Diskuze

Máme povinnost pomáhat. A pašeráci na to spoléhají, říká mluvčí Frontexu

Do Evropy přes Středozemní moře stále připlouvají tisíce lidí z Afriky. V mezinárodních vodách je zachraňují italští záchranáři, Frontex i neziskové organizace, čehož hojně využívají pašeráci. Na tisíce migrantů připlouvajících od pobřeží Libye si tak zatím budeme muset zvyknout, říká v rozhovoru pro MF DNES mluvčí Frontexu Izabella Cooperová.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KV

Fakt asi je povinnost zachraňovat potřebné, je ale nutné je vozit do Evropy ?

0 0
možnosti
SB

Itálie poskytla svá letiště pro francouzské a britské letadla, která bombardovala Kadafiho nedemokratický režim. Ale i přesto byla Lybie nejbohatší africký stát, a půjčovala peníze Francii a Itálii. Tak nyní mají Italové a Francouzi co splácet. Jenže Lybie neexistuje, tak není komu splácet. Komu se hodí to, že Lybie neexistuje?

0 0
možnosti
MH

Proti křiváctví nelze bojovat slušnými prostředky. To prostě nemá řešení.

A pasažéři na člunech nejsou jen oběti převaděčů. Jsem přesvědčen, že většina z nich ví co dělá.

1 0
možnosti
SH

Frontex je napojený na sieť pašerákov, inak by tieto akcie nevykazovali takú presnú koordináciu a vysokú úspešnosť dovozu nových klientov- ekonomických migrantov z krajín, kde vojna neexistuje. Všetko výborne klape, informácie a následné finančné ohodnotenie zainteresovaných. Podplatený politický aparát v Taliansku nie je žiadnym prekvapením. Dovoz Afričanov za peniaze EU je novým biznisovým odvetvím talianskej mafie.

2 0
možnosti
MU

Podle mně, je opravdu Frontex dceřinkou pašeráků. Zachraňovat ano, ale vracet zpět. Takhle Fronex a další " neziskoví " aktivisti jen legalizují pašování lidí. Jiné pašeráky naháníme a Frontexu zajišťujeme ještě servis? Myslím si, že je už na čase aby zákony platily pro všechny. Dovezeš nelegální migranty? Odsoudit za pašování lidí. Všechny pašeráky. Nejen ty Africké, ale i ty z Frontexu a spol.

1 0
možnosti
MB

navrhuji, aby frontex objižděl celé africké pobřeží těsně na kraji mezinárodních vod, tam ať sbírá lidi v pramicích a sváží je do evropských přístavů.

1 0
možnosti
PT

Ale velké prd musíme, ty lodě nemají vůbec u lybijských břehů co vartovat, že tam někdo vyplouvá na moře v gumovém člunu to jsou problémy Afriky a nikoliv Evropy, ty mají vartovat u břehů italských.

Tohle co dělají není žádné zachraňování trosečníků to je naprosto normální kriminální převaděčství, kdy oni u lybijských břehů přebírají od afrických převaděčů ilegály a vozí je do Evropy.

7 0
možnosti
MH

Loví je i 20 km od Libye. Do EU to je cca 450 km. Tzn. že je převážejí cca 95% z celé trasy.

To je jako pohraniční stráž???

0 0
možnosti
MN

Námořní právo mluví o povinnosti pomoci trosečníkům ale ani jediným slovem nic neříká o povinnosti je odvézt stovky kilometrů do Evropy. Takže pokud už Frontex mermomocí chce pomáhat u pobřeží Libye tak má povinnost trosečníky vyložit v nejbližším přístavu a těch je v Severní Africe opravdu hodně.

A pokud státy Severní Afriky odmítnou trosečníky převzít tak je to jednoznačné porušení Námořního práva a mělo by se to nějak razantně řešit.

11 0
možnosti
LM

L53e52o52š 72M14a79r22š94a34l

17. 10. 2016 12:47

Ono to v článku není úplně zřetelně napsáno,ale oni je prostě nalodí a migranti ihned požádají o azyl.

0 0
možnosti
PJ

Dokud je nebudou vozit zpet do Libye nezmeni se nic, mame podobne zkusenosti u nas (Aus).

4 0
možnosti
MH

Aus má jediný funkční model.

0 0
možnosti
JF

J19i25ř80í 97F27i30š52e35r

17. 10. 2016 9:58

Lybie dopadla, tak jak dopadla jen díky USA a EU... Buď to byl záměr a věděli co bude následovat (Euromed) a nebo se potřebovali zbavit Kaddáfího,protože chtěl z Afrických "rádoby států" udělat státy prosperující a neválčící....Bohužel to by zase nebyl odbyt na zbraně....

4 0
možnosti
IV

Zdá se, že bude třeba dobýt Lybii

1 0
možnosti