Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ať je pančování trestné, žádají experti. Už je, kontruje ministerstvo

Státní úřady, politici i výrobci lihovin vymýšlejí, jak omezit kšeftování s nezdaněným a závadným alkoholem. Řada z nich navrhuje, aby se nedovolená výroba alkoholu kvalifikovala jako trestný čin. Ministerstvo spravedlnosti ale namítá, že pančování lihovin lze postihnout už dnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

milla

Proč

vypadl  ze zákonů  paragraf o  pančování  alkoholu. proč je  to jen  přestupek? Tohle je pak  důsledek - za poslední  dva roky  se pančuje jako o  závod. Doufám  že flašku  z  každé  šarže posílali  kalouskovi  darem.;-€

0/0
18.9.2012 8:20

S ČSSD do boje proti demokracii

Tohle neštěstí přišlo v pravý čas.

V době, kdy jde vláda z jedné krize do druhé to krásně nahrává levici. Dobře to využil soudruh Zaorálek a Tejc, prostě železo se musí kout, dokud je žhavé. Topolánkovu vládu se podařilo shodit z důvodu, že Wolf (z opoziční ČSSD) kradl, samozřejmě s pomocí pár zkorumpovaných poslanců z koalice (Zubová...) Ale korupce je v ČSSD základní element politické práce (Rath). Současnou situaci by bylo také možno využít ke shození Nečasovy vlády. Takže jen víc mrtvých, více rodinných tragédií pro větší slávu ČSSD!

0/0
17.9.2012 10:32

Tryskomys Muf

Re: Tohle neštěstí přišlo v pravý čas.

Takhle nějak si představuji člena modrého týmu: naprosto netuší která bije, nesoudnost je jeho druhá přirozenost, ale ve fanatickém podporování té "jediné správné" ideologie by se mohl směle rovnat s členy KSČ v padesátých letech. 8-oRv

0/0
17.9.2012 11:56

mendox

Tato vláda

bude chtít na zákazu prodeje alkoholu vydělat ve volbách. Jen úplný pitomec uvěří, že vláda problém s alkoholem nezavinila. O problému věděla již minimálně deset let a nic s tím nedělala. Proč si myslíte, že ve vietnamských večerkách je alkohol o deset až patnáct korun levnější? To je asi důsledek jejich pracovitosti? Každého soudného člověka napadne, že zde není něco v pořádku. Jenom naše úředníky ne. Tato vláda ať nese veškeré následky svého ignorantismu, tuposti a nenažranosti. Odvolat...

+3/0
17.9.2012 8:58

dogi4

Až do vyhlášení prohibice

měl meťák nějakých 17 obětí. Jsme zvědav, kolik bude třeba obětí prohibice, aby odpovědní činitelé přišli na to, že tudy rozhodně cesta nevede. Myslím, že i větší dítě umí pochopit, že když alkoholikovi zamezíme v nákupu alkoholu v běžné prodejní síti, obrátíte se a) na černý trh, b) v případě, že má tu možnost, doveze si ze zahraničí, c) začne si pálit sám. No, jak to může dopadnout, pokud zvolí variantu a) či c)?

0/0
17.9.2012 7:06

qvido31

Re: Až do vyhlášení prohibice

Tak příde na to jak a z jaké suroviny bude pálit!Je známo,že pěstitelské pálenice jsou postaveny na jednom principu.Nic jiného totíž ani nejde vymyslet.U nás si ovocné pálenky musíme nechat vypálit v pěstitelské pálenici a pro vlastní potřebu v omezené míře,ale třeba ve Francii si moho zakoupit kolonu a pálit pro vlastní potřebu doma.Dle zde prezentovaných úvah,jsou všichni ve Francii "slepí a nebo mrtví8-o

0/0
17.9.2012 7:30

pvl1

Re: Až do vyhlášení prohibice

Žijete v hezkém světě. V pálenici.. koupit...

Co takhle konev na mlíko a hliníková trubička z ledničky?

0/0
17.9.2012 7:41

jan.banos

Re: Až do vyhlášení prohibice

R^

Pokud nepálí trotl, tak nejde vypálit produkt, který by ohrožoval život.

