Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Evropa se vrací k socialismu, musíme se víc bránit, prohlásil Klaus

Evropa se podle prezidenta Václava Klause vrací zpět k socialismu a státem řízené společnosti. Klaus to prohlásil na konferenci Montpelerinské společnosti, která se konala na Pražském hradě. Ztrácí se i tradiční hodnoty a roste populismus politiků, dodal prezident.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jiří Taškář

Je fakt,

že stát musí regulovat,cenu elektřiny,pohoných hmot , kvalitu a cenu základních potravin,jinak zde bude neustále ráj zlodějů.Ještě bych se přiklonil ke stíhání lovců důchodců,protože to je stejné jako zneužívání dětí.

+2/0
8.9.2012 10:04

Kaniokova

No, teď už v podstatě čekáme jen na státní bankrot Německa,

do té doby bude trvat hluboká recese, nikdo se nebude sám o nic snažit, bude jen naříkat, aby taky něco od Němců dostal. Takže další startovací okno bude až po jejich bankrotu, nebo že by konečně po jejich vystřízlivění...? Protože dokud se Němcům dařilo, tak bylo všechno v EU "skvělé, OK.."

Jenže celkový dluh Německa na konci r.2011 (!) - Německo tají obří dlu - http://jdem.cz/v4u92 ...

A jejich ekonomové varují, že GARANCE Německa už nyní dosahují trojnásobku st. dluhu a zadluženost eurozóny stoupá! K pěti zkrachovalým státům lze s jistotou přiřadit Španělsko a Slovinsko. Takže součet... ?! ... Německo: Kdo dostává průměrný plat, dostane se v důchodu pod hranici chudoby - http://jdem.cz/v4rz2

Video - p. Robejšek - http://jdem.cz/v4ny9 ..

Jestli se Evropa nevrátí k principům EHS, padne na čenich nejen vinou eura, dluhů a nevraživostí evropských národů navzájem, ale sežerou nás dluhy a inflace. ..... Adios, bilionos..

0/0
8.9.2012 9:31

Kaniokova

Recese!

která neodezní jen špatným výmyslem Itala Draghiho, který zapracoval ve prospěch Montiho, ale i podle ideí banky Goldman Sachs, jejímž je odchovancem. V nedostatku předvídavosti a přijetí reality si můžou s Kalouskem podat ruce. Ta příšerná recese je všude !

Nejděsivější graf - nabídky pracovních míst - recese --- http://jdem.cz/v4us6 ....

USA čeká nejhorší deprese všech dob. Proč to skončí tak špatně? --- http://jdem.cz/v4qh8 ....

US 20: Dvacet Velké trendy, které budou dominovat americké budoucnosti --- http://jdem.cz/v4ur9

Nenechme se už strašit koncem EU! --- http://jdem.cz/v4vq9

0/0
8.9.2012 9:34

Kaniokova

Vývoj postoje Václava Klause k Lisabonské smlouvě

Bakalářská závěrečná práce --- 2.1.2. První známky kritiky...

Jakkoli ze začátku 90. let bral Václav Klaus otázku členství jako přirozený krok a stavěl se k němu pragmaticky, kdy tvrdil, že ČR nechce být zbavena výhod, které z členství v evropských institucích vyplývají (myšleno především ekonomických výhod), již v té době se dají vystopovat jeho pochyby ohledně směru, kterým se evropská integrace ubírala. Jakkoli se však na základě jeho proslovů mohlo jevit, že je Václav Klaus odpůrcem Evropské unie, nedá se v žádném případě tvrdit, že by s konceptem Evropské unie zhola nesouhlasil. Na konferenci „Evropa a my“ v roce 1994 řekl: „Sdílíme stejné evropské hodnoty jako naši západní sousedé a spolu s nimi věříme ve význam, důležitost a pozitivní vliv procesu evropské integrace.“ (Klaus 2004: 16) Václav Klaus neměl problém s EU jako takovou, jako spíše s její momentální formou a jejím směřováním.

http://is.muni.cz/th/263709/fss_b/Bakalarska_prace.txt

+1/0
8.9.2012 9:27

opportunity

Re: Vývoj postoje Václava Klause k Lisabonské smlouvě

Klaus především začal mít problém se vstupem až po tom, co se takhle ozvala jedna malá strana, a bylo vidět, že to zabralo. Tak se svezl na vlně.

