Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Němci sepsali paragraf o obřízce, hemofilikům však předkožka zůstane

Několikaměsíční spor o obřízku v Německu se zřejmě chýlí ke konci. Ministerstvo spravedlnosti přišlo s návrhem zákona, který by odborné odstranění předkožky legalizoval. Návrh už přivítala ústřední rada Židů v Německu, která spolu s tamními muslimy po takovém opatření hlasitě volala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sedřený kůň

Čmuchám čmuchám

tady nesnášenlivé soudruhy  z pražské židovské obce.

Izrael ten může ty místní palestinské "romy" mydlit hlava nehlava to je podle soudruhů OK ale u nás když někdo jde protestovat že se mu nelíbí mít za souseda romskou chánovskou "kulturu" tak to pokřikují že jsme rasístí, vzpomeňme jak nenávistě vyrukovali na iniciativu DOST a to jen z toho důvodu že iniciativě dost se nelíbí "multikultúrní" obohacování a průvody hrdosti.

A tady samozřejmě nám budou lhát že dělat 10 denním dětem mrzačící a trýznivé náboženské značky  že to není mrzačení, týrání a narušování ústavních práv dítěte které má u nás svobodu vyznání a nikdo nemá právo mu náboženskými značkami předurčovat vyznání.

Nezapomínejme že prezidentský kandidát Fischer se u těchle lidí také angažuje, a vzpomeňme jak si přichvátal kopnou do mediálně lynčovaného Bátory. ;-€

+2/0
30.9.2012 17:08

802

8 dní po narození obřízka

ještě navíc nikoliv někde v nemocnici ve sterilním prostředí ale nějákým farářem zřejmě někde v kostele.

To je fanatismus neskutečný, novorozence prakticky ještě bez imunity vystavit takovémuhle infekčnímu ohrožení a to už člověk neuvažuje ani o to co kdyby tomu náboženskému dědkovi při tom zákroku na malém pindíku ujela roztřesená ruka. 8-o 

Židi jen předvádějí že jsou stejně nesnášenlivé a nebezpečná náboženství jako Islám. Už pomalu začínám ty racionální důvody protižidovství chápat.

+1/0
28.9.2012 21:09

vKrieg

Citát

Obřízka je jako náboženství, musí se dítěti provést, když je malej. Když mu bude 18 a zeptáte se ho jestli by to chtěl, už by řekl NE.

+1/0
28.9.2012 16:55

802

Jo to jsou eskamotérská salta pahumanistického myšlení.

Zakážeme kupírovat psům ouška a ocásky protože to je velmi trýznivé a bolestivé mrzačení zvířat, zakážeme podřezávat zvířata bez předchozího omráčení elektrickým proudem. Zakážeme spolky u kterých se nám zdá že to jsou neonacisti.

Na druhé straně pro náboženské fanatiky tady platí zcela jiné normy, kupírujte si klidně pindíky chlapečkům, to je přeci vaše náboženská zvyklost, podřezávejte si zvířata bez umrtvení, máte přeci právo na  košer nebo halal jídlo, hlásejte si nacismus jaký chcete když to je součást vašeho náboženství, klidně si říkejte že jste nadřazení nad ostatníma a že až to půjde tak těm ostatní zavedete namísto ústavy Korán nebo tu skělou demogracii podle těch židovských náboženských knih. No a lidé co takhle uvažují dneska řídí politiku a EU, z toho jímá hrůza, jsme v rukách normálních bláznů.   

Tady bych připomenul že Fisher je Žid, což by nevadilo ale on je Žid který se angažuji v multikulturní pražské židovské obci, pro tyhle my jsem rasísti a nesnášenlivci.

0/0
28.9.2012 15:33

pingu1

.. je to smutne ,ale nechavame se ukricet

.. homosexualama ,sektarema , pristehovalcema..;-(

+1/0
28.9.2012 10:54

thib

Re: .. je to smutne ,ale nechavame se ukricet

Nejsem ani jeden z té tvé skupiny a přesto lze vidět, že ten kdo tady křičí nejvíce, jsou lidé bez jakýchkoli historicko-kulturně-náboženských znalostí, kteří o dané problematice neví vůbec, ale vůbec nic a bez relevantních argumentů tady zesměšnují jednu skupinu lidí. Jinak, 7.pád postatných jmen v množném čísle vypadá trošku jinak. I to vypovídá něco o tvé erudici, "příteli".;-)

+2/0
28.9.2012 12:41

802

Re: .. je to smutne ,ale nechavame se ukricet

To co tady píšeš to vypadá na erudici humanistického pavzdělance.