Informací o tom, je na internetu či v knížkách dost :-)

0/0
18.9.2012 7:13

AnalyzaNow

Hrdý Klausistán na špici konzumace alkoholu

Klaus a jiní národovci a "patrioti", zastánci tzv. českého premiantství mají hruď nadmutou pýchou, přitom jsme ale hlavně jedničky v konzumaci alkoholu (viz třeba pořadí zemí na Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption Kde jsme druzí za .... Moldávií a to jenom proto, že z 18 l čistého alkoholu, které údajně v průměru na hlavu každý Moldavan nad 15 let věku ročne vychlastá, více než 10 l není registrovaných (tedy nepochází z obchodu, ale je vyroben podomácku). Takže Klausovo Česko je vlastně svetová jednička se 16,5 l čistého alkoholu na osobu starší 15 let a rok. První desítku v následujícím pořadí doplňují hlavně SLOVANSKÉ země: Maďarsko, Rusko, Ukrajina, Estonsko (silná ruská menšina), Andora, Rumunsko, Slovensko a Bělorusko (15,1 l).

0/0
17.9.2012 2:11

AnalyzaNow

Klaus v USA od roku 2007 sponzorován tabákovými firmami

To, že je Klaus, guru českého "premiantství" a falešné národní hrdosti nekuřák neznamená nebo že nepije (moc) alkohol neznamená, že není ochoten za úplatu lobbovat pro výrobce těchto produktů. Kupř. na svých tzv. "zahraničních pracovních cestách prezidenta republiky", hlavně do USA je - ve střetu zájmů, kdy by jako vykoký ústavní činitěl něměl brát honoráře a vystupovat za úplatu - minimálně od roku 2007 sponzorován propagandistickým nástrojem amerických tabákových a naftařských firem, tzv. Heartland Institutem. Ti mají nejrůznější propagandistické akce, od rádoby "odborných konferencí" až po "odborné studie", které údajně dokazují, že kouření tabáku, včetně z druhé ruky, lidskému zdraví neškodí a všechna omezení vůči kuřákům jsou neliberální omezování svobod člověka a podnikatelů. Viz třeba jejich Kuřácká lóže: http://heartland.org/policy-documents/welcome-heartlands-smokers-lounge Klaus se, jako jediný státník na světě nechává, jako "hlavní řečník" verbovat na jejich "konference".

0/0
17.9.2012 2:26

AnalyzaNow

Jenom v Klausistánu si Philip Morris mohl dovolit DRZOST

Klause milují nejen naši maloměšťáci, neb je jim příkladem pilného oportunismu za každého režimu a situace, ale i komunisté, kteří ho, "liberála", nejenže nikdy nekritizují, ale opakovaně ho v kritických věcech podrží (viz. ne jakýmkoliv restitucím, ne integraci EU, ne přijetí zákona o eurozatykači, naopak svými hlasy ho opakovaně drží na Hradě) a pro Putina je "jeho mužem" v celé EU. Na druhou stranu ho miluje i extrémní americká pravice, která si ho po léta (i cestou jeho tzv. "pracovních cest") platí coby "statečné hlavy státu" k propagaci své agendy. To, že Klaus je coby "liberál" najímaný ke kampaním proti "omezování svobod kuřáků a podnikatelů v tabákovém průmyslu" je prokázaná věc (viz výše). Díky Klausově "liberální" rétorice si nechvalně známá firma, Philip Morris, mohla jen u nás před nněkolika lety dovolit NESTOUDNOU DRZOST, když lobovala naši vládu aby nezvyšila kolkovou daň na cigarety. Jejich "odborná studie" k tomu dokazovala, že ČR "ušetří/ peníze když daň nezvýší .....

0/0
17.9.2012 2:36

AnalyzaNow

Re: Jenom v Klausistánu si Philip Morris mohl dovolit DRZOST

"odborná studie" Philip Morrise dokazovala, že když naše vláda nezvýší daň z cigatet ... více Čechů bude nadále kouřit a .... protože jich tedy i více dříve zemře, státní kasa "UŠETŘÍ" víc než o koli peněz přijde když nezvýší daň. Netřeba platit tolika lidem extra léta penze, zdravotnín péče, atd. Prostě Trh to vyřeší, podle tvrdě liberálních, ortodoxních zásad. SKANDÁL to byl celosvětový, co si Philip Morris mohl dovolit. Nemalý podíl na typické drzosti této vyvedené firmy (která se, není divu, přejmenovala na Altria Group, aby se oprodtila od desetiletí hanebné pověsti prodejce rakovino atd tvorného svinstva), která si tuto nestydatost nedovolila nikde jinde na světě má právě Václav Klaus, placený americkými tabákovými firmammi a jeho "echte liberální" rétorika a vystupování.

