Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dluhy ohrozily dostihy v Chuchli

  15:21aktualizováno  15:21
Velká Chuchle - Bývalý pořadatel cvalových dostihových mítinků ve Velké Chuchli, společnost Turf-IPS, dlouho neměla s financováním dostihů problémy. Nakonec však, stejně jako její předchůdci, dluží majitelům. Prvním srpnovým dnem předala pořadatelskou taktovku do rukou nového vlastníka závodiště, a tím i pořadatele dostihů. Po odchodu společnosti Turf-IPS však nezůstal čistý stůl.

Několik trenérů velice pečlivě zvažovalo, zda své koně přihlásí do Velké ceny Prahy a Velké ceny českého turfu, neboť původní pořadatel jim dluží nemalé částky za první polovinu letošního roku.

Finanční prokletí chuchelských pořadatelů je tedy opět na světě. Nesplacenými dluhy skončil pořadatel z roku 1993, jeho následník dokonce nemohl v roce 1995 pořádat dostihy z důvodu neuhrazených závazků.

Česká klusácká asociace všechny závazky splnila, dlouhé měsíce nebyly problémy ani s Turf-IPS. Proto bylo velkým překvapením oznámení majitelů uprostřed léta. "Mám pokyn Hyphena nehlásit do Velké ceny Prahy, protože majitel nedostal peníze za Velkou květnovou cenu," tvrdil začátkem srpna trenér Roman Vítek.

Zda přihlásit své hvězdy, váhal i Rajmund Pavla, jemuž původní pořadatel dluží téměř dva miliony korun. "Když majitel kupuje koně, musí ho hned zaplatit. Něco stojí jeho provoz, přihlášky do dostihů také nejsou zadarmo, stejně jako provoz stáje nebo doprava na dostihy. Pan Pavla patří k solidním majitelům, proto to není vhodné jednání ze strany pořadatelů," komentoval vzniklou situaci trenér František Holčák.

Dostihová autorita České republiky si problém uvědomuje a věří, že bude vyřešen přesně tak, jak původní pořadatel přislíbil. "Všechny závazky by měly být uhrazeny do třicátého srpna, nejpozději do patnáctého září. To je informace, kterou jsem dostal od představitelů Turf-IPS," poznamenal prezident Jockey clubu Václav Luka.

Nezbývá než věřit, že původní majitel svým závazkům dostojí a rozloučí se důstojně s tuzemskými dostihy, které pět let pomáhal posunovat na vyšší úroveň.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naši práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz