Diskuze

Zeman je pro referendum o EU. Prozradil, co udělá, když prohraje boj o Hrad

Prezident Miloš Zeman by podpořil referendum o vystoupení Česka z Evropské unie. Sám by v něm prý hlasoval pro setrvání Česka v EU, řekl ve čtvrtek v přednášce na téma Český národní zájem na Žofínském fóru. Pokud prohraje příští rok prezidentskou volby, odjede Zeman na Vysočinu a bude si číst knihy v houpacím křesle.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Politik s charismatem lahve od kořalky by si měl jít ty knihy na Vysočinu číst nejlépe hned...

8 6
možnosti

L49u54b49o48š 64R64e53n87k54a

23. 6. 2017 10:06

EU se musí reformovat. Ne my, ale Mavron je cynik, když nám ve jménu svobody chce nařizovat, jak se mám chovat a co máme správně dělat. Ať se jede podívat do Marseille!

4 1
možnosti

Je jedině správné když politik zveřejní svou "vizi" budoucnosti! Jsou ovšem i takoví kteří po volení na vizi zcela zapomenou! Na př. Sobotka po posledních parlamentních volbách!!!

Dnešní Zemanova vize ukazuje že chce vyhovět všem, což v praxi není možné.Představme si že by Trump nebo Putin před volbami slíbili referendum o rozpuštění federace. určitě by je národy považovali za blázny!!!;-(:-/:-(8-o

1 0
možnosti

Řekl bych, že první, co udělají manželé Zemanovi po případném nezvolení a stěhování na Vysočinu, bude to, že si konečně přestanou hrát na manžele.

4 4
možnosti

S velkou chutí bych hlasovala pro vystoupení z EU!!V[>-]RvEU

11 9
možnosti

Tak to vám blahopřeju, chcete do Ruska? EU vám asi hodně ublížila...jestli to zvládnete, zkuste si dát vedle sebe výhody a nevýhody členství v EU...

6 9
možnosti

Je někde sbírka na to houpací křeslo?

0 3
možnosti

ten do švestek nevydrží...

4 5
možnosti

Jak by asi dopadlo lidové referendum v roce 1948, 1992 a 2018? V roce 1948 jsme byli vděčni Stalinově Rudé armádě, v roce 1992 jsme byli vděčni Havlovi a Klausovi za to, že jsme v Evropě a EU, a v roce 2018 budeme možná vítat nejistou budoucnost brexitu o odejití z EU. Máme na to, aby jsme se obešli bez EU, jako Británie, nebo se vrátíme do Ruského "blahobytu" jež jsme si čtyřicet let vyzkoušely? Nu a pokud Zeman neobhájí post prezidenta, má dvě možnosti půjde cestou ex Havla nebo exKlause bud Olšany nebo Postprognostická akademie Miloše Zemana. Bud mu bude prezidentský důchod stačit nebo si jako důchodce Klaus bude přivydělávat ve své akademii!

1 5
možnosti

Vždy jsem byl a jsem velkým přiznivcem evropské spolupráce, nicméně na ekonomické úrovni a výhodné pro všechny. Zásadně nesouhlasím s politickým propojením a socialistickým diktátem z Bruselu. A EUR je sice fajn, nicméně nikdy nemůže fungovat u zemí s odlišnou fiskální politikou a výkonností ekonomiky. Fakt nehodlám sponzorovat Řecko a v budoucnu další ze zemí jižní Evropy.

7 0
možnosti
Foto

To samé v bleděmodrém. Nadnárodní Euro a národní rozpočty. Proč už Euro dávno není rozpočtováno na "federální" úrovni, proč třeba "federální" rozpočet už dávno neobsahuje "federální" daně a proč se třeba ty nejdůležitější věci neplatí ze společného? Ovšem to by bylo moc odvážné, na to prostě odvaha nebyla a dnes je tedy problém zadlužených zemí řešen jak přes MMF, tak přes ESF, což je v zásadě totéž, jenom platnost je jen v Eurozoně. Jak to funguje, ten ESF, vysvětlovat nebudu, ale v zásadě jako s.r.o. Každý společník - tedy stát, dá předem vypočítaný vklad a ESF jako právní subjekt obhospodařuje jednotlivé rozpočty společníků s cílem dosáhnout bezdlužnosti. Pokud by tedy třeba Řecko zbankrotovalo, tak všechny státy Eurozony ručí do výše svého vkladu. Ovšem Řecko se alespoň jakžtakž snaží, i když to značně kulhá... takže zatím se do bankrotu nedostalo.

0 0
možnosti
Foto

Tak stran těch uprchlických kvót ani tak nezní otázka, zda ano či ne, ale spíše jak. Velice mne třeba zaráží, že s takovou možností nikdo u nás nepočítal 5 let, co je v platnosti Lisabonská smlouva a je tedy možné být z "federální" úrovně přehlasován, a na "národní" úrovni potřebnost respektovat "federální" rozhodnutí. V podstatě tady vyloženě chybí jakákoli prováděcí vyhláška - čili jinými slovy, jak to udělat, aby občané neměli pocit, že něco "musí", že to tam "nahoře" odhlasovali atd... čili pokud si migranty vyloženě bere náš stát - teď myslím ČR, tak se migranti umísťují do zařízení ve vlastnictví státu a ve správě Ministerstva vnitra. Proč už tedy dávno nejsou vyčleněny prostory pro tyto účely v případě, že bude něco takového odhlasováno na úrovni "federální"? Celých 5 let tohle víme, a nic jsme nezařídili...

1 0
možnosti

Hmm... obcane ale zpravidla musi delat to, co odhlasuji ti "nahore." Rika se tomu vladnuti.

0 0
možnosti