Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Podnikatel Okamura se stal senátorem, teď chce dobýt Hrad

Senátor je fajn, prezident je lepší. Tak se dá zjednodušit úvaha novopečeného senátora Tomia Okamury. V senátních volbách na Zlínsku ho volilo 66,23 procent voličů. Současného hejtmana Stanislava Mišáka z ČSSD se ziskem 33,76 procent hlasů nechal daleko za sebou. A ohlásil kandidaturu na Hrad.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Aiki75

Klidně,

ma i můj hlas!

+2/0
22.10.2012 15:25

jondad

?

Jak můžete věřit někomu, kdo se nechá zv olit senátorem a hned druhý den kandiduje na prezidenta ??? Tak neměl vůbec na senátora kandidovat, když tam hodlá vydžet jen tři měsíce....

0/0
22.10.2012 12:18

Z.O.

Re: ?

Vy jste nějaké socanské číslo - se mi zdá;-D;-D

To přece není o tom, získat korýtko a rochnit se u něj po socialisticku. Je to o tom dosáhnout na tu nejlepší pozici, ze které něco může změnit. První meta "senátor" je dosažena a pokud by mohl sáhnout po další metě, která má v politice větší váhu, je povinen to udělat, aby mohl plnit to, co lidem slíbil.

Mišák například chtěl na senátora, aby měl trafiku a pustil náročnou práci hejtmana. ODS už mu za zády stát nebude.

Poctivé by bylo, kdyby Mišák sbalil kufry a zmizel v rodné dědině. Zbytek DEMOKRATICKÝCH stran by následně (bez ohledu na stranickou, ale demokratickou) příslušnost sestavili krajskou vládu.

0/0
22.10.2012 15:38

jondad

Re: ?

Neříkám, že by nemohl kandidovat v dalších volbách, ale stát se senátorem jen na tři mněsíce je blbost ? To budou v případě jeho zvolení ( i když je to nepravděpodobný ) za tři měsíce znovu senátní volby ???? Zase spoustu vyhozených peněz.

0/0
22.10.2012 16:51

Z.O.

Re: ?

Kdepak, na kandidátce jsou náhradníci. To je stejné, jako když Mišák kandidoval do senátu a současně na hejtmana. Jenže on je strašně hamižný a už před volbami tvrdil, že chce všechny funkce a mooooc, a ještě víííc..

0/0
22.10.2012 22:59

jondad

Re: ?

U senátorů náhradníci nejsou, jsou doplňovací volby. Kdo by podle tebe byl náhradníkem Okamury ?????

0/0
23.10.2012 11:48

halda23

Re: ?

Kdyby kandidoval rovnou na prezidenta, tak nam primou volbu darmozrouti ani nepovoli a prezidenta Fischera zvolila agentura STEM. Tomio na hrad!

0/0
23.10.2012 0:16

misaviki

Má můj hlas

Má můj hlas, konečně volitelný kandidát - pracovitý, nezatížený komunisty ani politikařením z minulých let, nezatížen korupčními kauzami, musel velmi bojovat a pracovat, aby byl tam kde byl R^

+1/0
22.10.2012 10:45

Makovec bez červů

Re: Má můj hlas

Ano, velmi bojoval :D

0/0
22.10.2012 11:09

abc

Re: Má můj hlas

Nebojoval, bojovali jenom komunisté, jednou o zrno, podruhé za mír. Okamura tvrdě pracoval, a to je ten podstatný rozdíl mezi ním a bývalými komunisty jako je soudruh Mišák.

0/0
22.10.2012 11:32

alabastr

Re: Má můj hlas

To je věčný koloběh. Když se lidi zklamou v jedný garnituře obličejů, tak se vždycky upnou na nové postavy a postavičky, do kterých si projektují svoje naděje. A tak pořád dokola. Z toho teď těží Okamura, neues Gesicht, jede na vlně neokoukanosti vzhůru. Bohužel jsem od něj zatím neslyšel jediné vyjádření, které by nebylo OBECNOU FRÁZÍ. Vzpomeňte si, když nastoupili VV. To bylo nadějí!!! "Rázný bojovník proti korupci" John, "nesmlouvavý ministr dopravy" Bárta bojující proti silničářské lobby... O těch se taky říkalo, že mají ideální předpoklady "to tady pročistit". Ó lidská krátkozrakosti.

