Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mattonka začne s opravami dvou pavilonů v bývalých lázních Kyselka

Rekonstrukci domu Stallburg a Löschnerova pavilonu ve zchátralém komplexu bývalých lázní Kyselka chtějí ještě letos zahájit Karlovarské minerální vody. Podle členů Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR to ale bude jen polovičatá oprava.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

antimultivitamin

A ono to jde.

To je fajn. :-)

0/0
22.9.2012 11:22

hawell

kadrman

a nechtel by tenhle blb do tech staji i kone?!

navrzene reseni respektuje puvodni reseni..staje byly udelany dodatecne..

jakto a proc se tenhle clovek vyjadruje k dokumentaci pro stavebni rizeni, ktereho neni ucastnikem?!

0/0
22.9.2012 10:27

hawell

kadrman

a nechtel by tenhle blb do tech staji i kone?!

navrzene reseni respektuje puvodni reseni..staje byly udelany dodatecne..

jakto a proc se tenhle clovek vyjadruje k dokumentaci pro stavebni rizeni, ktereho neni ucastnikem?!

0/0
22.9.2012 10:27

hariprasad8

Docela mě ty tahanice otrávily

Když uvidím někde láhev se značkou Mattoni tak to nekoupím, protože se mi automaticky asociuje to zbořeniště. Navíc ta aféra s těžkými kovy jim také nepřidala na důvěryhodnosti. Pokud ty objekty vlastní, tak ať se o ně laskavě patřičně starají.

+5/0
22.9.2012 9:55

mim7

Re: Docela mě ty tahanice otrávily

Ano, taky to nekupuju. Teprve až budou památky opravené, možná budu uvažovat o změně.

0/0
22.9.2012 10:02

Čamrda Píková hopkající VeVeřice

Ta reklama na Italskou mafie je směšná

a smrdí soudruzi  Rv

+2/0
22.9.2012 9:43

villík

Zajímavé. V článku jsem se i dozvěděl, že...

..zaměstnanci budou bydlet v 7 bytech vytvořených ve svahu za domem.... ;-D

0/0
22.9.2012 8:44

salamoscv

ASKORD

Nebýt tohoto sdružení, padly by lázně již dávno v prach a popel. Kdo je zodpovědný za stav, v jakém se nyní Kyselka nachází? Jen a jen vlastník a to i přes fakt, že se jedná a Národní kulturní památku. Jeďte se přesvědčit na vlastní oči, jakou péči pro blaho lidu Českého má bohatá firma Mattoni, která veškerý zisk vyváží mimo ČR. Na rekontrukci, dle slov majitele nemá "Finanční prostředky!!!", ale na Staromáku si zakoupí palác za půl miliardy. Vy ještě kupujete Mattonku? Já ne!

+4/0
22.9.2012 8:05

P..S

Re: ASKORD

Na mě působí ASKORD jako typičtí škodiči bez pozitivního programu. Kdyby mělo záležet jen na ekonomických úvahách, tak už je Kyselka dávno zbouraná, prakticky žádnou ekonomickou hodnotu nemá. To, že je někdo bohatý, neznamená, že by bylo možné ho nátlakovými a manipulačními metodami nutit, aby investoval do toho, do čeho chci zrovna já.

+2/0
22.9.2012 9:35

mim7

Re: ASKORD

Majitel může nechat spadnout památkově chráněné objekty, porotože podle tebe nemají žádnou hodnotu? Ty budeš další z těch, co si myslí, že zákony jsou tu pro srandu králíkům a každý si může dělat co chce - nepančuješ taky doma náhodou alkohol?

+2/0
22.9.2012 9:59

Iaara

Kdo si koupí památkově chráněné domy, investovat musí

To je zákonný požadavek a každý investor je s ním seznámen.

Že u nás developeráci dělají špinavé praktiky (záměrné ponechání chátrání, vyhoření či dokonce zbourání pod záminkou ohrožení zdraví lidí u staveb, které se podnikatelům nechce opravovat) je bohužel realitou, ale nechápu ty užitečné idioty, co je v tom ještě podporují a dobrovolně obhajují. 8-o

+1/0
22.9.2012 12:36

pavel.n

Hnus a hanba

ten areál přežil 2 světové války , přežil komanče a dojel v době nádherného kapitalismu ............otázka zní  - co je špatně ............. odpověď je jasná - co nedokázali nacisté a komunisti dohromady jde dnes až velmi snadno !!

+5/0
22.9.2012 6:12

P..S

Re: Hnus a hanba

Dojel na to, že lidé sedí doma u počítačů a nejezdí se bavit do lázní, jako je Kyselka, takových tam v okolí bylo plno a zanikly, protože není poptávka. Kromě toho, že byla z této oblasti vystěhována v roce 1946 většina obyvatelstva. Může nám to být líto, ale to je tak všechno. Kapitalismus s tím nemá nic společného.

