Diskuze

Nemůžeme garantovat péči, varují lékaři vládu. Němeček s nimi souhlasí

Českému zdravotnictví chybějí peníze, kvalifikovaný personál a dobré zákony, tvrdí Česká lékařská komora (ČLK). Vyzvala proto vládu, aby začala připravovat plán na jeho záchranu. Varuje, že už není možné garantovat kvalitu a bezpečnost zdravotní péče. „Zdravotnictví volá o pomoc,“ říká prezident stavovské organizace Milan Kubek. Ministerstvo i premiér mu dali zapravdu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Nejdříve musíte pozavírat všechny parchanty, kteří na zdravotnictví parazitujou, odstranit mezičlánky, předražené přístroje, zdr. materiál, služby, léky atd. a pak bude peněz dost !!! Ale to by tomu musel velet někdo, kdo tomu rozumí a né banda politických hochštaplerů a zločinců !!!

1 0
možnosti

Ve zdravotnictvi je sice bordel, ale kdo to opravi, kdyz vsude sedej nenasytni dinosauri, co jsou zvykli brat. ministerstvo, vzp, vedeni nemocnic, zrizovatele - mesta,kraje.. To snad by to musela vzit do ruky armada..

3 0
možnosti

Za pouhé píchnutí iněkce, kterou vlastním a mám jí aplikovat každý den na mě chtějí za SOBOTU nebo NEDĚLI 90 .KČ. Přitom verbež narkomanů má vše zdarma. Za to nemohou lékaři, ale naší přemnožení hlasovací roboti a přísnědlí občané za které platí vše stát.;-D;-D;-D

0 0
možnosti
Foto

Tak budeme sbírat víčka z petek. Rv Utečenci nám jistě rádi pomohou Rv

1 0
možnosti

Stát dlouho spoléhal na to, že zdravotníci dostávali malou část příjmu od pacientů přímo ve formě "tuzéru" (dnes pozornost, dříve úplatek). To už skončilo nebo se všichni tváří, že se o tom neví. Na západě je běžné, že velcí a bohatí mecenáši podporují soukromá zdravotnická zařízení stejně jako např. církev. To u nás naposled probíhalo za totality, kdy byly nemocnice podporovány stranickými výbory a velkými fabrikami. S tím už je dávno utrum.

1 0
možnosti

Málo se zdůrazňuje, že nejhorší stav není u státních a krajských nemocnic, ale u soukromých zdravotnických zařízení a v tzv. první linii na vesnicích a ve městech

do 5000 obyvatel. Tam měli donedávna pacienti zajištěnu dostupnost lékaře aspoň

na částečný úvazek, ale tam se ten systém hroutí. Většinou tam pracují lékaři, kteří

přesluhují nebo jim schází do důchodového věku 2-3 roky. Jen výjimečně pracují do

70 let, neb jsou opotřebovaní, chronicky nemocní a hodně zdravotníků pracuje i ve stavu "vyhoření" a mohou dělat chyby. To může ovlivnit i jeden jediný agresivní nebo

nespokojený pacient nebo nedostatek času pod tlakem čekárny. Samozřejmostí by mělo být odměňování podle náročnosti, odpovědnosti a kvality odvedené práce

srovnatelné s jinými rezorty i se západní Evropou. To ale dost primitivnějších lidí a

věčných stěžovatelů asi nikdy nepochopí.

0 1
možnosti

Výborně, to se jim zase povedlo ! To se ozývají ti praví.

Před třemi lety Kubek a jeho lékařský klub organizovali velkohubou akci pro odchod lékařů za vysokými platy do zahraničí pod názvem: "Děkujeme - odcházíme". Vzhledem k rozsahu této akce je jasné, že nebyla zadarmo a někdo z ciziny ji musel zaplatit.

Sobotka a ČSSD zase starostlivě ochudili zdravotnictví o několik miliard ročně zrušením regulačních poplatků. Dosáhli tím sice pád tehdejší vlády a sobě tučná vládní koryta, ale tuto finanční ztrátu zdravotnictví ničím nenahradili.

