Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vnitro mění pravidla psychotestů, chce odstranit bič na policisty

Strohý posudek psychologa může nyní poslat do civilu jakéhokoliv policistu. On přitom nemá možnost zjistit, proč neuspěl a jak psycholog k danému závěru dospěl. Stav, připomínající hlubokou totalitu a umožňující vyřizování účtů mezi šéfem a podřízenými, chce nyní ministerstvo vnitra změnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jericho22232

Krok správným směrem

Výsledek psychologického vyšetření musí být přezkoumatelný, tomu musí být podřízeno vyšetření i jeho záznam.

Sami psychologové nechtějí, aby byla jejich odbornost zneužívána např. k odstraňování nepohodlných, jak tomu s oborem psychiatrie v minulosti bývalo; a na východě stále je.

Průkaznost a přezkoumatelnost je u nás již dlouho normou ve zdravotnické - klinické psychologii. Ministerstvo vnitra v tomto ohledu značně zaostalo. Včetně systému vzdělávání - policejní psychologové, na rozdíl od klinických nemají potřebné vzdělání a nemohou mít odpovídající praxi k posuzování psychopatologie.  

A tedy i systém, ve kterém policejní psychologové (nikoliv kliničtí) posuzují duševní způsobilost k tomu stát se policistou je chybný. Pro srovnání - běžný občan, chce-li zbrojní průkaz, může být rovněž lékařem odeslán k psychologovi - ale ke klinickému psychologovi, který je způsobilý k posuzování psychopatologie! Jsem tedy zvědav, jak se policejním psychologům bude nová vyhláška dařit naplňovat.

0/0
3.9.2012 9:07

Destruktator

Psychotesty samy o sobě jsou

nesmysl, který se vytvořil proto, aby měli zbyteční psychologové práci. Protože byli v nemocnicích zbyteční s nic jiného neumí, tak si vymysleli, že budou pro zaměstnavatele testovat lidi. Psychotest, který se provádí v klidu učebny, je nesmyslný již tím, že vám ve výsledku řekne že je člověk vhodný pro určitou práci, ale pak ten samý člověk ve stresu například při nehodě, bude úplně zmatkovat a nadělá ještě více škody než ten, který u psychtestů neprošel. To že zaměstnavatelé používají psychotesty pro legální vyhození z práce je všem jistě jasné.

+2/0
2.9.2012 23:21

čulibrkbrk

A co bude

s ministrem,který má pravé oko níže než levé?

+1/0
2.9.2012 20:59

McTuzemák

Re: A co bude

Nic, tedy kromě toho, že nějaký dement bude upozorňovat na to, že má jedno oko níž než druhé.

0/0
2.9.2012 21:45

Demon light

v testech bude jen jediná otázka...

Budeš krýt zločiny ODS nebo ne....? Ano = prospěl, Ne = neprospěl....;-)

0/0
2.9.2012 20:49

McTuzemák

Jak na to..

apřed je třeba změnit pravidla psychotestů a ponechat oprávnění jen těm psychologům, kteří policii zobou z ruky. Pak je potřeba zrušit generální inspekci, je zdrojem nejistoty policistů. Jako třetí krok je třeba zrušit trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. No a pak už to budou jen samá pozitiva a životní jistoty. Že ne pro občany? Ale o ty tu přeci vůbec nejde....

+1/0
2.9.2012 20:23

LovecTupců

Re: Jak na to..

Závidím Ti tvůj optimizmus. Důvod pro zavedení GIBS je celkem prostý ... pokud nastne nějaký "průs...", patrně do něj je zapleteno více složek. Dokud měla každá svou nezávislou inspekci, hrozilo, že se navzájem budou hlídat. Když se zavedla tato "superinspekce" tak již toto hlídání nehrozí. Čili ty nepohodlné je možno krásně odstavit, a ty pohodlné "zakrýt". Rušit inspekci není důvod, neb takhle je možné si občana vychutnat až do konce...

:-/

0/0
2.9.2012 20:41

McTuzemák

Re: Jak na to..

Uvidíme. Zatím slyším čpět síru na GIBS výhradně a uniformovaných hub, velice jim vadí, že už to není pouze v mírumilovné kompetenci policjeního prezidenta ale o patro výš.

0/0
2.9.2012 21:56

LovecTupců

Re: Jak na to..

No, jak je možné vyčíst z jiného mého příspěvku - uniformovaná huba nejsem;-D Jen jsem realista. Ale ano, na řešení některých problémů to asi lepší je, jen na ty hlavní to dle mého fungovat nebude...

