Chlapec s rakovinou mozku se Vánoc nedožije, vystrojili mu je v září

  17:39aktualizováno  17:39
Jsou mu teprve dva roky, ale zbývá mu už jen několik týdnů života. Vyšetření u Brodyho Allena z Ohia odhalila vzácnou formu rakoviny mozku. Když si jeho rodiče uvědomili, že se jejich dítě nedožije Vánoc, tak se mu je rozhodli uspořádat předčasně, píše list The New York Times.

Dvouletý Brody Allen se svojí matkou Shilo. | foto: facebook.com/TeamBrody

„Pro něj to jsou prostě Vánoce,“ řekla americkému listu Brodyho jednadvacetiletá sestra McKenzie. „Jednoho dne se probudil a venku byl vánoční strom. On neví, že ve skutečnosti Vánoce nejsou. Prostě si to užívá,“ dodala.

Drtivá zpráva rodinu žijící na předměstí Cincinnati zasáhla před pěti týdny. Brody postonával od května, kdy začal ztrácet rovnováhu. Doktoři si mysleli, že to je infekce ucha, pro jistotu ale chlapce poslali na další vyšetření. Ta odhalila čtyři nádory na mozku.

„Je to extrémně vzácné. A moc dobře to nereaguje na léčbu,“ povzdechla si Brodyho sestra. „Je to velice agresivní mozkový nádor, který měl už od narození a my jsme o tom vůbec nevěděli. Bylo to v něm celou dobu,“ dodal chlapcův otec Todd.

Lékaři nasadili nejagresivnější formu chemoterapie, ta však nezabrala. Jeden z nádorů se o třetinu zvětšil, navíc se objevil pátý. Bylo jasné, že chlapce nelze zachránit, a tak se rodina rozhodla, že se aspoň postará, aby zbývající týdny života byly pro něj šťastné.

Nafukovací sněhuláci a desítky přání

Proto se také rozhodla vystrojit Vánoce už v září, v čemž jí notně pomohli sousedi. Allenovi od nich dostali plné krabice vánočních dekorací, takže si mohli bohatě vyzdobit svůj domek. „Když to Brody uviděl, tak tomu nemohl uvěřit,“ vypráví jeden ze sousedů jménem Ryan Simpson. 

Vánočními ozdobami se rozsvítily i domy v sousedství, na předzahrádkách se objevili nafukovací sněhuláci a Allenovi každý den dostávají záplavu přání. Teď se jim skrze facebookovou skupinu Team Brody podařilo zorganizovat vánoční průvod se Santa Clausem na hasičském voze. 

Brodymu postupně ubývají síly, už nemůže hýbat levou rukou a levou nohou. Potravu přijímá skrze ústní trubici. Protože je rád venku, tak ho jeho sourozenci vozí zabaleného v dekách na červeném vozíku. 

„Je to velmi emocionální, protože vím, že to budou jeho poslední Vánoce. Je to pro nás skutečně těžké, ale jsem ráda, když vidím v jeho očích radost. Udělali jsme to, aby byl šťastný,“ řekla The New York Times jeho matka Shillo Allenová. 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec lže, chci vypovídat, říká Babiš mladší. Premiér dál mluví o kampani

Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém profilu fotky syna Andreje, mají ho...

Babišův syn Andrej napsal v e-mailu pro Seznam Zprávy, že si přeje být telefonicky v kontaktu s českou policií...

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Demisi, demisi, znělo Václavským náměstím. Lidé volali po konci Babiše

Demonstrace za demisi premiéra Andreje Babiše na Václavském náměstí v Praze....

Na Václavském náměstí v Praze se konala demonstrace požadující odstoupení premiéra Andreje Babiše z funkce. Na místě se...

Rodina ze Zlína spáchala společnou sebevraždu, snila o lepších světech

Ilustrační snímek

Matka a její dospělí potomci se zajímali o náboženská témata, esoteriku a toužili po ráji. Rozhodli se pro společnou...

Tisíce lidí demonstrovaly v Praze, žádaly Babišovu demisi

Demonstrace při oslavách výročí 17. listopadu za odstoupení premiéra Babiše

Výročí 17. listopadu provázely demonstrace po celém Česku. Tisíce lidí se sešly v Praze na Staroměstském a Václavském...

Další z rubriky

Švédsko plánuje zrušit dětské sňatky migrantů, chce tak bránit znásilňování

Migranti na severu Švédska ve městě Riksgransen. (19. prosince 2015)

Mezi migranty, které Švédsko přijalo, jsou vdané nezletilé dívky. Takové sňatky však nejsou podle švédských zákonů...

Propusťte lídra opozice Demirtaşe, žádá Turky Evropský soud pro lidská práva

Lidé procházejí kolem plakátu jednoho z lídrů HDP Selahattina Demirtasa v...

Evropský soud pro lidská práva vyzval Turecko, aby propustilo z vězení opozičního lídra Selahattina Demirtaşe. Bývalý...

VIDEO: Na španělském ostrově Tenerife vlny zničily balkony hotelu

Vlny na Tenerife zničily balkóny hotelu (20.11.2018)

Obrovské vlny na španělském ostrově Tenerife poničily o víkendu přímořské hotely, ze kterých musela policie evakuovat...

Najdete na iDNES.cz