Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministr Drábek ve vládě končí po korupční aféře v jeho úřadě

Jaromír Drábek opustí na konci října vládu. Rezignaci oznámil v den, kdy soud poslal do vazby jeho dosavadního prvního náměstka na ministerstvu práce Vladimíra Šišku. Podle vyšetřovatelů nabízel zakázku za 100 milionů firmě, která si stěžovala na to, jak úřad postupoval, když měnil dodavatele počítačového systému pro výplatu sociálních dávek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

noorange

tyhle lumpové jsou jako prvoci

proto je potřeba vypustit  rybník a posypat nehašeným vápnem.

0/0
5.10.2012 10:11

ctenartisku

živnostník

Ministr Drábek: Být živnostníkem v Česku je velmi příjemné. Až příliš,tak teď si může vesele podnikat.

0/0
5.10.2012 8:22

Plyšák Hubert

Bože ta čeština...

...Drábek končí po korupční aféře v jeho úřadě. V čím úřadě, může mi někdo říci? Nebo bylo míněno jako že ve SVÉM úřadě?

0/0
4.10.2012 22:25

karel-smíchov1

Chybí

aby p Kalousek navrhnul předs. vlády odměnu pro p Drábkovi. Hlávně ,že upozornil že členové  TOP9 jsou mimořádně

inteligentní o proti jiným občanům!!  Doufám, že po volbách se bude divit !!  ;-O

0/0
4.10.2012 18:19

Zino

pánové, co znás děláte?

oni jsou ještě schopni dát Drábkovi odměnu, jakou formou odstoupil a jaký je to charakter!!!!! Drábek by měl odejít na hodinu a zaplatit do kasy vše, co dodrbal!!! ;-O

0/0
4.10.2012 17:48

Julius 7.

Pan ministr vůbec netušil

jak se přidělují zakázky, jak se vypisují u něj výběrová řízení, nekontroloval práci svého největšího kamaráda, nepoučil ho. Ministersvo práce a sociálních věcí, kolik se tam ukradlo? Prosím přispějte na Paraple už se nám nějak nedostává peněz! Plzeňský pivovat teď draží 17 lahví, aby zachránil náš socální systém. Už se musí chodit po žebrotě!

0/0
4.10.2012 13:44

lesobaron

kalousek měl plnou hu ... ústa o tom jací

gauneři, korupčníci a zloději jsou VV ... nic proti tomu, ale proti top09 jsou to trapní srandisti a úplný amatéři ...

+4/0
4.10.2012 11:47

FLOGYN

Z ostudy přednost?

Je dojemné, jak Kalousek a Nečas srší slova chvály na Drábka. Ještě, že nosím kapesník. Možná nějaké vyznamenání (plaketku) by to chtělo?  A k tomu ještě ta fotografie, kde má p. Drábek  takový nevinný, pravicově budovatelský výraz. Téměř jsem nabyl dojmu, že Drábek s Kalouskem nic o vadách zakázek netušili.

0/0
4.10.2012 11:42

kopr13

Re: Z ostudy přednost?

nevinný, pravicově budovatelský výraz ??? ano, i tak se dá opsat kuní ksicht ...

+5/0
4.10.2012 11:49

cinklá státní zakázka

TOP09 a ODS na MPSV rozkrádali peníze pro handicapované,

tak to je hustý. :-P

0/0
4.10.2012 11:01

AnalyzaNow

Klaus: Odmítám módní hony na (všeho)schopné politiky

Ohrožuje to, stejně jako zveřejňování "čistě pracovních" telefonátů mě tak milého "nejlepšího prařského primátora" KOLIBŘÍKA Béma se svým kmotrem, to - jak jsme věrnému národu sdělil - OHROŽUJE DEMOKRACII. Masy nepotřebují vidět jak neviditelná ruka Klausistánu dělá své zázraky v obohacování rodin našich politiků. Masy musí být krmeny ŠLICHTOU národovecké hrdosti a patriotismu, ne deziluzemi o tom, jak to klausismus a naše "tradice" korupce skutečně vedou. Za mě by žádná taková publicita o korupci, natožpak razie Policie ČR, obvinění od státních zástupců a nedůstojnosti jako soud s Bártou atd. nebyly - jak národe víte - absolutně možné.

