Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

VIDEO: Expert popisuje chyby Klausovy ochranky při útoku v Chrastavě

Redakce iDNES.cz požádala bezpečnostního odborníka Andora Šándora o rozbor práce ochranky při pátečním útoku na prezidenta Václava Klause v Chrastavě. Andor Šándor je uznávaný bezpečnostní poradce, působil mimo jiné jako náčelník vojenské zpravodajské služby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Srpen1989

Johann

To je ale ostuda,takhle střílet na nejlepšího prezidenta,hned po Masarykovi,panu prof. Klausovi,který se zasloužil o nevídané blaho naší země.

0/0
10.10.2012 19:33

Antonin, topič

Je v zásobě i

elektronická tužka?

0/0
1.10.2012 16:39

S@t@n

Především se k prezidentovi neměl vůbec dostat

Připustit situaci, kdy se prezident prodírá davem jak v autobuse je ta zásadní chyba. V téhle situaci nemohla ochranka už dělat nic. Plus kontrola na zbraně, která je koneckonců na každém rockovém festivalu a při návštěvě prezidenta ne ? Proboha ochranka z kdejakého fesťáku je lepší než prezidentova :/

0/0
1.10.2012 11:33

Kakapo

Jak se může ten Šándor takovejma blafama uživit,

to je teda expert, ještě nikdy z něj nic kloudnýho nevypadlo.

0/0
30.9.2012 10:28

Bejbís

Re: Jak se může ten Šándor takovejma blafama uživit,

S tím vnějším okruhem neměl alespoň utéct. V davu byl velice nápadný.

Ledaže by ochranka měla jiné příkazy.

0/0
1.10.2012 15:19

587

Re: Jak se může ten Šándor takovejma blafama uživit,

Přečti si možná jeho více názorů na různé věci a zjistíš, že to má v hlavě více než dobře srovnané!R^

0/0
6.10.2012 22:48

Lízal

Tupost velitele, která asi nemá obdoby...

Přesně jak říká Šándor - tenhle chlapík se od natěšených venkovanů zásadně lišil. A když tvrdí Sklenka, že tam byla i vnější síť policie, měl si ho někdo pro jeho odlišnost všimnout a dát ochrance echo. Nebo mají ty vysílačky jen proto, aby se svolávali na svačinu?

Když už se ten útočník k prezidentovi prodral, měla si ho ze stejných důvodů všimnout ochranka. Nato nebyl potřeba bezpečnostní rám, jak tvrdil Sklenka. Ostatně plastovou pistoli by rám neregistroval...

Další nesmysl pana Sklenky je tvrzení, že by útočníka jinak zastřelili na místě. To má ochranka nařízeno střílet v davu bez ohledu na chráněnou osobu a další lidi? No to snad ne!!!

Povinnost ochranky je útočníka paralyzovat a chráněnou osobu dostat z dosahu. Neudělali ani jedno. Jen hleděli... To prý podle Sklenky bylo OK, protože jejich bystré zraky poznaly, že jde jen o maketu zbraně a tudíž nehrozilo nebezpečí. Ty má boží prostoto!

+3/0
30.9.2012 10:03

z666

A kolik jsou náklady

na takhle dokonale fungující ochranku? Ono to asi bude o tom, že Tuneldědkovi bodyguardi fungují stejně, jako zbytek státu. Rozkrást, vytunelovat, sežrat, všechno pro****t, ale odpovědnost žádná. Nakonec, ryba smrdí od hlavy a takhle si to náš nejvyšší zavedl sám svým celoživotním dílem ve službách vlasti, takže ani nechápu ten jeho udivený pohled na toho dementa, co na něj střílel plastovýma kuličkama. Ale aspoň má materiál pro svoji novou knihu "Já očima mě", jak na něj chtěli spáchat atentát...

+1/0
30.9.2012 8:31

jihonzic

Ježiš to je expertíza, kterou bych i já dovedl udělat lepší.

S tímhle opravdu nemuseli za expertem. To je jako nechat udělat expertízu na to, jestli oheň pálí, když do něj strčím ruku. Ach jo. !!

0/0
30.9.2012 2:16

,Moravian,

Re: Ježiš to je expertíza, kterou bych i já dovedl udělat lepší.

