Diskuze

Američany už stála pomoc Afghánistánu víc než Marshallův plán

Spojené státy do konce roku utratí na pomoc Afghánistánu celkem 104 miliard dolarů. Překonaly tak Marshallův plán, kterým po druhé světové válce postavily Evropu na nohy. V Afghánistánu však není příliš co slavit. Vláda v Kábulu je zkorumpovaná, americké zbraně se ztrácejí a produkce opia roste.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Vyhozené peníze, které jedině dokazují, že zahraniční politika USA se nevyzná v mentalitě zemí ležících za jejím hranicemi. Irák,  Afganistan, Sýrie, Libye smutné příklady slona v porcelánu.[>-]

2 0
možnosti

To ještě  bylo daleko.

Ukrajina  je  horší.

0 0
možnosti
Foto

Afghánistán nelze ovládnout. Přišel na to Alexandr Veliký, přišli na to Britové, přišli na to Sověti, teď na to přicházejí Američané. A v budoucnu na to přijde jakékoli další impérium, které se o něco takového pokusí.

1 0
možnosti

Je to sice pěkný a moderní antiami slogan, nicméně nepravdivý. Když vynechám předislámskou éru, kdy se tam ty vládnoucí mocnosti střídaly jak apoštolové na orloji, tak od 7. století se území Afghánistánu stalo součástí Arabské říše, v 11. století se zase stalo součástí Ghaznovské říše, ve 13. století ho pro změnu dobyli Mongolové. V podstatě až do poloviny 18. století toto území bylo stále v něčím područí, ať už v kuse nebo rozdrobené na menší části, z nich každá byla v jiném područí. Koneckonců i ti Britové tam v 19. století pár dekád pobyli.

Takže jak říkám, pěkný antiami slogan, ale kulhající na obě chromé nohy. ;-)

0 0
možnosti

Lháři. Zase chtěli USA zkusit zblbnout ovčany, že šli do Afghánistánu pomáhat? 8-o Omg, to už snad dneska ví i malé děcko, proč tam šli ve skutečnosti... Dokonce se kvůli tomu neštítili obětovat tisíce vlastních a naprosto nevinných občanů... A iDnes musí samozřejmě jako správný americko-řitno-alpinistický server takové bláboly o nezištné a dobře míněné pomoci zveřejňovat. Styďte se...

1 0
možnosti

To věřím, že je ta pomoc musela stát majlant.... taková spousta vojáků něco sní. A taky nebojujou zadarmo.

0 0
možnosti

Co horšího, mám pocit, že tím míní náklady mimo válku. Jelikož sama přítomnost armády je ještě podstatně dražší. Těch 104 miliard zahučelo v tak užitečných projektech, jako je třeba stavba dálnice (kterou sami Afghánci nepotřebují, zato jí velmi rádi podminují) nebo nemocnice, která je dnes bez personálu a opuštěná.. A také se věnovalo dost zbraní kolabopolicii, které následně zabavují talibanci.

2 1
možnosti

Za komančů kádrovák, po komančích kněz. To jde do kopy no ne?Pokrytců na světě je hodně, ale Halík je jejich králem

1 0
možnosti

Přirovnal bych to k lití sladké vody do moře. Nic se nezmění, moře bude stále slané. Tím ale nechci říct, že by tam měli amíci nalít více kešení, spíš aby tam přestali lít tu sladkou vodu.;-)

1 0
možnosti

Pomoc Afghánistánu? 

Nebo podpora svých zájmů?

4 0
možnosti

Pomoc okupací je taky "pomoc". Hlavně pro vlastní kapsy. Nejsmutnější je, že se na tom podílíme i my. Fuj!!

3 0
možnosti

104 miliard dolarů by  celou tu zem pokrylo  vrstvou 3 centimetry z  dolarových bankovek ,skzečností  zůstává že za těch 104 miliard dokázaly  akorát nadělat milion  sirotků  a vdov , vivat  amerika ,  vivat ,  čeká nás  skvělá  budoucnost protože  kolem  evropy se uzavírá kruh  kde se  válčí takže je otázkou nedaleké  budoucnosti kdy to  dojde až sem

7 2
možnosti

Aniž bych si všímal politické části příspěvku, tak by mě zajímalo, kde jste vzal tu pitomost o 3 cm tlusté vrstvě? To jste spočítal sám nebo to vyplodil nějaký antiami "matematický talent"? Propagandisticky to zní sice efektně, ale už na první pohled to vypadá jako nesmysl. Přesněji:

Když uvážím rozměry jednodolarovky 155x66 mm, tak mi vychází, že na pokrytí jednoho m^2 dolarovkami by bylo potřeba asi 98 těchto bankovek. Na pokrytí celého Afghánistánu (652 000 km^2) v JEDINÉ VRSTVĚ by pak bylo zapotřebí 63,7 bilionu dolarů. Aby ta vrstva byla tlustá 3 cm (tedy 300 bankovek na sobě), bylo by potřeba 1,9x10^16 dolarů, čili slabých 20 biliard dolarů. Takže už ani na tu jedinou vrstvu by nebylo dost peněz na celém světě.

Zkrátka a stručně, spletl jste jenom o nějakých 5 řádů. ;-)

5 0
možnosti

Americká okupace Afghánistánu stála 104 miliard dolarů? Zajímavé.

2 1
možnosti

Ještě zapomněli zveřejnit, kolik peněz do USA díky válce v Afghánistánu přiteklo... I když je pravda, že do rozpočtu to stejně nešlo, to si schovali do kapsiček ti, co celou válku vyvolali a následně ještě velkohubě řečnili pro média z celého světa, jak přinášejí do Afghánistánu humanitární pomoc a spoustu lásky a míru, jak jim vlastně o nic jiného nejde a nikdy nešlo ;-D

0 0
možnosti

J33a54n 93R51e94n84d32a

4. 8. 2014 11:12

Nějak ten vývoz americké demokracie vázne, Afganistán, Irák, Lybie, Sýrie. Že by Ukrajina byla zvratem, nebo pokračováním?Všude spoušť,zničené hospodářství, násilí, vyvraždění statisíců mužů, žen a dětí . Nikdo za rozpoutání tohoto zla nenese odpovědnost, nikdo není z americké osy zla posazen na lavici obžalovaných v Hagu. Podivná světová hra na demokracii a spravedlnost ,ala Amerika a EU.[>-]

9 3
možnosti

Okupace cizích území (v novodobé současnosti pokrytecky nazývané "vývoz demokracie) se vždy časem obrátí proti všem těm okupantům. Ty miliony nešťastných lidí postižených okupací a válečnými snahami některých států a jedinců si nenechají donekonečna "kakat" na hlavu. Okupační státy a armády to poznávají už dnes jak v Iráku, tak v Afganistánu. Partyzánských akcí přibývá a přibývat bude. Tak jako stoupal odpor a partyzánský boj proti okupační německé armádě za II.SV u nás, tak bude stoupat i v těchto napadených a okupovaných zemích.

4 0
možnosti