Diskuze

Daň za exotiku. Češi si stále častěji vozí z cest neobvyklé choroby

Případů onemocnění exotickou chorobou v Česku přibylo. Lidé při cestách do dalekých zemí podceňují ochranu a často také odmítají očkování. Lékaři například v posledních dvou letech ošetřovali třikrát víc nemocných s malárií než dříve.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Kdyby raději doma v zemích českých a moravských tělo švihadlem potýrali,nebo hnáty na kole prohnali,lépe by udělali...

0 0
možnosti
MK

Tak hlavně i těch malarických prvoků je 6 druhů a malaron i podobné známé léky působí jen na některé, třeba na atlantském potřeží brazílie ve státě maranhao v národním parku lencois mariensis je šance, že vás i přes nejúčinnější repelent a profilaxi štípně infikovaný moskyt, protože je taková vlhkost a paří slunce, tak se natřete krémem proti opálení na to nafíkáte repelent a jak se potíte tak se všechno smije a taky že mě potvora štípla, když jsem se vracel od písečných dun na loď, naštěstí nemám žádné následky, takže očkování a přípravy zabrali, v marabě na transamazonce se moskyti před a po západu slunce rojili jak u nás v lužních lesích komáři, naštěstí moskytiéra a vyfíkaný pokoj před spaním to vyřešili

0 0
možnosti
JD

Jak už někdo napsal - je to stejné,jako s přilbou na kole , na lyžích a nebo s pásy v autě. Je to prevence. Nějaké statistiky jsou jen hra s čísly o ničem. Stejně, jako nevíte, kdo vás sejme na tom kole a nebo do vás napálí v autě, tak nevíte , jaký komár a kde se na vás přisaje a nebo které zvíře se vykálelo do vody, ve které se umyjete. I doma s vámi pořádně zacloumá "obyčejné" klíště na louce. Pokud existuje alespoň částečná prevence a hlavně pokud má člověk pořádek v hlavě, rak tou prevencí nevyřeší ,ale omezuje možnosti postižení. Všude, doma i kdekoliv ve světě. A namachrovaný hňup , který vše zlehčuje , ať klidně trpí. Příčinou je jen a pouze jeho vlastní blbost.

12 0
možnosti
KB

Takže se nám vyplatí ušetřit za dovolenou na Maledivy. A tu Keňu také nebudeme riskovat. Nevím, co Seychely? Snad Krejčíř neriskoval malárii?

Vypadá to, že na pobřeží Řecka, Turecka a Španělska to bude ideální a přitom to bude stát minimum.

0 0
možnosti
JD

A co zahrada u kámoše na chalupě ?

5 0
možnosti
JS

Antimalarika, to je kapitola sama pro sebe. Ty co berete pravidelně způsobí jen o něco slabší průběh nemoci (měl jsem ji 3 kráte za 4 roky v Ghaně) Bohužel následky dlouhodobého braní stokí za to. Vím o 3 lidech, všichni umřeli na rakovinu jater cca po 25ti letech od odjezdu z Afriky....  

Očkování např. do Thajska, Laosu, Kambodži, Vietnamu, Malajsie je zbytečné (kromě pralesů na Borneu)  Ale jistě, očkováním proti žloutenkám se nic nezkazí, Budu li dlouho a daleko mimo civilizaci, pak břišní tyfus a cholera. Jinak většina nemocí se dá pořešit i na místě, inkubační doby jsou kolem 3 týdnů... takže se to dá doléčit i v ČR. Jiná věc je Afrika, tam je to o dosti horší. A tam je opatrnost na místě!

8 0
možnosti
EL

a já zrovna myslela, že v Ghaně malarie není! :-P

0 1
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
5 1
možnosti
JS

To není o blbosti, to je o pravděpodobnosti zda něco nastane či nikoliv.

Je to jako s helmami na lyžích. Výzkumy a statistiky hovoří jasně, marketingová vyhodnocení také. :-)

1 2
možnosti
EL

no, tohle je ošemetná věc... cestovatelé radí, že stačí základní očkování (třeba tubera, žlutá zimnice v Asii), ovšem jsou firmy, které nabízejí balíček za 7000 kč, což je prý jen tahání peněz z lidí... já se docela bojím malárie, na kterou není očkování a profylaxe může být i dost zdravotně závadná... nu což, mimo Evropu se asi brzo stejně nedostanu :-P;-D

2 0
možnosti
JS

Ahoj, po JV Asii si beru vlastní moskitiéru a používám super repelent. Ale v ČR je málo dostupný a na název si já sklerotik nemůžu vzpomenout :-)

1 0
možnosti
VK

V72l54a18s18t76a 22K59a78b24u

18. 5. 2013 10:31

Poznamka ke clanku: na malarii neexistuje ockovani!!!

1 1
možnosti
VK

V69l83a94s26t60a 58K32a23b75u

18. 5. 2013 10:29

Kdyz jedete do malaricke oblasti, kde se vyskytuje lehka forma malarie, treba do Ghany, nelze antimalarika brat dele nez 1 mesic. Problem neni takovouto malarii lecit, ale to, ze se vam projevi az v CR po navratu. Z me zkusenosti o ni cesti doktori moc nevi, neznaji jasne symptomy a nejsou tu u nas dostupne leky. Ze 4 doktoru, ktere jsem potkala, mi jen 1, a to v Brne, potvrdil, ze se malaron nesmi brat dlouhodobe. Z nemoci se tu vylecite do mesice uplne zniceni fyzicky narozdil od tydne, za ktery byste byli fit v tropech s lehce dostupnymi leky a personalem, ktery vi, jak vubec malarii diagnostikovat.

0 0
možnosti
JS

No...my to tam brali 4 roky (v Ghaně) a táta na to skončil, soused taky...

0 0
možnosti
JD

V Guatemale a v Belize jsem měl pŕibale i antimalarika,ale při předchozích cestách mi po nich bylo dost blbě, tak jsem riskoval a nebral je. Měl jsem štěstí , ale kamarád z party si malarii přivezl a skutečně "si to užil" na pokraji smrti . Příště už "mahrovat" nebudu, ono jde opravdu o život.

0 0
možnosti