Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

16:10
Loučíme se, online zpravodajství ze Dnů NATO v Ostravě končí.
16:01
Letošní ročník Dnů NATO uzavírá ukázka Armády ČR, k vidění je zteč mechanizované čety. Návštěvníky naposledy lekají výstřely z tankového kanónu.
15:47
Českým mechanikům se podařilo opravit závadu na stíhačce JAS-39 Gripen a nyní ji už vidíme ve vzduchu. Tento stroj pilotuje npor. Ing. Martin Špaček z 211. taktické letky Čáslav. Precizní pilotáž je doplněna komentářem, ze kterého se diváci mohou dozvědět například, že tento pilot se ve svém volném čase věnuje latinskoamerickému tanci.
15:30
Dnešních 85 000 diváků a včerejších 140 000 znamená vyrovnání návštěvnického rekordu z roku 2011. 14. Dny NATO v Ostravě a 5. Dny Vzdušných sil AČR vidělo v areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava celkem 225 000 lidí.
15:02
Diváci zvědavě sledují, co se stane, když pořádková jednotka musí zakročit ve vlaku proti chuligánům, kteří demolují vagón. Komentátor upozorňuje, že k podobným zákrokům v poslední době dochází často.
14:56
Manévry stíhačky, jež brání vzdušný prostor České republiky, JAS-39 Gripen bohužel nebudou k vidění. Při přípravě ke vzletu došlo na tomto stroji k závadě.
14:34
Návštěvníci mají dnes odpoledne možnost porovnat tři generace stíhacích letounů od švédské firmy Saab a to stroje Draken, Viggen a Gripen. Všechny tři ukázky komentuje nadporučík Ivo Kardoš z 21. základny taktického letectva Čáslav.
14:14
Diváci jsou ohromeni vysokou pilotáži letounu F-18, který zde na Dny NATO přiletěl z Finska. Pilot předvádí dechberoucí manévry.
14:05
Dopravní policie prezentuje svá vozidla, se kterými je možné se setkat na českých silnicích a dálnicích. Komentátor Petr Svoboda vyzývá všechny řidiče, aby se s policejními vozy nepokoušeli závodit - zpravidla by na to doplatili.
13:52
Holandský F-16 Demo Team je již tradičním účastníkem Dnů NATO v Ostravě. Poprvé je jeho display pilotem Jeroen `Slick` Dickens, který předvádí, že se zcela vyrovná svým předchůdcům.
13:26
Pilot slovenského MiG-29 předvádí manévry tohoto stroje, pomocí kterých si je schopen vybojovat vzdušnou nadvládu.
13:04
Do vzduchu se chystá řecký F-16 z Demo Teamu „Zeus“. Ukázku komentuje přímo člen řeckých vzdušných sil. Diváky baví čeština tohoto řeckého komentátora.
12:53
Piloti Michal Daněk, Ervín Ehm, Tomáš Merta a Martin Pelda byli během Dnů NATO 2014 vyznamenáni za dosažení 1 000 hodin nalétaných v nadzvukových stíhacích strojích JAS-39 Gripen. „Schopnosti a zkušenosti českých stíhacích pilotů jsou obdivuhodné," uvedl Tobias Wennberg za výrobce letounů.
12:31
Děti si zacpávají uši, protože nad hlavami již burácejí letouny L-29, L-39 a L-159.
12:16
Piloti stíhaček Draken, Viggen a Gripen si průlet užívají a chtějí se divákům ukázat. Návštěvníci je nadšeně sledují.
12:12
Diváci vzhlížejí k nebesům, kde je k vidění společný průlet stíhaček tří generací Draken, Viggen a Gripen. Gripeny používá k obraně svého vzdušného prostoru i Česká republika a to již devět let.
12:07
Dny NATO mají své fanoušky i v řadách profesionálních sportovců. Dnes je navštívil několikanásobný mistr světa ve veslování Ondřej Synek, včera se přišel podívat mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák.
11:51
  • Prezident Miloš Zeman během projevu na Dnech NATO v Ostravě

    Prezident Miloš Zeman během projevu na Dnech NATO v Ostravě / Autor: Lubomír Světnička, natoaktual.cz

11:41
Prezident Miloš Zeman samozřejmě nezapomněl pogratulovat generálu Petru Pavlovi k získání druhé nejvyšší funkce v NATO. Ocenil „nádherné skóre“ 20:8 při volbě.
11:38
Heslo Dnů NATO „Bezpečnost není samozřejmost“, je podle prezidenta pravdivé. „Musíme být připraveni k obraně,“ upozornil a dodal, že je důležitá kolektivní obrana, protože jsme malá země na to, abychom si vydržovali velkou armádu.