Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pytláci vybíjejí srnčí po desítkách. Oka nelíčí, na lov jezdí v jeepech

Srnčí zvěř na Třebíčsku loví pytláci. Myslivci se domnívají, že jsou vybaveni nejmodernější technikou, jeepy nebo zařízením pro noční vidění. U silnice mezi obcemi Smrk a Pozďatín nyní našli devět vyvrhnutých kusů srnčí zvěře. Po černých lovcích pátrá policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

A/D

a neměli by být myslivci

rádi, že jim pytláci šetří práci? Brečí pořád přece jak jsou srnky přemnožené. Ovšem uniká mi, proč je tedy přes zimu krmí, stejně jako divoká prasata ;-D

0/0
11.9.2012 14:41

Harpyje pralesní

Fenri a podobní...

Vezmi si zákony a evropské směrnice, které se týkají myslivosti, přečti si je, a pak snad ušetříš síly psaním nesmyslných příspěvků. Myslivost je natolik svázána různými zákony, že se skoro hodí právnické vzdělání. Neznám jiného "koníčka nebo profesi", které by se to tak týkalo. Pokud chceš hradit škody na autě, tak si ho pojisti. To musí udělat i myslivci, pokud nějakou úhradu chtějí... Neznám myslivce, který by řekl, že střílí, protože je zvěř přemnožená. Pokud vím, tak lov = chov. Ale to neználkovi nemá cenu vysvětlovat. Těžko něco, co se učí celý život, vložím do pár vět...

+1/0
9.9.2012 18:55

fenri

Re: Fenri a podobní...

Kolik jste prošla v současnosti profesí, abyste věděla, nakolik jsou či nejsou jiná povolání svázána různými směrnicemi? Ona ta EU kafrá úplně do všeho. A upřimně řečeno - oni ti Frantové a Pepové z Horní Dolní co dělají lidové myslivce žádní právní experti nejsou.

"Pokud chceš hradit škody na autě, tak si ho pojisti. " - jasně. Přeci nebudou nést myslivci zodpovědnost za svůj koníček. Hezky po rómsku mu chceme práva (lézt cizím lidem na pozemky, mít zvěřinu pro sebe, nařizovat kdo kma kdy může), ale povinnosti a zodpovědnost ne-e. Takže postup lege artis, až Vám nějaká srnka vystresovaná z naháňky zpovykaných myslivců rozseká auto, máte jedinou pravomoc - zavolat myslivce, aby si pro tu srnku přijeli a sežrali si ji. Férovka.

0/0
9.9.2012 20:50

A/D

Re: Fenri a podobní...

R^

0/0
11.9.2012 14:44

fenri

Základní myslivecký rozpor

"My nestřílíme zvěř ze sadismu, chamtivosti (ukažte mi myslivce bez velkého mrazáku), či potřeby se vytahovat před kolegy. Střílíme jí proto, že je PŘEMNOŽENÁ. A (na rozdíl od vlka či rysa) my dobře víme, jaký je zdravotní stav zvěře, kterou střílíme (kam se hrabou doktoři, my poznáme kondici a zdravotní stav zvěře letmým pohledem za šera na 300m v puškohledu z posedu)."

"Střílíme psy, aby nám nehonili srnky (a je jedno, že ten pes třeba nikoho nehoní, vždyť na čokla, co se nebojí se tak pěkně střílí), protože srnky by pak byly vystresované a nemnožily by se. Zabíjíme lišky, rysy a vůbec všechno, co by mohlo zvěř rušit v poklidném MNOŽENÍ. No a pak překvapeně koukáme, že se nám to přemnožilo, tak neradi musíme jít střílet a pak zase honem hlídat, aby zvěř nic nerušilo v množení". No a když jdou dobře prodeje zvěřiny na černém trhu, ta nějaký výlet do Afriky (tam je to taky přemnožené), do Skandinávie či alespoň do Alb na ibexe...

+4/0
8.9.2012 22:25

fenri

Myslifci a auta

Docela mě baví argumenty myslivců, že za zničená auta oni (tím, že přemnožují zvěř, aby toho měli dost na bouchání) oni nemohou, že to přeci řeší pojišťovny.

