Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Architekti snili o Liberci: Hubáčkův Ještěd stojí, pod nádražím je tunel

Liberecký obchodní dům Ještěd nezbourali a nyní jej využívá Technická univerzita. U vlakového nádraží vznikl nový střed města. Do zaniklé sklářské osady v Kristiánově se vrátil život. Takové jsou představy absolventů Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fungy

na 1.máji

se mluvilo už před lety, že se začne zastavovat, zatím skutek utek

0/0
26.10.2012 12:38

ttf

...

Ty vizualizace jsou teda neskutečně diletantský.

+1/−1
26.10.2012 9:31

korupce+krádeže=levice

Liberec je mimořádně hnusné město

které si usilovně hraje na něco, čím není a ani být nemůže.

0/−1
26.10.2012 5:15

Berti19

Re: Liberec je mimořádně hnusné město

Je to dost eklhaft, ale nebejvalo.

+1/−1
26.10.2012 14:27

_L23_

jako vize oká, ale takový řeči bych od vysokoškoláka nečekal

"kdyby Ještěd ještě stál, mohl sloužit studentům, nebo městu."

buď chtěl být zajímavý, nebo je absolutně mimo realitu dneška.

nejlukrativnější pozemky ve městě, vlastněný soukromým subjektem, barák podmáčenej spodní vodou, kde jen elektrika na provoz čerpadel stála čtvrt míče ročně, o dalších energetických ztrátách a nákladech na údržbu nemluvě. a on plácá, že to mohlo sloužit veřejnosti, nebo studentům. kde má ten vysokoškolák nějakej ekonomickej rozměr pouhé údržby? si na architektuře myslej, že se peníze tisknou, tak jak si chlapci nakreslí skicu na papír? Rv

+3/0
26.10.2012 0:26

mim7

Re: jako vize oká, ale takový řeči bych od vysokoškoláka nečekal

Vzhledem k tomu, že se na fakultě naučí tak vybrat si v počítači jednu z několika šablon krychlí a školy je produkují jak na běžícím pásu, brzo na ekonomickou realitu narazí.  :-)

0/0
26.10.2012 8:45

enrigo

krásy Liberce

Krásy Liberce lze též zhlédnout na: http://enrigo.rajce.idnes.cz/Na_dohled_od_radnice/

+1/0
25.10.2012 21:42

Fungy

Re: krásy Liberce

trocha melancholie neuškodí;-)

0/0
26.10.2012 12:40

Berti19

Re: krásy Liberce

Když tak koukám na ty fotky, říkám si: To jsme si tím odsunem pomohli.

0/−1
26.10.2012 14:28

13579

fantazie

Fantazie nebo něco jiného?;-D

0/0
25.10.2012 19:53

ramese

no

zadna slava ty navrhy a napady. Sorry, ale ta trida smerem k nadrazi CD je silena! Postavit tam tohle tak kam se podeji ty panelaky? A co tam bude za pruvan a nepujde tam slunicko nic. Stejne to je jako na Saldaku vitr slunce zadne. Misto aby se nekdo zabejval LBC zeleni tak navrhuji opet tyhle silenosti z betonu! Prekvapuje me to namesti pred Dunajem! Opet plocha dlazebnich kostek a plocha zelene je pidiminimalni! Hlavne ze tam jsou klikate cesticky a nic k tomu. Kdyz by tam udelali napr. poradnou fontaknu nebu se odkrylo kus te Nisy ktera tam tece tak by se celkove mohlo v lete vice a lepe v tom meste dychat.To tam radsi prijede ciserna a zacna strikat na tu betonovou plochu vodu ktera se rychle odpari a je to tam kde to bylo. To neznaji arichitekti nic jineho nez zamkovou dlazbu?

Lbc je pekne osklive mesto a nebylo

+6/0
25.10.2012 17:21

dreamer.lbc

Re: no

Přesně tak, architektka je opět z klubu betonářů. Osobně vím, že má dojít k dostavbě tř.1.Máje kde vzniknou budovy, které budou obtékat paneláky, jen v nich vzniknou byty, kanceláře, obchody a služby. Ale byl bych někdy vděčný, kdyby v tomhle městě už začali myslet architekti taky o něco více do zelena. Mě v Liberci chybí dost vodní prvky, vždyť to každé město krásně ozvláštní.