Věda jde dopředu techničtí vzdělanci jsou stále chytřejší a chytřejší ale zřejmě je tady nepřímá úměra s lidmi s humanistickým zaměřením, ti vymýšlejí jednu zcela neuvěřitelnou hloupost za druhou a bohužel mají velké slovo v politice.

Normální člověk má opravdu dojem že blázni tady řídí jaderný reaktor.

0/0
28.9.2012 13:20

thib

Re: .. je to smutne ,ale nechavame se ukricet

Ou, to jsi mě ranil.;-D Můj univerzitní titul má k humanitním vědám opravdu, ale opravdu daleko. Pověz, ty jako "normální" člověk. Ty tvoje ''normy'', kdo ti je určil? Ateističtí či věřící rodiče, kamarádi, manželka?  Znamená to, že ten, kdo neuznává tvoje "normy" je z tvého pohledu nenormální? Kde bereš autoritu určit, co je a co není normální?

0/0
28.9.2012 13:48

802

Re: .. je to smutne ,ale nechavame se ukricet

Moje normy ty určuje jen můj rozum a bohaté životní zkušenosti.

U někoho jiného tohle holt suplují "rozumy" z knih, kamarádů, rodičů, manželky,  televize NOVA a MF Dnes.

Pro člověka s racionálním rozumem není těžké určit co je normální a co je nenormální.

Pokud vy nechápete že mrzačit pindíky velmi malých dětí, vystavovat je nebezpečí nehody při tom zákroku a zmrzačení ještě daleko fatálnějšího,  infekcím, že to je patologické chování,  tak to je váš problém. Kdyby tohle měli dělat mému vnoučkovi tak to bych  strachy o něj velmi špatně spal, protože já ten patologický fanatik nejsem.

+1/0
28.9.2012 14:31

802

Re: .. je to smutne ,ale nechavame se ukricet

přesně tak a domácíma humanistickýma pavzdělancema bez elementárních známek lidského rozumu. :-/

0/0
28.9.2012 13:16

thib

Re: .. je to smutne ,ale nechavame se ukricet

K tomu, aby někdo nenapsal ''domácíma humanistickýma pavzdělancema'' stačí mít devět let zš.;-)

0/0
28.9.2012 13:49

pingu1

Re: .. je to smutne ,ale nechavame se ukricet

..sis splet dvere , doucovani z cestiny je vo dvere vedle..:-P

0/0
29.9.2012 21:37

802

Opravdu zajímavé

takže tady jaksi ústavní práva neplatí, sice je v Ústavě zaručena svoboda vyznání ale tady se nějakým náboženským nacistům, lhostejno zda Mohamedánům nebo Židům povolí  svobodu vyznání zrušit a vyznačovat už na novorozencích k jakému vyznání patří.

Důležité je přeci nás chránit před nějakým skrytým používáním nacistických symbolů, to ohrožuje naše ústavní práva přímo životně. 8-o

0/0
28.9.2012 10:18

Vrah

Re: Opravdu zajímavé

Žvaníte nesmysly, vy „náboženský nacisto“. Nikdo nikomu neruší žádnou svobodu, ledaže by byla porušením svobody jakákoli výchova, protože vede k předávání názorů a postojů dětem, které o to třeba vůbec nestojí. I vás v dětství indoktrinovali, takže vám vzali svobodu – alespoň tak, jak o ní hloupě žvaníte.

0/0
28.9.2012 10:47

pingu1

Re: Opravdu zajímavé

..nechapu ,proc lezes na diskuzi ,kdyz na kazdeho kdo ma jiny nazor nez Ty ,hazes jenom exkreme:-/nty ,mozna ,to bude tim, ze nic jineho z Tebe nevypadne...

0/0
28.9.2012 10:51

Vrah

Re: Opravdu zajímavé

A hele, došly vám argumenty, tak si otvíráte hubu? Tak si do ní ty své „exkreme:-/nty“ můžete strčit, já o ně fakt nestojím.

0/0
28.9.2012 11:23

pingu1

Re: Opravdu zajímavé

.. ;-) jak se Ti zije s to nesnasenlivosti...

