Diskuze

Američané v Iráku nasadili helikoptéry, islamisté přesto postupují

Kurdští bojovníci částečně vytlačili bojovníky Islámského státu ze syrského Kobani, nicméně mezitím se islamisté přiblížili k iráckému hlavnímu městu. Představitelé provincie Anbár se obávají, že islamisté ovládnou celou provincii a žádají o pomoc. Američané v oblasti nasadili bojové helikoptéry.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ale USA přeci nemají ani nejmenší zájem porazit IS.Oni potřebují svrhnout B.Assada v sýrii.Až teprve potom budou řešit co udělají se svojím zlobivým dítětem ISIS.[>-]

1 0
možnosti
IP

turecko podporuje is, tak nevim jak si to amici predstavujou

0 0
možnosti
PB

Turecko sleduje hlavně svoje zájmy a jen tak nehne ani prstem. Nechápu Amíky, že pokud chtějí Kurdům opravdu pomoci, že je alespoň v Kobani sami nezásobujou ze vzduchu. 8-o

0 0
možnosti
MM

Divné je, že proti IS bojuje údajně dvacet armád, ale za dva dny se provedlo jen sedm útoků na IS. Jak bojují ty armády? To jako útočí na IS letákovou kampaní?

1 0
možnosti
JN

nasaďte humanitární bombardér,demokrati!!

0 3
možnosti
MK

...Radikální sunnité přes letecké údery spojenců rychle postupují... tak co tam ti spojenci dělají?!;-€ Mají nejmodernější zbraně a nedovede je využít k likvidaci IS a jim podobným?

Nechápu postoj Turecka, kterému se za humny válčí.

0 0
možnosti
PN

zkus sem hodit taky nějaký odkaz o tom, co dělá IS obráncům a civilistům, když dobude území

3 1
možnosti
JD

Rezniku, Rezniku, Vy jste pořád stejný. 

Hotový Standa Gross s roztomilostí hejtmana Haška.

0 2
možnosti
MD

V případě "vyčištění" Anbáru se IS otevře cesta k jižnímu pásu Bagdádu. Podle všeho IS postupuje podle stejné strategie, jakou použil v letech 2006-2008 v boji proti Američanům a jejich spojencům. Tou je izolace hlavního města Bagdádu od zbytku země ovládnutím pásů venkova a menších měst na hranici metropole. Tento pás, rozdělený na několik sektorů, by měl obepínat celý obvod města, izolovat centrum moci a zárověň posloužit jako nástupní území pro útoky ve městě. Abu Ghraib leži na okraji jižního pásu, zároveň se nalézá v nebezpečné blízkosti mezinárodního letiště v Bagdádu. Aplikace této metody byla v letech 2006-8 velmi účinná a američané měli v bojem s IS(I) velké problémy. K jeho porážce nakonec bylo potřeba 130 000 amerických vojáků, ISF spolu se sunnitskými kmeny (Awakening) v počtu několik set tisíc mužů. Do roku 2010 byl IS(I) z většiny území vyhnán a jeho velení téměř kompletně zničeno. Odchod Američanů ze země, chaos v sousední Sýrii, ale především Malíkího sektářská politika však znamenaly konec tomuto koordinovanému boji a otevřely cestu k zmrtvýchvstání IS.

0 0
možnosti