0/0
22.10.2012 11:46

abc

Re: Má můj hlas

To ovšem vůbec neznamená, že nakonec Okamura nebude podstatně lepší postavičkou než komunistický bafuňář Mišák už proto, že je mladý a nové koště dobře mete. Od Mišáka také nikdo nikdy neslyšel nic jiného než vyčichlé obecné fráze navíc vždy stříknuté jeho bolševickým viděním světa. Ostaně uvidíme všichni, co nám předvede Čuba, další pohrobek komunizmu, kterého lidská krátkozrakost vytáhla  na světlo z totálního zapomnění. Můžeme si být předem jisti, že naprosto nic.

0/0
22.10.2012 14:53

rad3on

Re: Má můj hlas

K tomu Cubovi jen reknu,ze on sam se stranil a do politiky nikdy nechtel. Kdyby to tak nebylo,tak je v politice davno. A myslim si,ze by predvedl daleko vic nez soucasni radoby ministri zemedelstvi. Navic, jak je vidno, volici na nej nezapomneli (navzdory tomu,ze byl na kandidatce posledni). Takze jak rikas - uvidime, ale nehazel bych predem flintu do zita.

0/0
23.10.2012 8:26

fandas

"Senátor je fajn, prezident je lepší."

Možná byste pane "pisálku" napsat přesněl - V senátu jako nezařazený" toho moc neudělám - jako prezident budu mít možná větší možnost prosazovat to co se mi a spoustu občanů té republiky nelibí - tady jet en detail myšlenky a je myslím troch jiný. Peníze , oproti těm "velkomyšlenkářům"(alespoň) tak se to jeví, pro něj nepředpokládám, že jsou tou podstatou :-/!

0/0
22.10.2012 10:42

fandas

"Senátor je fajn, prezident je lepší."

Možná byste pane "pisálku" napsat přesněji - V senátu jako nezařazený" toho moc neudělám - jako prezident budu mít možná větší možnost prosazovat to co se mi a spoustu občanů té republiky nelibí - tady jet en detail myšlenky a je myslím troch jiný. Peníze , oproti těm "velkomyšlenkářům"(alespoň) tak se to jeví, pro něj nepředpokládám, že jsou tou podstatou :-/!

0/0
22.10.2012 10:41

PŠR

Je to inteligentní a sympatický chlápek...

...jenže na prezidenta nemá český obličej a věk, který by ho zhodnověrnil. Ať to zkusí v senátu a tam určitě zjistí, že je lepší rozdávat rozumy po talk show a na podpisovkách knih. Idály o vzorech národa v podobě Dvořáka, v 21. století Čáslavské, Smetany atd, jsou samozřejmě v pořádku, ale tak nějak už zapadlé prachem. Nic dalšího mimo nekonkrétních obvinění o zlodějích a rozkrádání říct neumí. Jinak ale klobouk dolů, je šikovný, úspěšný, ale s tím Hradem to je na harakiri. Rv

0/0
22.10.2012 10:36

rad3on

Re: Je to inteligentní a sympatický chlápek...

souhlasim .... vicemene ... V politice by mu to mohlo sluset, pokud dostoji slibum, ale na prezidenta bych to taky nevidel. Tento krok z jeho strany vidim jako unahleny. Mel by se napred ukazat a volice presvedcit skutky, nikoliv slovy.

+1/0
23.10.2012 8:30

D.A..I..

Vrtěti psem..

Dnešek a politické strany? V tomto státě patří zrušit veškeré politické strany bez rozdílu, protože je to jen tunel na prachy, na peklo mezi lidmi a zástěrka pro rozkrádání republiky! Tenhle stát by s přehledem dokázala postavit na nohy skupina opravdu neúplatných ekonomů, nic víc není potřeba! Ročně se tady "protuneluje" takových 200 až 300 miliard korun! Pak se nedivme, že máme takový deficit!!Ale protože se lidé této země potřebují učit, tak se holt učí.. A dostávají kopance.. a ryjou držkou v zemi, aby.. znovu zas volili ty samé voly.. a tak dále.. Je to prostě výuka.. Málokdo si asi uvědomuje, že ti silní dinosauři v politice to mají tak zmanažované a podplacené, že se maximálně tak porvou ve volbách o přední 3-4 místa a ty nové strany si hned postaví do latě..

