Diskuze

Stačí drobeček a člověk zemře. USA bojují se záplavou syntetických opioidů

Fentanyl. Slovo, které běžnému člověku příliš neřekne. Přesto je právě tato látka, či její deriváty, zodpovědná za velký počet úmrtí ve Spojených státech a nejen tam. Různé formy syntetických opioidů se navíc mění tak rychle, že na ně státy nestačí reagovat. Většina dodávek smrtících drog údajně pochází z Číny, ta to však popírá.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

zní mi to též jako výborný návod na bezpečnou chemickou zbraň pro teroristy.

1 0
možnosti

Skvělý návod pro sebevrahy. Bravo iDnes. :-/

1 0
možnosti
Foto

Čím víc sebevrahů, tím míň sebevrahů.

1 0
možnosti
Foto

Je obecně známo, že 95 % všech závislostí vzniká v dětství. Nejčastější první kontakt s drogou mají u nás děti ve dvanácti, třinácti letech, takže v patnácti už jsou na drogách zcela závislé. Přičemž od kouření marihuany nejčastěji sklouznou k pervitinu. „Děti už se nebojí jehel, HIV nebo žloutenky. Klidně si nechají aplikovat nitrožilně první dávku,“ říká MUDr. Koranda, šéf Detoxikačního centra Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, od roku 2004 provozovaného v Praze ve Vlašské ulici na Malé Straně. Nejenže má většina nejmladších narkomanů vybudovanou těžkou závislost i v nízkém věku, ale jsou také na svůj věk sexuálně velmi aktivní. Nelze se pak divit, že každé páté z těchto dětí má žloutenku (virovou hepatitidu) typu C. „Je to časovaná bomba,“ přiznává primář Marian Koranda.

Na lůžkovou část Detoxikačního centra Nemocnice Milosrdných sester se nejčastěji dostanou "náctileté" děti se závislostí na pervitinu, přičemž pacienty tvoří ze tří čtvrtin dívky. „Často udržují vztah s dealerem, který jim drogy dává. Takže je třeba první půlrok mají zadarmo. To nižší procento chlapců se k tvrdším drogám samo propracovává přes marihuanu,“ poznamenává k tomu primář Marian Koranda. Ovšem děti závislé na drogách, jak přiznává, jsou stále mladší: „Nejmladší pacient, kterého jsme u nás měli v péči, byl šestiletý chlapec závislý na heroinu. To bylo opravdu strašné. Byl z romské rodiny, která distribuovala drogy a užívala je i nitrožilně. A aby to malému nebylo líto, píchali mu taky. Těžko říct, jak dlouho. K nám se dostal, když u nich zasáhly sociální pracovnice, odebraly ho z rodiny a on začal mít abstinenční příznaky. Ale už bylo pozdě. Nepřežil.“

4 2
možnosti

Zákaz drog má podobné důsledky, jako prohibice. Dnešní svět je plný nejrůznějších drog a závislostí. Nemusí to být nutně opiáty, ale klidně i televize nebo facebook. Je na každém, aby se s tímto faktem nějak vyrovnal. Někdo to holt nezvládne, ale to patří k životu.

1 1
možnosti

rodiče, škola, stát, by měli prosazovat hodnoty a zkušenosti, aby minimalizovali potřebu brát drogy ( obzvláště tvrdé )... tato společnost ovšem selhává

3 3
možnosti

Zase se neco hazi na spolecnost? Kolik lidi z vaseho okoli here tvrde drogy?

3 1
možnosti

Jako obvykle- novinarsky barnum. Kdyz neni o cem dulezitem psat, tak se vymysli SENZACE. Driv to bylo LSD. pervitin, crack cocain, extasy, synthetic drugs, atd, atd. Fetaci umirali tehdy i nyni. Tak je najednou "in" oxycontin a fenrtanyl. Dobrou chut!

0 3
možnosti

A teď mi řekněte zda má ten boj proti drogám nějaký smysl. Nebylo by lepší povolit ty staré, léty ověřené drogy. Distribuci mít pod záštitou státu a tím mít přehled o závislých a moci na ně cílit efektivněji pomoc? Ne, místo toho budeme raději vydávat miliardy a miliardy na nikdy nekončící boj.

11 0
možnosti

P60e22t93r 30A13g22u11l67á88r

28. 12. 2016 0:11

Ve Švýcarsku je myslím legální heroin. Nebo ho závislým podávají přímo úřady zdarma. Už nevím. Vyřešili tak kriminalitu spojenou se získáváním peněz na drogu. A zjistilo se, že tím, že z drogy sejmuli závoj zakázaného, spousta lidí se na to vykašlala.

7 0
možnosti
Foto

Predavkovanej fetak vyjde levne. Cim driv, tim levneji.

0 3
možnosti
Foto

A52n23n93a 57V19e33s79e44l68á

27. 12. 2016 23:48

„Přestože je carfentanil vysoce nebezpečný - k usmrcení člověka stačí objem makového semínka - v Číně je legální a prodává se on-line.“

Držte si palce, aby se vám do těla takové makové zrníčko nějakým způsobem nikdy nedostalo...

2 0
možnosti

J90a54n 42H21l69a74v73á47č

27. 12. 2016 23:11

Otázka tedy zní, represe nepomáhá, nestálo by za úvahu drogy jistým způsobem legalizovat? Po sto letech represe se podařilo vybudovat silnou a mocnou síť distributorů, zvýšit počet uživatelů, ale pozitivní výsledky nějak zatím nejsou.

9 0
možnosti

tak hlavně, že u nás v ČR máme policií podchycené babky co si mažou konopím kolenaR^

24 1
možnosti