0/0
8.9.2012 9:36

Barry Goldwater

Re: Vývoj postoje Václava Klause k Lisabonské smlouvě

Klaus byl od počátku proruský a prozizápadní. Ovšem v první polovině devasetátých let to nemohl otevřeně dát najevo, prorotože by vzhledem k tehdejší náladě společnosti v politice skončil. Musel nejdříve malými krůčky Západ a pravici diskreditovat a pomalu rehabilitovat komunisty

0/0
8.9.2012 11:24

debris

Několik poznámek ke zdejším přispěvatelům

Naivní lidé věří, že v minulosti někdy existovala zlatá doba, ke které se lze jednoduše vrátit ("stačí jen odstranit tady to nebo tady toho, zavést pár jednoduchých principů..."). Svět se mění a je stále složitější a již dávno bylo vysloveno, že  nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky.

Pamětníci Mnichova vzpomínají, že v české společnosti existovalo nemálo lidí s takovou nenávistí k Masarykovi a Benešovi, že zánik Československa oslavovali se zadostiučiněním. Podobný pocit mám z mnoha příspěvků zde, jen ať se Evropa rozpadne, jen ať zchudneme, jen ať se staneme ekonomickým satelitem Číny, jen ať EU zanikne a každý stát může rozvíjet svá "špecifika".

+1/0
8.9.2012 7:47

hbx

Václav

Pan Klaus má pravdu. Šílené sociální dávky na všechno spolehlivě zlikvidují každý stát.

+2/0
8.9.2012 7:40

tinker

Já teda

nevím, ale v devadesátých letech hlásal začlenění do západoevropského hospodářského a politického prostoru.

0/0
8.9.2012 7:21

hbx

Re: Já teda

Asi jste si článek nepřečetl.

+1/0
8.9.2012 7:38

tinker

Re: Já teda

od devadesátých let se západní Evropa nezměnila, její socialistický přerod se nastartoval v době Stalina jako hráz proti komunistickým ideálům

0/0
8.9.2012 7:42

pivodlak

Re: Já teda

HU! No to se teda změnila! A to během pár let vlády eskamotérského dua Merkózy tolik jako za třicet let do devadesátých.Od jasného chápání evropy jako hospodářského prostoru k Superstátu s presidentem a administrativní mašinerií regulující i velikost útržku toaletního papíru!

+1/0
8.9.2012 8:12

tinker

Re: Já teda

To nic nemění na tom, že ten socialistický exodus začal už před pádem železné opony a pak jen nabral větší turbulenci.

0/0
8.9.2012 8:55

JDSU

Levicoví byrokraté zničili prosperitu západu

Histoie a žhavá současnost je důkazem toho, že levicoví byrokraté s stupnující rolí státu včetně pomatené zelené politiky, zničili prosperitu západu a mají hlavní podíl s společně s finanční olygarchií na krizi. Tato krize zasáhla současnou generaci lidí včetně jejich dětí. Ztracená léta poklesu životní úrovně několik  generací, bohužel;-€!

+1/0
7.9.2012 23:44

JDSU

VK má opět pravdu!

Nejdříve je asi třeba, aby v USA opět vyhráli republikáni, i když si nejsem jistý, že současný kandidát Romey je ta správná osoba, deregulace, omezení role státu, volný trh a konec zelených experimentů, to je cesta z krize ven !

+2/0
7.9.2012 23:28

janzlatousty4

Stačí trochu smůly, z USA bude socialicśtické peklo

a ze světa ráj islamistů, které Hussain Obama   podporuje , jak může. Do oříchodu Obamy jsem si myslel,že nejhorším prezidentem byl Kennedy, nebo Roosewelt

+1/0
7.9.2012 23:33

libyn 3

Re: VK má opět pravdu!

prdlajs! Jen natahuješ gumu od trenek! pouze v jednom máš pravdu! V zelených experimentech! Tady už není co řešit! Na volném trhu prosperuje jen Čína a několik majitelů klíčových firem!

0/0
7.9.2012 23:37

JDSU

Re: VK má opět pravdu!