+1/0
4.10.2012 10:59

AnalyzaNow

Habituálně pravicoví voliči: Po zklamání s ODS, teď zase TOP

Nemají top ti naši echte pravičáci a "liberálové", nejen proto že KSČM "leberálního guru", Klause, nejenže nikdy nekritizuje, ale naopak ho v kritických chvílích opakovaně hlasy svého poslaneckého klubu podporuje a m.j. drží na Hradě, einfach. Partaj restituovaného šlechtického "rozšafňáka a lesního", který uhranul Havlovi a který s padákovým Kalouskem dočasně sbíral hlasy pro preavici cestou svého - evidentně dočasného triku zvaného TOP09, nevyhnutelně ukazuje svoji skutečnou tvář. Teď "boss podnikatelů", Hospodářské mafie, sorry, komory, je de fakto sám přistižen u superkorupce s miliardami na MPSV, s více než 500 mlr ročníhop rozpočtu nejtučnějšího rezortu ke korupci a KRMENÍ sponzorů partají. Za Nečase ODS, za Drábka TOPky, která drží Nečase ve Strakovce.

+1/0
4.10.2012 10:44

AnalyzaNow

Po Nečasovi nabytý PAŠALÍK Drábek s ostudou opouští

Pozadí fotografie s Drábkem, bossem "podnikatelů" Klausistánu (sdružených v Hospodářské MAFII, sorry, "komoře") je pozadí stejné kanceláře ze které jeho předchůdce na MPSV, rezortem s daleko NEJVĚTŠÍM rozpočtem (přes neuvěřitelných 500 mld, tedy více než půl BILIÍNU ročně) své "reformy" na MPSV vytruboval rádoby pan "Čistý", než se se svojí partičkou a nevzdělanou Janou NAGYovou, která si "zvýšila kvalifikaci" i podle zpráv a důkazů iDnes m.j. evidentně našvindlovanou diplomkou, přesto ale od Nečase, který NÁM i důchodcům a invalidům "reformně a Liberálně" UTAHUJE opasky, z našich kapes dal na odměnách, za to, že POD NÍM "DŘE JAKO KUŇ" (jeho výrok médiím) už více než štvrt MEGA. S rozpočtem přes 500 miliard, může Nečas a do této chvíle i vyvedený "boss podnikatelů! a ideolog liberálního byznisu, Drábek cestou lidí jako (vexlák za ČSSR vypadající:) Šiška, MBA něco těch MILIARD ročně přihrávat SPONZORUM svých partají. Uvidíme, zda Nečasův nástupce na MPSV i Nečase si také Policie ČR

+1/0
4.10.2012 10:27

Bývalý volič ČSSD

Odstoupil, i když nic neukradl.

Kolik lidí z čSSd odstoupilo, když dopadli zloděje z čssd Ratha? Zaorálek, Tejc, Sobotka? Byli statečně zalezlí v děrách a čekalim až se to přežene. A teď  kvičí jako velcí hrdinové.

Celá čSSd nesahá Drábkovi ani po kotníky. Tfuj.

+2/0
4.10.2012 10:22

AnalyzaNow

Tejc nebo Sobotka, Zaorálek nebyli šéfy rezortu Ratha

Pokud jste si ráčl nevšimnout, v parlamentu ani v partajích neodstupuje žádný šéf parelamentu, poslaneckého klubu, šéf partaje, když je poslanec za jejich partaj obviněn (nebo nakonec shledán vinným) spácháním trestního činu korupce. Takže vaše analogie kulhá. Ikdyž je nepochybně pravdou, že politicky partaj, jejíž poslanec (navíc tak viditelný jako je Rath) PRÁVEM utrpí ztrátu volebních preferencí ( a ČSSD za Ratha tímto způsobem také platí). Rádoby liberální ideolog "podnikatelů" Klausistánu, Drábek má, v MPSV, pašalíkem s více než 500 mld ročního rozpoočtu NEPOCHYBNĚ mnohem víc špinavé ruce než je jehoobviněný 1. náměstek Šiška, MBA (který vypadá a zjevně operuje jako VEXLÁCI za ČSSR). Jde je o to zda lidé na MPSV a orgány státní moci činné v krimilalitě a púotírání korupce na Nečasově, doteď Drábkově pašalíků (odkud cestou miliardových veřejných zakázek proudily stamilióny do ODS a TOP09) budou hloubkověji vyšetřovat.