Takže soudruzi myslivci - už Vám někdo řekl, že z povinného ručení vám nikdo auto zničené srnou či prasetem nezaplatí? Že si k tomu musíte koupit (za dost velké peníze) i havarijní pojištění (a navíc ne všechna kryjí škodu způsbenou myslivci)? A že ta suma, kterou pojišťovny zaplatí za auta zničené v důsledku vašeho koníčku se ani nevezme z éteru či Paroubkova Marsu, ani to jen tak z plezíru netoduje pojišťovna, ani jí nezaplatí myslivci, ale zaplatí jen a pouze poškození motoristé v ceně pojistného? Tj. že dotují Váš koníček?

+2/0
8.9.2012 22:19

bosanova

Re: Myslifci a auta

Faykticky Vaše názory mne udivují...stavy zvěře a honitby neurčují myslivci!! Přečtěte si zákon o myslivosti a běžte si stěžovat na příslušný úřad.

Škodu po střetu se zvěří na autě povinné ručení neřeší. To je fakt blbě a není to záležitost myslivců, ale pojišťoven. Ty si hájí své penízky, aby je z toho, co tam zaplatíme, nemusely náhodou dávat!!Takže tady nadáváte na špatném místě. Připadá mi, jako by Vám myslivost něco špatného udělala a tak ze zlosti na ni svalujete vše špatné, co je ve Vašem okolí. Navíc v předchozím příspěvku jste nadával, že myslivci střílejí zvěř. Jak by to tedy vypadalo na silnici, kdyby se zvěř nestřílela? To mi prosím prozraďte, jak by to bylo nejlepší řešit.

+1/0
9.9.2012 9:18

fenri

Re: Myslifci a auta

Nepřijde Vám trochu, ehm, podivné nadávat na pojišťovny, že ze svého nechtějí cvakat škody způsobené koníčkem myslivců?

Já nenadával, že myslivci střílejí zvěř. Poněkud špatně čtete. Já nadávám na fakt, že myslivci tvrdí, že pytláci jsou zlý, protože zvěři neřežou trofeje a proto, že jí nepřemnožují. Myslivci přeci nestřílejí ze sadismu, ale pouze proto, že se zvěř přemnožila. Pak zase sice nechápu, proč jim vadí psi (z nichž 90% se o srnky nezajímá) či pytláci. V tom je ten rozpor.

0/0
9.9.2012 9:31

bosanova

Re: Myslifci a auta

V tom případě je třeba si uvědomit, že zvěř je majetkem státu, nikoli myslivců a je třeba žalovat stát. Stavy zvěře rovněž určuje orgán státu, nikoli myslivci. Přítel taky zlikvidoval auto srážkou se srnou. Popravdě, dobře mu tak. Kdyby přizpůsobil jízdu podmínkám, v nichž jel, nestalo by se to. No, už se poučil a nejezdí jako prase! Navíc si uvědomte, že zvěř tu byla dříve než my a naši cestu jsme ji do jejich prostředí postavili my lidé. Ale to už je o ohleduplnosti a vnímání toho, že člověk není pán tvorstva. Ale to se chápe obtížně;-(

+1/0
9.9.2012 9:44

fenri

Re: Myslifci a auta

Aha, zvěř je majetek státu a proto jí smí lovit a konzumovat jen myslivci. Logické. Ostatní mohou pouze platit škody způsobené zvěří.

Přizpůsobení jízdy - viděl jsem srážku předemnou jedoucího auta se srnou - byla to těsně za průmyslovou zonou v polích. Srna vyskočila z kukuřice a měl na reakci necelou vteřinu. Můžete nám, poradit, jak tomu přizpůsobit rychlost jízdy? Jezdit pořád na dvojku dvacítkou?

Ano, zvěř tu byla dříve než my. A jak to souvisí s tím, že si ji přivlastnili pro sebe myslivci? Jak to souvisí s tím, že jsou to myslivci, kdo uzurpoval na sebe právo, být moudřejší než příroda?