On to take zadny "expert" neni, to jen mile deti zamestnane platkem iheute jej tak nazyvaji..:-P:-P

0/0
30.9.2012 2:25

Filemon Trdlo

Re: Ježiš to je expertíza, kterou bych i já dovedl udělat lepší.

Tak já nevím, jakou by sis představoval expertízu z 20-ti vteřinového záběru jedné kamery?

0/0
30.9.2012 10:17

jihonzic

Re: Ježiš to je expertíza, kterou bych i já dovedl udělat lepší.

No rozhodně lepší, než ty obecné keci, které by řeklo i osmileté dítě.!!

0/0
1.10.2012 21:43

AnalyzaNow

Klausistán v rozkladu: Od justice, před alkohol po ochranku

Klaus za radostného potlesku a národoveckého NADÝMÁNÍ hrudí po 23 let u nemalé části populace lacině boduje kritikou Západu, od toho, jak má vést ekonomiku, privatizaci, až po to, že boj proti korupci je "módní" a nepotřebná věc a že se my máme držet "osvědčených českých tradic", atd. Přitom hlavně on, jako klíčová postava jak první polistopadové dekáty, tak stále masami nejvíce oblíbený politik, má nejen na dobrém, ale také na nedobrém i vyloženě a skandálně špatném a ubohém, on jako jednotlivěc největší podíl. Populisticky boduje poukazem na "demokratický deficit" EU sám ale se svým oblíbencem, Mečiárem, rozbije stát a nedovolí REFERENDUM, neb věděl, že by absolutně neprošlo. Pořadí ČR stran korupce zůstává tesklivě nízké, také díky jeho politice 90. let a jeho neustálým hláškám, že korupce není problém, že zveřejnění "čistě pracovních" telefonátů KOLIBŘÍKA s kmotrem "ohrožuje demokracii". .... Teď se přesvědčil, že i ve svém bezprostředním okolí má nefunkční TRADIČNÍ česklý rozklad.

+3/0
30.9.2012 1:49

jarda41

Tak jako je mizerná kvalita

skoro všeho, nevyhne se to ani ochrance. Situace vypadá, že konečným produktem borců ochranářů je producírovat se v tmavých brýlích s provázkem v uchu. Ostatní je nepodstatné...;-(

0/0
29.9.2012 22:44

AnalyzaNow

České "premiantsví": Navrch hůj, všude vespod hn*j?

Samotný Klaus si po 23 posametových let pěstuje popularitu tzv. národoveckou hrdostí (naposled i toho 28:9. kdy kázal držet se osvědšených národních tradic!!!) na českou cestu dělání věcí. Opomineme-li podstanou skutečnost, že VĚTŠINA toho na co jsme historicky a v historii České kotliny hrdí je produkt německy mluvící populace, manažmentu, kolonistů, vládnoucích dynastií, vdělanců atd, (edyNěmců, Rakušanů a Židů) a že po 2. světové válce už žádné z těchto nemáme (poté, co jsme za komunismu devastovaly zbývající české elity) objetivnost velí být s vytahováním se, s českým premiantvím, počínaje tím, jak Klaus se neopodstatněně vytahuje (kupónovka atd.) a s gustem, k radosti místních naivků lacině kritizuje Západ a radí co a jak se má vlastně správně dělat. Kdyby ochranka západních bossů, zejména ale nejenom v USA, fungovala jako ta hrdá, česká, Klausova ... hrůza domyslet. U nás nefunguje justice, boj s korupcí, státní dohled nad bezpečností alkoholických nápojů v maloobchodní síti ...

0/0
30.9.2012 2:02

Hijo De Puta II

A co na to Matyasz Kúrvín?

;-D

0/0
29.9.2012 22:25

metvjet

Média bodují

a snaží se o udělat opět z komara velblouda.

+2/0
29.9.2012 22:01

Nespokolený

Super stát no ni?

Prezident současný i budoucí můžou děkovat útočníkovi za test ochrany. Být prezidentem tak bych mu dal 1,-Kč pokuty, pak milost a odměnu, Celá naše společnost je ovládána samými diletanty,veksláky, primitivy, jejich dětmi a známými známých. Ochranka, vláda, parlament,zastupitelství, soudy - vše na nebývale skvělé úrovni. A přitom máme tolik kvalitních lidí, kde se schovávají ?

0/0
29.9.2012 21:58

klobouk.emanuel

Re: Super stát no ni?

