Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nevolte parlamentní strany, vyzývá sdružení s miliardářem Janečkem

K zásadní volební revoluci vyzývá voliče občanské sdružení Vyměňtepolitiky.cz, které podporuje miliardář, zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček. Nabádá je, aby v krajských volbách nevolili žádné parlamentní strany. "Nutnou podmínkou je to, že změníme politickou reprezentaci," řekl v úterý Janeček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

V51l27a49d56i40m95í23r 58W22e90i75s14s 7286661246131

Nevolit žádnou současnou parlamentní politickou stranu je sice východiskem ze současného korupčního marasmu, ale nejde to bez určení alternativy. Malé politické strany ( jedna čehý druhá hot) v současné době nemají naději n a úspěch. Je třeba sjednotit úsilí jednotlivých malých stran, stanovit jednotný program a do čela nové strany nebo fronty sdružující malé strany postavit osobnosti, které nejsou spjaty se současnou politickou garniturou a nejsou napojeni na podnikatelské loby či podnikatelské struktury. Musí jít osoby veřejnosti známé, uznávané a s čistou

minulostí. Pokud takové osobnosti nejsou mediálně známy, je zapotřebí je veřejnosti

představit a doporučit. Bez jasné strategie garantované osobnostmi není možno žádnému hnutí proti současným mediálně podporovaným zkorumpovaným stranám

uspět.

0/0
26.11.2012 1:15

bar.bu.do

Další miliardář bojuje proti korupci?

+2/0
10.10.2012 12:10

Host8

V každém případě je dobré jít k volbám

a vyjádřit svůj názor. Nejhorší varianta je nevolit. Není jiná příležitost.

+1/0
10.10.2012 11:11

Bejbís

Re: V každém případě je dobré jít k volbám

A volit neparlamentní stranu. KSČM nebo ČSSD stejně vyhrají díky členské základně, ale je třeba posílit opozici. Ne ODS nebo TOP09, ti si jdou s ČSSD na ruku a vzájemně se kryjí. Vždyť všechny parlamentní strany mají průšvihy, a protože se díky ovcím (80% voličů, kteří laborují mezi 4 parlamentními stranami) po volbách obvykle střídají, ČSSD musí krýt průšvihy ODS a ODS krýt průšvihy ČSSD.

Chce to novou krev, která nemá máslo na hlavě, a to jsou neparlametní strany.

0/0
12.10.2012 7:40

Erdan

A co třeba konečně 6 medvědů c Cibulkou

- Volte Pravý Blok - za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků PŘÍMO OBČANY, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie a hlubokého národního, duchovního a mravního obrození VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! - ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI K VOLBÁM, ale - pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni - NEVOLIT ŽÁDNOU PARLAMENTNÍ TUNEL - STRANU - ČESKÉ totalitní FÍZLOKRACIE a jejich likvidační protinárodní politiku ČÍM HŮŘE, TÍM LÉPE!!! – jenž žádá o volební podporu VŠECHNY ČESKÉ OBČANY a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak! V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!!

0/0
10.10.2012 10:20

Host8

Špatná strategie vedoucí k maximálnímu zakonzervování stavu

V minulých volbách to lidé zkusili, výsledkem bylo nejvíce propadlých hlasů - téměř 20% a absolutní vláda ODS a TOP. Vůle lidí byla pokřivena. Navíc malé strany jsou mnohdy odnoží odpadlíků z velkých stran. LEV - ČSSD, Zemanovci - ČSSD, Svobodní- ODS, Lidovci - TOP. Neznámé malé strany jsou nepředvídatelné a historie ukazuje, že se stejně spojí s velkými a dělají jejich politiku . VV zaměnili odpovědnost vůči voličům za odpovědnost ke koalici. Zelení - neprosadili ekologická řešení, protože se stotožnili s pravicí a volnou rukou trhu, Lidovci - tam se mění politici a polika dle největší strany.

Malé strany nemají profesionální zázemí pro rozvoj státu, pak opakují, co jim kdo řekne, viz. VV.

Volme podle priorit, podle vlastních zájmů. ODS a TOP hájí vysokopříjmové, banky apod., vyvádění peněz a funkcí státu do privátní sféry. Je potřeba volit podle vlastních priorit. Švédsko je sociální stát a je tygrem v ekonomice.