Stavu zvěře určuje orgán státu? krásná fráze, za kterou se dá alibisticky shovat cokoliv. Ten Váš orgán, tvoří lidé. A troufnu si říct, že to nebudou oceláři, nebo IT manageři. Sedí v něm myslivci.

0/0
9.9.2012 9:57

bosanova

Re: Myslifci a auta

Orgán státu je normální krajský nebo okresní úřad, žádní myslivci. Sedí tam ženské zaměstnané jako úřednice a na vše mají tabulky dle zákona.  

Myslivci si zvěř nepřivlastnili. Každé MS vede účetnictví, je to regulérně evidovaná právnická osoba. Z příjmu se hradí krmivo pro zvěř, medikamenty na očkování a spousta dalšího co je zapotřebí a o čem se Vám ani nezdá. Včetně škod! Mezi příjmy obvykle patří členské příspěvky, příjem z pořádání mysl. plesu a akcí, prodej zvěřiny. Práci samozřejmě myslivci vykonávají bezplatně a ne že za to dostanou půlku prasete. Pokud něco odloví, mají nárok na lovecké právo (vnitřnosti a trofej) a maso putuje do sdružení. Pokud máte zájem doporučím vám literaturu k prostudování a nějaké MS, které Vás na rok vezme pod křídla a za to, že si dáte třikrát guláš budete celý rok makat v honitbě. Pak se Váš názor změní, neboť budete mít jednak znalosti z knihy a jednak z praxe.

+1/0
9.9.2012 10:54

fenri

Re: Myslifci a auta

Mimochodem - jako malý jsem přečetl dost knížek o myslivosti a chtěl jim být. Než jsem pochopil, o čem to je a že na to nemám moc žaludek. Nicméně docela mě baví Vaše bagatelizace role myslivců - když za nic nemohou, nic neurčují, proč mají tolik práv?

0/0
9.9.2012 20:53

fenri

Re: Myslifci a auta

Orgán státu určil, že se třeba na ústecku fatálně přemnoží divočáci? Jsou přemnožení jako nikdy nebyli, myslivci sami říkají že to nesthají střílet (viz několik článků v Ústeckém deníku), ale přesto s chutí zabijí každého psa, a budou nahánět pytláka, místo aby mu vyplatili za uši nějakou částku. Opravdu jim jde jen o regulaci?

Jak je možné, že se jenom v okrese ústí oficiálně odlovilo za půl roku přes 1100 divočáků, ale nikde zvěřinu v obchodě nekoupíte? kde skončila? Jaký je společenský přínos?

0/0
9.9.2012 9:58

bosanova

Re: Myslifci a auta

Když zde zmiňujete černou, tak by jste měl vědět, že konkrétně tato zvěř musí být testována po odlovu na svalovce. Pro zvěř banalita, pro člověka smrtelná záležitost. Jsem zvědavá, kdo takové testy udělá pytlákovi!! Navíc konkrétně černá není honícími psy ohrožená...zde je spíš ohrožen ten pes.  takže mícháte hrušky s jabkama!! Zvěřinu samozřejmě koupíte a nejen v obchodě. Nicméně s prodejem zvěřiny je taková agenda z důvodu právě zmíněných chorob, že ji běžné obchody nejsou ochotny dělat...proč taky. Kontaktujte si interlov.

0/0
9.9.2012 10:08

fenri

Re: Myslifci a auta

Svalovec je problém jen při špatné tepelné úpravě. Vsadím se, že 90% kančího, se k běžné populaci dostane (gulášek v hospodě), testováno není. Navíc se mrkněte na metodiku testování na svalovce. Pokud to prase není doslova prolezlé, je u většiny postupů spíše náhoda, když ho najdou. Tam se nejede na markery. Nicméně: srnčí je také prolezlé svalovcem?;-)

0/0
9.9.2012 10:15

bosanova

Re: Myslifci a auta

To bych neřekla, ty testy jsou dost přísné a dává se x vzorků. Takže v klidu. Svalovec se týká černé a jezevce. Srnčí samozřejmě ne. A to si pište, že to co sníte, je testováno. Pokud hospoda prodává zvěřinu, musí papíry archivovat. tady se skutečně jedná o to, že pytláci pálí hlave nehlava, v době, kdy je zvěř březí , vodí mláďata, bezostyšně zastřelí vůdčí bachyni a podobně. To je prostě špatně!!

