Diskuze

100 POHLEDŮ: Umývač chodníků před unikátním Maison Kammerzell

Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm nabídneme méně známé pohledy z Česka i z některých evropských zemí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ve Štrásburku u kostela to je

0 0
možnosti

Problém této soutěže je to, že se fotka dá snadno najít na internetu, odkud autoři článku fotky také berou. Tedy přes Google mám místo nalezené do minuty. Co ty fotky trochu upravit, aby Google neměl šanci?

0 2
možnosti

Vážený pane Pokorný, fotografie rozhodně z internetu nebereme. Většina snímků z projektu 100 pohledů je z archivu historika Pavla Scheuflera. On má samozřejmě některé snímky i na svých stránkách, nicméně třeba většina zahraničních fotografií od fotografa Františka Krátkého nikdy nebyla digitalizována.

S pozdravem

Jan Vaca

0 0
možnosti

Tak jsem si dal tu práci, (a že to byla fuška) a ve 21.07 hodin jsem spočítal, že je tady 14 příspěvků a dohromady f a n t a s t i c k ý c h 21 plusů a 2 mínusy.

Kam se hrabe dnešní "diskus" na časy VB. :-)

3 0
možnosti
Foto

Zleva dole vyčnívá čepice policisty. Tipuji Francii, Paříž.

0 0
možnosti
Foto

Dnešní fotografie, je podle profesora Untunlicha, který jako správný německý důchodce vyrazil prohřát si po zimě kosti na Ibizu, samozřejmě jak jinak.. z Mostu. Naštěstí si na nás našel čas mezi bingem a ležením na pláži a s pomocí tabletu pro naši Nadaci Bruxia Benessia připravil následující rešerši. Na obrázku si můžeme všimnout skvost středověké mostecké architektury, původně cechovní sidlo

cechu krumpáčníků, posléze kupecký dům a následně hostinec König von Böhmen, neboť pověst praví že v tomto domě byl pohoštěn a ubytován Přemysl Otakar II. když povyšoval Most na město.Nás avšak zajímá pán ve slamáku, Arnošt Medáček, ten se při studijní cestě po českých osadách v USA setkal v Texasu s nejmenovanou černou limonádou a povšiml si její vzrůstající obliby. po návratu domů se zaměřil na výrobu limonády z domácích surovin. Jahody vyvařil na sirup a k nim přidal kávový výluh aby získal kofein, přidal bylinky jako rakytník, puškvorec, kotvičník a rdesno, známé svými povzbuzujícími a afrodisiakálními účinky. Tak spatřila světlo světa Medáčkova mostecká Jahodáda (podle vzoru limonáda). Nápoj nikdy nepřekročil hranice okresu neboť každou várku vykoupili vždy po šichtě horníci a tak se Jahodáda dostala nejdál do Litvínova. Vedle něj vidíme jeho syny Evžena a Jiljího. Ti poté, co Čs. armáda odmítla jejich nápad zásobit Jahodádou vojsko, neboť se obávala že nápoj by vojáky nabudil až příliš a vyrušil účinky čaje s bromem, odejeli zkoumat povzbuzující byliny do Thajska kde přečkali jak válku tak Únor a do Mostu se již nikdy nevrátili, odešli do Fuschlu am See u Salzburgu kde se věnovali povzbuzujícím limonádám oni i jejich děti o kterých si zaměstnanci říkali že když jsou v ráži jsou jako rudý býk... ale to je zase jiný příběh. Dva chlapci opodál jsou Petr a Pavel Úprkovi kteří se málem stali juniorskými mistry v přespolním běhu Rakouska-Uherska, kdyby doběhli do cíle v Aši, že je něco špatně si hoši uvědomili až u Štrasburku, kde si později otevřeli hotel s kouskem domova.

15 8
možnosti
Foto

O osudu pána s hadicí nám není moc známo snad jen to že se jmenoval Dietrich Kropatschek a nikdy nebyl slavný. Krásný den Vám všem :-)

4 3
možnosti

Fuj, to jsem lekl. Nejdříve jsem četl Babišovy

0 0
možnosti

Straßbourg, Place de la Cathédrale, Kammerzellhaus z roku 1427.

5 0
možnosti
Foto

Název města je nějaká německo-francouzská fúze?

2 0
možnosti