Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Brusel kvůli chybám nepošle Liberci část peněz na nově postavený bazén

Liberecký kraj přijde o 26 milionů, které měly připlout z Evropské unie na více než deset projektů. Kvůli chybování v zakázkách dostane méně peněz třeba Liberec na čerstvě otevřený plavecký bazén. Ohroženy jsou i lázně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Praotec Tunel999

Zlodejum je jedno, zeto Brusel

neproplati, chemik jim to totiz zacaluje s predstihem bez zbytecnych kecu. Bohuzel pravidla a stejne to zlodejskej cechacek stejne opet zkusi a chemik mu to proplati..;-D

0/0
8.9.2012 12:18

Lumarok

Opatření

Ihned nalézt viníky ... sebrat odměny z minulosti, neplnili povinnosti ... tvrdě potrestat ... za jejich nedůslednost trpí jiní neviní ;-(

0/0
8.9.2012 10:52

papazian

Re: Opatření

Díky našemu členství v EU bude sílit tlak na šmejdy, jak je vidět i z Vašeho příspěvku. Díky za něj a za tento pozitivní vliv EU! Kéž by lidé pochopili, že bez EU by se tady kradlo bez větších problémů. Nyní je vidět, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe. První dojem působil totiž tak, že se krást i za éry EU vyplatí. Pomalu smích přechází v křeč a pro zloděje a lumpy bude hůř! Ve volbách nebudeme volit mafii. Je sice smutné, že až naše členství v EU vytváří společenský tlak proti zlodějnám, proč jsme nebyli schopni začít sami od sebe sami? Viníci v Liberci by měli přijít o své majetky včetně celé jejich rodiny, žádné schovávání na příbuzné. A trestat tvrdě, nebát se, i na několik let nepodmíněně a nejlépe do Valdic nebo na Mírov, žádná rekreace.

0/0
8.9.2012 12:14

al.mucha

Tak starosta Půta to zacvakal ze svého

To je zodpovědný člověk na správném místě. Více takových Půtů!

+1/0
7.9.2012 15:26

ftdolton

Tedy,ga

jde o "drobné" - v objemu financí na jednotlivé akce.

Zaujala mě tam ale jedna věc. A i když je to laciné, tak si to neodpustím:

Půta, Půta .... kde jen jsem to jméno slyšel? Není on to - no jak se to říká? Aha! Kandidát na hejtmana. Za Starosty ...... No jóóó. Ten by to dobře vedl, jako hejtman, Tři mega sem, tři mega tam.

Já vím, ale nemohu si pomoci, když čtu a slyším Půtu, Pietera ... (teď by mohlo ještě "prasknout" něco na chemického znalce práva Canova), jak všemu rozumí, jak to dobře vedou .... Jak je to o tom  vlastním prahu nebo břevnu v oku?

0/0
7.9.2012 14:50

Martin Půta

Není to laciné ale spíš hloupé

Reagovat na anonymy je sice ztráta času, ale nechat na sebe plivat lidi, kteří o problému nic nevědí si líbit nenechám. Článek obsahuje jen výraznou menšinu poskytnutých informaci. Hrádek při férové a otevřené soutěži ušetřil 12 mil. Kč proti ceně projektanta.

Během stavby byly prováděny dodatečné práce, vyplývající z charakteru stavby - náměstí a přilehlé ulice včetně inženýrských sítí byly více než 100 let staré, navíc bez dokumentace (vyhořelá radnice 1982 a většina německých projektů se prostě po válce nezachovala), takže projektanti nemohli zcela průzkumnými pracemi zjistit přesný stav. Dále se stavba upravovala na základě archeologickým nálezů.

Naši žádosti o uznání těchto prací bylo vyhověno jen částečně. Práce za 3 mil. Kč byly na základě rozhodnutí zastupitelstva pokryty z rozpočtu města, stejně jako dalších 5,5 mil. Kč vynaložených na archeologický průzkum nebo 2 mil. Kč spojené s opravou a odhalením historické studny, která se na náměstí při rekonstrukci centra města našla.

0/0
7.9.2012 19:10

Equus

Že už si s tím předražováním nedají pokoj,

stejně se na to přijde.

0/0
7.9.2012 11:20

kobrik

Re: Že už si s tím předražováním nedají pokoj,

Ještě jednou si přečtěte článek, možná pak pochopíte, že to jinak nešlo ;-)

0/0
7.9.2012 11:36

al.mucha

Re: Že už si s tím předražováním nedají pokoj,

Vysvětlení odpovědných úředníků nemusí být vždy pravdivé. Resp. ze zdůvodnění zkrácení dotace vždy vyberou body, za které až tak úplně nemohou.

0/0
7.9.2012 15:28

Mac_

Pane redaktore?

Obce "chtěli", obce "neměli"... ;-D

+3/0
7.9.2012 10:36

papazian

Re: Pane redaktore?

Umí anglicky, česky vůbec. Ideální profil kandidáta pro dnešní pozici redaktora. A nejen redaktora.

0/0
8.9.2012 12:16

zetkaa

To je zase "bomba" IDNESu!

Po přečtení titulku jsem si myslel, že přišla nová kontrola a zjistila něco závažného, co vyvolalo nutnost vrácení dotací ve velkém objemu (desítky %). Ale opak je pravdou. Tyto (z pohledu celkových nákladů - v případě bazénu) "drobné" nesrovnalosti se vyskytují  téměř v každém projektu a nejsou ničím výjimečným... To jen iDNES potřebovala v zájmu zvýšení počtu čtenářů internetového portálu, popř. MF DNES udělat z komára velblouda! ;-€

+3/0
7.9.2012 10:11

klof

Re: To je zase

To chce klid;-)

0/0
7.9.2012 15:11

Najdete na iDNES.cz