A nemysleta si, že myslivci žerou zvěřinu vrchem spodem. Já ji mám tak třikrát do roka, když je nějaká oslava a nebo po honu. Toť vše. Se zvěřinou-jako s šafránem!

0/0
9.9.2012 10:26

fenri

Re: Myslifci a auta

No, nechci Vám brát iluze, ale kolik hospodských znáte? Já dost.

OK, jen v okrese ústí za 7 měsíců cca 1100 prasat. To je (řekněme) 5500 kg masa. Myslivci to nejí, v obchodě to nekoupíte, kde to tedy je?

Jinak svalovce bych se opravdu nebál. Dobře upravené maso nemá šanci přežít.

Co ta auta?;-)

0/0
9.9.2012 10:34

bosanova

Re: Myslifci a auta

Podívejte se, to už je pak průšvih hospodského, když je nezodpovědný. Hold každou věc na světě je možno používat a nebo zneužívat. Co budeme dělat my, je jen na nás.

Jaká auta?

0/0
9.9.2012 10:45

fenri

Re: Myslifci a auta

Ne, je to i chyba systému (který nastolili myslivci), že občané jsou do jisté míry v nevolnickém vztahu k myslivcům a přitom z jejich činnosti nemají žádný užitek, spíše jen škodu.

Auta jste odbyla tím, že je to chyba řidičů a věc pojišťoven. Což je zjevně nesmysl.

0/0
9.9.2012 10:54

bosanova

Re: Myslifci a auta

Pane, systém nenastolili myslivci, takto to máte"nastoelno" Vy ve Vašich představách! O jakém nevolnickém vztahu hovoříte teď přesně nevím.

Co se týká aut, škodu kryje havarijní pojistka. V případě, že Vám vběhne do cesty dítě, jste Vy jako řidič odpovědný za škody, které provozem vozidla způsobíte. I když se děcko zrovna vyškubne matce, která jej drží za ruku. Já vím, že je to nerovné přirovnání, ale jiné prostě nemám.  Jestliže Vám vběhne do cesty zvěř, pak by jste správně měl být odpovědný za škodu, kterou způsobíte na této zvěři jejím usmrcením. V předpisech je jasně napsáno, že jste povinen přizpůsobit jizdu Vy, jako řidič. Jak vidíte, škody na zvěři nikdo nevymáhá, ačkoli by Vás v takovém případě mohl žalovat stát a měl na to plné právo!!

0/0
9.9.2012 11:04

fenri

Re: Myslifci a auta

Aha, takže myslivci nelobovali, spousta poslanců nejsou myslivci?

Nevolník? Že na svém pozemku musím tolerovat partičku pochybných lidí, kteří mi tam běhají s flintami. mě to přijde jako dost razantní omezení.

Havarijní pojistku nemusím mít - proplatí mi ji myslivci? Pokud jí mám, je dražší mj. za škody způsobené zvěří - pojiš'tovna to nedotuje. Pokud mi vběhne dítě do cesty, nejsem automaticky vždy zodpovědný. Pokud se dítě vyškubne matce a vběhne mi pod kola v situaci, kdy jedu podle předpisů atd. je to chyba matky. Pokud dítě vběhne do dálnice... opět to není chyba řidiče. Pokud by se mělo jezdit tak, aby se vyloučila možnost sražení zvěře, tak se provoz prostě zastaví. Auta jezdící dvacítkou na dvojku by při obrovské spotřebě paliva a emisích ucpala silnice.

Škody na vozidlech by prostě měli platit myslivci. Když chovateli vběhnou koně, krávy... na silnici, je to také jejich zodpovědnost.

0/0
9.9.2012 11:23

fenri

Re: Myslifci a auta

Řídila jste někdy auto?

JAK konkrétně mám přizpůsobit jízdu v autě na silnici vedoucí lesem, kde je těsně u silnice zeleň a zvěř tam může skočit během zlomku vteřiny. Jak to to samé mám udělat v poli, v sadu? Prostě by nešlo jezdit.

