Diskuze

Kosovo Zeman neuznává, Česko tam vyšle ostrého kritika migrace

Tomáš Haišman, vysoký úředník ministerstva vnitra, jenž ostře kritizoval Evropskou komisi za „neomarxistické sociální experimenty“, když řekl, že do Evropy nemíří uprchlíci, ale proud ekonomické migrace, má Česko nově zastupovat v Kosovu jako chargé d’affaires. Upozornil na to Respekt. Prezident Miloš Zeman Kosovo nikdy, stejně jako Václav Klaus, neuznal.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Úsměv z Kosova - to potěší.

0 0
možnosti

J68a89n 79B45a84b35i33č14k13a

29. 3. 2017 18:16

Proč žádný z těch národů bývalé Jugoslávie, nechce žít se srby v jednom státě. Ani černohorci, kteří se od srbů vůbec meliší, ani makedonci co jsou pravoslavní. Neni to tak, že když mě nemá rád někdo ve vesnici, tak je to jeho problém, ale když mě nemá rada celá vesnice, tak bych se měl nad sebou zamyslet ?

0 1
možnosti
Foto

K37a24r39e79l 46S16e65i73d64l

29. 3. 2017 18:21

Srbové je desítky let ovládali. To máte stejné, jako s Ruskem a bývalým SSSR.

0 0
možnosti

J92a81n 69B82a32b34i47č52k93a

29. 3. 2017 18:07

Proč to neřešit demokraticky hlasováním. At se obyvatelé Kosova rozhodnou sami.

0 0
možnosti

Jsem mile překvapen, že ještě někam umíme poslat i zcela kompetentní lidi.

1 0
možnosti

Když si tady všichni notují, že Kosovo nikdy nemělo vzniknout, tak by mě zajímalo, jak by vypadala alternativní historie. Kdyby NATO nezasáhlo, určitě by následoval masakr podobný bosenskému a světové společenství by muselo opět vysvětlovat svou nečinnost. A kdyby zasáhlo a samostatné Kosovo pak nevzniklo a bylo ponecháno bez ochrany, masakr by následoval později. I tak zásahu NATO předcházel mnohem horší a delší​ konflikt než srovnávaným ruským vpádům do Gruzie a na Krym, kde šlo víceméně jen o účelové záminky.

0 0
možnosti
Foto

K65a67r84e66l 54S97e42i41d23l

29. 3. 2017 17:54

Mícháte 2 různé události, oddělené v čase.

1. akcí bylo bombardování Jugoslávie (Srbska) a stažení srbské armády z Kosova a Metohie s tím, že tyto oblasti zůstávají součástí Srbska, ale pod patronátem (či kontrolou) Západu.

2. O nějakou dobu později došlo, navzdory mezinárodnímu slibu srbské vládě, k tomu, že kosovští Albánci jednostranně vyhlásili samostatnost a odtržení od Srbska. Vzhledem k aktivitám a zájmům tehdejší americké administrativy, reprezentované tenkrát třeba Madlenkou Allbrightovou, byl tento krok Spojenými státy a jejich přáteli (u nás třeba v osobě knížete Schwarzenberga) akceptován. Ostatní, se zachovaným smyslem pro právo a bez ekonomických a vojenských zájmů v Kosovu, tento akt odsoudili.

1 0
možnosti

Nejde o okrajový postoj?

Dá se to totiž napsat i jinak.. Kosovo uznaly všechny země EU, s výjimkou 5 zemí.

První je pravoslavné Řecko, které to neudělá kvůli pravoslavným spoluvěrcům v Srbsku a Rusku.

A zbylé čtyři (Španělsko, Slovensko, Rumunsko a Kypr) jsou všechno země, které mají problém s vlastními menšinami či přímo separatisty, jde jim tedy o tento precedens.

0 0
možnosti

Hashim Thaçi byl na seznamu Interpolu už v době, kdy s ním Aliance spolubojovala, takže si nedokážu představit, co by musel udělat, aby ho uznala jako válečného zločince :-)

1 0
možnosti

Islámský drogistán Kosovo je fakticky protektorát EU, ekonomicky plně závislý na dotacích a účelem jeho vzniku bylo založení největší vojenské základny USA. Proto se nesmí kritizovat, že v čele stáli či stojí patalogičtí vrahové jako Thaci nebo Haradaj. Zajímavé také je, že příslušníci islámské kosovskoalbánské zločinecké mafie jsou sdělovacími prostředky důsledně a korektně označování pojmem "občan bývalé Jugoslávie."

7 1
možnosti
Foto

Na to, že se to nesmí jste si docela zakritizoval.

2 1
možnosti

Někdo tady napsal že rozdíl mezi Kosovem a Krymem není žádný.

Ale to víte že je.

Krym patřil po celá staletí Rusku. A kde se vzalo Kosovo? Tohle území snad vždy patřilo Srbsku.

8 1
možnosti
Foto

Jenže Srbsko patřilo hooodně dlouho Turecku (Osmanské říši). A ta celá staletí ruského Krymu je ve skutečnosti 171 let

3 2
možnosti