+1/0
22.10.2012 10:24

D.A..I..

Re: Vrtěti psem..

A přidávám se také k názoru, že to celé spěje k občanské válce. A nejen ČR, ale celá Evropa. Tak to bylo plánováno. Prosperující Evropa zkrátka nesmí být, protože je to tu potřeba zase všecko rozmlátit, aby si jistá individua zase mohla namastit kapsy. Proto jsou kolem všeho takové tanečky a hokusy pokusy (multikulti legrácky, pozitivní diskriminace, podpora zlodějin všeho druhu, beztrestnost mocných..) To všechno je záměrně lidem diktováno a podsouváno. A dobře víme, že historie (a hysterie) má tendenci se opakovat. Už se opakovala dvakrát..

0/0
22.10.2012 10:31

alabastr

Okamura je takový František Straka české politiky...

Velký mluvka, brouk Pytlík, silácké řeči, na všechno po ruce snadná řešení, megalomanské postoje. Pro byznys ideální vlastnosti (nic proti!), nebo pro fotbalového trenéra, hehe, ale pro politiku prosím ne. Takových už je tam habaděj.

+4/0
22.10.2012 9:17

referentka

Re: Okamura je takový František Straka české politiky...

...líp bych to nenapsala...to je za 100 bodov...R^

0/0
22.10.2012 9:21

referentka

...jsem z Otrokovic...

že bych jásala z p.Mišáka jako z politika, to se říct nedá...ale - v politice je něakých dvacet let, starostoval v době povodní a Otrokovice se změnily k lepšímu (neříkám že jen jeho zásluhou)...teď je na kraji, hejtman...spoustě lidí leží v žaludku, určitě...ale člověk o něm ví...vidí kde je, kde se objevuje, v "čem má prsty"...věřím, že ve funkci senátora by "kopal za zlínsko"..věřím, že Okamura to, co říká, myslí vážně...ale - je to podnikatel, který nemá páru, jak "to" v politice chodí...neví za které "špagáty zatahat", aby dosáhl to, co chce...a nevěřím, že bude "mezi lidmi na zlínsku"...bydlí v Praze, podniká v Praze, v Praze studuje jeho přítelkyně...skloubit podnikání, senát a ještě  se potkávat s voliči na druhé straně republiky bude nemožné...nejsem ráda, že Okamura vyhrál...nejsem ráda, že Okamura má zastupovat moje zájmy...:-/

+2/0
22.10.2012 8:36

Škubi

Re: ...jsem z Otrokovic...

Mě nikdo nevymluví, že Okamura nebude zastupovat výhradně svoje zájmy...

0/0
22.10.2012 8:42

referentka

Re: ...jsem z Otrokovic...

...to si počkejme...možná to, co říká myslí opravdu vážně...ale, nechci ho podceňovat, ale prostě "na to" nemá...nemá konexe, nemá praxi...a politikou začínat v senátě je síla...ať je Mišák jaký chce, tak má 20-ti letou praxi...

0/0
22.10.2012 8:45

rad3on

Re: ...jsem z Otrokovic...

s temi konexemi bych to nevidel tak cerne, kolem politiky se uz nejakou dobu mota. Jinak to,ze ma misak 20letou praxi jeste nic neznamena. To snad ani nejde srovnavat, na zaklade delky praxe soudis, ktery clovek pro lidi udela vic? Nevidim v tom zadnou logiku.

0/0
23.10.2012 8:35

crash

Re: ...jsem z Otrokovic...

Já jsem naopak velmi rád. Česko potřebuje radikální změnu, aby se vzchopilo. A třeba tou změnou bude Okamura v podobě prezidenta. Jisté však je, že od roku 1993 to tady prostě nefunguje tak, jak by mělo. Dospělo to tak daleko, že země s naší historií se dobrovolně stáčí opět ke komunismu. A to jen proto, že lidé jsou bezradní. Už teď máme co dělat, abychom uvedli tuto republiku do řádného stavu, ale pokud budeme čekat moc dlouho, vše se zhroutí jako domeček z karet.