Proč bych měl platit něco státu? Zvěř nemá na silnici co dělat. Pokud mi vběhne pes na slnici a přejede ho auto, je to také moje chyba.

Obávám se, že jste typický myslivec. Svoje právo na zabíjení stavíte nad všechna práva a fungování společnosti.

0/0
9.9.2012 11:26

Harpyje pralesní

Re: Myslifci a auta

Jezdím lesem denně, zatím jsem nesejmula nic kromě jedné bažantí slepice, ale tam bylo slepice nebo jelen. Nejsem blázen, jelena bych nemusela ustát. Je to o způsobu jízdy, tušit, kde zvěř přetahuje, kolik je hodin, atd...

0/0
9.9.2012 19:02

fenri

Re: Myslifci a auta

Ne, není to o způsobu jízdy. Zvěř nepřebíhá cesty jen v lese. Navíc nikdo není povinen se učit zvyky zvěře, plánovat podle toho služebky... Až Vám někdy dva metry před autem vyběhne z kukučice kanec, přijďte mě laskavě poučovat, jak jste to zvládla. Černá je přemnožená, myslivci to nejsou schopni ukočírovat, ale zabili by každého, kdo bych chtěl černou zabít. Trochu schýza, ne? Vybijeme predátory, odsoudíme pytláky, překrmujeme zvěř, postřílíme psy a jeje - ono se to přemnožilo. Kdo by to řekl?

0/0
9.9.2012 20:56

Harpyje pralesní

Re: Myslifci a auta

Za čárou. Hodně toho jde na export, u nás se to ani neohřeje...

0/0
9.9.2012 19:00

Harpyje pralesní

Re: Myslifci a auta

Všech všežravců - tedy i medvěda a podobně...

0/0
9.9.2012 18:58

bosanova

Re: Myslifci a auta

a nezapomeňte, že se netestuje jen na svalovce...ale to již laická veřejnost neví!

0/0
9.9.2012 10:28

Harpyje pralesní

Re: Myslifci a auta

Brouku, pro mě je to profese. S tím uděláš co? :-/

0/0
9.9.2012 18:57

fenri

Re: Myslifci a auta

Co bych s tím dělal? Mě je to fuk. Každý se nějak živí.

0/0
9.9.2012 20:46

2honza

Ujasnění.

Nestraním pytlákům, ale většina pozemků má svého majitele. A ti platí daně. A myslivci.........? A ostatní.......?

Socialismus neskončil?

+1/0
8.9.2012 11:22

MAJKAzGURUNU

Re: Ujasnění.

Nevím o co ti jde, ale myslivci platí za pronájem pozemků k výkonu práva myslivosti nájemné dle platných smluv uzavřených s vlastníky pozemků.

0/0
8.9.2012 13:04

Harpyje pralesní

Re: Ujasnění.

Jsi úplně mimo, zjisti si o tom něco, než tu začneš plkat nesmysly. Majka má pravdu. A pronájem některých honiteb stojí milion a více ročně. Tak se jdi bodnout se svou daní z pozemku...

0/0
8.9.2012 13:59

obambiodřekykunene4

Re: Ujasnění.

;-DR^R^R^...diskuze vezdejší je plná laiků, blbů a agresivních paranoiků, kteří byli v lese tak maximálně na Google Earth programu;-)

0/0
8.9.2012 14:08

2honza

Re: Ujasnění.

Myslivci nebo vyzbrojená místní elita? Pronájem pozemků?Možná několik větších celků . Rozhodně né menší parcely v okolí vesnic či měst kde tyto pseudo spolky působí.Taková je realita.

0/0
10.9.2012 8:50

Leontyn1

Re: Ujasnění.

Stále opakuji dokola, až se myslivci naučí platit za škody na vozidlech, nebude náhle srnčí přemnožená. Jenže takový jako Palas s Jandákem by si pod sebou uřezali haluz, on ten zákon se jim tak těžce po revoluci proloboval ..... MYSLIVCI PLAŤTE ZA ŠKODY PO ZVĚŘI!!!!!

