Diskuze

Češi loni v hazardu utopili přes 31 miliard korun, počet hráčů roste

Hazard představuje v Česku stále větší problém. Češi loni prohráli 31,4 miliardy korun, což je o zhruba deset procent více než o rok dříve. Uvedla to výroční zpráva, kterou si nechala vypracovat vláda. Závislých na hazardu bylo loni okolo 100 tisíc, s hraním má zkušenost 30 procent mladistvých.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KS

Chtělo by to asi více zdanit hazard, alespoň na 70%.

2 1
možnosti
TN

Hazard by měl být od daně osvobozen. Hráči hrají za peníze, které již jednou zdaněny byly a jakékoliv další zdanění problém jenom prohlubuje, protože tyto peníze nezůstávají u hráčů, ale mizí v kanálu.

0 0
možnosti

P57a13v72e76l 84Š60e90d66ý

24. 7. 2015 7:13

v roce 1990 když začínali herny tak jsme dělali pro jednu firmu tavební úpravy. A ti řekli, tím jak u vás poroste bída budeme my stále více vydělávat. No a měli pravdu.

1 1
možnosti
JN

V roce 1990? Co to bylo za hernu, jaká firma a kde? Čím to, že Vám nevěřím... Za prvé: herny u nás byly i za totáče. Ale bylo jich méně - to je fakt. Jenže to bylo tím, že o ty socialistické "jednoruké bandity" nebyl moc zájem. Navíc je úsměvné, že tvrdíte, že v roce 90 u nás někdo předpokládal nárůst bídy... A kde tu bídu dnes vidíte?

0 0
možnosti
JG

J80a23n 12G44o91e43t42z

24. 7. 2015 6:19

Záleží na definici hazardu.

1 0
možnosti
FE

Já bych hazardem nazval investování peněz do projektu, u kterého je jistota, že se vynaložená částka nevrátí

1 0
možnosti
VJ

Zajímavé by spíše bylo číslo, kolik miliard utopili v hazardu lidé, kteří pobírají sociální dávky a jiné dávky od státu.

9 0
možnosti
JD

A není to jedno ?

0 1
možnosti
LN

7,9 miliard do státního rozpočtu, 16 miliard aktuální studie Psychiatrického centra. Je tady vůbec zájem od ministerstva financí, že by byl plošný zákaz. Mám pocit, že tu nějaká tajná ruka hraje roli. Pane Babiši, probuďte kolem sebe ty, kteří mají zájem to utnout. Pak Vám budeme věřit, že jste šel do politiky bez zištných důvodů.

3 0
možnosti
JD

I když nemám soudruha Babiše rád , a to ani maličko, tak za nekonečnou blbost lidí opravdu nemůže. A dobře ví, že když ty blbce a legální herny neskasíruje z pozice státu, zkasírují je jiní z pozice své v černých hernách.

1 0
možnosti
JD

A pak že nemají lidi peníze. Vždy platilo, platí a platit bude, že nejlépe se vydělává ba lidské blbosti. Ta je nekonečná.

0 0
možnosti
MM

ČSOB proti tomu nic nedělá, stačilo by kdyby byla povinost všech těchto firem dát na jedno místo e-mail a jedním tlačítkem se rozešle všem společnostem komu nesmí půjčit s tím, že případně půjčují s vědomím že jim peníze nevrátí.

Dalším svinstvem je půjčovat bez nahlédnutí do registru dlužníků.

ČNB podle mne velmi funguje naprd.

0 0
možnosti
MM

ne ČSOB, ale ČNB, oprava

0 0
možnosti
PF

Borák, co to hulíte?

0 0
možnosti
MK

Jednoduše, kdyby se zrušily herny, kromě pár kasín, pro které by byly přísná pravidla, tak by nebyl takový narůst gamblerů!!!! Stát to nechá dojít až sem a pak chce teprve najednou dělat nějakou prevenci nebo léčit gamblery (pacienty)?!

Nejde jen o gamblerství, ale kriminalitu s tim spojenou, přepadávají obsluhu, dealerují se tam drogy, přeprodává kradené zboží a proto toto prostředí je opravdu spíše škodlivé než prospěšné!!!!;-€

To bylo "tlachání", že omezí hazard, ale nic! Asi jsou v tom někteří politici zainteresovaní.:-/ 

A zase nějaké zbytečně úřadování pro gamblery a plýtvání penězi! Proč?! Z jakých veřejných zdrojů to půjde?!