0/0
17.9.2012 2:43

dogi4

Re: Hrdý Klausistán na špici konzumace alkoholu

Mám dvě otázky: 1. Jak Klaus může za to, že český národ tolik chlastá? 2. Kdo drze vychlastá to, co mám podle statistiky vychlastat já?

0/0
17.9.2012 7:01

tuskau

nálepky

nemá každá ta nálepka svoje číslo? něco jako bankovka?

půjdu na IT a tam si ten nápoj vylustruju v databázi chlastu stejně jako auto

0/0
17.9.2012 0:01

libyn 3

Re: nálepky

problém bude v tom, kdo tu databázi začne provozovat, kdo bude zajišťovat distribuci a kdo mezisklad! To je zralé na vznik nového ministerstva!;-)

0/0
17.9.2012 0:05

libyn 3

Re: nálepky

záměrně nemluvím o výrobě, protože ta je finančně tak nezajímavá, že nemá cenu ji ani zmiňovat!

0/0
17.9.2012 0:08

tuskau

Re: nálepky

Nezdá se mi to složité

je to jenom tabulka

Likérka tam pro ni obdržená čísla doplní šarži (tj rodný list) dané várky. Zadám číslo na flašce a vidám: slivovice, výrobce a číslo šarže.

Otvírám a piju(já teda ne). A klidně i hotline. Naco si platíme spotřební daň , že?

0/0
17.9.2012 0:38

milla

Re: nálepky

vytisknou  se klidně duplicity a poznáte houby.

0/0
18.9.2012 8:21

janzlatousty4

navíc je prohibice směšná

soudný člověk nealkoholik se nebezpečí přizpůsobí,  notor z okraje společnosti začne nasávat  i okenu, bez ohledu na prohibici

+1/0
16.9.2012 22:52

janzlatousty4

prohibice nic neřeší, jen posílí

černý trh, jakmile skončí bude zde ještě silnější. Limitující je daň, když v roce 2010 naivně zvýšila da%n z alkoholu, vybrala 6,9  miliardy, po zvýšení  daně  to bylo 6,4miliardy..... To jako , že lidé přestali chlastat? Kdepak, to jen narostl černý trh. Snížit daň  z chlastu a  uzákonit nejnižší cenu , a je po problému!

+2/0
16.9.2012 22:49

josefl

Re: prohibice nic neřeší, jen posílí

Tak. A povolit pálení každému, kdo prokáže způsobilost a vhodné vybavení. Salmonela ročně zabije možná podobné množství lidí a přesto nikdo nekřičí po přísnějších podmínkách pro potravinářské provozovny. Hlavní chyba je na straně nenažraného státu, který místo aby šetřil, tak hledá co zdanit. A pak to dosáhne takové ceny, že se vyplatí podvádět a rozbují se černý trh. Druhá chyba státu je že má peníze na kde co, ale na dohled zda se plní jím nařízené normy už není.