0/0
4.10.2012 10:37

Zino

Re: Odstoupil, i když nic neukradl.

no, za to bych ruku do ohně nedal, myslím, že rychle odstoupil, než se vyvalí i na něj nějaké břemeno. Vůbec by se měli tito podnikatelé více prověřovat, kde na to nahrabali, poctivou prací to určitě NENÍ, tomu nevěřím! Oni umí jen mlátit pantama a hrabat, je to jedno kde, hlavně sedět na pořáídném balíku, potom jsou spokojení. Vlastně už nevěřím těmto hrabošům ve vládě, když se korupční policie zaměření na někoho, tak vždycky něco objeví!!!!;-O

0/0
4.10.2012 17:56

pepe6711

Re: Odstoupil, i když nic neukradl.

Myslíš Grosse, který odstoupil kvuli nevyjasněnému milionku, aniž by bylo zahájeno byť jen trestní řízení?

0/0
4.10.2012 18:16

figy65

Drábek

Stále čekám,kdy "premiér" Nečas sám odvolá knížete,neboť i ten,dle mého názoru,manažersky nezvládá svůj resort(vesele se u něj krade a ten kdo to oznámí je "nechutný bonzák" a musí se pakovat).Měl by postupovat úplně stejně jako v případě p. Pospíšila.Co se týče "odborníka a psychologa" Drábka raději bez komentáře.Figy.

+1/0
4.10.2012 10:08

jenda3

Re: Kníže potáhne sám. Na Damašek.

;-D;-D;-D

0/0
4.10.2012 10:13

Emannn

Re: Drábek

No, dědek snad cestuje dost, ne? (jak říkaji: "držte dědka ve vzduchu" a daří se)

0/0
4.10.2012 14:48

jenda3

A kteří po Drábkovi naleznou odvahu odejít, bratře Kalousku?

Včetně Vás, samozřejmě, ale já zapomněl, že Vy jste génius, jehož podřízení jedou na 125%

+4/0
4.10.2012 9:19

Horynova Sojka

Vyber nastupce

A jak se muze chtit Drabek jeste podilet na vyberu sveho nastupce ??? Kdyz si vybral namestka ktery ted je ve vazbe ? Ja uz asi nic nechapu....

+2/0
4.10.2012 8:54

pakostič

Re: Vyber nastupce

v těchto politických kruzích nehraje slůvko "charakter" žádnou roli

0/0
4.10.2012 9:46

Horynova Sojka

Písnička

To vypadá že by se mohla písnička Až si pro mne příjdou... krerou nazpíval bývalý poslanec Prokop, stát šlágrem vlády a snemovny...:)... Policajti nebo funebraci... Oboji je u politika spravně...

0/0
4.10.2012 8:50

kalusan2

Může mi někdo prosím

vysvětlit význam slova  chlap?Když odstupoval Drobil  kvůli loupežím za bílího dne /podle Knetiga/ byl kolegy označen za chlapa.Když odcházel Kocourek kvůli odklánění ,zachoval se jako chlap.Když kvůli korupci na svém ministerstvu odstupuje Drábek opět ho všichni kolegové chválí za to,že se zachoval jako chlap!Jak k tomu příjde třeba Vondra,to není chlap?Že by jenom prodejná d,ě,v.k.a?

+3/0
4.10.2012 8:25

AnalyzaNow

"Clap" odstoupením zachrání BOSSE (Nečase)

Vámi uvedení (a budoucí) "chlapi" rádoby reformní vládnoucí party "pana Čistého" Nečase jsou ti, kteří - ve svém osobním zájmu, zájmu svých vyvedených partají a HLAVNĚ v zájmu jejich kabinetního BOSSE, Nečase (který má výlučné právo je za "dobré hraní" party jmenovat coby šéfy rezorních pašalíků, CHRÁNÍ od dalších z evidentně nekonečné série ministerské KORUPCE jeho kabinetu tím, že odstoupením ukojí něco FRUSTRACE populace a pozorností médií a vyvolají jistou ILUZI, že snad existuje nějaká spravedlnost a politickí odpovědnost. Ale jako Drobil, kterého sů !pan Čistý" stejně jako vyvedenou NAGYovou atd. stále drží, zde přítomný "šéf podnikatelské mafie" /hospodářské komory), Drábek se bát nemusí: Za "záchranu bosse", Nečase, bude i on ZAJISTÉ lukrativně (a zase za naše) odměněn, aby to "padnutí na meče" a ochrana bosse Nečase, byly kompenzovány. Takže toto je "CHLAPSKÉ" jednání mezi našimi liberálními MACHO men.

0/0
4.10.2012 10:54

zruseny4x

Už se těším na socany

To bude průvan ve státní kase a ještě větší v peněženkách občanů.

0/0
4.10.2012 7:53

okpacka

Nyní se mají ozvat postižení.

