobě je trestným činem, ale při vědomí, že jsem se nemohl k danému dni  dostavit k podání vysvětlení, veřejně lhal, když redaktoru iDNES.cz, tvrdil „že Musílka nemohli sehnat, předvolání k výslechu si na adrese trvalého bydliště nevyzvedl a ani jim nevolal“.
Jak již bylo výše zmíněno, policista věděl, na základě obou dodejek, jenž musí být součásti jim založeného spisového materiálu (Č.j.: OR III-1581/SKPV-OOK1-2005), že jsem si výzvy včas převzal, ale nemohl splnit termín, neboť k němu nebyl ustanovena odpovídající lhůta. Zároveň zkresleně informoval, že se jedná o výslech, ač dobře ví, že mezi výslechem a podáním vysvětlení je podstatný a věcný rozdíl. Navíc nepravdivě tvrdil, že jsem Policii telefonicky nekontaktoval, ač opak je pravdou.
Zcela jednoznačně, díky tomu, že takto  nepravdivě informoval prostřednictvím medií veřejnost, zasáhnul do mých práv a dle mého přesvědčení i do práv politické strany, jejíž jsem místopředsedou a kterou v příslušném volebním obvodě reprezentuji. Takovéto jednání nabízí oprávněnou domněnku ne li jistotu, že celé jednání má jiný podtext a účel, než který policisté prezentují. Nutno zdůraznit, že první výzva mohla být z nedbalosti špatně načasovaná. Opakuje li se však takovéto „opomenutí“ nelze než věc považovat za úmyslnou. I následující postup a jednání tento názor jen potvrzují.
 Je až nepravděpodobné, že na základě krátké noticky, inzerující on-line rozhovor na iDNES.cz, by reagovali a snažili se mi předat jejich nedbalostí dříve nesplnitelné výzvy k podání vysvětlení.

Zůstává otázkou, komu takové jednání a cílená dehonestace v době volební kampaně má sloužit. Je nezvratnou skutečností, že vládnoucí ČSSD, za kterou  kandiduje i Váš nadřízený ministr Bublan, opakovaně zneužívala svého mocenského postavení při zneužívání policie pro své zájmy. Stačí jen odkaz na nedávné události, které vedly k odchodu bývalého premiéra Grosse a prezidenta policie Koláře.
Vážený pane prezidente, tímto Vás žádám, abyste zjednal nápravu, a nechal řádně vyšetřit nestandardní postup, jenž v souvislosti s nastalou volební kampaní vyvolávají oprávněné domněnky a obavy, že má být poškozována význačná politická strana a její zájmy prostřednictvím skandalizace a dehonestace i mé osoby. Zároveň žádám, aby v krátké lhůtě byla ze strany Policie ČR  zveřejněna omluva za nepravdivé informace a poskytnuto věcné stanovisko v iDnes.cz. a případně v médiích, jenž o této události informovala.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Babička unesených dětí promluvila, jejich rodičům neodpustí

Rodiče děti unesli ze strakonického dětského centra při povolených návštěvách.

Ten večer zazvonil dvaasedmdesátileté Eulálii Slobodové v bytě v Banské Bystrici mobil a ona ve vteřině věděla, kdo...

Koho vybrat za prezidenta? Kalkulačka vám ukáže, s kým se shodujete

Volební kalkulačka iDNES.cz

Nejste si jistí, kterému z prezidentských kandidátů dát v lednové volbě svůj hlas? Volební kalkulačka, kterou...

Start aukce pivních lahví se blíží. Vydražte unikát a pomozte vozíčkářům

Každý rok navrhuje unikátní pivní láhve Pilsner Urquell jiný sklářský designér.

Úderem deváté hodiny odstartuje na iDNES.cz tradiční vánoční dražba deseti originálních pivních láhví Pilsner Urquell....Najdete na iDNES.cz