+2/0
22.10.2012 8:48

referentka

Re: ...jsem z Otrokovic...

...hmmm, tak to já si myslím, že se vše už zhroutilo...23 let po revoluci není jediná reforma, VŠECHEN majetek státu je v rukách soukromníků, povětšinou z cizích zemí...většina zisku jde za hranice...světoznámé značky - rodinné stříbro - se vyrábí ve státech s levnou pracovní sílou, VŠECHNO je prodané a už není z čeho brát...proto ta obrovská zadluženost...neumím si představit sílu - jakékoliv barvy - která by byla schopna dát vše do pořádku, nebo alespoň do chodu...pamatuji si 89, jak Klaus plácal o utahování opasků na deset let a sliboval "rakůsy"...pak prý ještě deset let vydržet a už to bude dobrý...no a najednou se dozvím, že jsem 23 let všechno "prožírala" a teprve teď teda musímše šetřit...v 89-tém roce mi bylo 28, teď je mi přes padesát...nevím, nelíbí se mi to a nevidím východisko...

0/0
22.10.2012 8:53

crash

Re: ...jsem z Otrokovic...

Poslední východisko vidím a proto píši, že se vše ještě nezhroutilo. Posledním východiskem je podle mě občanská válka. A obávám se, že každým dnem jsme k ní blíže a blíže. Proto věřím, že kdybychom zvolili Okamuru za prezidenta, tak možná, jen možná, se někteří zamyslí a nabereme jiný směr. Ale sám o tom silně pochybuji. Do pěti, maximálně deseti let se tu budeme zabíjet...

0/0
22.10.2012 9:15

referentka

Re: ...jsem z Otrokovic...

...sakra nestraš!!!!:-(....už by nám nic jiného ke štěstí nechybělo...

0/0
22.10.2012 9:20

crash

Re: ...jsem z Otrokovic...

Je to jediné logické řešení. Alespoň další defenestrace kdyby byla... Protože politika je u nás jeden velký organizovaný zločin a je natolik prorostlý všemi možnými sférami, že není lehké ho utnout. V podstatě každý s nějakým větším vlivem se veze na téhle lodi příjmů a takoví lidé mají pod sebou policejní a další ozbrojené složky, takže z tohoto směru pomoc nepřijde. Musíme si holt pomoc vlastními silami, jako za starých časů...

0/0
22.10.2012 9:32

alabastr

Re: ...jsem z Otrokovic...

Hehe, roztomilá skepse. Zkušenosti z jiných, mnohem rozpadlejších a zkorumpovanějších, států ukazujou, že před katastrofickými scénáři tu je ještě velká rezerva. (Čímž vůbec nepopírám, že tu není bordel a korupce!) Ale myslet si, že zrovna Okamura je nějaký lék... to je na srdečný smích. I když je mu sotva 40, připadá mi jako takový bodrý strejda, co sype všeléky na všechno z rukávu. Lidi ve své naštvanosti nějakou takovou postavičku potřebujou, aby si do ní mohli projektovat zbytky svého optimismu...

0/0
22.10.2012 11:34

abc

Re: ...jsem z Otrokovic...

Všechno se zhroutilo, ano z pohledu bývlalých koumoušů určitě ano. Já to jako zaměstnanec pozoruji každoročně na sídlišti JS ve Zlíně. Nových aut, že se už nedá zaparkovat, místo starých zrezivělých škodovek vesměs nová auta. Opravené, rekonstruované paneláky přibývají jako houby po dešti, nové rostou na všech místech, kde se ještě dá stavět. Stačí se podívat do kontejnerů na sídlišti. Před dvaceti lety jste tam mohli vidět vyhozené zbytky ztvrdlého chleba, včera jsem byl svědkem jak cigáni vytahují balené maso snad kilové balení. A to jak víme, jsou Jižní svahy spíš místem sociálního bydlení, žádní komunističtí zbohatlíci, ti už dávno bydlí ve svých vilách. Vídím to na sobě i na lidech ve svém okolí. Ze 32 nájemníků v našem paneláku se ani jednomu nevede hůře, dokonce ani těm důchodcům co nejvíce nadávají a volili komunisty. Nadávají, ale jezdí na zahraniční dovolenou, lidé, kteří za komunistů nebyli dále než na Želechovických pasekách.

