Diskuze

Jižní Súdán svírá hlad. Stovky tisíc lidí hledají spásu v Ugandě

Jižní Súdán se dlouhodobě potýká s občanskou válkou i nedostatkem jídla. O základní potraviny soupeří civilisté i obě znepřátelené strany konfliktu. Více než milion obyvatel Jižního Súdánu uprchl do ciziny. Velká část míří do Ugandy, která však nápor běženců přestává zvládat. Nestačí ani pomoc OSN.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

RESENI: Prestat je vykrmovat. Sudan v 90 letech pocet obyvatel 18 900 000. K roku 2008 30 800 000. Co z toho plyne maji se dobre a vykrumuji je vyspele staty. Prestat podporovat musi se uskromnit a ne migrovat. Take zaijimave je zamysleni nad tym co se stava v zemich kde je islamske nabozenstvi. (vznika prelidneni a nesetrnost k zivotu)

0 0
možnosti

J69a88n 69Z11e54m55a74n

27. 6. 2017 13:30

V Africe bude hlad i za 100 let. S tím prostě nic nenaděláme. Je to dané mentalitou místního obyvatelstva.

0 0
možnosti

Likvidace koloniální správy v Africe se jeví pro Evropu jako neštěstí.Pokud Evropa bude chtít vrátit Africké migranty zpět,bude nutné tuto koloniální správu obnovit.

1 2
možnosti

Tak by si měli milí Afričani pomoct sami. TřebaMugabe, který sebral bílým farm, tak z těch "přebytků a prosperity" který tím získal. Měli by se učit ovládat traktory, stroje a nejen množení, drogy a AK-47.

5 0
možnosti

Stovky tisíc lidí v Ugandě je prostě navíc.

Jak prosté milý Watsone.

3 0
možnosti

J43a13n 30K57o86z78á31k

27. 6. 2017 8:29

Shazovat zásoby je k ničemu - i když se to dostane na místo určení (tj. nezabaví to nějaká místní milice), tak to prostě sní a za chvíli budou mít opět nataženou ruku.

Zaslat tam pár kontejnerů osiva. Společně s nimi mezinárodní kontingent agronomů, kteří se pokusí místní zemědělce naučit pěstovat si vlastní jídlo. A pak odjet a nechat je svému osudu. Buď se to naučí, nebo pomřou hlady.

Zároveň s tím podporovat vzdělání obyvatelstva - projekty typu Postavme školu v Africe jsou dle mého nedozírně konstruktivnější než prostě jen házet do Afriky pytle s jídlem, protože se nám zželelo smutného černouška na fotce.

5 1
možnosti

Dokud je tam valka, je tohle vse k nicemu! Je jen videt necinost OSN, jak je ta organizace k nicemu, stejne jako USA a jine staty, ktere vydelavaji na zbrojnim prumyslu

2 0
možnosti
Foto

Tady se bavíme o absolutně neřešitelné situaci - myšleno zvenčí. Shazováním jídla se problém neřeší, jen bobtná. Pochopme, že se jedná víc o opičky než o vzdělané lidi přemýšlející v delším období. Je potřeba vyřešit jejich rozmnožování - teď jsou jako kobylky, které se nají a rozmnoží a tak pořád dokola. Takže shazování zásob jídla jen prodlužuje agónii. Zároveň tyhle boje Dinka vs. Nuer jsou něco, co je prostě součástí lidské evoluce. Jako asi nejlepší příklad mě napadá Válka růží, čili 15. století. Takže tyhle opičky čeká ještě 600 let vývoje, než se dostanou tam, kde jsme my nyní. A to tam ještě bylo pár dalších válek, včetně "světových". Vydržíme jim celou dobu shazovat "potravinovou a humanitární" pomoc? Tahle země je zelená úrodná oblast (jedna z nejúrodnějších v Africe), která by mohla pohodlně uživit několikrát větší množství lidí, než tam žije...

6 0
možnosti

Je zajimave, ze dokud tam neobjevili ropu, byl tam vcelku klid ;-)

0 2
možnosti

Navrhuji Jižní Súdán přejmenovat na Nové Německo, ať se nemusí trmácet až do Evropy. Tím pádem můžou zrovna dostávat výplatu, teda dávky v eurech. Ušetří se tolik lidských životů.

6 0
možnosti

Už se chystá letecký most do Německa?

4 0
možnosti

Kam utíkají Súdanci před válkou a hladem? Ke svým bezpečným sousedům. Neplatí tisíce dolarů převaděčům za cestu do Evropy. Spoléhají na humanitární pomoc. Na zabezpečení životních potřeb jim pak stačí 1 dolar na osobu a den. Je to tak. Jestli chce někdo opravdu uprchlíkům pomoci, musí tu pomoc poskytovat v místě. Za mnohem méně peněz pomůže mnohem více lidem.

1 0
možnosti