5 3
možnosti
PB

P60a33v87e21l 56B63r23o10ž

23. 7. 2015 21:20

co to melete???

1 2
možnosti
MM

Neexistuje mnoho zákonů, které by byly tak absurdní a nespravedlivé jako zákony proti hazardu. V první řadě, tento zákon, v nejširším smyslu, je očividně nevymahatelný. Pokud by každá sázka uzavřená v tichosti mezi Jimem a Jackem na fotbalový zápas, volební výsledek nebo prakticky cokoliv jiného byla nelegální, bylo by k vynucování takového zákona zapotřebí obrovské, mnohamilionové gestapo, aby každého špehovalo a vyčmuchalo každou sázku. Další početná špionážní složka by byla nutná ke špehování špehů, aby bylo zaručeno, že nebyli podplaceni. Konzervativci na takovou argumentaci – namířenou proti zákonům zakazujícím různé sexuální praktiky, pornografii, drogy atd. – s oblibou namítají, že ani zákaz vražd není plně vymahatelný a že to není důvod k jeho zrušení. Jenže jejich argument přehlíží klíčovou věc: drtivá většina veřejnosti, dělajíc instinktivní libertariánské rozlišení, odsuzuje vraždy a chová k nim takový odpor, že se do takového jednání nezapojuje; proto je zákaz široce vymahatelný. Drtivá většina lidí však nemá podobné mínění o hazardu, proto lidi takový zákon od této činnosti neodradí a stává se – správně – nevymahatelným.

Jelikož jsou zákony proti tichým sázkám očividně nevymahatelné, úřady se raději koncentrují na mnohem viditelnější formy hazardu a své aktivity omezují směrem k nim: k ruletám, bookmakerům, loteriím – zkrátka k oblastem, kde se hazard stal docela pravidelnou činností. Jenže v tom případě tu máme podivný morální rozsudek, se kterým se nelze ztotožnit: ruleta, dostihové sázky atd. jsou nějakým způsobem morálně špatné a policie proti nim musí rázně zakročit, zatímco tiché sázky jsou morálně v pořádku a není potřeba se jimi obtěžovat.

7 0
možnosti
MM

V New Yorku se v posledních letech vyvinula zvláštní forma imbecility: až do nedávné doby bylo veškeré sázení na dostihy ilegální s výjimkou sázek, které byly uzavřené na dostihové dráze. Proč by měly být sázky na závodišti v Aqueductu nebo Belmontu naprosto morální a legitimní, zatímco sázky na stejný závod uzavřené u místního bookmakera hříšné a nezákonné, je za hranicí zdravého rozumu. Pokud ovšem nevezmeme v úvahu to, že zákon nutí sázkaře plnit kufry provozovatelů dostihů. Nedávno se vyklubala nová vráska. Město New York se samo zapojilo do sázkového průmyslu a sázení na koně v sázkových kancelářích vlastněných městem je naprosto správné a v pořádku, kdežto sázení u konkurujících soukromých bookmakerů je nadále hříšné a protizákonné. Smyslem systému je očividně udělit závodním tratím zvláštní privilegium a pak také městským sázkovým provozovnám. Mnoho států rovněž začíná financovat své neustále se rozpínající výdaje skrze loterie, které jsou tak zahaleny rouškou morality a ctihodnosti.

Častým argumentem pro zákaz hazardu je, že pokud bude chudému dělníkovi povoleno hrát, nerozvážně rozhýří svou týdenní výplatu a nechá svou rodinu napospas osudu. Kromě skutečnosti, že nyní může svou mzdu prohrát při sázkách s přáteli, tento paternalistický a diktátorský argument je docela zvláštní. Dokazuje totiž příliš mnoho: Jestliže musíme zakázat hazard, protože by v něm mohly davy lidí utopit velkou část svého živobytí, tak proč bychom neměli zakázat mnoho dalších položek masové spotřeby? Koneckonců, jestliže je dělník odhodlán prohýřit svou výplatu, má k tomu mnoho příležitostí: může nerozvážně utratit příliš mnoho za televizi, hi-fi věž, alkohol, baseballovou výbavu a nespočet dalších věcí. Logika bránit člověku v hazardu pro jeho dobro nebo dobro jeho rodiny vede přímo k oné totalitní kleci. Kleci, ve které Tatíček Vláda říká člověku, co přesně má dělat, jak utratit své peníze, kolik vitamínů musí přijmout a nutí ho řídit se podle diktátu Státu. http://www.mises.cz/clank

10 0
možnosti