Diskuze

Chlapec trpí nevyléčitelnou nemocí, soudy experimentální léčbu zamítly

Jedenáctiměsíční Charlie Gard je jedním ze 16 dětí na celém světě trpících nevyléčitelným syndromem mitochondriálního vyčerpání. Bez pomoci lékařů nemůže dýchat ani se hýbat, nevidí a neslyší. Soudy v dubnu povolily jeho odpojení od přístrojů, jeho rodiče přesto boj proti vzácnému genetickému onemocnění nevzdávají. Podporu malému Charliemu nyní vyjádřil papež František i americký prezident Donald Trump.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je to smutné, ale to dítě už nežije, a je zbytečné trápit to tělíčko. Vybrané peníze a vůbec ochotu lidí přispívat bych radši využila pro jiné děti, které myslí, vnímají, a potřebují pomoc.

0 0
možnosti

P.S. ale třeba se na něm dají vyzkoušet postupy, které pomohou jinému dítěti, co bude mít šanci; v tom případě ale ať se nakonec rodiče a dárci necítí zneužiti, že se postupy zkoušely na jejich de facto mrtvém dítěti a ještě za to platili.

0 0
možnosti

J39a27n 85K63r26p66e85c

5. 7. 2017 10:31

chlapecek je mrtvy a rodice by si to meli pripustit. neexistuje lecba a neexistuji ani zazraky. on nebojuje. on nevi ze je na svete. on nevi vubec nic. jeho mozek je temer mrtvy a dale umira. mozkovou tkan nelze regenerovat. co je mrtve, je mrtve. pred 50ti lety by byl uz pochovany, rodice uz by byli zotaveni z takove ztraty a mozna by pracovali uz na dlasim. takhle si to cele jen prodluzuji - zivi se falesnou nadeji - a pokud je chlapecek vubec neco schopen vnimat, tak pro neho dalsi "lecba" prijemna nebude. jako nasobny rodic jsem si takovou otazku, jestli bych byl schopen dat souhlas v takovem ci podobnem pripade s odpojenim, pokladal mnohokrat a zkousel se na to divat z ruznych uhlu. nastesti jsem si to nemusel podstoupit ale jsem presvedceny o tom, ze bych souhlas dal. vase minusy me nezajimaji - a verim ze za tohle jich bude... zajimaji me jen ti co umi sve nazory, byt nesouhlasne, formulovat slovy.

2 0
možnosti

Zoufalstvi matky i otce je pochopitelne. V takove situaci nedokaze uvazovat racionalne kazdy.

0 0
možnosti

Děťátko je krásné. Ale jaký by mělo mít život s totálně poškozeným mozkem? Tohle už je jen o tom, že si rodiče odmítají připustit realitu. Vždyť ten andílek už jen trpí. Měli by ho nechat jít. Ať už má klid.

A ano. Mám tři malé děti

3 0
možnosti

Je vůle a ochota pomoci ? Třeba se jen pokusit o pomoc ? Ano, je. Jistě, nadějeje je minimální, ale ne nadarmo se říká, že naděje umírá poslední. A i kdyby to nepomohlo tomuto konkrétnímu prckovi, pomůže to mnohým dalším v budoucnosti.

3 0
možnosti

A proč se ta experimentální léčba zamítla? Že neuzdraví? Že není vyzkoušená? Ale kdy a jak ji mají vyzkoušet? Ano, člověk není pokusné zvíře. Ale to dítě, bohužel, čeká smrt tak jako tak. A to dítě, když se na něm vyzkouší něco nového, může být startu něčeho, co v jiných případec pomůže-

5 0
možnosti

Nezodpovědní rodiče! Měli by si uvědomit, že přírodě se vždy poručit nedá!

3 7
možnosti
Foto

Být v jejich kůži, mluvil byste jinak ... Já bych taky nedokázala rozhodnout u utracení svého dítěte, i kdyby mi tisíc doktorů říkalo, že to mám udělat.

7 0
možnosti

Dal sem si trochu práce a přelouskal odůvodnění všech tři soudů, které ve věci rozhodovali. Dokonce i Nejvyšší soud, třebaže jejich odvoláni zamítl, souhlasil s odložením rozhodnuti ve prospěch rodičů tak aby mohl záležitost projednat Evropský soud.

Bylo to poměrně smutné čtení, kdy se řada odborníků spolu se soudem určenými opatrovníky shodli, že v tomto případě jakákoliv další léčba pozitivní prognózu nepřinese . Jeden z faktorů úspěšnosti nukleosideové terapie je relativně neposkozený mozek. Malý Charlie, bohužel, v lednu prodělal sérii těžkých epileptickych záchvatů, došlo též k lézím a odumírání tkáně, selhavání orgánů Několikrát týdně musel být uveden do umělého spánku, pod těžkými sedativy a opiáty, což zdravému vývoji mozku také nepomohlo a lékaři si začali klást otázku zda mu péče vlastně neškodí .

Otázky také vyvolává sama experimentální léčba. Ačkoliv u některych forem MSSD dokáže progresi onemocnění na čas zastavit či zpomalit, nedokáže degenerativní změny zvratit. Naneštěstí, léčba typu genové mutace kterou trpí Charlie nebyla zatím testována na myších, natož lidech. Přesto lékaři nevyloučili zázrak v podobě zpomalení progrese onemocnění. Vyloučili vsak zlepšení zdravotního stavu natolik aby byli zachovány autonomní životní funkce.

4 0
možnosti

S tvrzením pana Šustka tak docela nesouhlasím. To je teorie. Ač nejsem lékař, měl jsem příležitost být svědkem dvou případů, kde selhala několikerá léčba, lékaři se od postižených odvraceli a posílali je domů.

0 0
možnosti

T54o91m51á11š 76V58l76k

5. 7. 2017 8:03

https://youtu.be/3KZ8n5AdN8Q pro vás co s tím souhlasíte a myslíte, že jste i přesto dobří lidé 8-o

0 0
možnosti

To jsou s prominutím sr**ky. Za vše mluví "Comments are disabled for this video."

Je to tak dobré na blbnutí hlav malím dětem, anebo na přesvědčování přesvědčených.

0 0
možnosti

T40o90m46á33š 58V77l35k

5. 7. 2017 7:58

Dizkuse plná zvrácenců co souhlasí s vraždou dítěte Rv

2 11
možnosti

To není vražda, kdybych byl ve stejné situaci jako to dítě, chtěl bych, aby mě odpojili.

4 0
možnosti