Diskuze

U břehů Guatemaly zakotvila „potratová loď“, využívá mezinárodní vody

K pobřeží Guatemaly dorazila nizozemská loď, jejíž posádka nabízí místním ženám bezplatnou interrupci. Plavidlo patřící organizaci Ženy na vlnách jezdí už od roku 1999 po světě a propaguje svobodu volby v oblasti umělých potratů. V mnoha zemích vyvolalo kontroverze, v Portugalsku a Maroku se potýkalo i s armádou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

jojo, bozi mlejny melou

0 0
možnosti
JM

Pohled na tu mapu je velmi poučný.Z oblastí , kde jsou potraty zakázány se k nám hrne vlna migrantů. Kromě Jižní Ameriky a Polska abych byl přesný. Přelidnění to je jasný problém Afriky.

1 0
možnosti
HH

No , kdyby chlapi davali pozor , pak by nedoslo k nechtenemu tehotenstvi a ta "potratova lod " by nebyla zapotreby . Za to muzou ty chlapy a proto nejakou lod nebo neco jineho pro ty chlapy ...? ;-D

0 0
možnosti
VS

To by byl takový problém poslat jke dnu, i s těmi zločinci na palubě?

0 5
možnosti
MJ

Je možné věc vidět tak, že žena nemá právo na potrat, ale v takovém případě taky nikdo nemá právo jí potrat zakazovat.

Umělé potraty jsou tak staré jako lidstvo samo. Předmětem sporu se staly jen v abrahámovských náboženstvích, ačkoliv v jejich svatých písmech o potratech není ani zmínka.

V raném judaismu byly potraty přípustné jen tehdy, když těhotenství ohrožovalo život matky - dnešní Izrael ovšem žádná významná omezení neuplatňuje. Islám v zásadě vždy povoloval potraty až do 4. měsíce těhotenství, ale v různých zemích existují i další podmínky. Ani jedna islámská země však nezakazuje potraty úplně.

Křesťané byli v omezování a zákazech nejstriktnější, a zůstávají takoví dodnes. Už dávno ovšem ztratili někdejší mocenský potenciál, takže státy euroatlantického okruhu uplatňují své vlastní zákony, které většinou přiznávají ženám značnou svobodu rozhodování. Kde jsou podmínky extrémně tvrdé (Irsko, Polsko), tam pomáhá nejbližší zahraničí. A loď taky není špatný nápad. ;-)

Rizika spojená interrupcí všechny ženy znají, a přesto potrat zvolí, když k němu mají důvod. A rozmanitých důvodů je hodně. Postavit potrat mimo zákon je nejenom neúčinné, ale i nemravné. Má-li stát opravdu zájem na omezení potratů, měl by se soustředit na účinnou osvětu a pomoc při odstraňování odstranitelných důvodů. Nic jiného mu ani nepřísluší.

U nás počet interrupcí už skoro 30 let neustále klesá - a to i přes liberalizaci zákonů po pádu komunismu. Dnes představuje jen cca čtvrtinu počtu proti roku 1988.

5 0
možnosti
VS

Ano? Je psáno :Nezabiješ!

0 2
možnosti
ZT

Pokud je dítě v těle, je jen na ní, jak se rozhodne.

2 0
možnosti
LT

Já si myslím, že od doby, kdy mu začne bít srdce, tak je to člověk - do té doby je to jen shluk buněk

1 0
možnosti
AL

jojo, právo matky zabít své dítě, proč ne...

2 2
možnosti
ZT

které by bez matky nepřežilo...

0 4
možnosti
DR

Krásná mapa. Na ní jí úžasně vidět, jak jsou si světová náboženství ve svých fanatických podobách blízká.

3 4
možnosti
ZT

zajímavá je kontinentální Evropa.... a to svítící Polsko....

1 2
možnosti
ZT