To se mýlíš, Čína má daleko od volného trhu, je to ekonomický systém,založený na extensivním rozvoji,který vede k vyčerpání veškerých zdrojů včetně těch lidských, je tažený umělou poptávkou a naproxto zavádějícími statistikami a ekonomickými ukazateli, výsledkem toho všeho bude jedna velká bublina, ekonomický krach a pravděpodoně občanská válka!

+2/0
7.9.2012 23:48

Sladek

Re: VK má opět pravdu!

Romney je ta spravna osoba pro napraveni financni krize a o to dnes jde.  Vse dnes napovida jeho vyhre, ikdyz demokrati mistrovsky masazuji lidi za pomoci medii.  Holt nebude to lehke.

+2/0
8.9.2012 0:42

ciryl

Re: VK má opět pravdu!

Jen aby jsi mel pravdu v tom ze to napovida Romney v jeho vyhre.Mam obavy ze zatim moc ne.Nechci to zakriknout:-/

+1/0
8.9.2012 1:32

Sladek

Re: VK má opět pravdu!

Po dnesnich cislech ohledne nezamestnanosti se Obamovi nejak nepolepsilo.  Jeho proslov take nestal za nic a jedini, kdo ho podporuji je jenom jeho ultra levicovy base coz mu k nicemu nepomuze.  S jeho prazdnymi projevy ty stredove, nerozhodne nezavisle nijak nepremluvi.  Vidim to na dobre ceste.:-)

0/0
8.9.2012 2:25

ciryl

Re: VK má opět pravdu!

Take si myslim ze Romney neni ten pravy,ale jiny vyber neni.Snad to ale povede v USA lepsim smerem jak Obama.;-)

+1/0
8.9.2012 1:00

kaktusak

Bohužel nemá pravdu.

Proto by se měli pracující bránit před kapitalismem.

+1/0
7.9.2012 23:25

janzlatousty4

ještě! Nestyď se!

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

+1/0
7.9.2012 23:27

silvah_bullet

Na to, že opoziční smlouvou umožnil socialistům

8 let vládnutí a do funkce prezidenta se dostal díky komunistům, tak si VK vyskakuje trochu vysoko..

20 byl let ve vysokých ústavních funkcích (ministr, premiér, předseda parlamentu, prezident), ale bude brečet, že ONI nám tu zavádějí socialismus..

0/0
7.9.2012 23:21

janzlatousty4

nebreč! Vždyť z toho máš radost!

+1/0
7.9.2012 23:22

silvah_bullet

Re: nebreč! Vždyť z toho máš radost!

To si vyčetl kde? Tobě nevadí jeho farizejství?

0/0
7.9.2012 23:27

janzlatousty4

Od kdy je pragmatismus a inteligence

farizejstvím?;-D;-D;-D

+1/0
7.9.2012 23:31

janzlatousty4

Víte jak je Klaus nekritický? vadí mu eurozákony!

a přitom je zde i tak důležitá norma, která chrání naše děti před....frkačkami a troubítky. Ty nesmí být  prodány osobě mladší 14 let a dítě mladší  tohoto věku smí troubítko, či frkačku používat pouze za dohledu a asistence dospělé osoby!

Koli dětí zadušených frkačkou to zachránilo!;-D;-D

+1/0
7.9.2012 23:15

janzlatousty4

EUROoptimisté, prosím

napište mi, kdy bude Euro bezpečnou měnou?  A skoro bych zapoměl, kdy  budou státy v EU skutečně rovnoprávné? A prosím, kdy se dostaví ten multikulturní ráj, který nám  masivním dovozem imigrantů EU slíbila?;-D;-D

A kdy bude  islám povinným státním náboženstvím v EU?

+1/0
7.9.2012 22:49

vítek z prčice

návrat

Hlavně Vy se, pane prezidente, vraťte odkud jste přišel. :-)

0/0
7.9.2012 22:45

janzlatousty4

Proč jsi na Havla tak zlý?

+1/0
7.9.2012 22:47

libyn 3

Re: návrat

on je tu doma!