0/0
16.9.2012 23:51

Lovec ModroSupu Zločasných

ČTK : Prohibice v ČR potrvá

až do odvolání Vlády ;-€

0/0
16.9.2012 22:05

zuzkadost

Re: ČTK : Prohibice v ČR potrvá

a vládu odvolává prezident! jenže to je abstinent;-D

+1/0
16.9.2012 22:19

AnalyzaNow

Nekuřák Klaus sponzorován americkými tabákovými firmami

To, že je Klaus, guru českého "premiantství" a falešné národní hrdosti nekuřák neznamená nebo že nepije (moc) alkohol neznamená, že není ochoten za úplatu lobbovat pro výrobce těchto produktů. Kupř. na svých tzv. "zahraničních pracovních cestách prezidenta republiky", hlavně do USA je - ve střetu zájmů, kdy by jako vykoký ústavní činitěl něměl brát honoráře a vystupovat za úplatu - minimálně od roku 2007 sponzorován propagandistickým nástrojem amerických tabákových a naftařských firem, tzv. Heartland Institutem. Ti mají nejrůznější propagandistické akce, od rádoby "odborných konferencí" až po "odborné studie", které údajně dokazují, že kouření tabáku, včetně z druhé ruky, lidskému zdraví neškodí a všechna omezení vůči kuřákům jsou neliberální omezování svobod člověka a podnikatelů. Viz třeba jejich Kuřácká lóže: http://heartland.org/policy-documents/welcome-heartlands-smokers-lounge Klaus se, jako jediný státník na světě nechává, jako "hlavní řečník" verbovat na jejich "konference".

0/0
17.9.2012 2:25

zuzkadost

kolik dostanou?

co jsem slyšela tak osm let a to je dost málo - zabítí to nebude, protože se jim neprokáže úmysl ( chtěli prachy ne aby někdo umřel )

0/0
16.9.2012 21:59

josefl

Re: kolik dostanou?

Prachy chtěl i ten co zabil v parku babičku pro dvacetikorunu. Ti co kupovali a prodávali v dobré víře, ti by měli dostat menší trest, pokud jejich spolupráce povede k odhalení výrobců a dodavatelů toho sajrajtu.

0/0
16.9.2012 23:53

malice

Myslím

že předávkování metanolu,je vlastně úmyslné zabití,tak o co de

+1/0
16.9.2012 20:40

zuzkadost

Re: Myslím

úmysl jim neprokážete, ale určitě by mohli dostat víc za daňový únik než za úmrtí z nedbalosti

0/0
16.9.2012 22:02

libyn 3

přetáčení tachometrů

je také takové "pančování" a to neprošlo!

+2/0
16.9.2012 20:28

josefl

Re: přetáčení tachometrů

A těch 20 lidí ročně to možná taky zabije. Obvykle auto s 80 tisíci je v jiném technickém stavu než auto se 280 tisíci km

0/0
16.9.2012 23:55

šárka58

Pančování alkoholu

už bylo trestné za 1. republiky! [>-]  Kde je Kalousek,? Slyšel nebo viděl  někdo Kalouska od vypuknutí skandálu?;-D

+2/0
16.9.2012 20:26

zuzkadost

Re: Pančování alkoholu

jsem se na telku moc nedívala, ale taky mně to vrtá hlavou ;-) - se vždycky vyjadřuje nebo ukazuje a teď nic

+1/0
16.9.2012 21:56

josefl

Re: Pančování alkoholu

Má moc práce. Jel půjčovat Španělsku a taky musí překopat rozpočet, aby bylo na španěly i na výpadek z daní při prohibici. Věřím, že on jako nejlepší ministr financí Lafferovu křivku přepere.

+1/0
16.9.2012 23:57

Antonin, topič

Establishment

už hledá, jak se svézt na vlně aférky a přitáhnout šrouby.

Tohle NEMÁ s výrobou lihu nic společného a je to bezpečně pokryto obecným ohrožením a podvodem.

+1/0
16.9.2012 20:20

chudy lekar

Re: Establishment

Moje řeč! A dokonce je to řeč tolik proklinane EU!

0/0
16.9.2012 21:22

ELAPHURUS

Korupční elita si prohibici vymohla,protože

1. Je potřeba likvidovat český trh výrobců alkoholu ( jako se to "povedlo" u tisíců jiných komodit). Bude to spojeno s přílivem tvrdého alkoholu z EU a vytlačení našich výrobců.

2. Pančovaný alkohol se v Rv tichostiRv ze skladů odstraní....Samozřejmě nejen METANOLOVÝ ale i ZDRAVÝ - NEZÁVADNÝ - ETANOLOVÝ ;-D , ale výrobený poněkud ilegálně....

0/0
16.9.2012 19:06

brezzinka3

Re: achjo

Samozřejmě nejen METANOLOVÝ ale i ZDRAVÝ - NEZÁVADNÝ - ETANOLOVÝ

0/0
16.9.2012 19:17

ELAPHURUS

Re: achjo

Potom už zbývá jen zbavit se sava a aktivního uhlí......