0/0
10.10.2012 8:53

Torgaspen

Re: Špatná strategie vedoucí k maximálnímu zakonzervování stavu

Jste asi členem ČSSD. Tahle argumentace je pořád stejná. Propadlé hlasy, propadlé hlasy, propadlé hlasy. Hlavně to hoďte té správné, velké straně, aby probůh Váš hlas nepropadl. To už tu také bylo a jak to teď vypadá. Prostě se nedá dělat nic jiného ke zlepšení , než nevolit parlamentní strany.

+2/0
10.10.2012 9:55

Host8

Re: Špatná strategie vedoucí k maximálnímu zakonzervování stavu

Nejsem členem ČSSD, ale vím, kolik hlasů propadlo. Vím, jak nepřipravené a bez odborného zázemí byly VV. A vím, že lidé, co neuspějí ve velkých stranách si zakládají vlastní. A v mimoparlamentních stranách se setkáváme s bývalými členy ODS a ČSSD.

0/0
10.10.2012 11:07

Kristoff

Re: Špatná strategie vedoucí k maximálnímu zakonzervování stavu

Děkuji za jiný náhled na věc.

Při čtení letáku od pana Janečka mě napadlo jediné "A komu tím prospěju?". Komunisti mají stále stejně velkou voličskou základnu, která chodí poctivě ke všem volbám (hodím prázdnou obálku, tím pádem nemůžu korigovat svůj hlas proti komunistům). Nebudu volit velké strany OK, ale co mám čekat od těch malých, které aby se neokradly o přerozdělované hlasy nacpou na kandidátku svojí rodinu?

0/0
10.10.2012 11:45

Host8

Re: Špatná strategie vedoucí k maximálnímu zakonzervování stavu

A vůbec nenabádám k volení nějaké strany. Ale k vytvoření tlaku, aby strany plnily sliby. Vypadli lidovci, zelení, na řadě je VV. Něco slibují a pak se ženou k moci a dělají politiku většinové strany.

0/0
10.10.2012 11:09

Torgaspen

Re: Špatná strategie vedoucí k maximálnímu zakonzervování stavu

Jak takový tlak vytvořit? To nejde bez vůle politiků co zvolíme a podle vašeho názoru vlastně zůstanou u korýtka ti samí.

0/0
10.10.2012 13:17

celermartin

pokud nevite koho zvolit

nejit k volbam neni reseni,vas hlas a financni castka ktera za nej nalezi je pridelen pomernym zpusobem.je zde jedno reseni,jdete k volbam a vhodte treba prazdnou obalku ci jinak znehodnoceny hlas.takovyto neplatny hlas a penize za nej si pak nemuze privlastnit zadna politicka strana.

+3/−1
9.10.2012 20:08

josefl

Re: pokud nevite koho zvolit

Já vím koho budu volit. Budu volit Svobodné. Protože přázdná obálka nic neřeší, je třeba ty loutky ovládané kmotry vykopnout. Jinak se nic nezmění. Jen dostanou méně peněz na volby y o to víc budou tunelovat.

+1/0
9.10.2012 22:05

celermartin

Re: pokud nevite koho zvolit

jsou vsak lide kteri opravdu nevedi koho zvolit,treba z duvodu,ze politikum neveri.proc by vsak z tohoto duvodu dovolit vlastne zneuziti jejich hlasu a penez ktere za nej nalezi.pokud nejdete k volbam,vhodit treba i ten neplatnz hlas,muze se stat,ze vas hlas dostane strana ktera skodi nejvice.co se tyce korupce,to neni otazka voleb,to je o policii,prokurature.vzpomente si kolik lidi naletlo v poslednich volbach VV.

0/0
9.10.2012 22:28

Vera Mydlitatova

Re: pokud nevite koho zvolit

http://www.novinky.cz/domaci/281086-vhodit-pretrhnuty-listek-do-urny-zavedenym-stranam-nijak-neuskodi-spis-naopak.html

0/0
10.10.2012 11:33

Bejbís

Re: pokud nevite koho zvolit

To je stejná blbost, jako nejít k volbám. Nechodím volit, aby nějaká strana dostala za mne peníze, ale protože chci změnit systém.