0/0
2.9.2012 22:03

držte si klobouk

proč jen policisté?

já bych tam nahnal všechny ty, co mají co do činění se státním zaměstnáním či službou, tedy celou Nečasovu vládu, poslance, senátory, náměstky ministrů atd., to bychom se pak divili, kolik by se našlo imbecilů, idiotů, debilů a psychicky vyšinutých lidí

0/0
2.9.2012 16:07

LovecTupců

Re: proč jen policisté?

Tak právě jsi se uvedl jako naprostý blbec. Nebudeš tomu asi věřit, ale ve státním aparátu jsou 3 typy lidí:

Zlodějští intrikáni, slaboduchý sloužící, občas nějakej normální. Psychotyesty by vyřešili pouze to, že by se tam dostávali jen slaboduší a příbuzní 1.skupiny. Tak stejně momentálně fungují u PČR. Páč jejich cílem není nabrat schopné lidi, co by to někam posunuly - smyslem je nabrat slaboduché jedince, kteří se začlení do systému, nikoho ze stávajících neohrozí a budou dále šlapat vychozené polomafiánské koleje...

 Jak jinak si vysvětlit, že psychotesty projde někdo, kdo málem umlátí FIGURANTA, málem  zastřelí kolegu na střelnici, nechá v autě soukromé firmy (které užívá) přes noc na sídlišti doklady i se služební zbraní (které mu samozřejmě ukradnou) a podobně.

0/0
2.9.2012 16:34

držte si klobouk

Re: proč jen policisté?

nevím, nevím, ale jestli jsem dle tebe jako naprostý blbec, tak ty jsi blbec na druhou, já jen ironicky navrhl, že na psychotesty bych především nahnal všechny ty, kdo jsou placeni z daní, především daňových poplatníků, tedy také i naši politici (tedy mimo všimného od lobbistů, podnikatelů, kmotrů apod.), možná by nás výsledky překvapily, kolik z nich tam nemá co pohledávat, z psychotestů a následného pohovoru se zkušený psycholog snadno, rychle a a dostatečně dozví o schopnostech, charakterových a intelektových vlastnostech a dovednostech konkrétní osoby a to dle standartních specifických testů, už při pohovoru si zkušený psycholog dokáže o osobě udělat ucelenější obrázek, s testy je pak výsledek naprosto přesný a dostatečný, u PČR záleží především na služebním psychologovi  konkrétní krajské správy, kde probíhá nábor, pro zpestření uvádím, že např. ze 40 uchazečů jich jen polovina projde psychotesty a tudíž nejsou přijati a to je celostátní normální stav, takže čusbus

0/0
2.9.2012 17:13

LovecTupců

Re: proč jen policisté?

Ty už to taky radši nepi ani zředěný. Tímhle blábolem jsi tomu dal korunu;-D.

0/0
2.9.2012 18:34

chudy lekar

Co takhle dat psychotesty

POLITIKŮM? Volič by měl usnadněnou práci :-)... bych chtěl vidět, který by prošel!

0/0
2.9.2012 12:29

kjama

Re: Co takhle dat psychotesty

Jediným zdravým politikem "na hlavu" je PhDr. Miroslav Sládek.... Kvůli trestnímu stíhání prošel řadou takových testů :).

+2/0
2.9.2012 13:56

LovecTupců

Čím hloupější člověk, tím víc volá po psychotestech.

A oni přitom jsou celkem k ničemu. Rozhodně jsou k ničemu tak, jak je užívá PČR. Resp. k ničemu - oni svému účelu slouží, jen ten účel bude poněkud jiný, než si představují duchem prostí obhajovači psychotestů.

Moje osobní zkušenost - více - méně ze srandy jsem šel na dva psychotesty - do dukovan, a k policajtům.

Zatímco v dukovanech trvaly testy celý den, většina z nich se dělala na PC , a na konci jsem si příjemně pokecal s paní, aby jsme se shodli na tom, že se na tu práci nehodím (což jsem teda věděl do předu). Páč sem moc kreativní, nudil bych se tam a navíc mám blbou paměť.

Tak na PČR sem strávil asi polovinu času, vyškrtáváním čehosi do papíru (testu byly podobné, ale bylo jich tak půlka), pak jsem šel k psychologovi, který mi vysvětlil, že jsem pro práci policisty příliš ZBRKLÝ! Na přímý dotaz, co paměť - byla odpověď že v pohodě, a naznačený problém s autoritama - taky není. Shrnu to ... borec prostě lhal a žvanil naprosté nesmysly. Takže o psychotestech PČR vím svý

+2/0
2.9.2012 12:28

chudy lekar

Re: Čím hloupější člověk, tím víc volá po psychotestech.

Psychotesty jsou dobr. vec, ale jen ve správných rukou. A la česko jsou jen čárka v kolonce úředníků a vůbec neplní účel. Účel plní výhradně při zneužití, což je totalitní tradice! :-((((. V policii i ve vojsku vládne dál totáč, to mně nikdo nevymluvi.

