Diskuze

Rusky se učí čím dál víc českých žáků. Neraďte jim, nabádá rodiče expert

Zájem o ruštinu v Česku roste. Na základní škole nebo na nižším stupni víceletých gymnázií se ji v loňském školním roce učilo 51 689 dětí. To je dvakrát víc než ve školním roce 2011/2012. Rusista Jakub Konečný ale doporučuje rodičům, aby dětem s výukou ruštiny nepomáhali, protože se jazyk od jejich školních let proměnil.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Důstojníci největších světových zpravodajských služeb (amerických, ruských, čínských atd.) musejí hovořit jazykem státu, do kterého jsou vysiláni. Oni se sice na recepcích domluví prakticky s každým anglicky nebo rusky, ale v běžném životě by už moc slávy nenadělali.

0 0
možnosti

Budoucností je strojový překlad. Za 50 let bude učení se cizím jazykům jen koníček.

0 3
možnosti

To myslíte vážně? Už jste někdy tlumočil a překládal z cizího jazyka? Asi ne mnoho, jinak byste svou idealistckou představu výrazně změnil.

0 0
možnosti

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Doufejme, že masa nových znalců ruského jazyka přinese do Ruska osvětu a pomůže změnit vliv staleté propagandy, kterou s goebelsovským nadšením cpali do svého národa bolševici a dnes i jejich současní následovníci ruského samoděržaví.

3 0
možnosti

Pardon, opět překlik

0 0
možnosti

Já už jsem starší ročník,ale pamatuju v ruštině jednu větu: My pajdjóm na katók, katatsja na kanikúlách. (Půjdeme na kluziště,jezdit na bruslích).:-)

0 2
možnosti

to ja si pamatuju dodneska vsechny basnicky i pisnicky

Vot Tamara pasmatri, i igrusky nazavi... ;-D

0 0
možnosti

P20a24v18e46l 44P42e68l10c

24. 2. 2016 11:04

S nadsázkou si myslím, že by se měl rusky naučit každej a povinně si denně číst pravda.ru, protože to je opravu něco šíleného.

1 0
možnosti

J81e98n41d90a 93K27r59á47s97a

24. 2. 2016 16:25

Úroveň starého Rudého Práva Rv:-P

1 0
možnosti

Alespoň z internetu rád slídím v ruském tisku a porovnávám lži různých zemí.

0 2
možnosti
Foto

Primární je a bude angličtina, druhý jazyk záleží na oboru a využití.....a třetí? No, tam ještě snad možná ruština.

3 0
možnosti
Foto

Ano, ajina bude vždy na prvním místě, ale rujinu bych na třetí místo nedával, osobně si myslím, že je, vzhledem k ekonomické provázanosti, spíše na druhém místě spolu s němčinou a třetí jazyk by pak měl být nějaký neběžný jazyk, vyplývající z pracovního zaměření člověka, například rumunština, japonština nebo arabština. Z toho vyplývá, že angličtinu už na první stupeň a pak aď si dítko vybere, první rok výuky druhého jazyka by klidně mohlo mít jak ruštinu tak němčinu, prvě aby vědělo, který jazyk mu jde lépe. Třetí jazyk je pak už věcí vysoké školy a/nebo zaměstnavatele.

0 1
možnosti
Foto

Expert je jako vzdy politicky korektni. Rodice rozhodne udelaji dobre, pokud pomohou svym mladym k rozsireni vzdelani. Oni jim Rusove starou rustinou budou velmi dobre rozumet. Maji k novym rusum stejny postoj jako my k miliardarum v Cesku. :-P

0 0
možnosti

Obchodní a i technická část pracovního dne má velmi důležitý psychologický aspekt. Při každé vyvážené nabídce velmi často rozhoduje, pokud necháme korupci stranou, psychologie - znalost jazyka a kultury. Proč tedy ne ruština? I politici z toho mají prospěch. Vezměte si hodnocení Putinova projevu v parlamentu SRN, kde oslnil velmi dobrou němčinou.

Já jsem udělal v mém pracovním životě podobné zkušenosti.

Mě chytli v minulém století v Česku policisté a chtěli mi dát botičky za parkování v zoně zákazu zastavení. Doběhl jsem včas a prosil o porozumění za pouze několika minutový přestupek. Zprvu nic nepomohlo, a dostal jsem pokutu ve výši 1000 kč. Žebronil jsem dál a najednou povídá ten mladší policista: "To jsou mi věci, Němec a mluví dobře česky!".

Botičky sundali a pokutu snížili na 100 kč. Podali jsme si ruce a popřáli si pěkný den.

1 1
možnosti