Diskuze

Panenský atol zavalily tuny odpadků, připluly až z Německa či Kanady

Hendersonův ostrov patří k nejodlehlejším místům na Zemi. Ochránci životního prostředí však zjistili, že je zároveň jedním z nejvíce znečištěných. Malý atol v Tichém oceánu tíží plastový odpad, který sem doputoval ze všech koutů světa. Velkou část tvoří takzvané mikroplasty, které jsou nebezpečné pro lidský zažívací systém i zvířata.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

...je mi z toho čtení smutno, přestanu číst ...

0 0
možnosti

J69a35n 87F24o63j97t61í22k

17. 5. 2017 17:14

Že oni po natačení Ztracených to zařízení pořádně nevypli? ;-)

0 0
možnosti
Foto

J13u18r67a53j 47Z85a88m60e15k

17. 5. 2017 16:30

Ani války nemusí být nicime se samí ...

2 0
možnosti

Panenský atol zavalily tuny odpadků, připluly až zNěmecka či Kanady

Že by němci začali lifrovat z Německa imigranty?

1 5
možnosti

Moře sice nemáme, ale máme lesy a příkopy podél cest, co jsou plné odpadu od lidí, kteří z pro mě nepochopitelného důvodu, odvezou svůj bordel do přírody, místo do popelnice nebo někam na smeťák... a je jich hodně, prasat :-P

17 0
možnosti

J22i16ř60í 11Ř75e64h89o64ř

17. 5. 2017 11:40

jo když takhle projede výletní megaloď tak v brázdě je víc sáčků než pěny. Kdo se občas projede na menších lodích tak to vidí. Pět lidí na jachtě si sáčkuje odpad a pak někdo vysype odpad za po tisících.

2 0
možnosti

Uvědomil jsem si, že to u nás s tím tříděním odpadů není tak špatné, zvláště pak, když se recykluje. Jen tak dál, abych se nemusel za naší republiku stydět.

2 0
možnosti

V14í31t 97Č27e48r28m12á90k

17. 5. 2017 12:03

Ono se sice recykluje, ale i tak je to menšina. Většina plastů končí neznámo kde. A když se člověk projde kolem lesa, tak ho tam část najde, protože některým lidem není líto kroku a svůj odpad vyvezou mimo svou zahrádku...

3 0
možnosti

No co, co co ? Hlavně, když to milovníkům mořských plodů šmakuje. Jiným zase šmakují "načatá" , lecčíms, dopředu napajcovaná masíčka z našich obchodních řetězců. A dalším zase tzv. "karcouše" - čili karcinogenní špekáčky. Nechť se děje "vůle Boží".[>-]

1 5
možnosti

Prostě co je pro jednoho odpad, je pro druhého užitečnou surovinou. Jedině díky splavům všeho možného z pevniny do moří jsou pobřeží plná života. Na rozdíl, od pustých oceánů, kde tyto živiny chybějí. Pneumatiky, naházené do moře, tvoří základ nového společenství, které v jejich útrobách spokojeně žije. Jenom člověk se snaží všechno upravovat tak, aby se to líbilo jemu. Dává přednost horské bystřině, kde je nedostatek živin a proto je tak čistá a skoro mrtvá, před bahnitým rybníkem, který je v každé kapce plný života.:-)

0 8
možnosti

Ano, i tady nam jeden soused zaklada nove spolecenstvi.

0 0
možnosti

Ono se nemusí až tak daleko - že jsou lidé tvoři značně prasoidní, to je vidět i u nás. Čerti mne berou, když jsem někde v horách na letní dovolené a vidím okolo turistických tras poházené petláhve, igeliťáky a další věci (to by se těm dacanům udělala kýla, kdyby tu prázdnou, nic nevážící lahev sešlápli, vzali jí sebou a vyhodili někde v civilizaci do kontíku?), po cestě autem do práce jezdím okolo autobusové zastávky, kterou kamioňáci používají v noci jako provizorní odpočívadlo (je to zastávka v polích, mezi obcemi) a zase - nehorázný bordel, viditelný už na dálku (atd, atd, atd). Tohle mi hlava prostě nebere. Pokud se jedná o plasty, tak je to tak, že rozsah jejich používání pořád roste a je jich obrovské množství druhů. To že se dají recyklovat je jen taková průmyslová pohádka, ve skutečnosti je jejich recyklace velmi problematická a pokud nedojde k nějakému zlomovému objevu, který by umožnil využití plastového odpadu, nejspíš nás to za několik generací zavalí.

5 0
možnosti

Až na tu recyklaci máte pravdu. Problém jsou plasty obsahující halogeny (Chlor a další). Jiné se dají třídit a buď zpracovat (na nový plast či jako plnidlo) či ekologicky spálit za využití tepla (u nás hlavně v cementárnách).

0 0
možnosti