Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

16:12

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, online zpravodajství z Dnů NATO 2017 je u konce. Děkujeme za pozornost.

15:47

Program 17. ročníku Dnů NATO uzavře 53. pluk průzkumného a elektronického boje, který si i pro letošní přehlídku připravil novou ukázku, jež nese název léčka na vozidlo. Do ní se zapojí i vrtulníky Mi-171 a Mi-24, které průzkumná skupina využívá. Stroje vojáky vysadí a po zajištění dokumentů opět vyzvednou.

15:38
 • Nad mošnovským letištěm se v neděli proletěl víceúčelový užitkový vrtulník Mi-2.

  Nad mošnovským letištěm se v neděli proletěl víceúčelový užitkový vrtulník Mi-2. / Autor: Lubomír Světnička, natoaktual.cz

15:32

Česká letka Mil Mi-24 je od roku 2001 dokonce členem „NATO Tiger Association“. 22. vrtulníková základna se rovněž podílí na řadě mezinárodních cvičení jako je Eagle 2015 nebo Ample Strike 2015. Čeští piloti mimo jiné působili také na misi v Afghánistánu při výcviku příslušníků tamních vzdušných sil.

15:30

I dvoumotorový bitevní vrtulník Mi-24 z 22. základy vrtulníkového letectva mohli návštěvníci již během nedělního programu vidět. Stroj je určený pro přímou podporu pozemních jednotek, ničení obrněných cílů a přepravu osob. V současné době do výzbroje českého letectva patří 24 vrtulníků Mi-171Š a 17 bojových vrtulníků Mi-24V.

15:16

Pozornost se znovu přesunula k hasičům. HZS Moravskoslezského kraje za využití vozidla Econic provedou simulované vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

15:12
 • Dynamická ukázka jednotky 7. mechanizované brigády Armády ČR

  Dynamická ukázka jednotky 7. mechanizované brigády Armády ČR / Autor: Lubomír Světnička, natoaktual.cz

15:07

Už podruhé se dnes divákům v dynamické ukázce ukáže obrněný transportér TITUS společnosti TATRA TRUCKS a.s a bojové vozidlo ASCOD společnosti General Dynamics.

14:52

I do nedělního programu zasáhne 22. základna vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou. Její vrtulníky Mi-24 a Mi-171 předvedou simulaci záchrany sestřeleného pilota.

14:16

Jediná letecká ukázka vysoké pilotáže během dnešního dne právě začíná. Jedná se o průlet letounů Airbus A319 a Tu-154 vládní letky Slovenské republiky.

14:01

Plocha letiště nyní ožila členy Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Pomocí vozidla Econic provádí simulované vyprošťování osob z havarovaného vozidla.

13:45
 • Vězeňská služba ČR zinscenovala zásah na osobu, která uprchla z věznice pomocí zásobovacího automobilu.

  Vězeňská služba ČR zinscenovala zásah na osobu, která uprchla z věznice pomocí zásobovacího automobilu. / Autor: Lubomír Světnička, natoaktual.cz

13:31

Dnes se už podruhé představí jednotky 7. mechanizované brigády. Námětem jejich ukázky je boj o strategicky umístěný most, který je důležitou přístupovou a zásobovací trasou.

13:16

K nebi se nyní vznesl vrtulník Mi-2. Lehký dvoumotorový víceúčelový užitkový vrtulník může transportovat až osm pasažérů. V současnosti ho využívá Centrum leteckého výcviku k výcviku armádních pilotů. Letošní vystoupení představuje derniéru, jedná se tak o poslední možnost vidět stroj v akci.

13:10

Na ploše letiště právě probíhá exhibice vozidel dopravní policie.

13:05
 • Česká a slovenská policisté společně zneškodnili pachatele, kteří přepadli linkový autobus.

  Česká a slovenská policisté společně zneškodnili pachatele, kteří přepadli linkový autobus. / Autor: Lubomír Světnička, natoaktual.cz

12:54

Ukázku čestného doprovodu prezidenta ČR a nejvyšších představitelů cizích států při oficiálních návštěvách zopakuje motocyklová jednotka Hradní stráže. Vystoupení je završeno exhibiční přehlídkou osmi motocyklů BMW 1200 RT.

12:46

Sovětské tanky T-72 využívaly irácké síly ve válce v Perském zálivu, zjistilo se však, že jsou velmi zastaralé a nestačí na tanky spojeneckých sil. Proto byly tanky modernizovány, čímž se zvýšila palebná účinnost, pohyblivost, manévrovatelnost a ochrana a schopnost přežít v reálném boji.

12:45

Poprvé se v nedělním program na ploše objevuje modernizovaný pancéřovaný tank T-72M4 CZ. Příznačná je jeho vysoká manévrovací schopnost v terénu.

12:38

Jedinou letovou ukázkou mimo vrtulníky bude průlet SPN s letouny Airbus 319 a Tu-154. Vzhledem k počasí nepůjde o dynamickou ukázku, ale o přiblížení a přistání za pravidel letu podle přístrojů,“ zdůvodnil letový ředitel akce Jaroslav Míka.