Diskuze

Výživné by měli rodiče platit i na postižené dospělé, rozhodl soud

Ani po dosažení zletilosti automaticky nezaniká vyživovací povinnost rodičů vůči svým postiženým dětem. Soud tak rozhodl v případu třicetileté ženy z Černošic u Prahy. Její matka se domáhala zvýšení výživného od otce, jelikož její současné příjmy nezvládaly pokrýt náklady nesvéprávné dívky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

Počítám, že tomu otci bude kolem 60, za chvíli bude v penzi, to jsem zvědav, jak dá dohromady 15 tis. měsíčně...

1 0
možnosti
FE

Pokud žena ví, že se jí narodí defektní dítě a přes námitky lékařů dítě porodí, neměla by dostávat žádné výživné.

4 4
možnosti
RN

R57o59m78a22n 28N43o64v16ý

15. 8. 2013 10:48

On je problém , že do hlavy se nevidí , už jen těch defektních lidí tady na diskuzi Rv

2 0
možnosti
PK

jsem pro. Ovšem do té doby, pokud rodič, který má dítě v péči žije ve společné domácnosti pouze sám s dítětem.R^

2 1
možnosti
EB

A na co je pak tedy sociální a zdravotní "pojištění"?! (odvádí se i za dítě a důchodce a platí je sice po socialisticku stát, ale ono to stále socialistické "pojištění" stejnak není pojištěním, ale jen prachsprostou daní a to od znárodnění scoc. + zdrav systému komuinsty dodnes!...Rv) Právě pro ty " " je na hov...;-€

0 0
možnosti
ZV

Ta dcera samozřejmě čerpá zdravotní i sociální pojištění ve formě zdravotní péče a sociálního příspěvku. To ovšem neznamená, že stát bude platit 100% výdajů té rodiny. Holt stát není otcem postiženého dítěte a otec  by se měl podílet na péči o dítě. Nevím, co je na tom k nepochopení. Škoda, že tady není možnost zdrav. a soc. neplatit a v nemocnici to zatahovat keš, protože spousta lidí by se podivila, že to opravdu něco stojí.

2 0
možnosti
BH

Zajímavý příklad, zejména když by si narození postiženého dítětě prosadila proti doporučení lékařů i otce dítěte...:-/

4 4
možnosti
Foto

A27n64n86a 18V53e34s63e26l24á

15. 8. 2013 14:43

A ta, které se i přes prognózy lékařů narodilo zdravé dítě, by mohla dostávat speciální odměnu za vytrvalost a tvrdohlavost. A omyl lékařů v těchto případech nebývá zas tak výjimečný, jak se lidé domnívají.

0 0
možnosti
PB

Dneska už se dá brzy po početí zjistit s vysokou pravděpodobností zda dítě nebude tak těžce postižené jako toto.V takových případech by se pak měli vyjádřit oba rodiče zda chtějí takové dítě nebo ne,pokud se oba vyjádří že ano,měli by nést společně i finanční náklady na péči,pokud ho bude chtít jen jeden,nemá potom právo vyžadovat finance po tom druhém.Je to tvrdé,ale předešlo by se tímto případům.

5 5
možnosti

Prenatální diagnostika dokáže odhalit genetické vady - Downův syndrom ap., ale spíš dojde k postižení při porodu - DMO např. 

Prenatální diagnostika vám navíc nedokáže u mnoha vad jednoznačně říct, že bude dítě postižené, výsledkem je spíš pravděpodobnost postižení.

8 1
možnosti
JF

...a přitom by vše vyřešila citlivě prováděná eugenika...

2 1
možnosti

Tady se pořád řeší, co všechno ty ženské chtějí. Kdyby se o postiženou dceru staral muž, může stejně tak chtít výživné po ženě! 

Nebo může matka žádat o střídavou péči, že by si tatínek každý sudý týden dcerku vzal k sobě. Proč to vlastně nezkusila?

13 1
možnosti
ZV

To je naprosto skvělý nápad! Pořád tady muži básní o střídavce, tak mu ji soud měl na střídavou péči přiřknout. A nemusel platit nic, no jen by se teda o nic staral, ale to pro muže s Idnes není žádný problém...;-D

7 1
možnosti
MV

Takže k cenám. Stačí trochu pohledat na netu, cena denního stacionáře pro osoby s mentálním postižením v Praze je kolem cca 500,- Kč za den (od 8:00 do 16:00) tedy částka cca 8-8500,- Kč měsíčně za stacionář při čtyřech dnech v týdnu (ano jde najít i dražší) což je tento případ. Nebudu řešit co matka těch osm hodin denně dělá, to není moje starost.

Bydlení jestli jsem dobře pochopil mají vlastní (viz. ČT - kde je uvedeno, že otec na rodinu převedl byt) takže musí platit energie, stravu atd. Na to má cca 8 tisíc měsíčně, plus 5 tisíc stávající výživné, tedy cca 13 tisíc měsíčně (osm tisíc pokud otec výživné neplatí). 

Ať si každý udělá obrázek jestli podle něj se dají z 8 tisíc měsíčně (vycházím z nižší částky) zaplatit z 1/5 (3/5 další děti a 1/5 matka - pokud žijí samy z 1/6 pokud s nimi žije ještě otec dalších dětí) energie na bydlení (není přece možné, aby bydlení pro matku a její další děti plně hradila postižená dcera z důchodu) a stravu pro jednu osobu...

3 0
možnosti
LS

Hezké....a vy je znáte, že jsou vám známy jejich finanční poměry? Matka má další děti...zahrnul jste je také do výdajů na stravu?

0 4
možnosti
BB

Vždy když čtu dikuze u podobných článků je mně s prominutím na blití. Ať už se jedná o postižené nebo nepostižené děti, v podstatě si to pánové představují tak, že žena se válí celý den u televize (je přece doma) a pak si kupuje norkové kožichy za těžké peníze které pánové vydělají. Samozřejmě se má žena s dětmi uskromnit na životním minimu a ideálně se odstěhovat někam k Havířovu, kde je levnější bydlení. Mám silné pochybnosti že vůbec tušíte kolik stojí měsíčně roční, 2 leté, 15 leté zdravé dítě, natož plně invalidní dospělý. Čest výjimkám, kterých mám naštěstí ve svém okolí dost.

14 2
možnosti
LS

Ale vždyť to jasné, společnost chce muže typu macho (a řada žen za partnera taky), muž otec opečovávatel není in, a matky si taky sami vychovávají mamánky...můžeme si zato holt často samy, ne?

1 2
možnosti