Třeba nejsou známí známých, kdoví.

0/0
29.9.2012 22:38

Angel Dust

Zajímalo by mě od těch, co tvrdí, že to je nahraný

proč to nebylo akčnější? Na diskreditaci nějaký strany by lépe posloužilo větší drama. Takže tahle konspirace je podle mě absolutní nesmysl. To diletanství ukazuje spíš na fakt, jakej je tady bordel a to ve všem.

0/0
29.9.2012 21:58

,Moravian,

Re: Zajímalo by mě od těch, co tvrdí, že to je nahraný

Takovi co vylezou z der a  zacnou hned s konspiracemi je ta stejna skupina co veri ze napr. Elvis stale zije, WTC shodila vlada USA, 9-11 bylo dilo CIA, Dubceka odpravily tajne sluzby, Jiriho Schellingera a Hrzana take, princeznu Dianu jakbysmet, atp, atp...Pak jdou lokat svuj alhoholek a veri ze v nem nemaji methyl..:-P:-P

0/0
30.9.2012 2:47

togu

Takových expertů je v naší republice

Že je až hamba.Pokud se na to podívá člověk nestraným okem,tak uvidí že se všichni kolem baví a nikdo nic nedělá.A že by nechaly přijít člověka v maskáčích až tak blízko se mi taky nějak nepozdává.Spíše mi to připadá že je to další správa soudruha taxikáře Kubiceho v režii ODSS.Je přeci před volbama,tak čemu se divíte.Oni ti modráci už strácejí soudnost sami před sebou a to je dožene do politického odpadu.Jinak řečeno jsou si za nastalou situaci vini sami a chtějí to hodit na druhé.Jenže jejich neschopnost je vede tam, kam chodí i císař pán pěšky a bez doprovodu.

0/0
29.9.2012 21:45

Patrik Šebesta

jako sorry Andor Šandor

coby bývalý rozvědčík je expert na bezpečnost, asi jako Pehe politolog... V jeho životopise nevidím ani den, že by se této práci věnoval... http://www.andorsandor.cz/cs/Profil-2.htm

Chcete experta na bodyguarding pisálkové?!

Z těch, kdo tu práci dělají a jsou ochotni nějakou informaci poskytnou je to třeba Viktor Nikolajev... možná ještě tak dva tři další.

0/0
29.9.2012 21:35

jarda41

Re: jako sorry Andor Šandor

To jako, že by měl mít strukturovaný životopis na internetu ? 8-o

0/0
29.9.2012 22:55

modro_zlodějská_straka

Co ten gumák z vojenského učiliště může vědět o tom,

jak se vykonává epizodní ochrana chráněné osoby?? Tento týden se tady vyjadřoval k ochraně českého území slov. MIGy-29. Se divím, že tak chytrého člověka propustil erár do civilu! Ještě čekám komentář k tomu podvodnímu skútru, co si koupila česká vojenská policie do Afghanských hor.

0/0
29.9.2012 21:21

slava kunst

Re: Co ten gumák z vojenského učiliště může vědět o tom,

Erár ho propustil protože fixloval cesťáky.

0/0
29.9.2012 21:36

Serge__Gainsbourg

Ať je to jak chce, Forejt Gump si opět může říci:

Byl jsem při tom.

0/0
29.9.2012 21:08

forrestjump

Jak to doopravdy je :D

vždycky, když je někde rozhovor s nějakým bodyguardem, tak se dušuje, jak je připraven chráněnou osobu ochránit vlastním tělem... jo, to jsme viděli :D

0/0
29.9.2012 21:05

baran

šéf pražského Lvího klubu Andor Šándor

příště si pozvěte jako poradce MUDr. Bartáka

+3/0
29.9.2012 21:02

forrestjump

dvouminutová reklama....

...před videem. To si už děláte kozy :-/

+1/0
29.9.2012 21:00

Patrik Šebesta

Re: dvouminutová reklama....

jaká reklama??? Nechceš reklamu - pořiď si AdBlock Plus ;-D;-D;-D Tohle je reklama, a dokonce pravdivá R^

0/0
29.9.2012 21:37

jojobojs

Chyby

To nebyli chyby to byl propracovany a bezpecne zajisteny scenar.Ted prijde za dobre odvedenou praci zlaty padak.