0/0
29.9.2012 21:39

Vrah

Re: Opravdu zajímavé

Nesnášenlivostí? Jo, těžko snáším, když se ke mně chová jako libovej frajírek. Takový póvl opravdu nesnáším.

0/0
30.9.2012 16:26

802

Re: Opravdu zajímavé

Doživotní mrzačení dětí náboženskými symboly a nějaké předučování tímhle mrzačením někomu jakou má vyznávat víru to není výchova, to je ideologie stejně ošklivá jako nacismus.

Kdybych tuhle značku měl třeba já jako atheista tak se bude stydět celý živost někde obnažit.

0/0
28.9.2012 11:54

Vrah

Re: Opravdu zajímavé

No vidíte – a po světě běhá dost lidí, kterým byla předkožka odstraněna i z jiných než náboženských důvodů. Mají i tito muži hanbu se obnažit proto, aby je někdo nepovažoval za žida nebo muslima?

Krom toho jak už píšu jinde – i když je to z náboženských důvodů, daleko větší vliv na „svobodu vyznávat“ má výchova.

A nezlobte se na mě, ale nazvat to mrzačením, to je fakt hodně ulítlé.

0/0
28.9.2012 12:17

802

Re: Opravdu zajímavé

Hele nech si to třeba oříznout celé i s pytlíkem ale  nevykládej tady nějaké nesmylsly o tom že to není náboženské značkování a mrzačení, které se mnohým v dospělosti nemusí líbit.

Mě pokřtili protože chodili do kostela a kdyby mi k tomu vypálili na tělo nějaký cejch tak by to bylo naprosto zásadní moje poškození a zmrzačení a tohle by nikdo neměl mít právo provádět ani na vlastních dětech.

Nic nebrání tomu aby se potomci nechali ořezat v dospělosti na základě vlastního rozhodnutí.

To bychom také mohli umožnit jiným věřícím i obřízku dívek a to bez umrtvení protože to je u nějakých náboženských fanatiků taký obyčej a taky bychom mohli povolit "žehlení" prsou dospívajícím děvčatům.

0/0
28.9.2012 13:15

Vrah

Re: Opravdu zajímavé

1) Nejsem žádnej váš „hele woe kámo“, tak si to arogantní tykání račte vetknout za klobouk. Ale asi vám rodiče odmala vštěpovali, že se cizím lidem tyká, i když jim to vadí, asi byli stejní hulváti jako vy; nebo jen nezvládli vaši výchovu?

2) Dávat rovnítko mezi odstranění předkožky a mrzačení může fakt jen ťululum.

3) Zbytek vašeho demagogického žvástu snad ani nemá cenu komentovat.

0/0
28.9.2012 13:20

802

Re: Opravdu zajímavé

Hele chlapečku nějakým absolventům našich humanistických fakult já mohu v klidu tykat jednak z titulu svého věku a jednak z titulu svého IQ, s kterým jsem schopen rozumově posoudit co to je doživotní mrzačení člověka z nějakého náboženského fanatismu.

Dělal jsem kdysi taky všelijaké např. stravovací pokusy ale výhradně na sobě, nikdy bych si nedovolil tohle vnucovat ve své rodině nebo dokonce svým dětem.  Vzít malého chlapečka a jít mu ořezávat toho malého pindíka to nemůže normální rodič udělat, to může udělat jen rodič  fanatik, ono tohle občas i špatně skončilo, třeba tomu fanatikovi ujela ruka uříznul toho víc než měl nebo přišla nějaká infekce atd.

Děti mají naprosto minimální imunitu a normální zdravý rodič se snaží je před možnou infekcí chránit a nikoliv dělat opak.

0/0
28.9.2012 13:34

Vrah

Re: Opravdu zajímavé

Hele, frajírku, z titulu svého věku jste leda tak hulvát, který se chová jako póvl. Papa.

0/0
30.9.2012 16:25

poznamka

Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Jakto, že nejsou slyšet žádné hlasité projevy proti židům a jejich náboženským idiotským předsudkům? Ono se to nehodí, že?

+1/0
27.9.2012 16:11

Vrah

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Chudáci děti, nikdo se jich neptá a musejí se nechat očkovat, musejí do školy… Berte to tak, že rodiče do určité doby za děti rozhodují řadu věcí.