A nyní mají tu drzost, prohlašovat, že nám nemohou garantovat základní lékařskou péči . V řadě menších venkovských měst chybí lékaři, pokud potřebujeme vyšetření u odborného lékaře objedná nás za 3-4 měsíce, stejné je to s objednáním na CT nebo magnetickou rezonanci, při návštěvě u obvodního lékaře nám nanejvýš změří tlak. A to předseda vlády a ministr zdravotnictví prohlašují, že stav našeho zdravotnictví se zlepšuje a domnívají se, že jim to budeme věřit ??.

0 2
možnosti

Tak regulační poplatky stav našeho zdravotnictví zcela určitě nevyřeší!

Těch "chyb" je mnohem více. Třeba to,že "beztrestně" odchází u nás vystudovaný zdravotnický personál do ciziny a pak také,že některé lékaře hodláme zavírat do vězení,kde ale opravdu svou "užitečnost" neuplatní.

Je také mnoho vystudovaných všeobecných zravotních sester,které po skončení studia od zdravotnictví odchází k jinému pracovnímu zařazení

a ty důvody nejsou vždy finanční. Když zde za peníze daňových poplatníků

někdo vystuduje(zdarma),tak by měl ze zákona pracovat deset let v daném oboru,aby část vynaložených financí svou prací vrátil společnosti.

A zase je v tom ta podivná humanita a bezbřehá svoboda podnikání,která to neumožňuje! Také by se mělo zvýšit procento odvodů na zdravotní,ne úkor sociálniho pojištění. Stát má dost jiných prostředků na sociální dávky a podporu v nezaměstnanosti,ale když to jde,čerpá i z jiných "škatulek",kde to pak chybí!

Pak také ještě - pokud zaměstnání dělám tak říkajíc z láskou,je to jiné,jako když za peníze! Pak je pochopitelné - kdo dá více!

0 0
možnosti

Kdyby nevyhazovali prachy za korupci a zbytečný blbosti,měli by jich dost...

2 0
možnosti

Zdravotnictvi je prilis obsahle a komplexni na to, aby se dalo zabranit vysavani penez na vsech koncich. Je zajimave, ze v Zapadni Evrope konfesni (radove) nemocnice patri k nejlepsim a financne k nejsetrnejsim. Takova nemocnice radu Milosrdnych bratru ve Vidni se hodi jako dukaz meho tvrzeni. Zastavte korrupci a plytvani a bude vice penez.

1 1
možnosti

Obecný příspěvek o korupci, drobně pozapomínáte na fakt, že Vámi zmíněné zdravotnické zařízení spálí na péči pacientů (adekvátního rozsahu v Čechách umístěného zařízení) násobek financí. Přístroje, léčba,výplaty . Podotýkám, že v německy mluvících zemích se náklady skládají z 25% z výplat a z 75% z ostatních nákladů (Léky, přístroje, výkony, sotatní péče). V ČR je to naopak. Jinak jste mě dobře pobavil, české zdravotnictví je tak neefektivní, že německé a rakouské pojišťovny motivují své pojištěnce, aby čerpali péči v českých zdravotnických zařízeních, protože zde dostanou stejnou péči za zlomek nákladů. Díky neefektivitě a drahotě českého zdravotnictví zde funguje v příhraničí i péče o přestárlé dlouhodoě nemocné pacienty ze SRN..

0 0
možnosti

Jsem moc zvědavý, jak se budou tvářit místní hrdinní diskutéři, až na podzim (V souladu s novou úhradovou vyhláškou, která nákladově pokrývá péči někam do září/října) většina oborů ve státních i soukromých zařízeních stopne pro nedostatek financí plánované výkony a pacientům suše oznámí, že jsou v pořadí někdy po Novém roce. To je mimochodem běžná praxe v Britském systému zdravotní péče.

2 0
možnosti

No, nevím jak se budou tvářit ostatní, ale já budu naštvaný stejně jako jsem naštvaný teď - a to jak na socany, tak i na vedení ČLK - za permanentní torpédování jakékoli snahy o změny v systému lékařské péče. Protože heslo "všechno bude jak to bylo, jen nám přisypte nějaké peníze" se za reformu kolabujícího systému vydávat nedá. Holt si za to můžou doktoři částečně i sami - odmítají víceméně jakékoli změny kromě kosmetických a hlavně cokoli, co by byť i na dálku zavánělo kontrolou vynakládání peněz nebo zvýšenou efektivitou. Tak se pak nemůžou divit, že nezbývá na platy.

3 0
možnosti