Diskuze

Nejzdravější srdce má kmen Tsimane v Bolívii, klíčem je strava a pohyb

Nejzdravější srdce na světě mají podle nejnovější studie publikované v magazínu The Lancet členové bolivijského kmene Tsimane. Podle vědců za své pevné zdraví vděčí převážně rostlinné stravě a pravidelnému pohybu. Stařešinové kmene každý den nachodí výrazně více kroků než lidé v produktivním věku v západních zemích.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

J24a52n 79P97u71l20e18c

20. 3. 2017 11:16

To je možné, ale žít bych tam nechtěl. ;-)

0 0
možnosti
MG

M66i74r77e61k 26G24a38j74e34r

19. 3. 2017 15:27

Rozumim tomu tak, ze receptem na zdravy obehovy system vcetne srdce je hodne chodit bos v bolivijske prirode a mluvit jejich jazykem, ktery chrani pred stresem. Co se tyka jejich strvy, tak se nijak zvlast neodlisuje od stravy mnohych jinych narodu, ktere maji pristup ke sladkovodnim rybam.

0 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti
JV

Tvořitelům pravdy ze západních mainstreamových médií typu CNN, BBC, Reuters se povedlo dosáhnout tak směšného stavu, že polovina čtenářů už nevěří ani takovémuto nevinnému článku.

1 0
možnosti
MK

"Ve věku do 45 let zkoumaní jedinci neměli v krvi žádné stopy po CAC."

To nebude mit nikdo, protoze:

"Vápník CAC se stanovuje na základě počítačové tomografie,"

(CAC = Coronary Artery Calcification)

0 0
možnosti
KN

Nejzdravejsi srdce maji hlavne diky prumernemu veku doziti 41 let. Srdce se jim nestihnou zkazit.

1 0
možnosti
TM

Čím to je, že lidé mají chuť komentovat článek, který ani nečetli? "Ve věku do 45 let zkoumaní jedinci neměli v krvi žádné stopy po CAC. Po dosažení věku 75 let se CAC objevilo pouze u 25 procent sledovaných.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/srdce-kmen-bolivie-zdravi-0y4-/zahranicni.aspx?c=A170318_141737_zahranicni_ert

3 0
možnosti
BB

To, ze jsou zdravy, neni tak moc stravou ani pohyben ale genetikou. Po celou existenci tohoto kmenu prezili jenom ti nejzdravejsi potomci. Ti co se narodili nemocni neprezili, protoze nemeli moznost nejake specialni lecby nebo operace. Tak se zabranilo, aby ty geneticke nemoci prenaseli na sve potomky.

4 4
možnosti
PHH

Je to hlavně stravou a cvičením. Stress samozřejmě také hraje svou roli. Je to hlavně na nás. Mám to vyzkoučené na sobě. Genetika je až na druhém místě.

3 1
možnosti
Foto

Já bych řekla, že mnohem důležitější je, že nežijí ve stresu, v neustálém spěchu, prostě ve všem co je "výdobytkem" moderní civilizace.

11 2
možnosti
TM

A co dnes moderní lidi tak moc stresuje? Války, hlad, epidemie nebo to, že musí pracovat 12-16 hodin každý den pondělí až sobota? Případně víc jak 150 dní v roce ještě robotovat na panském? Dnešní moderní člověk je z vašeho pohledu maximálně tak ufňukánek.

0 3
možnosti
PS

Nemaji pristup k modernim lekum? No to je snad jen dobre..treti nejcastejsi pricinou umrti je komplikace a vedlejsi ucinky "modernich leku"..mnohe leky po letech uzivani, poskozuji organismus vice nez nemoc samotna.. Mudr D.Frej, Mudr Mendelsohn a mnoho dalsich...

6 6
možnosti
PG

"Zbytek jídelníčku tvoří rýže, kukuřice, maniok a místní variace banánů. Na 72 procent přijatých kalorií tak pochází ze sacharidů. Pro porovnání, u Američanů je to 52 procent. Jen 14 procent energie přijmou domorodci z proteinů."

Vzhledem k tomu, že fundamentální příčinou nemocí srdce a cév je zánět stěn krevních cév vyvolaný vysokou glykemickou zátěží jídla (vysokou konzumací sacharidů), zákonitě nepochybuji o tom, že po přečtení tohoto článku se najde řada horlivých nadšenců, kteří se budou po infarktu kurýrovat právě pojídáním sacharidů. Tohle ale doma raději nezkoušejte.

Je to asi něco podobného, jako kdyby někdo přišel s tím, že se profi cyklisté dožívají delšího věku než průměrná populace, takže bychom měli kopírovat jejich každodenní stravování. Obávám se, že byste po několika letech skončili s infarktem a cukrovkou.

6 6
možnosti
LS

Cukrovka nevzniká nadměrnou konzumací cukru!

6 0
možnosti