Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do ruské politiky přichází Putinův bratranec

  1:00aktualizováno  1:00
Na ruské politické scéně se objevil další Putin – a všichni tedy s napětím sledují, co z toho bude. O své místo na slunci začal bojovat Igor Putin, bratranec prezidenta Vladimira Putina. S největší pravděpodobností se příští rok stane lídrem malé Ruské strany života pro oblastní volby v Samaře.

Jméno Putin otevírá ledasjaké dveře. | foto: David NeffMF DNES

Zatím do této v podstatě bezvýznamné strany pouze vstoupil, a to samo o sobě přitáhlo velký zájem ruských médií dohadujících se, co to vše znamená.

"Naši otci jsou bratři, také jsem se narodil v Leningradě, s Vladimirem jsme spolu vyrostli, ale poté jsme se s rodiči odstěhovali do Rjazaně," řekl před časem deníku Komsomolskaja Pravda.

Blízký příbuzný, ale ne zase tak úplně
"Byl jsem i u něho v Kremlu, ale má příliš mnoho práce. Rozhodně nechci využívat své rodinné kontakty," dodal Igor Putin. To poslední mu však mnoho lidí nevěří a je zřejmé, že malá politická strana jeho vstupem získala nemálo politického kapitálu, a jak poznamenal list Vědomosti, s úspěchem užívá "technologii dvojníků".

Experti mu závratnou politickou kariéru neprorokují, dostupné informace naznačují, že jeho vztahy s prezidentem nejsou nijak intenzivní. Jak přiznal, "s prezidentem si telefonujeme zřídka".

Ani jeho životopis není nijak závratný. Je mu třiapadesát, dle oficiálních údajů získal vysokoškolský diplom inženýra v oboru využití a oprava automobilové a traktorové techniky, později vystudoval institut státní služby, pracoval jako statistik, dnes je členem představenstva Samarské rezervoárové továrny vyrábějící mimo jiné zásobníky na ropu a plyn.

Teď bude mít ve straně na starosti "organizačně- politickou práci". Samozřejmě, je snadné mávat nad ním rukou. Jméno Putin však opravdu otevírá ledasjaké dveře. Patrně jedná na vlastní pěst, ruský tisk však spekuluje, že může jít o "partii" domluvenou s Kremlem, tah, který by vytvořil další alternativu k současné hlavní síle ruské politiky, straně Jednotné Rusko. Alternativu, která by nesporně byla též hodně "proputinovská".

Tajemný prezident Putin
Igor Putin v různých rozhovorech prohlásil, že o prezidentově rodině nechce příliš mluvit, detaily o jeho blízkých totiž patří k nejpřísněji střeženým tajemstvím země. Vladimir Putin má například dvě dcery, nikdo však neví, jak vypadají, jejich tvář patří ke státním tajemstvím, neboť zveřejnění jejich snímků by mohlo ohrozit jejich bezpečnost.

To samé platí také pro místo, kde Putin bydlí. Jeho vzácní hosté jsou sice zváni do soukromé rezidence v lesích pod Moskvou, dostanou se však jen do oficiální části. Někde dál za tímto nevelkým domem užívaným pro přijímání hostů prý leží teprve ta opravdová a nikým nepoznaná rezidence.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

TÝDEN OBRAZEM: Cvičená opice, Chaplin na ulici či stoupající dým

STOUPAJÍCÍ KOUŘ. Fotka pořízena Mezinárodní vesmírnou stanicí zobrazuje...

Zatímco v Německu a ve Švýcarsku si lidé užívají zimní radovánky, v Číně lidé obdivují cvičené opice. A ve Španělské...

Odešla ke zpovědi a zmizela. Z vraždy po 57 letech usvědčili kněze

Závěrečná řeč texaského státního návladního v kauze Irene Garzaové (8. prosince...

Vlk v kněžském rouše. Tak označil texaský prokurátor bývalého kněze Johna Feita, který byl tento čtvrtek usvědčen z 57...

VIDEO: Vyzáblý medvěd na pokraji smrti. Odraz změn klimatu, míní experti

Vyzáblý lední medvěd

Smutný pohled se naskytl členům výpravy na kanadský Baffinův ostrov, který leží poblíž Arktidy. Natočili tam na kost...Najdete na iDNES.cz