+2/0
22.9.2012 9:28

mim7

Re: Hnus a hanba

Šup sem se seznamem srovnatelných lázní, které tam v okolí zanikly.

0/0
22.9.2012 9:50

morae

Re: Hnus a hanba

stačí vám seznam srovnatelných míst?

Doubský zámeček sloužil jako velkosklad zeleniny a ovoce, kdy a jestli jste byl na Linhartu, v Březové ve mlýně, v Kraslicích na lesním koupališti u Jelena, téměř zaniklé kostely v Sedleci nebo v Horním Slavkově... kolik lázeňských domů bylo zbouráno nebo ukončilo činnost přímo ve Varech - bílý lev, Brno a spol přímo na west endu, zlatou korunu rekonstruovali ještě komunisti, ale podobně jako quissisanu  - jo, je vybrakovaná na potěmkinovskou fasádu, ale bez toho by spadla...

asi se moc nerozhlížíte, že?

Zvláštní je, že tady horujeme za pár baráků - ale tak to prostě je - v době rozkvětu pan Mattoni investoval, bylo v kurzu jezdit do lázní, postavil lázně. V době krize taková zařízení chátrala a zanikala a to i v době první republiky - byly i v nich vojenské lazarety a útulky. Rozumný hospodář neudržuje majetek, který mu jen bere. Jenže pak přijde humanitní společnost a začne mu to diktovat - za každou cenu - za jeho peníze.

+2/0
22.9.2012 11:27

Iaara

Neuhýbej od otázky

Tys mluvil o "plno lázních jako Kyselka v jejím okolí". Pak ale vyjmenuješ jiné "srovnatelné" budovy (ono v tom pohraničí se vždy něco najde, že). Takžes předtím jen kecal a honil triko.

A nenamlouvej nikomu v souvislosti s rodinou Pasqualů a Kyselkou něco o rozumném hospodáři. Kdo je rozumný hospodář, ten si především nekupuje majetek, který je mu k ničemu a pak ho nechá 19 let chátrat. To je buď ekonomická idiocie anebo vyčůraná spekulace na pozemky.

0/0
22.9.2012 12:45

dogi4

Re: Hnus a hanba

Předpokládám, že v případě Linhartu máš na mysli výletní restauraci v Karlových Varech. Ano, tato restaurace je zavřena celou řadu let. Do Varů jsem jezdil za bolševika, to tato restaurace jen hučela. Pár let po převratu byla uzavřena a uzavřena je stále. Vesele chátrá, i když, jak jsem při letošní návštěvě zjistil, dostala novou střechu. Ale k zprovoznění má hodně daleko. Jen poblíž objektu byl vybudován lanový park.

Pokud se týká samotných Karlových Varů, tak je celkem jasné, že nebýt ruských investorů, tak by mnoho objektů dnes vypadalo tak, jako objekty v Kyselce. Ono stačí co město povolilo za hrůzu před Imperialem. Mám samozřejmě na mysli ty patrové garáže, za které někdo z města musel dostat balík. Ale je to ve Varech v mnoha případech navrch huj, uvnitř hnůj. Třeba nákladná rekonstrukce nábřeží u Elefanta a město zde vesele nechá schnout zeleň. To bych tedy zvracel. Takže, oni ti soukromý majitelé nejsou o nic lepší ani o nic horší, než obce či stát.

0/0
23.9.2012 5:57

morae

Re: Hnus a hanba

a ještě jinak - lázně Prameny - http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=334

Mariánská u Jáchymova - http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=430

Japonský pavilonek na Rolavě

na uvedených stránkách se můžete rozhlídnout, jak to vypadalo v Jáchymově, před uranem a vystěhováním původního obyvatelstva, které tu bylo DOMA a jako k vydobytému domovu se chovalo. Náplava z vnitrozemí,Maďarska a Slovenska jen kořistila, vybydlovala a táhla dál - a tak zanikly Chaloupky, Přebuz, Liboc, Tří i Čtyřdomí.... a pak přišla vojska, vystěhovala Doupov "dohola", případně to dokončily doly.

+1/0
22.9.2012 11:54

brezzinka3

Re: Hnus a hanba

R^

+1/0
22.9.2012 17:34

dogi4

Re: Hnus a hanba

Do lázní, jako je Kyselka, se už skutečně pár let nikdo bavit nejezdí, neb tam není čím se bavit. Ale mohu ti říci z vlastní zkušenosti, že hodně let jezdíme s manželkou takřka každý rok do Karlových Varů. A je to rok od roku horší. A to nemluvím jen o cenách, ty jsou jasné, ale jde o přístup k hostům, stravování, možnost vyžití atd. atd. Před pár lety se hrálo každý večer v mnoha a mnoha podnicích. Dnes je ta nabídka naprosto ubohá. O kvalitě hudebníků nehovoře. Ale hlavně: Rok od roku zde evidentně ubývá lidí. Před pěti šesti lety se v sezoně pomalu nedalo lázeňskými ulicemi projít. A dnes? Pokud je tam polovina lidí, tak je to moc. O Čecha zde pomalu nezavadíte, protože pro většinu z nás je to drahé. A to, co tam město vyvádí? Byli jsme se podívat u Goethovy vyhlídky. Uzavřena je již řadu let, myslím někdy od roku 2006, a začíná to na ní být patrné. Pár let a bude i po téhle památce. Docela je mi z toho smutno.