A jen tak naokraj – židi lpěním na těch, jak pravíte, „idiotských náboženských předsudcích“ přežili několik tisíc let.

+1/0
27.9.2012 16:23

Antonin, topič

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

A) netýká se to (jen) židů, nevím, proč je do toho neustále taháte

B) očkováním ani výukou děti nepřicházejí o části těla, pokud vím.

0/0
27.9.2012 16:27

thib

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

To je pravda. Někteří "bestovní" rodičové na druhou stranu rozhodují o stravě svých dětí(obrovská kvanta smažených a nekvalitních jídel, sladkostí) a o jejich životním stylu (vysedávání dlouhé hodiny u počítače a televize), přičemž dětem neodchází části těla, ale přímo celé tělo...;-D

+2/0
27.9.2012 18:05

802

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Rodiče rozhodovat můžou ale značkovat takto děti k jakému náboženství patří to je zjevné porušování ústavy, co když ten potomek konvertuje ke katolíkům a bude chodit věčně s tělesným označením Mohamedána nebo Žida.

0/0
28.9.2012 10:21

Vrah

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Apoštol Pavel byl taky obřezaný žid, než se stal křesťanem, a jak vidno, neměl s tím sebemenší problém. Mimochodem, odkaz na příslušný článek Ústavy by nebyl? Asi chci moc, co?

0/0
28.9.2012 10:42

pingu1

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Článek 7

(1) Nedotknutelnost osoby a jejího soukromí je zaručena. Omezena může být jen v případech stanovených zákonem.

0/0
28.9.2012 11:00

Vrah

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Aha, takže každého izolujeme natolik, aby se ho nikdo nemohl dotknout. Rodiče nebudou smět své děti ani přebalovat, protože se jich dotýkají a narušují jejich soukromí.

+1/0
28.9.2012 11:20

802

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Já myslím že v každé ústavě nebo deklaraci základních lidských práv je svoboda vyznání.

Těm označkovaným je prd platé že to prý nevadilo apoštolovi Pavlovi, mě by to třeba vadilo naprosto zásadně, byl jsem pokřtěn jako katolík a dnes jsem atheista, a chodit celý život s takovýmhle náboženským označením to by bylo dost zásadní porušení mojí svobody vyznání.

0/0
28.9.2012 11:49

Vrah

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Ale tím, že někoho v dětství obřežou, přece nikomu neberou svobodu vyznání. Vyznávat si můžete co chcete – jako pokřtěný nesete sice neviditelné, ale nezrušitelné označení až do smrti, ač jste dneska atheistou. Ruší snad křest vaši svobodu něco (ne)vyznávat? Ani obřízka z nikoho neudělá věřícího (žida nebo muslima), nýbrž na tom má nezanedbatelný vliv především výchova. Chcete snad říct, že člověk svou (ne)víru vyznává předkožkou a tím, že je mu odstraněna, je mu zabráněno svobodně vyznávat to, co by chtěl? To mi fakt připadá směšné.

+1/0
28.9.2012 12:14

802

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Vyřezat někomu na tělo cejch že je Žid nebo Mohamedán to rozhodně není náboženské značkování.

A potom takovýhle chudák bude celý život při kažém obnažení dokola vysvětlovat že není ani Žid ani Mohamedán.

0/0
28.9.2012 13:24

Vrah

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

To jste vážně komik – jak podle obřezání rozeznáte od sebe žida, muslima a atheistu, kterému byla odstraněna předkožka ze zdravotních důvodů? A proč by takový člověk měl někomu něco vysvětlovat?

0/0
30.9.2012 16:23

837

Re: Chudáci děti, nikdo se jich neptá a řežou a řežou.

Hele strejdo oni jsou lidi všelijací, řada z nich se dotazuje a třeba i vtipkuje.

I taková slečna se bude určitě divit cože to na tom oudu chybí.

Kupírovat ocásky chlapečkům to ať si ti náboženští pomatenci dělají ve své domovině, u nás v Evropě je zakázáno kupírovat ocásky i psíkům.

To by za chvilku mohli chtít magoři třeba u nás i kamenovat.