0/0
2.9.2012 12:34

firefly

Duševně nemocní

V roce 2011 muselo 12 lidí opustit policii pro nezpůsobilost...mě by spíš zajímala statistika, jaké procento uchazečů o práci u policie nebylo pro nezpůsobilost přijato...ze své zkušenosti vím, že minimálně 75% státních policistů (o městské policii ani nemluvě) zhruba do úrovně nadstrážmistrů duševní problém má a měli by se léčit, protože ve své funkci nebezpeční svému okolí jsou - komplexy, mindráky, sklon k agresivitě, problém se sebeovládáním, nízké IQ a EQ - projevuje se především neznalostí svých pravomocí - až vás někdy policajt bude chtít ztotožnit, zkuste se ho zeptat, z jakého zákonného důvodu tak činí. Většina bude plácat nesmysly, protože ani nedokáže udržet zásady ze zákona o policii, natož je správně aplikovat na danou situaci. V horším případě dostanete pár ran obuškem a paragraf napadení úřední osoby, kdyby vás napadlo si na ně stěžovat...

+5/0
2.9.2012 11:58

MajklNajt

Re: Duševně nemocní

"ze své zkušenosti vím, že minimálně 75% státních policistů (o městské policii ani nemluvě) zhruba do úrovně nadstrážmistrů duševní problém má a měli by se léčit" ... Kolik tisicu policistu znas, ze je tva zkusenost statisticky nezanedbatelna?

+3/0
2.9.2012 12:02

Absolutní křupan z Jarova

Re: Duševně nemocní

..."zhruba do úrovně nadstrážmistrů" - čili nejnižší hodnost policisty po nástupní škole. Kolikpak těchto nováčků asi naše světluška zkoumala a jak, že je schopna nám tu "ze své zkušenosti" označit 3/4 z nich za zakomplexované retardy?

0/0
2.9.2012 19:32

McTuzemák

Re: Duševně nemocní

Možná je psychologicky nezkoumal, ale třeba je učil na Střední odborné škole, obor traktorista-policista.

+1/0
2.9.2012 20:26

John Zerzan

krok ZPĚT.. policisté nad sebou naopak potřebují DVOJITÝ bič

KAŽDÝ občan, který platí daně, by měl mít možnost ukázat prstem na policistu, který má být okamžitě VYHOZEN... žiješ z mých daní? OK, tak budeš dělat práci smysluplně, nebo končíš... !

...policisté by pak velmi rychle přestali s kontrolou lékárniček a zaměřili se na chytání opravdových zločinců, jelikož by si chtěli udržet své místo [>-] R^

+6/0
2.9.2012 11:40

chudy lekar

Re: krok ZPĚT.. policisté nad sebou naopak potřebují DVOJITÝ bič

Ukazování prstem je intrika ze středověku. Obvinění musí mít právní rámec, jinak jde o anarchii!

+1/0
2.9.2012 11:45

MajklNajt

Re: krok ZPĚT.. policisté nad sebou naopak potřebují DVOJITÝ bič

R^

0/0
2.9.2012 12:03

black_jack se srazil s cenzorem

Re: krok ZPĚT.. policisté nad sebou naopak potřebují DVOJITÝ bič

pan spadnul na hlavicku...

+1/0
2.9.2012 11:48

Martian

Re: krok ZPĚT.. policisté nad sebou naopak potřebují DVOJITÝ bič

Každý zločinec ukazuje prstem na policistu, který ho zatýká. To by to tu potom vypadalo ;-D

+2/0
2.9.2012 11:57

MajklNajt

Re: krok ZPĚT.. policisté nad sebou naopak potřebují DVOJITÝ bič

R^R^R^

0/0
2.9.2012 12:03

136N

Re: krok ZPĚT.. policisté nad sebou naopak potřebují DVOJITÝ bič

A každý je samozřejmě nevinný .

0/0
2.9.2012 15:14

generál Failure

Mně je to jedno.

Policie je tak jako tak téměř nefunkční, žádnou změnu to pro mě neznamená a policajti ať se mezi sebou masírují jak chtějí.

0/0
2.9.2012 11:26

sámvelkýmao new1

Re: Mně je to jedno.

ona ta funkčnost je svazována tisíci nesmyslnými předpisy, proto je policie neakční. prostě se bojí o svůj post každej jeden cajt.....;-D;-D;-D

+1/0
2.9.2012 11:32

Soros

Mají sádru!

Psychotesty nepotřebují, mají GIBS. V současné době by byly psychotesty kontraproduktivní, kdo inteligentní by chtěl k policii?

+1/0
2.9.2012 11:26

chudy lekar

Re: Mají sádru!