0/0
23.9.2012 6:11

morae

Re: Hnus a hanba

ale to je přesně to, o čem mluvíme - bez návštěvníků nejde provozovat velké ani malé lázně, bez hostů nejde mít otevřenou hospodu ani kino, nejde sjednat hudebníky, když si nevyděláte ani na číšníka. Lidi nejsou ochotni utrácet, jet do lázní - proč trváte na tom, aby se rekonstruovala budova, která bude prázdná, ale budete jí muset vytápět, udržovat, dělat revize atd.?

O zhovadilosti faktu, že památkově chráněná budova vyhořela před třiceti lety a nikdo to neopravil tehdy, ale chce to opravit po tak dlouhé době, se nechci opakovat. Goetovka je uzavřena šest let, Kyselka čtyřikrát déle

- odevšad slyšime dotace, dejte to nadaci, bude tam kulturní stánek (dotovaný)

- ty dotaci - takové či onaké - zaplatíte i vy, i když tam nikdy nepojedete. Musíte se rozhodnout - jestli opravíte chodník před svým domem, po kterém denně chodíte - nebo vchod do baráku, kde jste nikdy nebyl (a nikdo z vaší rodiny) a krom tý opravy tam každý rok pošlete stokorunu na žárovku a světlo - aby se tam "svítilo"

+1/0
24.9.2012 0:33

P..S

Re: Hnus a hanba

Jinak zrovna v okolí Kyselky je řada kulturních památek, které byly zdevastovány a zbourány právě za komunistů.

0/0
22.9.2012 9:45

Vifon

ASKORD - Škodiči profesionálové

Nejvíc mne dojala tato věta:

"Navíc nemají být obnoveny bývalé stáje, které v 80. letech

zčásti shořely. Nerozumím tomu, jak mohou památkáři s takovou

rekonstrukcí souhlasit," diví se Martin J. KadrmanRvRvRv

+3/0
21.9.2012 22:42

mim7

Re: ASKORD - Škodiči profesionálové

Bez asociace by památky v Kyselce spadly. Na druhé straně se mi tato poslední kritika zdá být už přehnaná, vizualizace na mne dělají velmi dobrý dojem a osobně jsem rád, že se s opravami alespoň některých budov konečně začne. Asociace by se dle mého měla teď hlavně soustředit na tlak na opravu zbývajících domů, na tom by se mohl podílet finančně i stát.

+1/0
22.9.2012 3:31

P..S

Re: ASKORD - Škodiči profesionálové

Možná spadly, možná ne. Vím, že Mattoni přispívá na opravy památek, které jí ani nepatří, já být na místě majitele Mattoni, tak by mě akce ASKORDu jenom znechutily a odradily od oprav.

+2/0
22.9.2012 9:38

mim7

Re: ASKORD - Škodiči profesionálové

;-D

0/0
22.9.2012 9:52

Iaara

A to jsou které památky, co KMV nepatří, ale platí na ně?

Vyjmenuj, to bude zajímavé.

0/0
22.9.2012 12:38

morae

Re: ASKORD - Škodiči profesionálové

to mi taky pobavilo - vyhořely před třiceti lety, od tý doby se s nima nic nedělalo a teď to opravte zase jako stáje?

můj děda měl fabriku na kominický koule - mám jí stavět z nostalgie znovu? nebo strouhat šindele?

+1/0
22.9.2012 11:30

M.Freeman

Re: ASKORD - Škodiči profesionálové

Docela by mě zajímalo, kolik památek pánové Ries a Kadrman opravili. Myslím tím, připravit projekt, sehnat peníze, dohlížet na firmu a prováděné práce a hlavně zajistit, aby opravená památka měla náplň a alespoň si vydělala na provoz. Zatím z nich mám pocit jako z většiny "aktivistů". Vše co není podle nich je špatně. Jen prudí, žvaní, blbnou a zneužívají lidi k nátlakovým akcím pomocí lží, překroucením informací a polopravdami. Kdopak je asi financuje? Že by konkurence KMV? Jo a co by v těch stavbách mělo asi tak teď být, aby si to vydělalo alespoň na provoz?

+1/0
22.9.2012 20:27

Vifon

Re: ASKORD - Škodiči profesionálové

Máte plnou pravdu! Minimálně 20 let po Kyselce pes neštěkl a NAJEDNOU to nějaká nátlaková skupina vytáhne?

+1/0
22.9.2012 22:03

Najdete na iDNES.cz