Pokud nejdete k volbám, nebo hodíte neplatný lístek, tak vlastně hlasujete stejně, jako dopadly výsledky voleb.

Strana, která má 30% (třeba KSČM)  dostane 30% Vašeho hlasu, strana, která získala  25% (třeba ČSSD) získá 25% vašeho hlasu, a tak dál. Takže, i když nevolíte, tak volíte.

0/0
12.10.2012 7:34

falun gong

Extrémisty z parlamentu už nevolím dávno, volím DS

DSSS je společně s jinými mimoparlamentními stranami naší jedinou nadějí, že všichni gauneři z ODS, ČSSD, TOP-STOPU , KSČM a ekoteroristů budou po právu potrestáni za ty sviňárny, co tady za ta léta udělali...a je mi úplně jedno, že právě tito tuneláři a zloději z parlamentních stran zanálepkovali DSSS extrémisty, pravicovými radikály nebo dokonce neonacisty...tomu se jen ;-D... ANO,  VOLME  LIDI  ,  NEVOLME  GAUNERY !!...

+2/0
9.10.2012 18:44

Pajasalty

Re: Extrémisty z parlamentu už nevolím dávno, volím DS

Muhehe. Jo plesouni to napravi, uz jen podle inteligence jejich volicske zakladny si dokazu spocitat co by nas cekalo.

0/0
9.10.2012 19:43

první falun gong

Re: Extrémisty z parlamentu už nevolím dávno, volím DS

V tom případě je vše v pořádku, i já jsem volič Dělnické strany a světe div se, vystudoval jsem gymnázium a VŠE. Není dobré věřit všemu, co se píše v tisku a o čem se hovoří v české TV  ;-)

+1/0
9.10.2012 19:55

josefl

Re: Extrémisty z parlamentu už nevolím dávno, volím DS

Bohužel DS nemá pořádný program. Jen parazituje na tom, že je zde část občanů vyživovaná státem a práci se vyhýbající. O ekonomice, o způsobu jak zastavit zadlužování, o zapojení lidí do správy státu, o možnostech přerozdělení vybraných daní a podobně nemají ani zmínku. Proto jsou pro mne nevolitelní.

0/0
9.10.2012 22:09

odborářský papaláš na golfu

Vyměnit známé korupčníky a kolientelisty

za neznámé korupčníky a klientelisty je dost mizerná strategie. :-)

+2/0
9.10.2012 18:38

Torgaspen

Re: Vyměnit známé korupčníky a kolientelisty

máte lepší? nebo jen chcete, aby se tenhle marast zachoval?

+4/0
9.10.2012 18:45

Bery

Re: Vyměnit známé korupčníky a kolientelisty

Stale je to strategie o 100% lepsi, nez pokracovat v zajetych kolejich. Dalsi moznosti uz by byla jen revoluce bez sametu.

+2/0
9.10.2012 19:23

josefl

Re: Vyměnit známé korupčníky a kolientelisty

Jsou dvě řešení. To prvé spočívá v tom přestat skuhrat, zjistit si co které strany nabízejí, kdo za nimí stojí a jaké lidi staví do čela. To druhé je zpočátku pohodlnější. Nedělat nic, je nadávat a časem po sobě střílet jak někde v Sýrii.

+1/0
9.10.2012 22:11

Wabo

Re: Vyměnit známé korupčníky a kolientelisty

Všechny strany, které jsou v parlamentu, má zákulisní mafie podchycené. To je jasný fakt. U stran, které nejsou v parlamentu je aspoň naděje. Chce to ovšem dobře si proklepnout jejich lidi a programy.

Přestaňte skuhrat a zapojte se do politiky, když si na současné scéně nevyberete. Tak to běžně dělají např. lidé ve Skandinávii a na výsledky můžete jen závistvě zírat.

+1/0
10.10.2012 9:47

walter2000

Souhlas

Nezlobte se, ale 99% českých politiků nesahá Janečkovi ani po kotniky a ti, co se tu do něj obouvají, jakbysmet.

