Diskuze

FBI chce kvůli ruskému vlivu na volby vyslechnout i Trumpova zetě

Federální vyšetřovací služba se začala zajímat o zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera. Patří mezi podezřelé v rámci vyšetřování údajného ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb. Uvedla to americká média.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Co furt amici resi,ti ovlivnuji volby po celem svete a maji odvahu obvinovat jine.A to ne jen ovlivnili, ale kolik lidi u toho muselo umrit treba latin. Amerika a spousta jinych.

1 0
možnosti

no jo, ale todle je doma...ne nekde v tramtarii

0 0
možnosti

To nema s demokracii nic spolecneho,oni se pres vyhru Trumpa jeste nedostali,tak vymysli jak spinit Trumpovu rodinu do nekonecna,tot vs.To my v Cr jsme mnohem demokratictejsi.

1 0
možnosti

Tak za chvili to bude Ivanka,FBI skace od jednoho obvineni k druhemu a furt nic.

0 0
možnosti

furt nic? a obvineni..damo pletete si pojmy!

0 0
možnosti

trpělivost FBI v případě Trumpa je nekonečná - řídí se heslem : kdo hledá ten najde -USA mají pouze cca 350 mil obyvatel - takže to bude chvilku trvat , ale najde

0 0
možnosti

P98a68v61e47l 20K72r72a60l

26. 5. 2017 16:56

Kdyby Trump byl dohodlý s Rusy, tak by neútočil na ruského spojence Asada

0 3
možnosti

Z dalších zpráv Trump na setkání s Junckerem prohlásil "The Germans are bad, very bad" a bude se snažit o omezení dovozu z Německa.

0 0
možnosti

No, tyhle jeho zásahy do mezinárodního obchodu jsou mnohem reálnější a oprávněnější důvody ke kritice a polemice, nežli nějaké ruské ruské vazby.

0 0
možnosti

Tak si shrneme, co víme:

Minimálně dva lidé z Trumpovy kampaně P. Manafort, toho času ředitel Trumpovy kampaně a M. Flynn, tehdy tvůrce Trumpovy zahraničně bezpečnostní politiky, měli několik schůzek s představiteli ruské ambasády včetně ruského velvyslance v USA S. Kisljaka, to se stalo nejpozději mezi červnem a srpnem 2016, tedy v horké části kampaně. Téma schůzek bylo i podle samotného Kisljaka, aby případná Trumpova vláda zmírnila/zrušila americké sankce vůči Rusku. Ve stejné době se J. Kushner několikrát schází s vedením ruské státní banky Sberbank, o čem spolu mluví, nevíme, ale Kushnerovi se tou dobou podaří navýšit rozpočet Trumpovy kampaně (která to tou dobou potřebovala). Na republikánském nominačním kongrese 18-21 července, se kromě nominace samotného Trumpa na prezidenta řešila i formulace republikánské politiky pro příští prezidentské období. Trumpova kampaň se tou dobou příliš nezajímala o stranické priority (prioritou pro ni byla jasně nominace Trumpa), a to s jedinou výjimkou, kterou byla právě politika vůči Rusku, kde prosadila zvrácení mccainovského hard-line postupu (zvýšení sankcí, aktivní postup proti ruským zájmům v Sýrii a na Ukrajině, neuznávání anexe Krymu), a nahrazení výrazně smířlivějším tónem. V září 2016, po sérii článků a reportáží na prodemokratických mediích, které ho jasně kompromitovaly, byl Manafort odstřižen od řízení Trumpovy kampaně a efektivně byl nahrazen právě Kushnerem. Po zvolení Trumpa prezidentem minimálně dva lidé, konkrétně zastupující ministrině spravedlnosti S. Yatesová a dosluhující prezident B. Obama varovali osobně Trumpa, aby nejmenoval Flynna hlavním bezpečnostním poradcem Bílého domu, protože existovalo podezření, že je de facto ruským a tureckým špionem. Trump jim nevěřil, a Flynna jmenoval, aby ho po měsíci musel odvolat.

Nechávám stranou angažmá současného ministra spravedlnosti J. Sessionse, které je sporné.

Ať každý sám posoudí, jak moc to smrdí.

6 1
možnosti

Podle mého existují dvě možná vysvětlení:

A) Trump dopustil, aby byla jeho kampaň do poměrně vysokých míst infiltrována exponenty ruských zájmů.

B) Jednou z priorit Trumpovy kampaně bylo prosazení alespoň části ruských zájmů do americké politiky (například výměnou za něco).

Zatímco A) zní jako děsivá nekompetence kandidáta, B) zní jako něco na hranici vlastizrady.

4 0
možnosti

J69a62n 24R88a78k

26. 5. 2017 11:40

Hlavně, že se amíci vůbec nikde na světe do voleb nemíchají.

4 5
možnosti

Otevřená politická podpora jednomu z kandidátů je jedna věc. Finanční podpora "přátelských" kampaní je druhá věc. Aktivní zásah výzvědných a tajných služeb do voleb na cizím území, dezinformační a propagandistická kampaň, hackování serverů a získávání konkrétních politiků a jejich poradců pro své zájmy je třetí věc. Zatímco první dvě věci USA prokazatelně dělá, třetí věc nebyla američanům prokázána nikdy.

4 2
možnosti