Diskuze

Jako mladíka ho neprávem odsoudili za vraždu, po 28 letech je na svobodě

Muž, který si v americké Severní Karolíně odpykával dlouholetý trest za vraždu, se dostal po 28 letech z vězení na svobodu. Johnny Small se do vězení dostal teprve jako šestnáctiletý mladík. Podle soudce však tehdejší proces nebyl v pořádku. Prokuratura nyní zvažuje nový soud.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LM

L78u75b43o32š 17M76a84r40e53k

13. 8. 2016 22:12

Není pravdou, že je osvobozen.

Pouze se řeší, zda výpovědi tenkrát byly pravdivé.

Nemá smysl z něj dělat svatouška.

0 1
možnosti
OU
AE

I soudci musí být dobře živi, a k tomu jim slouží procesy. Čím více, tím lépe.

1 4
možnosti
TT

Totéž platí pro prokurátory a policajty - odsouzený pachatel znamená příčku na kariérním žebříčku. Ať tomu bylo jakkoliv.

0 0
možnosti
JM
BB

B31r22u27n64o 98B73a30t66o88r

13. 8. 2016 16:15

je to smutne a za naj svinstvo v podobnych pripadoch považujem krive svedectvo kvôli finančnej či inej odmene a za to by som pani Ninu poslal na 5 rokov za mreže

3 0
možnosti
MM

přesně tak, to je na tom to nejhnusnější...

0 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
MB

Všímám si, že část lidí se snaží jakoby rozlišit případy, kdy jsme si opravdu na 100% jistí, že to někdo udělal, protože ho policie třeba dopadla při činu - a tam by byli pro trest smrti u závažných trestných činů nebo někdo i pro trest smrti bez soudu.

A pak případy, kdy si tak jisti nejsme, že to udělal a tam by byli pro "pouhé" vězení.

Jenže takto lepší procento právem popravených moc nezajistí.

1. Soud odsuzuje (má odsuzovat) pouze tehdy, pokud si je jistý, že někdo spáchal nějaký zločin. Je přeci příšerné, aby někoho odsoudil na doživotí s odůvodněním ve stylu "tak jisti si nejsme, ale tak asi to byl on".

2. Policistů je hodně, nemají leckdy takové vzdělání, pracují přímo na ulici, je u nich větší šance, že budou zkorumpovaní, zastrašení, prorostlí s podsvětím. Prostě jsou s těmi lidmi denně v kontaktu, je tam víc pokušení i možností. Policista může být přímo vyděrač, mafián nebo vrah - a v minulosti se takové případy našly. Má velkou moc už tím, že je ozbrojen a je přímo na místě.

Vezměte si třeba sporné případy střelby policistů na černochy v USA v poslední době. Pokud by policie mohla popravovat, protože někoho přichytila na místě, tak místo vyšetřování složitého případu může prostě odprásknout prvního podezřelého černocha, na kterého narazí a zfalšovat to. I v tomto případě se píše, že policie tajila klíčové důkazy a uplácela svědka.

Až na pár vzácných výjimek ta jistota z přistižení na místě pramení právě z výpovědí policistů nebo očitých svědků. Jenže to právě nijak extra pevné důkazy nejsou. Svědci se mohou mýlit (a často mýlí). Mobil zamění za zbraň, jednu tvář za jinou... Je jeden útočník a svědci a oběti jsou přesvědčené, že byli 3 a až další vyšetřování ukazuje, že se mýlili...

3 0
možnosti
MB

S těmi policisty. Představte si policisty na menším městě. Je tam 5 stabilních zdrojů prodejců drog třeba. Majitel diskotéky, dva pasáci, majitel taxislužby a Turek, co to vozí přes hranice. Pak je tam třeba 10 kuplířů, kteří mají vedle toho i další podniky nebo kšefty (zastavárna, bar...). Pak jsou tam grázlové vyšší úrovně, kteří zbohatli na dotačních podvodech a uplácení městské rady. Jeden z nich je zároveň nebezpečný mafián, ale také vlastní místní čistící služby.

O několika z policistů se v místním podsvětí ví, že chodí s prostitutkama, dva přímo pasou a mají na to svůj revír. Jeden policista je vyhlášený rapl, mluví se o tom, že už i někoho zabil v podstatě zbytečně, ale zametlo se to pod koberec, je policii užitečný, protože se ho místní zločinci bojí. Pak je tam pár alkoholiků, výtržníků a násilníků (z toho jeden na stavebním úřadě a jeden u policie).

Je tam pár vlivných lidí, kteří mají u policie "známosti", takže mají přístup do policejních databází, což využívají při podnikání. Vnitřní informace využívají samozřejmě i příbuzní lidí na městském úřadě, obecně se o tom ví, že tohle je tchán starosty a mluví se o tom, jak výhodně skoupil pozemky předtím, než se staly stavebními, ale nikomu to vlastně tak moc nevadí.

No do toho je tam samozřejmě nějaká ta rvoucí se a fetující omladina (tak 20% mladých), ty prostitutky, pak jejich štamgasti, Vietnamci co prodávají pašované zboží...

Mezi tímto vším se police roky pohybuje. Vlivné lidi a jejich děti přehlíží při přestupcích. Na nepohodlné úřadu si došlápne. Po nocích se hlídky zašívají v barech a v bordelech, kde mají vše zdarma, výměnou za to informují před kontrolami celníků a poskytují ochranu. Pár lidí fakticky mimo jejich kompetence, protože ti mají známé výš (brácha ředitele celního úřadu třeba, šéf xy...).

Takový roky přirozeně se tvořící, funkční ekosystém systém.

1 0
možnosti
PH

P13e43t66r 31H66á92l94a

13. 8. 2016 14:43

Zaznamenal jsem tu otazku "cim to ze se soudy v USA tak casto myli". Jsme si opravdu tak jisti, ze nas se to netyka? Nemuze byt rozdil v tom, ze v USA se jen odhali vic chyb? Vetsinou se "to" tyka nejvic prave tech "to se u nas nemuze stat".

6 0
možnosti
AE

Jsem přesvědčena, že u nás se soudy mýlí častěji, než v USA

0 0
možnosti
JK

J67a51n 98K59o32v66á11č

13. 8. 2016 14:42

Ještě, že to není černoch. To už by tam zase hořely celé čtvrti a dobroserové celého světa by měli plně huby diskriminace menšin.

2 0
možnosti
MK

zavřeli ho jako mladíka a ven jde jako bílej.

0 1
možnosti
MP

Proboha, proč se někdo zabývá 28 let starou záležitostí. Kdyby v USA fungoval trest smrti, jako ve vyspělých státech, ušetřilo by se mnoho času:-)

1 9
možnosti