Kdybychom tu měli víc Janečků, bylo by nám mnohem líp než s Paroubky, Sobotky, Nečasy a jinými slizouny.

+2/0
9.10.2012 18:33

sedíme s Rathem

Re: Souhlas

A podle čeho se to sahání stanovuje? Podle výše  příjmů a majetku?

Nic proti schopným, ale pouhé manažerská schopnost ani zdaleka pro kvalitní politikování nestačí. Možná tak někde u starosty na vsi.

0/0
9.10.2012 18:35

Torgaspen

Re: Souhlas

a co tedy podle vás je potřeba?

+1/0
9.10.2012 18:48

josefl

Re: Souhlas

Podle mne nevolit ty zprofanované strany a politiky. Nebát se dát hlas jiným.

0/0
9.10.2012 22:13

Wabo

Zdaleka nejúspěšnější český žijící inovátor

Janeček je vynálezce jednoho z nejvíce vynášejících patentů mezi všemi českými objeviteli. Více asi vynášejí jen kontaktní čočky, bohužel výnosy nejdou ani rodině pana akademika Wichterleho, ani českému státu.

Politici o inovaci jen řeční, řeční, řeční (a přihrávají si tunýlky), ale nejúspěšnějšímu žijícímu českému inovátoru nemohou přijít na jméno.  Kolik chytrých lidí myslíte, že za takové situace bude inovovat tady?

Mezi politiky není opravdu ANI JEDEN JEDINÝ, který by panu Janečkovi sahal po kotníky.

0/0
10.10.2012 9:53

Caroline P... Bártowa čamrda

Pozdě ODS a TOP poničila ČR

natolik že to i    "  Volební masakr "  ODS a TOP09   "Rudou motorovou pilou KSČM"  bude stěží napravovat

0/0
9.10.2012 18:15

odborářský papaláš na golfu

Re: Pozdě ODS a TOP poničila ČR

No tak schválně - kolik utrpí KSČm volebnéího zisku? :-)

+1/0
9.10.2012 18:37

Vici77

Ma recht

+1/0
9.10.2012 18:01

ten, který vytočí i děs

nejsem miliardář a tvrdím to taky

moc si sice nepomůžeme, ale je důležité odstavit dinosaury od moci a megakoryt. Jo, a nevolit lidovce, tu líheň plazů

+2/0
9.10.2012 17:39

Světlonoš_v7

-

1) nevolit žádnou parlamentní stranu

2) nevolit žádnou stranu s napojením na Klause (SSO, Bobošíková, komunisti, Bátora)

3) nevolit extremisty (Bátora)

---

vybrat něco z toho co zbyde

+3/0
9.10.2012 17:26

Amora

Re: -

Právě SSO je pro mě jediná strana, která se dá volit. Stačí mrknout na www.reformy.cz, kde můžete číst zprávy bez cenzůry. A co je důležité: budou se snažit vystoupit ze zkorumpované (dotace) EUR^

+1/0
10.10.2012 9:52

karl007karl

Piráti

Já to letos hodím Pirátům, mám takový pocit, že se tím nic nezkazí a kdyby jen 5% z programu prosadily, tak to bude v tom českém marasmu úspěch !

+4/0
9.10.2012 17:12

MarkoSX s banem

Re: Piráti

už jsem taky rozhodnuty pro piratyR^

0/0
9.10.2012 18:25

Fungy

Re: Piráti

taky to tak vidím, buď piráti nebo menší regionální stranaR^

0/0
9.10.2012 18:51

KOČÍ -> jenom přesmyčka ÍČKO

Já k tomu taktéž vyzývám

Jenže především příznivci KSČSSD nedají na svoje strany dopustit.. :-/

0/0
9.10.2012 16:54

adviser

Na webu mají "cenné" rady

Zelení zodpovědní za BIO podvody i sponzorování solárek v druhé kategorii. SSO jako pomyslná Klausova kolona ve třetí společně s parlamentními stranami?!? Nějaký konkrétní důkaz podílení se na marastu za posledních 20 let ?

0/0
9.10.2012 16:18

DAVIDIANUS

Škoda,

že nejde těch 45 - 65 zastupitelů volit po jednom, asi by sčítání bylo pracné, ale dostali by se tam lepší lidé.....