0/0
30.9.2012 16:29

pingu1

..to byt tak hralo ,aby se kecalo nejakymu Fritzlovi do

..vychovy deti...;-)

0/0
27.9.2012 13:21

thib

Re: ..to byt tak hralo ,aby se kecalo nejakymu Fritzlovi do

Vy odpůrci obřízky nemáte žádné relevantní argumenty, jen tady plácáte jeden nesmysl za druhým;-D

+1/0
27.9.2012 17:59

pingu1

Re: ..to byt tak hralo ,aby se kecalo nejakymu Fritzlovi do

priteli ,ja nejsem odpurce obrizky ,ja jsem proti mrzaceni deti...;-)

0/0
28.9.2012 9:07

Vrah

Re: ..to byt tak hralo ,aby se kecalo nejakymu Fritzlovi do

Nazývat odstranění předkožky mrzačením, to může fakt jen tydýt.

0/0
28.9.2012 10:48

pingu1

Re: ..to byt tak hralo ,aby se kecalo nejakymu Fritzlovi do

.. uz jsem Ti naznacil ,ze by ses mel chovat slusne...;-)

0/0
28.9.2012 10:50

thib

Re: ..to byt tak hralo ,aby se kecalo nejakymu Fritzlovi do

;-Dpřesně o tobě mluvím a nejsem a ani nechci být tvůj přítel, diskutuješ v diskuzích o věcech, o kterých evidentně nic nevíš - přijímám cizí názory pokud je podloží relevantními argumenty - ty a tobě podobní tady plácáte jeden nesmysl za druhým

+1/0
28.9.2012 12:34

pingu1

Re: ..to byt tak hralo ,aby se kecalo nejakymu Fritzlovi do

.. no von ten Fritzl si taky nenechal vod nikoho do vychovy kecat...;-)

0/0
29.9.2012 21:42

eda521

Skandální zneužití dětí

Fanatici berou do svých rukou právo poškodit tělo dítěte a ctihodné  instituce, jindy alergické na pouhé slovo, jim toto právo blahosklonně přiznají. Dějiny vždy byly bojem o mladou generaci, ale jak je možné, že státním orgánům nevadí takto násilná indoktrinace přicházející generace?? Kde je svoboda nově narozených volit si svou cestu životem?

0/0
27.9.2012 8:12

Vrah

Re: Skandální zneužití dětí

Vy děti nevychováváte podle svého přesvědčení? A pokud ano, to není indoktrinace? Indoktrinace je podle vás jen to, když rodiče předávají svým dětem ty hodnoty, které vy neuznáváte?

Svoboda narozených neexistuje. Rodiče za své děti rozhodují spoustu věcí – nechají je očkovat, učí je mluvit, posílají je do školy – často i proti vůli dětí…

+1/0
27.9.2012 11:52

eda521

Re: Skandální zneužití dětí

Jestli trvalé a nevratné poškození sexuality dítěte považujete za předávání hodnot, pak se určitě neshodneme. Svoboda narozených existuje minimálně v právu na své tělo tak, jak přijde na svět. Porušování této základní svobody je barbarství, ať se zašťiťuje čímkoliv. Směšovat akt násilí na bezbranném těle s předáváním hodnot je čirá demagogie fanatiků, jakým zřejmě sám jste.

0/0
27.9.2012 12:28

Vrah

Re: Skandální zneužití dětí

Obřízka (mužská samozřejmě) poškozuje sexualitu?

Mimochodem židé přežili celá tisíciletí právě díky tomu, že jsou to podle vás fanatici. Přežili všechna pronásledování a pogromy díky tomu, že lpěli na Zákoně.

0/0
27.9.2012 13:08

Antonin, topič

Re: Skandální zneužití dětí

Jistěže poškozuje, to je snad jasné každému.

Jinak se německé právo netýká jen židů, čili je úplně jedno, co se píše v nějaké knížce. Mrzačení dětí patří do minulosti.

0/0
27.9.2012 13:17

Vrah

Re: Skandální zneužití dětí

Tak ono je to jasné „každému“? No to jste mě fakt dostal. ;-D

To, že VÁM je „jedno, co se píše v nějaké knížce“, je zase jedno židům (a dalším). Jak píšu – židé přežili právě díky tomu, že jim to jedno nebylo. Asi je dobré být „fanatik“ (jak to nazýváte vy).

Krom toho jestli obřízku nazýváte mrzačením, pak vám nejspíš někdo zmrzačil mozek. Soudím, že tahle diskuse fakt nemá cenu.

+1/0
27.9.2012 13:22

Najdete na iDNES.cz