Psychotest není jen IQ test :-)

0/0
2.9.2012 11:46

petronias1

hmm

Za takové situace ale psychotesty budou z poloviny k ničemu. To mohou rovnou nechat jen ty vstupní psychotesty (těžko asi někdo bude moci něco napadnout, když u policie ještě nebude), a zrušit opakovací psychotesty. Pokud někomu nevyjdou opakovací psychotesty, tak napadne jednoduše rozhodnutí daného psychologa a samozřejmě to dřív nebo později vyhraje - vykecá se na to, že byl proti němu zaujatý, že měl akutní rodinné trauma, a já co nevím ještě... Nakonec to skončí tak, že u soudu proti sobě bude několik znalců z psychologie, každý bude trvdit něco jiného, no a nakonec to soud prohlásí za zmatečné, a ponechá se status quo, tj. dotyčný u policie zůstane.

0/0
2.9.2012 11:17

sámvelkýmao new1

Re: hmm

může třeba mejt auta na dvoře.....;-D;-D;-D

+1/0
2.9.2012 11:18

MajklNajt

Re: hmm

R^R^;-D

0/0
2.9.2012 12:10

MajklNajt

Re: hmm

Rv

0/0
2.9.2012 12:09

sámvelkýmao new1

no

ten se taky říkal za socíku:

přijímali nové adepty na příslušníka vb a kritérium byla chlupatá prsa. přišel první před komisi, rozhalil košili, chlupatej, jak orangutan-přijat. další a další, přišel předposlední, semtam chloupek, ale nejsou lidi, přijat. přišel poslední, rozhalil košili a ani chloupek. tak to nepůjde, nemáte tam nic. adept stahl trenky a zaprosil: alespoň k psvb......;-D;-D;-D

0/0
2.9.2012 11:14

opportunity

Re: no

a to znáš, jak chodí policajti parkem se psem? To by mi tady ale neprošlo...

0/0
2.9.2012 11:19

sámvelkýmao new1

Re: no

ano. dole jsem jich pár dal. ale asi tu dlouho nebudu. mám novej nick pár dnů a už mi cenzor odpálil 6 životů.....;-D;-D;-D

0/0
2.9.2012 11:20

opportunity

Re: no

;-D

0/0
2.9.2012 11:20

sámvelkýmao new1

Re: no

a už dorazil do práce a dukáty lítaj.....;-D;-D;-D

0/0
2.9.2012 11:23

Trubka112

Re: no

Ten je dobrej;-D

0/0
2.9.2012 11:26

opportunity

Nikdo jim neřekne, proč neprošli

Ale to se stává každému, kdo se uchází o pracovní pozici - prostě napíšou, že vybrali jiného kandidáta, a nikdo se nedozví proč a čím nevyhověl.

0/0
2.9.2012 11:11

sámvelkýmao new1

Re: Nikdo jim neřekne, proč neprošli

přesně. zaměstnavatel nemá povinnost přijmout každého uchazeče.....;-D;-D;-D

0/0
2.9.2012 11:19

opportunity

Re: Nikdo jim neřekne, proč neprošli

To zcela chápu, ale když člověk hledá práci, tak je to dost deprimující, pořád zamítnutí a nevíš proč, třeba by se dozvěděl, co má změnit, nebo by konečně někdo přiznal, že lidi po 45-tce jsou na odstřel...

0/0
2.9.2012 11:20

sámvelkýmao new1

Re: Nikdo jim neřekne, proč neprošli

koukejte, mě je 52, práci mám a pokud si to sám nepokazím, mít budu. je fakt, že když lehne firma, kde někdo dělal 30 let, člověku je pětapadesát, neumí nic, než to, co tam dělal, je to pak těžký, to jo.

0/0
2.9.2012 11:25

ProsteJenda

Nechci byt prehnanym moralistou

Ale jestli se policajt, i mimo sluzbu, vali nahatej na mol ozralej na silnici, tak je neco spatne.

+3/0
2.9.2012 11:11

chudy lekar

Vstupni testy ANO,

ale následné zneužití měli odstranit dávno, protože se to zcela míjí účinkem. Pokud se šéf policajtů chce někoho zbavit, najde jakoukoliv špínu, i kdyby ji měl vyrobit. Bez odůvodnění psychologa, jen na základě "per huba", je, jako obvykle, nepřípustné, ne-li protizákonně.

0/0
2.9.2012 10:43

Leinad

Souhlas

Ze razítkokracie pomalu k demokracii.

Vyhazov se má průhledně zdůvodnit. :-P

0/0
2.9.2012 10:42

chudy lekar

Re: Souhlas

Přesně tak. Mají jim dávat pořádné vstupní psychotesty, ze kterých lze vyvodit např. sklon k psychopatii... :-)

0/0
2.9.2012 10:45

Najdete na iDNES.cz