+1/0
8.9.2012 14:25

obambiodřekykunene4

Re: Ujasnění.

....přečti si zákon o Myslivosti...je tam přímo napsáno, co, kdo, jak , proč a za co má platit...PS: Není tam nic o škodách, které způsobí lovná zvěř na autech. A je to z jednoho prostého důvodu. Tento problém řeší soukromé pojišťovny. A teď mi řekni, co se stane, když ti vlétne pod kola třeba čáp, medvěd, ježek či netopýr? Toto jsou zvířecí druhy , které nepdléhají Zákonu o myslivosti, kdo je zodpovědný za škody v těchto případech?Taky myslivci? Mysli a studuj, dřív než začneš psát nesmysly....

0/0
8.9.2012 14:42

fenri

Re: Ujasnění.

Soudurhu myslivče, můžete mi ujasnit, jak mi pojišťovna zaplatí škodu na autě způsobenou zvěří? A peníze té pojišťovně dá kdo? Myslivec?? Ne, zaplatím jí to já, v ceně pojistného. Prostě myslivci parazitují na (nejen) řidičích.

+2/0
8.9.2012 22:11

2Mac7

Re: Ujasnění.

a za prase, která by přeběhlo z jedné honitby do druhé by platil kdo ? A to nemluvím o tom, že v lokalitě, kde každý člověk s rozumem předpokládá, že tam může přeběhnout zvěř a ještě ke všemu je tam i dopravní značka, která na to upozorňuje stejně většina řidičů uhání jak magoři.....no, proč jak, že .....a ještě jeden dotaz, platí majitelé vozidel za škody způsobení provozem vozidel na přírodě a životním prostředí vůbec?

0/0
8.9.2012 15:04

2Mac7

Re: Ujasnění.

Myslivci a ostaní daně neplatí ?

0/0
8.9.2012 14:58

2honza

Re: Ujasnění.

Daně z onoho pozemku určitě né. A vzhledem k této diskusi je jasné, že práva vlastníků jsou stále opomíjená.

0/0
11.9.2012 12:27

berkovec

Na druhou stranu

je to příspěvek bezpečnosti silničnímu provozu,  co běhá tý havěti po silnicích, to je úplná hrůza.

0/0
8.9.2012 10:13

F-18

Re: Na druhou stranu

a tý havěti co jezdí po silnicích,no to je teprv hrůza

+2/0
8.9.2012 11:09

certik_bertik

jo

jsou to pěkní ma;-€oři ti pytláci, většinou to ale nejsou nějaký chudáci, ale velcí páni podnikatelé, kteří se chtějí odreadovat, bych jim dal v lapáku odreagování do sytosti.

+1/0
8.9.2012 9:51

měděný dráth

Hm, myslivci se domnívají a domněnky potvrzují stopami aut

0/0
8.9.2012 9:33

s(h)arka

pytláci,změňte pohyblivý cíl...

za odstřel-byť nepovolený, našich politiků, Vám budou lidi děkovat;-D

+2/0
8.9.2012 8:55

tinker

Breky

myslivců jsou úplně dojemné, ať nebrečí a !hlavně!, ať neuzurpují skutečné majitele pozemků svojí pseudozálibou

+3/0
8.9.2012 7:29

Drdol

Re: Breky

viz Tomf1

0/0
8.9.2012 9:02

Harpyje pralesní

Re: Breky

Zajímavé - na kolik "pseudozálib" máš zákony, jako je na výkon práva myslivosti?

0/0
8.9.2012 14:00

tinker

Re: Breky

prolobované touto zájmovou skupinou, by chtělo doplnit. Nevím proč by se mi na pozemku bez mého souhlasu měla producírovat tahle nebezpečná skupina, kde má flintu kde kdo a neumí s ní ani zacházet.Rv

0/0
9.9.2012 8:29

bosanova

Re: Breky

doporučuji se pozajímat o to, jak se dělají zkoušky z myslivosti, asi změníte názor:-)

0/0
9.9.2012 9:24

Najdete na iDNES.cz