Diskuze

100 POHLEDŮ: Muži pohroužení do debaty v údolí pod Semmeringem

Pro období let 1890 až 1914 se vžilo označení Belle Époque - „krásná doba“. Právě v tomto období vznikla většina fotografií, které jsme zařadili do seriálu 100 pohledů. Během roku 2017 vám v něm nabídneme méně známé pohledy z Česka i z některých evropských zemí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IJ

Je zajímavé, jak tam přibyly stromy. Mnohem více zeleně. Z toho by zelení moc radost neměli.

0 0
možnosti

pokud by jste o to zajímal, tak by jste věděl současné zalesnění krajiny je nějvětší za posledních min. 200 let.

0 0
možnosti
MV

Tenkrát se fotilo na dlouhé expozice a osoby se nesměly hýbat, proto mě zaujala pozice pána vpravo. Zřejmě měl fotograf záměr: v zadním plánu téma železnice, v popředí dva muži hovořící o ní, ale s tou dětskou symbolikou parní mašinky to trochu přehnal. Vzhledem k tomu, že záběr trval velmi dlouho (minimálně je na snímku zachycena zima a jaro), tak se o pána bojím, že už nikdy pořádně nepřipažil.

1 0
možnosti
MR

Do prcic kliknul jsem omylem na minus :-(

P.S. Cheza foreverV[>-]

0 0
možnosti
RB

zda se jen me ze ty pokusy napodobovat pana Benese z lonskeho roku je jen trapna krec? I kdyby s jeho pozahnanim, nelze dvakrat vstoupit do jedne reky.... A tato uz proste odtekla....

2 1
možnosti
JB

Proč se iDnes ptá když je to napsáno na fotkách ve fotogalerii?

Je tam jasně napsáno: "Smmering" :-P

0 0
možnosti
JB

pardon: "Semmering" a to v roce 1895 ;-D

1 0
možnosti
LS

Tohle je železniční viadukt Krausel-Klause přes Semmering z let 1900–1910 v Rakousku-Uhersku. Hlavní stavitel této tratě byl Karl von Ghega. Má pěkný památník

u nádraží v obci Semmering ve spolkové zemi Dolní Rakousy v okrese Neunkirchen.;-)

4 0
možnosti
Foto

Rozhodně je to mostecko a to konkrétně trať z Mostu na Moldavu v Krušných horách. Nevím zdali je to Konrad Eben, Mohl by to být i jeho mladší dvojče Oskar, který právě krušnohorským semmeringem z Moldavy pašoval cukr, tabák a drážďanskou čokoládu s kartičkami polonahých slečen, známou čokoládu Amor, oblíbenou chlapci a muži v celém Sasku i Deutsch- Boehmen, v rakousku z mravnostních důvodů zakázanou. Jestliže je to Oskar je ten pán vedle Adolf Rumplmně jeho komplic a také pašerák, proslulý zaklínač psů - vyráběl různé masti různých pachů aby ze své stopy odlákal psy finanční stráže. Oba pánové si nejspíš procházejí trasu vydávaje se za džentlemeny na procházce a obratně pozorují frekvenci pohybu financů, to ostatně pašerák musí, nechce li být dopaden. Oba byli dobrodružné povahy a cestu dolů do Čech kombinovali vlakem i pěšky aby co nejvíce zmátli ochránce celní výsosti a hraničního pořádku. Jen jednou se jim nezadařilo, na jejich posledním paši, přirozeně. Zatímco pan Oskar se pohyboval po stráních s nákladem smyslných cukrátek, pan Adolf jel vlakem s kufrem plným cukru a v Hrobu se měli vystřídat, v Oseku ještě jednou a z Louky u Litvínova by měli už vlakem oba společně. V Hrobu se skutečně prostřídali, ale minuli se, a tak, Pan Oskar nastoupil do vlaku zpět do Saska a spolu s ním i kontrola finanční stráže, která jela do Moldavy. Hloupá nepozornost a náhoda pak panu Adolfovi vynesla dvě léta ve valdické káznici za mravní ohrožení mládeže protože řekl kontrole že nemravné čokládičky má pro svého nezletilého synovce Eberharda Ebena z Dubí. Pan Adolf také nedopadl nejlépe, uklouzl s batohem plným cukru, hned kousek za Hrobem do potoka Bořivce a propašovaný cukr se mu rozpustil. Jak se tak ploužil do Oseka celý sladký a mokrý kýchal tak že k sobě přilákal hlídku, marně ukazoval jízdenku že jel z Dubí do Hrobu a Sasku nebyl, v kapse kabátu měl totiž také pár hambatých čokolád které se jak známo na této straně hranice nedali koupit. A tak si vysloužil v Mostě přezdívku

21 6
možnosti
Foto

Sladký Áda Šokoláda a do Valdic se podíval taky. Po propuštění si oba vydělávali na živobytí tím že po hospodách šířili pašerácké historky za pár korun, pivo a párek a vstoupili do mostecké lidové slovesnosti jako takový " krušnohorští Dannyho parťáci". Dokonce o nich vyšla krátká novela na pokračování v Tagblattu, kterou četl malý Fritz Untunlich pod lavicí. A tak se jejich příběh zachoval i pro naši generaci. Hezký den Vám všem :-)

8 3
možnosti
PL

P76e92t37r 56L57u27k92á30š

20. 2. 2017 12:27

Vypadá to jako tunely mezi Řikonínem a Níhovem. V jednom z nich Němci za války montovali Messerschmitty. Ti pánové asi budou projektanti, kteří přemýšlí jak tam tu továrnu nacpat.

3 0
možnosti
IN

Akorát to tedy pak vypadá, že přemýšleli dlouho. Před první světovou to evidentně nestihli, tak pak klapla až ta druhá ;-)

1 0
možnosti
Foto

Ano, Rakousko, legendární horská dráha Semmeringbahn - přesněji obec Breiteinstein, nahoře skály Polleroswand, vpravo od ní pak Krausel-Klause-Viadukt a jen 14 m krátký Krausel-Klause-Tunnel ;-)

3 0
možnosti