0/0
29.9.2012 21:00

whistlerova matka

Komedianti

Objednaná habaďůra!:-/

+2/0
29.9.2012 20:58

tajny agent

To si snad novinari delaji sami aby meli o cem psat ...

;-D

+1/0
29.9.2012 20:53

Blamik

a jéje... operace citadela..

.. příliš mnoho povyku pro nic.

0/0
29.9.2012 20:35

mim7

dokonalé

Víc se to už zvorat nedalo. :-)

0/0
29.9.2012 20:34

ciryl

Neodareny atentat

Toto je lepsi tema na diskutovani jak methyl alkohol. Pokracujte jeste tyden.Pak mne konci dovolena.;-D;-D;-D

+1/0
29.9.2012 20:29

Levicovy.Pravnik

Pan Šándor

je snad člen námořní pěchoty?

0/0
29.9.2012 20:18

Serge__Gainsbourg

Vyjádření experta Petra Svetra by mělo přeci jen větší váhu,

ale budiž.

0/0
29.9.2012 20:08

rebbe

Andor Šándor je maďarský expert expert, jak vidíte už na

jeho účesu. Vypadá podobně, jako soudruh Dolejš, ten je dokonce čehosi inženýr. Experty si musíme dovážet, ty české zaměstnávají jinde a za lepší plat.

Václav Klaus nejdřív čumí docela zaraženě, kdo to střílí do jeho narvané prkenice. Když se ale ujasnilo, že to byly jenom plastové kuličky, usmívá se pobaveně. Taková legrace, on neměl ani na pořádný levolvér! VVV

+3/0
29.9.2012 19:51

Serge__Gainsbourg

Re: Andor Šándor je maďarský expert expert, jak vidíte už na

Rebbe, dobře to shrnuli. R^

0/0
29.9.2012 20:06

ciryl

Re: Andor Šándor je maďarský expert expert, jak vidíte už na

Vsak prave pomateny mladik a delaji z toho jako kdyby za tim byla nejaka prezidentova opozice.Horsi by bylo kdyby nekdo na Klause hodil uvarene vejce.To by mu mohlo neco poskodit.Kdyby se spravne trefil.;-D;-D;-D

0/0
29.9.2012 20:19

editus

Re: Andor Šándor je maďarský expert expert, jak vidíte už na

Posuzovat podle zevnějšku a přiřazovat někomu charakter podle jiné osoby, může jen hloupý mameluk...

Jak by dle vás měl Klaus reagovat, aby vás to dostatečně uspokojilo a mohl jste říct ´fakt dobrá reakce, chválím´?

Dle mě je vaše reakce jen dalším generálem po bitvě... Jen hloupé plivání keců...

0/0
29.9.2012 21:21

Antonin, topič

Re: Andor Šándor je maďarský expert expert, jak vidíte už na

Asi jako Vovka Putin, ten by (teoreticky) útočníka srazil k zemi a pak odnesl kolemjdoucí babičce nákup domů. Prakticky by čučel úplně stejně jak vyoraná myš, jako asi každej.

0/0
1.10.2012 16:41

medabzuk II

zase jeden odbornik co

se ozval az po bitve.. takovejch je tu cela lupa :-/

0/0
29.9.2012 19:09

vítek z prčice

asi i ochranka

je obsazována ne odborníky, ale věrnými straníky :-)

+1/0
29.9.2012 19:06

Bonelord

Ta divná paní na fotce se jmenuje Andor Šandor?

To je nejaka cirkusova přezdívka, nebo co?

+1/0
29.9.2012 19:06

vítek z prčice

Re: Ta divná paní na fotce se jmenuje Andor Šandor?

To je krycí jméno, třeba já také nejsem žádný Vítek, ale Chua-kuo-feng. To koukáš, co? A česky píšu lépe, než Češi. :-)

+2/0
29.9.2012 19:10

ciryl

Re: Ta divná paní na fotce se jmenuje Andor Šandor?

Ja jsem si take myslel,ze dobre pisi cesky.Vis kolik lidi mne misto odpovedi opravilo pravopis.Kolikrat si myslim,ze je nejvic diskutujicich ucitelu cestiny.;-D

0/0
29.9.2012 20:34

Hra11

Re: Ta divná paní na fotce se jmenuje Andor Šandor?

Čéče, vždyť je to pan generál. Kde to žijete?

0/0
29.9.2012 19:11

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.