+1/0
25.10.2012 21:00

enrigo

Re: no

Krásy Liberce lze též zhlédnout na: http://enrigo.rajce.idnes.cz/Na_dohled_od_radnice/

enrigo;-D

0/0
25.10.2012 21:33

Indigho

Vzpomínky na historii

A je to tu opět - opět ten slavný, špatně postavený, zrezavělý OD Ještěd. Když pominu to, že základy OD byly promáčené, a plášť nevhodně instalován, čímž došlo k poruše atmosféry a plášť zkorodoval, tak připomenu jednu charakteristiku Liberce, města, o jehož historii toho očividně nikdo moc neví.

V Liberci se vždy bouraly staré "historické" budovy, aby se vystavěly nové, pompéznější. Příkladem za všechny je demolice staré radnice a výstavba radnice nové, radnice, která udává městu tvář a je jednou z nejvýznamnějších památek a nejobdivovanějších staveb v Liberci. Zkuste někde najít v jakémkoliv jiném českém městě takto honosnou radnici. A dříve jí předcházela budova, která byla běžná všude jinde. Vývoj v Liberci šel vždy kupředu, byli jsme městem pokroku, což významně narušila druhá světová válka a vystěhování Němců - průmyslníků.

Liberec byl vždy průmyslovým městem, městem textilu, automobilismu, městem tramvají, německého bohatství a především městem pokroku. Na to nezapomínejte.

+6/0
25.10.2012 16:53

mmeeddaa

Re: Vzpomínky na historii

Ohledně pláště OD Ještěd - nebyla ta koroze plánovaným designovým a zároveň ochranným prvkem? Myslím, že jsem to takhle někde četl.

+2/0
25.10.2012 17:53

Indigho

Re: Vzpomínky na historii

Pletete si pojmy REZ a KOROZE. Ochranná atmosféra atmofixu má ve vhodných podmínkách vytvářet na povrchu oceli rez, která následně chrání ocel před korozí.

Bohužel ochranná vrstva byla nevhodným zacházením a neodborným přístupem soudruhů (skladování, navařování, řezání desek) porušena a desky začaly korodovat.

Dodám, že atmofix nezabrání korozi úplně, ale výrazně ji zpomaluje.

+1/0
25.10.2012 19:26

enrigo

Re: Vzpomínky na historii

A nyni je městem korupce. Centrum pohltily developerské, nebo jinak, mafiánské mega hnusnostavby typu Tesca, Syneru, Plaza a tak dále. Genius loci města je v nenávratnu......a stále to není u konce, opět se zabetonovává Soukenné náměstí, opět se Syneruje, opět předraženo a furt se krade, dokud to jde. A občan, tedy spíše ovčan? Ten má přeci držet ústa a zákryt, ti nahoře to vědí nejlíp, co je pro město dobré. A tak nám pomalu zarůstá březovým hájem zlodějská bouračka Textilany a na místě , kde měl stát další megabarák roste již bujná zeleň. Ještě že ta příroda má rozum.....;-D

0/0
25.10.2012 21:40

Indigho

Re: Vzpomínky na historii

No, korupce tu byla, je a bude a to nejen v Liberci, ale i jinde na světě.

V centru zajisté vyrostly víceúčelové budovy, designově špatné a nepovedené (některé z částí jsou pěkné, ale jsou to vždy pouze úseky, stavby jako celek průměrné, škoda), ale to je problémem toho, že občané si již dříve neuvědomili, že by bylo dobré míti hlavního architekta. To není ani tak problém politiků jako náš. V Liberci byly takovéto stavby budovány i v minulosti, továrny v centru města rozhodně nebyly něčím výjimečným (mám mimo jiné podezření na onen záhadný továrnický komín na Fugnerově ulici vedle Delty).

Ne. Občan nemá mlčet, občan má promluvit, o to se +/- úspěšně snaží různé iniciativy, hnutí a další organizace, kde se scházejí lidé stejných/podobných názorů a jejich hlas je slyšet více. Pak záleží už pouze na občanech, koho volí ve volbách, zda právě ony občany co nedrží jazyk za zuby, nebo po 159x ODS/ČSSD a to pokud možno na střídačku.

Dalo by se říci více, ale tuším, že je to zbytečné.

0/0
26.10.2012 0:32

sangve1

Sny

No každý si může snít o čemkoliv...Můj největší sen je, aby Liberci někdo zaplatil 2 miliardy dluhů. které tam zůstaly po Kitnerově sebrance

+7/0
25.10.2012 14:45

Najdete na iDNES.cz