+1/0
9.10.2012 16:08

opportunity

Re: Škoda,

A ještě pár záporných hlasů, kdybych mohla dát...

+1/0
9.10.2012 16:14

Nesvobodný_CZ No. 3

Bohužel volby v podobě, v jaký je máme nevyřeší nic.

Média o politice lžou, podstatný fakta tajej a lidi jsou líný a relevantní informace si nenajdou a tak politice nerozuměj. Co se opravdu děje, o tom prakticky nemaj ponětí a vlastně je to ani moc nezajímá. A na tom je založenej náš volební systém. Díky tomu vyhraje ten, kdo se na lidi bude šklebit z nejvíc billboardů. A to je ten, kdo má na ně nejvíc peněz. A to jsou parlamentní strany, který dostávaj příspěvky ze státní kasy (teda naše peníze) a vládní strany, který si kampaně k tomu ještě financujou z úplatků za dohozený státní zakázky. Nový strany nemaj absolutně šanci tomu konkurovat. Pokud ano, musí je někdo krutě financovat. Taková strana ale pak nekoná v zájmu voličů, ale sponzora (VV). Dokud zůstane volební systém takhle nastavenej, nezmění se vůbec nic. Dokud se nezruší financování parlamentních stran státem, nesníží se procentní hranice pro vstup do sněmovny a politici a státní úředníci dál neponesou trestní ani hmotnou odpovědnost za svoje jednání, nezmění se nic. Vůbec nic.

+1/0
9.10.2012 15:58

Host8

Re: Bohužel volby v podobě, v jaký je máme nevyřeší nic.

Souhlas. Je potřeba snížit hranici pro vstup do parlamentu a dát prostor novým stranám se profilovat. 4% by bylo O.K. V minulých volbách propadlo 20% hlasů. Politika by měla být založená na konsensu. Nelze protlačovat názory finančních skupin či lobistů na úkor většiny lidí.

0/0
10.10.2012 12:06

Fuse

Politiku dělá ve skutečnosti jen několik desítek lidí

LIDÍ, ne stran. A prto volme ty lidi. Pokud bude každý z nich jediným členem a zároveň předsedou své vlastní strany, nebude to vůbec, ale vůbec ničemu vadit. V každé straně se veze nálož čekatelů na koryto, o nichž veřejnost vůbec nic neví. Je to přesně tak. Volbou větší strany dáváte hlas právě tomu neprůhlednému zákulisí, které vystrčilo maňáska na bilboardy.

0/0
9.10.2012 15:31

9.99

Ve www.krouzkujme.cz nejsou všechny kandidující strany :-(

a u všech uvedených stran všichni kandidáti. Rv

Např. zcela absentují strany: Rv

www.Moravane.eu R^;-DV

www.KonzervativniStrana.cz R^!!

www.KorunaCeska.cz :-)

0/0
9.10.2012 15:23

Tonda Kolenatej

Re: Ve www.krouzkujme.cz nejsou všechny kandidující strany :-(

Kroužkování je nesmysl, to stejně volíte stranu. I poslední člověk na kandidátce je člen strany a má k ní nějaké povinnosti. Nekroužkovat u profláklých stran, ty neházet vůbec.

+2/0
9.10.2012 15:31

Irrataki

nejen neparlamentní strany

ale hlavně nestraníky. Budu se přehrabovat kandidátkami nestraníků, hledat jak magor, ale pak si vyberu konkrétního člověka, kterému dám hlas, ne odosobněné logo a haldu papundeklových xichtů, co se schovávají za stranu a strana za ně. A když něco po...kazí, když se mi něčím znelíbí, budu vědět proč a že to byl konkrétně ten dotyčný/dotyčná. Nechci už poslouchat, jak se straníci vymlouvají na to, že "strana rozhodla" a nechci ani žádné přeběhlíky.

+1/0
9.10.2012 15:10

opportunity

Re: nejen neparlamentní strany

Člověk, co nemá podporu ve straně, toho moc nedokáže. Dříve nebo později vstoupí minimálně do jejich klubu.

+1/0
9.10.2012 15:11

Najdete na iDNES.cz