+2/0
16.9.2012 19:32

josefl

Re: achjo

To je problém, Stát neustále mění zákony a oni nezaregistrovali, že se denaturák dělá přilitím metylu.

0/0
16.9.2012 23:59

slv

Re: Korupční elita si prohibici vymohla,protože

Žádná škoda. Spotřební daň a DPH jsou položky, které stejně shrábne stát. Ty představují zdaleka největší položku v ceně.

0/0
16.9.2012 22:53

vejcednes

Prvá otrava z českého alkoholu v Slovensku

http://presov.korzar.sme.sk/c/6534960/pre-otravu-metanolom-lezi-v-presove-v-nemocnici-osem-ludi.html

0/0
16.9.2012 19:02

boubinek4

Re: Prvá otrava z českého alkoholu v Slovensku

A co ty, vejce, držíš se;-D?

0/0
16.9.2012 20:30

melcak

Jednoduchost.

Dejte do prodeje nějaký chemický,či jiný prvek ke kontrole metanolu.Každý před konzumací provede kontrolu a je si jistý, že má alkohol bez metylu. Vláda ovšem potřebuje mít nadvládu na všem dění a proto nic takového nemůže být dáno do prodeje. Samozřejmě za cenu rozumnou a ne ministerskou. Když už by alkohol byl vyrobený načerno, byla by alespoň jistota, že se neotrávím. Co vy na to, politici? Já osobně piji víno, v tom metanol není. Jedině,že by mně chtěla rodina zlikvidovat, nemám žádný majetek, tak to nehrozí. Víno se dá zkazit jedině dolitím vody, víckrát si ho nekoupím, kde mi chutnat nebude.Právě dopíjím butelu burčáku, rovnou dovezeného ze sklípku.Tak, na zdraví.

+1/0
16.9.2012 18:47

Frollik

Re: Jednoduchost neexistuje

Víno se dá zlepšit i glykolem jak nám předvedli rakouští výrobci. Pokud si přejete koupit chromatograf pro analýzu metanolu nikdo Vám nebrání investovat tento drobný peníz.;-D

0/0
16.9.2012 20:50

Methylik Kalósek - topčórka

Co v diskusi nepadlo, jak dělali z občanů blbce

že ty "kolky" nejsou kolky !!!!,kolky jsou ceniny takže jsou zúčtovatelné přes hodnotu, ale na láhve se dávají  "kontrolní pásky" bez hodnoty.

A cca 5 procent pásek je ukradeno či znehodnoceno ve výrobě a jsou vydány náhradní ... to je kšeft

+2/0
16.9.2012 18:46

ELAPHURUS

Re: Co v diskusi nepadlo, jak dělali z občanů blbce

Každá prasárna je dokonale promyšlená....

+1/0
16.9.2012 19:08

Poberta TOPowyč , chemik-ethylik

Re: Co v diskusi nepadlo, jak dělali z občanů blbce

no ty Kalóskovy jsou docela vymakané ;-D

0/0
16.9.2012 19:09

hopik00

Re: Co v diskusi nepadlo, jak dělali z občanů blbce

Ano, na láhve se lepí pouze "kontrolní nálepka" a spotřební daň v ní není obsažena. Tu platí až poslední prodejce (pokud není černý). Snaha o to, aby se na láhve lepila lihová nálepka - kolek - jako je na cigaretách - byla velká, ale lihové lobby to dokázalo potlačit. Část kontrolních nálepek třeba i legální likérka prodá na černý trh a potom nahlásí jejich krádež.

0/0
16.9.2012 23:23

zelený anton

Re: Co v diskusi nepadlo, jak dělali z občanů blbce

A to si představte, že ani na tabáku nejsou kolky. A když policie zapečetí byt, tak tam není ani kapka pečetního vosku. Dokonce si mnozí myslí, že mají doma ledničku, ale ona je to chladnička.

Zkažený svět.

0/0
16.9.2012 23:28

T+A

Když chtějí změnu, tak :

Překvalifikovat výrobu alkoholu na trestný čin. Stejně jako ostatní drogy. ;-) A lidé budou dál užívat co si vypěstují, svaří - vypálí. :-P

+1/0
16.9.2012 18:32

Najdete na iDNES.cz