Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dobrý prezident - VH

  16:22aktualizováno  16:22
Pana Václava Havla si velice vážím. Někdo může proti tomuto muži namítat spoustu argumentů, ať už je to neuvážená amnestie nebo neonové srdce; podle mě tyto argumenty hravě převáží dar tj. víra, kterou se nám snažil po dlouhých 13 let předat.
Jako disident, pronásledovaný rudým režimem měl spoustu možností prohlédnou všechny praktiky, které státní moc používala k manipulaci našeho národa. Jsem přesvědčen, že některé prvky propagandy z let minulých na nás mají vliv stále, aniž jsme si toho vědomi. Podle mého názoru jedna z těchto nejhorších lží byla po 40 let živený strach z toho, že se nás někdo snaží za každou cenu napadnout, tyran, který nás znovu přinutí padnout na kolena a pykat za kdovíco, jako se tak přihodilo po Mnichovu 1938. Tato cílená lež v našem v minulosti tak těžce zkoušeném národě nutně musela zanechat stopy. Bohužel strach se projeví nejčastěji ve formě nenávisti, v tomto případě k nějakému národu, ať už na západ či na východ od naších hranic, jako by bylo přirozené, že člověk nemá rád nějaký jiný národ a to zcela bezmezně. Po takové mnohaleté "výchově" je těžké přijmout znovu po 65 letech víru, že "Pravda a láska zvítězí" a tak se navrátit k odkazu První Republiky a Tomáše G. Masaryka. Tuto snahu o návrat a následné znovunabití sebevědomí jsem viděl ve slovech a činech Václava Havla a je mi líto, že odchází.
Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Hromadné nehody uzavřely dálnici D1, na jihu Moravy vyhlásili kalamitní stav

Sníh komplikuje dopravu na dálnici D1, stalo se několik hromadných nehod. (16....

Doprava na dálnici D1 stále stojí, a to na 99. kilometru u Humpolce. Další problémová místa policie zprovoznila v...

Tisíce lidí nevědí, že jejich zdravotní kartu po lékařích převzal úřad

(Ilustrační snímek)

Hromadné zavírání ordinací kvůli e-receptům se nekoná. Přesto si tisíce lidí musí najít nového lékaře a nevědí, že...

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Najdete na iDNES.cz