Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Namaluji si štěstí a lásku. Ale jak?

Moucha nalepená na skle. Sedí tu. Dívá se na mě. Hlídá mě. Kreslila jsem krásné domy, drahá auta, vydělávala jsem hromady peněz. V jednom z těch domů jsem se teď probudila. Došlápla na studenou zem, podívala se do zrcadla. Kde jsem jenom udělala chybu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karlos BS MC

jako úvaha je to pěkně napsané

a láska a štěstí může být i bez peněz. ideály, že změním svět už dávno u mně vzaly za své. dneska se raduju i z maličkostí-že se ráno probudím a nic mně nebolí, že mám chytrou a krásnou přítelkyni, že si večer zajdu na pivo, že mám auto, byt , motorku a přitom nikomu nic nedlužím, že mně nikdo nemůže vyhodit z práce, že nějaká krize jde kolem mně a v neposlední řadě-že jsem přežil spoustu mladších:-)

0/0
10.10.2012 7:03

marjanek

...

Je v tom dost pravdy, nicméně je to trochu "přidospělené", přesně stylem, kterým člověk v tom věku píše, tedy chytře, teoreticky, leč bez zkušeností.

Navíc hlavně stěstí předchází úspěch. Úspěch bez štěstí plodí právě prázdné domy, mouchy a beznaděj...

0/0
10.10.2012 6:48

mpixel

Vydělávala jsem hromady peněz? Studentka ?

To je samozřejmě nesmysl,.

Spíš tipuji že jde o dívku ze sociální rodiny Která si tímto kompenzuje neschopnost svých milovaných rodičů, které má samozřejmě ráda. Mám zkušenosti, s dívkami z takovýchto rodin takže vím jak to chodí.

S několika takovými jsem chodil.

Vždy ten vztah ale tvrdě skončilm (ze strany dívky - nechtěla slyšet pravdu ).. snaha malovat si lásku a přes růžové brýle a vznešené hodnoty v rodině kde milovaný táta a máma jsou líní jako vši parazitující na sociálním systému nakonec dopadne špatně. A to jsem opravdu člověk se sociálním cítěním.Kterému by nevadilo z principu žít s chudým člověkem, který se do špatné situace nedostal vlastní vinou.

Nyní mám ženskou která jako já vydělává opravdu hromadu peněz, postavili jsme si velký dům, máme děti a jsme opravdu šťastní.

0/0
10.10.2012 4:22

mpixel

Re: Vydělávala jsem hromady peněz? Studentka ?

Jen chci říci že láska se namalovat nedá a může existovat i ve velkém domě i s penězi.....

Jde jen o to si najít někoho kdo sdílí stejné hodnoty.

Když si najde ženská chlapa jen pro to aby mohla bydlet ve velkém domě se zahradou a bazénem, ale nesdílí jeho světonázorové hodnoty, tak nebude šťastná  a bude se snažit lásku jen malovat.

0/0
10.10.2012 4:28

marjanek

Re: Vydělávala jsem hromady peněz? Studentka ?

Samozřejmě studentka píše teoreticky o potencionální budoucnosti, zřejmě budoucí studentka psychologie, nicméně již nyní má negativní pohled na svou případnou budoucnost! Vůbec nemusí být z chudé rodiny, možná naopak pochází právě z nefungující "bohaté" rodiny.

Peníze prostě neznamenají automaticky štěstí, naopak štěstí většinou přináší méně depresí a více úspěchů, tedy případně i peněz. Vaše spokojená rodina je toho důkazem!

0/0
10.10.2012 6:56

Najdete na iDNES.cz