Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dohoda se společností Gemstar otevírá dveře cenově dostupné platformě elektronických knih

  19:57aktualizováno  19:57
- Společnost THOMSON multimedia (SICOVAM: 18453 a NYSE: TMS), přední světový výrobce digitální spotřební elektroniky proslulý oblíbenými značkami RCA a THOMSON, oznamuje zahájení spolupráce se společností Gemstar International Group Limited (NASDAQ: GMST). Předmětem společného podniku bude digitální elektronická literatura.

"Jako společnost, jejíž každoroční prodej spotřební elektroniky se pohybuje v miliónech kusů jsme přesvědčeni, že nabídka cenově dostupných elektronických knih a souvisejících služeb představuje zajímavou obchodní vyhlídku. Literaturu v digitální podobě můžeme zpřístupnit širokému okruhu čtenářů.  Se zvyšujícím se rozsahem služeb očekáváme zisky s každým titulem uvedeným do elektronické formy," vysvětluje Jim Meyer, výkonný viceprezident New Media Services společnosti Thomson.

Očekává se, že na základě uvedené rozsáhlé smlouvy mezi partnerskými společnostmi dojde v letošním roce k poklesu cen elektronických knih.  V dceřinných společnostech Gemstaru, NuvoMedia Inc. a Softbook Press, již probíhá vývoj nových verzí oblíbených produktů Rocket eBook® a Softbook Readers®.  Příští generace elektronických knih nabídne výrazné vylepšení funkcí, snížení velikosti a hmotnosti oproti současným modelům. Prostřednictvím internetu bude možno realizovat nákupy či nových titulů v on-line elektronických knihkupectvích. Thomson a Gemstar se rovněž dohodly na spolupráci v oblasti propagace elektronické literatury a zahájení rozsáhlé reklamní kampaně v dalších měsících.

Očekává se, že společné úsilí obou partnerů povede ke snížení doporučených maloobchodních cen potřebného hardware, k větší dostupnosti titulů a zavedením nových metod datového přenosu ke zjednodušení distribuce titulů.

Obě společnosti budou při rozšiřování nynější nabídky souvisejících služeb postupovat společně, plánuje se vydávání elektronických časopisů, barevných katalogů, slovníků, učebnic pro všechny formy vzdělávání a obchodně-technických publikací. Elektronická kniha bude navíc obsahovat programové vybavení, které může plnit funkci osobního digitálního asistenta, ukládat a vyvolávat osobní informace, spravovat plánovací kalendář a telefonní seznam.

 

"Rozvoj trhu s elektronickými knihami byl dosud bržděn vysokými cenami a nedostatkem titulů.  Jedná se o klasický problém 'vejce nebo slepice'.  Od spolupráce se společností Gemstar si slibujeme, že uvedením cenově dostupné řady elektronických knih pod značkou RCA oslovíme širší okruh zákazníků, zvýšíme množství a kvalitu elektronických publikací" uvedl Meyer.

Čtenáři si mohou již nyní stahovat nové tituly z virtuálních knihkupectví prostřednictvím sítě Internet.  Pomocí zabudovaného modemu s vysokou přenosovou rychlostí nebo v kombinaci s osobním počítačem lze román běžného rozsahu stáhnout během třech minut či dříve.  Základ společného úsilí je tvořen bezplatnou elektronickou programovou nabídkou pro více než 1.5 miliónu televizních diváků, čímž Gemstar a Thomson dále zdokonalí přístup a zvýší rychlost přenosu informací do elektronických knih.

Digitální elektronická kniha má oproti klasické papírové knize několik předností. Kapacita přístroje umožňuje uložení řady titulů, což přijde vhod zejména na cestách.  Další výhodou je možnost doplnění obsahu kdekoli ve světě  - zahraniční cestující ocení bezproblémový přístup ke knižním novinkám a zprávám z domova.
Jedním dotykem lze snadno upravit světelnou intenzitu pozadí a změnu velikosti písma a tím zvýšit čitelnost.  Mezi další výhody patří interaktivní slovníky, umožňující vyhledávání slovních významů, práce se záložkami, vyhledávání slov a vytváření poznámek. Elektronické knihy nabízí obdobně jako všechny nové internetové nástroje okamžitý přístup, snadné intuitivní používání, mobilitu a další rozšiřování -- to vše v přijatelné ceně.


Údaje o společnosti:
THOMSON je panevropskou obchodní značkou společnosti THOMSON Multimedia Group.
Čtvrtý největší světový výrobce spotřební elektroniky vykázal v roce 1999 prodej ve výši €6.7 miliard a zaměstnával 55,000 pracovníků ve více než 30 zemích. Společnost THOMSON Multimedia se zabývá čtyřmi hlavními obory: zobrazovacími komponenty, spotřebními výrobky, vývojem nových médií a patentovým a licenčním řízením. Společnost vyvíjí, vyrábí a prodává obrazové komponenty a spotřební výrobky - televizory, videorekordéry, videokamery, digitální dekodéry, přehrávače DVD, audio a komunikační zařízení a profesionální video techniku. Cenné papíry společnosti THOMSON Multimedia jsou kótovány na burzách v Paříži (SICOVAM : 18453 a New Yorku, NYSE : TMS).

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

VIDEO: Balíky létaly z auta do dálky, pošta pracovníka vyhodila

Pošta v akci. Svérázné doručování balíků zachytil svědek

Okamžitým ukončením spolupráce „ocenila“ Česká pošta pracovníka, kterého svědek natočil, jak v obci Strání na...Další z rubriky

Britským euroskeptikům hrozí soud. Maří vyšetřování kampaní k brexitu

Nigel Farage, lídr strany UKIP, opouští hlasovací místnost v Biggin Hill (23....

Britská euroskeptická strana UKIP čelí soudnímu stání kvůli své kampani před referendem o vystoupení Spojeného...

Víc peněz pro oběti teroristických útoků, žádá zmocněnec německé vlády

Německá kancléřka Angela Merkelová navštívila vánoční trhy na náměstí...

Zmocněnec německé vlády pro oběti loňského teroristického útoku na vánoční trhy v Berlíně Kurt Beck požaduje výrazně...

Belgie přišla o hvězdné nebe. Světelný smog přiživuje energetická lobby

Snímek z Mezinárodní vesmírné stanice pořídil astronaut Thomas Pesquet. Vlevo...

Světelné znečištění trápí většinu států po celém světě. Nejhůře je na tom Belgie, kde na většině míst jede pouliční...Najdete na iDNES.cz