Postižení se mají ozvat jako první a bít se za svého ministra. Vždyť jim zlepšil výběr vlastních příspěvků a zastavil zneužívání dávek.!!. Tak proč se ho nezastanou?

0/0
4.10.2012 7:44

zab5

Deset ministrů za dva roky

a to Vondru tam na niti už půl roku drží Nečas8-o

+3/0
4.10.2012 7:36

Zmuda

Re: Deset ministrů za dva roky

To bude asi dýl, než půl roku. Kdy se provalilo to slavné Vondrovo PoMoPro,... to je určitě už přes rok..

0/0
4.10.2012 7:43

fandamor

Kdo za Drábka?

Naklonovat Hanákovou, to by to chtělo. Ta je nejchytřejší a nejkompetentnější na světě. Skoro jako Drábek sám.

+2/0
4.10.2012 7:32

Zmuda

Re: Kdo za Drábka?

Tak takovou persónu přeci mají, je to Helča Langšádlů ...

0/0
4.10.2012 7:37

Zmuda

Počítám,..

.. že po Drábkovi to vezme Lankšádlová, anebo, že by Kalousek zmákl dvě ministerstva?

;-D

+2/0
4.10.2012 7:24

noorange

Nikterak nejásejme

zde  a zvláště u Nečasovy tlupy platí toto: Odejde-li jeden totálně neschopnej papaláš, je nahrazen jiným, ještě horším a neschopnějším papalášem. V podstatě se máme na co těšit, Topka má takovýchto mozků mnoho tun.  Doufejme, že padne celá vláda, ne proto, že přijdou lepší, to vůbec ne, ale proto, že noví famfuláci budou mapovat ohlodané bojiště a hledat sobě rovné a to chvíli potrvá než se zorientujou. Tím by se mohly pozdržet mnohé zákony.

+4/0
4.10.2012 7:21

Pepa z Hongkongu, sponzor ODS

Re: Nikterak nejásejme

Vláda padne, Klaus už připravuje náhradníky. Bohužel opět z ODS, ale k nim možná velkou koalici se socany.

0/0
4.10.2012 7:31

Pepa z Hongkongu, sponzor ODS

Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

a to ještě nejsou ani vánoce ;-DRv

+6/0
4.10.2012 7:02

II cane sporca

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

Mi nejak uniklo ze by Drabek byl vyhozenej za kourupci.

+1/0
4.10.2012 7:10

Pepa z Hongkongu, sponzor ODS

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

Ty toho nevíš mnohem víc ;-D

+1/0
4.10.2012 7:14

hbx

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

Á, další děd vševěd.;-D;-D;-D

0/0
4.10.2012 7:19

II cane sporca

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

Kazdej neni všeználek jako ty.

0/0
4.10.2012 7:24

Zmuda

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

No dobře, tak po domluvě odstoupil sám, když tedy nedáš jinak ...

;-D

+1/0
4.10.2012 7:27

II cane sporca

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

Samozrejme ze po domluve odstoupil sam co je na tom divnyho?

0/0
4.10.2012 7:30

Zmuda

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

Co je na tom divného? Divný je to, že den před tím tvrdil, že odstoupí jedině tehdy, až se opravdu prokáže to, že Šiška spáchal trestný čin. Což se prokáže až u soudu, a byl již soud? Nebyl.

0/0
4.10.2012 7:34

II cane sporca

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

A co jako?

0/0
4.10.2012 7:44

zab5

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

iDnes svěřepě tvrdí, že těch ministrů je teprve devět

0/0
4.10.2012 7:23

Pepa z Hongkongu, sponzor ODS

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

iDnes sveřepě lže: John - Pospíšil - Kocourek - Drobil - Fuksa - Drábek - Besser - Bárta - Šmerda - Dobeš :-)

+1/0
4.10.2012 7:27

zab5

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

Tvrdí to i v článku v rozhovoru s Doležalem;-)

0/0
4.10.2012 7:35

Emannn

Re: Desátý ministr Nečasovy vlády vyhozený za korupci

"kradou, ani poledne nedrží"...

0/0
4.10.2012 14:49

p.dump

Pokud budou grázlové, zmetci a prevíti odcházet sami ...

... nic se nezmění !! Tečka.

0/0
4.10.2012 6:57

včelka mája

ˇKÓNEČNĚ !!! ALE MU TO TRVALO !!!

A doufám že se se svým pokrevním bratrem a kolegou sejde na hradě MÍROV ;-O  !!

0/0
4.10.2012 6:57

Najdete na iDNES.cz