0/0
22.10.2012 11:30

Škubi

Okamura

je přesně ten vychcánek, co toho pro sebe rozkrade nejvíc... Rv

+1/0
22.10.2012 8:27

suchar

Re: Okamura

proč?

důvo?

důkaz?

0/0
22.10.2012 8:28

herbiraff

Re: Okamura

Prostě si ho lidi pletou s vietnamcema....česká hloupost no

0/0
22.10.2012 8:29

Škubi

Re: Okamura

Já si ho pletu s broukem Pytlíkem - ten taky věděl všechno... Moje hloupost no...

0/0
22.10.2012 8:34

crash

Re: Okamura

To jo, ostatní kandidáti jsou tací hodní, obětaví lidé se smyslem pro dobro a spravedlnost, ale jen ten zlý Okamura chce narušit tu naši skvělou českou idylku, vypakovat všechny naše milé politiky, kteří se starají o naše blaho a využití všech našich peněz, abychom se my i naše děti měli v budoucnu jen lépe a lépe. Hanba mu !!

0/0
22.10.2012 8:34

Škubi

Re: Okamura

Ještě pár podpisů a bude moci kandidovat i Vladimír Franz - toho budu volit já... Okamura mi bytostně vadí a zbytek kandidátů měl v podstatě už dávno sedět a to ne zrovna na hradě...

0/0
22.10.2012 8:40

crash

Re: Okamura

Kdyby tu nebyl Okamura, tak ho volím taky, aby celý svět viděl, jak jsme hloupí a potřebujeme pomoct s vedením této banánové republiky. A pokud by tu nebyl Franz, na Hlavním nádraží je bezdomovců a feťáků dost. Určitě by se mezi nimi našel vhodný kandidát.

0/0
22.10.2012 8:51

Nekorektní qwed

Koukám, že placení diskutéři mají žně

I když se hodně snažíte, vaši socdemáčtí či takzvaněpravicoví kandidáti půjdou tam, kde šlušní lidé sedí.

0/0
22.10.2012 8:25

ladik20

Re: Koukám, že placení diskutéři mají žně

Tam kde slušní lidé sedí? Čili do práce? ;-)

0/0
22.10.2012 8:30

herbiraff

národnost japonská

občanství české a japonské. Jen pro úplnost, aby si někteří nemysleli to a tohle. Pokud se nanjde mezi Čechama kvalitní kandidát, tak at je jím klidně Japonec. Beztak je to (ne)funkce.

0/0
22.10.2012 8:19

suchar

Re: národnost japonská

asi by jste se divil, kolik je českých občanů s národností jinou než českou

0/0
22.10.2012 8:26

herbiraff

Re: národnost japonská

nedivil, já to totiž vim:)). To ej jen reakce na to, jak zde ldii píšou, že je japonec a že nemůže kandidovat. Já ho tedy podporuji a pokud bude kandidovat an hrad, má můj hlas.

0/0
22.10.2012 8:29

Škubi

Re: národnost japonská

Jestli bude zvolen, tak by se Pražský hrad mohl přejmenovat na Takešiho hrad...

0/0
22.10.2012 8:44

Mnauken

Re: národnost japonská

;-D;-D;-D

0/0
22.10.2012 9:11

Aiki75

Re: národnost japonská

;-D;-D;-D

0/0
22.10.2012 15:23

misaviki

Re: národnost japonská

Národnost je podle místa narození. Představte si, že by jste se narodil vaší matce, když byla např. na nákupech za hranicema (normální věc). Už by jste měl být diskvalifikován?

0/0
22.10.2012 10:48

MJL

Ne

Už to, že se stal senátorem je chyba.. a ten kdo napíše Okamura na hrad nebo jediný rozumný kandidát atd. to nemá v hlavě v pořádku. NE v žádném případě to by byl obrovský omyl..jenže u nás je vlastně možné všechno (po posledních volbách) Japonce prezidentem, nezbláznili jsme se už všichni? Začněte přemýšlet.

0/0
22.10.2012 8:08

herbiraff

Re: Ne

a ty ostatní, co uspěli, to chyba neni?;-D

+1/0
22.10.2012 8:15

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.