+1/0
7.9.2012 22:47

janzlatousty4

Zlý klaus ,kritizoval podmínky, za kterých se

zavádělo EURO, jak to jen udělal, že se to splnilo? Kriticky hodnotil iracionální multikulti fašismus, a kde je  ten multikulturní ráj na zemi? ;-D Kritizuje  ztrátu svobod a politickou korektnost, kdy ultralevice určuje "co je správné, co ne  a o čem se smí a jak mluvit";-D

+1/0
7.9.2012 22:31

Milovník krabicového vína (0,7l)

Re: Zlý klaus ,kritizoval podmínky, za kterých se

buďte rád, že o tom ještě můžete mluvit..:-P

0/0
7.9.2012 22:34

janzlatousty4

před několika lety Bruselší

Eurohujers z Francie a Německa navrhovali  zákon trestající popírače Eura;-D;-D;-D

0/0
7.9.2012 22:46

Milovník krabicového vína (0,7l)

Re: před několika lety Bruselší

si děláte pejdel?;-D

0/0
7.9.2012 22:51

janzlatousty4

Naprosto mě to dostalo!

ale  měl jsem kamaráda právníka, který pracoval pro legislativní radu vlády, jako  řadový tažný právník, dokázalo nařízení z  Brusele  a Streesburgu (citace!) povídat  a bavit celý večer, dobréé je třeba nařízení, které kadeřnicím zakazuje vysoké podpadky, aby se pádem na vlasech  nezranily, také by v budoucnu měly mít zakázané nošení prstýnků, hodinek a náramků jako  nehygienické a Brusel chce regulovat i počet ostříhaných za směnu, aby kadeřnice netrpěly "pracovním emočním stressem ";-D

+1/0
7.9.2012 22:59

janzlatousty4

Euronorma by také měla kadeřnicím nakazovat pravidelnou

"společenskou konverzaci", aby na pracovišti vládlo "mentálně přívětivé ovzduší" podotýkám, že jak to schválí (snad se to již stalo), je to závazné pro všech 27 států EU.

Někdy mám pocit, že by pomohlo ty europarazity z Bruselu vypráskat ohněm a mečem...

+1/0
7.9.2012 23:02

Milovník krabicového vína (0,7l)

Re: Euronorma by také měla kadeřnicím nakazovat pravidelnou

8-o8-o

minimálně bičem! i bejzbolky by se hodily:-/

0/0
7.9.2012 23:06

Milovník krabicového vína (0,7l)

Re: Naprosto mě to dostalo!

;-D

ty kráso, tohle platíme z daní?;-D

RvEU

+1/0
7.9.2012 23:04

janzlatousty4

a přijíždějí další a další alegorické vozy!

0/0
7.9.2012 23:06

Milovník krabicového vína (0,7l)

Re: a přijíždějí další a další alegorické vozy!

;-D

0/0
7.9.2012 23:07

janzlatousty4

Nikdy nezapomenu na banánový normativ

2257/ 94 banány výběrovéjakosti"nesmí mít vady,s výjimkou velmi lehkých povrchovýchpoškození nepřesahujících celkem 1

cmplochy prstu"Dál hovořila norma o velikosti  banánu, průměru apovoleném zakřivení, stejný tým vytvořil i normativ na Eurookurku a Europrezervativ, pak se šéf tothoto legislativního týmu zbláznil a  pokusil se  zapálit nějakou restauraci v Bruselu, tým rozpustili  a banáno a  okurkonormy zrušili, Prezervativová norma  je myslím i nadále v euro zákonech i nadále...

+1/0
7.9.2012 23:10

Milovník krabicového vína (0,7l)

Re: Nikdy nezapomenu na banánový normativ

;-D;-D;-D8-o8-o8-o;-D;-D;-DEU

0/0
7.9.2012 23:12

Emiliano Zapata I

Re: Zlý klaus ,kritizoval podmínky, za kterých se

Klaus akorát kritizuje, protože sám neumí nic!

0/0
7.9.2012 23:44

janzlatousty4

jen mě baví, jak militantní ultralevičáci

označují pravocového konzervativce  Bátoru za nácka. Proč? ;-DProtože se odvářžil myslet a vyslovovat politicky nekorektní teze...;-D;-D

+1/0
7.9.2012 22:26

mirekzelen@seznam.cz

víte že

už se těším jako většina národa!!

+1/0
7.9.2012 22:09

Politicky korektní lež

Re: víte že

já taky. Ale nesmějí toho socialismu využívat i imigranti.

0/0
7.9.2012 22:16

janzlatousty4

je legrační, že tomu i věříš.

"většino národa" ;-D;-D;-D;-D;-DR^

0/0
7.9.2012 22:27

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.