Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

KOMENTÁŘ: Dinosaurovo poslední tažení

Miloš Zeman se v průzkumech dotáhl na Jana Fischera. Rýsují se teď jako dvojice, která si to rozdá na začátku příštího roku o Hrad ve druhém kole. Zeman bude patrně favoritem levicových naštvaných voličů, zatímco Fischer pravicových naštvaných voličů. Nenaštvaní voliči jsou v zanedbatelné menšině.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vítek z prčice

Zeman je pouhý nový Klaus

Starý, ješitný. Oportunista (viz opoziční smlouva). A verbálně sice obratný ale to je tak na konferování Silvestra. Žádní "řešení" nemá a ostatně prezidentovi ani nepřísluší, pokud se ovšem řídí ústavou. Za jeho funkčního období by se nic nezměnilo, rozhodně ne k lepšímu. Zeman prost na Hrad nepatří. Touží-li po hradech, ať si udělá výlet na Karlštejn. :-)

0/0
29.8.2012 10:24

tenysáák

Re: Zeman je pouhý nový Klaus

a co jako může prezident změnit, když dodržuje ústavu?8-o

0/0
29.8.2012 11:09

bar.bu.do

Text titulku se mi vybaví pokaždé ...

... když v televizi vidím spící hrábě ...

0/0
29.8.2012 9:03

makuba

Václav Klaus a Miloš Zeman

Vážeý autore článku. Václav Klaus mohl polistopadové změny jistě udělat jinak. Lépe. To ví už i on. Ale nedopadlo to tak zle. Pokud z deseti socialistických firem přežila jedna, je to velký úspěch. Pro koho ty firmy vyráběly? Pro SSSR - to se ale rozpadlo a jeho nástupci chtěli zboží od Německa na západ. Poláci, Maďaři - kdo by kupoval drahé zastaralé šunty. Nebo máte dojem, že třeba TESLA vyráběla televizory alespoň na evropské úrovni. I našinci si hned raději koupili od jiného výrobce.

A že má Klaus své vlastní názory na ekologii a EU. Třeba je má špatné, ale konzistentní. Neobrací jak korouhvička a nepapouškuje jiné. Je svůj, ukazuje, že i Češi nejsou jen Švekové a velzoprdelkové.

A Miloš Zeman. V politice dosáhl toho, co málokdo. Stranu pozdvihl z popela a dotáhl ji do čela. A že kouří nebo pije? No a co, to dělá polovina Čechů. Hlavně, měl své názory....

+1/0
29.8.2012 9:02

makuba

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

Váš faorit Fischer - ten se desetiletí schovává někde za bukem, pak vystrčí hlavu. Za čas zase zaleze, ale vlastí názor jsem od něho neslyšel.

PODLE mne je lepší prezident s pevnými názory než korouhvička.

+1/0
29.8.2012 9:03

vítek z prčice

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

Makubo, Makubo .... Vy jste pravý český Honza. Vidíte rozinky i tam, kde nejsou (ze hry Drak je drak). :-)

0/0
29.8.2012 10:26

tenysáák

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

a ty rozinky vidíš kde?

0/0
29.8.2012 11:09

bar.bu.do

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

... Klaus způsobil rozvrat ekonomiky legislativní nepřipraveností privatizace ...

... zákony si odporovaly, všichni je tedy porušovali a měli máslo na hlavě ...

... nejrozumnější tedy bylo se zprivatizované firmy co nejrychleji zbavit ...

... rozebrat na šrot a skladovací prostory ...

0/0
29.8.2012 10:45

makuba

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

Asi jste v té době neznal moc ekonomii. Takže jen stručně.

A) Např. Finsku, které poměrně dost exportovalo do SSSR v roce 1990 propadl zahraniční export o 25%. A to tam nebyly žádné politické změny.

B) Firmy (ač to češi slyší neradi) byly technologicky zastaralé (např. Baťova továrna ve Zlíně používala stroje zakoupené před rokem 1948), ve světě nekonkurenceschopné, doma bez zájmu a byly řízeny centrálně, mnozí ředitele to neuměli. Bylo tedy nutné urychleně změnit sortiment, pracovní postupy i řízení těchto firem. Vyrábělo se zde skoro všechno, to v dnešním globalizovaném světě zvládnou stěží USA, ale ne ČR. Je nutno vyrábět omezený sortiment na vysoké úrovni.

C) Ve všech těchto aspektech hrál čas proti firmám.

Proto je skutečně kladné, že se jedna z deseti firem udržela. Chyby byly, ale podivejme se, kolik firem u nás vyrábí, kolik lidí v nich pracuje a kolik z nich je schopných směle konkurovat v Evropě (např. 2x autobusy, tramvaje, auta, strojírny, gumárny,...)

+1/0
29.8.2012 10:57

bar.bu.do

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

... myslím, že jsem náš průmysl znal dost dobře ...

... ty pindy jste vyčetl na nástěnce?

0/0
29.8.2012 11:15

makuba

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

Tak mi uveďte jednu firmu, která by byla schopna konkurovat beze změny

0/0
29.8.2012 11:29

bar.bu.do

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

... proč beze změny?

0/0
29.8.2012 12:00

makuba

Re: Václav Klaus a Miloš Zeman

Beze změny ve vedení firmy - s původním ředitelem, náměstky, politruky atd. Ale velkou firmu. Malou občas vedli fandové, kteří by to dokázali. Ale velkou firmu vedli lidi dosazení stranou.

0/0
29.8.2012 12:05

Si0 po 4. zákazu

Je známo, že pruzkumy a studie jsou jen potvrzením závěrů,

které jejich zadavatel udělá předem.

0/0
29.8.2012 8:14

Rupert

Příklad bonmotů pana Zemana

"Učenej z nebe nespad, ale tady jako by blbce shazovali.“ „Nechal bych zmlátil všechny fotbalové fanoušky bez ohledu na jejich původ.“ „Pád komunismu začal v roce 1969 - přistáním Američanů na Měsíci.“ „… hovoří-li Gross o cti, je to podle mého mínění totéž, jako když prostitutka mluví o panenské bláně; obojí existuje, ale u jiných.“ (O bývalém premiérovi Stanislavu Grossovi)

Mírou jeho sebereflexe by mohl být citát: „Politika je především bojem proti blbosti, a to včetně blbosti vlastní.“

+1/0
29.8.2012 7:24

Rupert

Zemanova vyjádření na adresu novinářů mají stále platnost

"Za celý svůj život jsem se nesetkal s blbějším a závistivějším stvořením, než je český novinář.“  Od toho výroku se odvíjí vztah českých novinářů k Zemanovi. Pravda se neodpouští ale není absolutní

0/0
29.8.2012 7:15

janzlatousty4

AUtor článku měl celý článek nazvat

"Mé nejtajnější přání"

Netuším , který soudný pravičák by volil konformního Fishera, ketrý nemá žádný názor   a Brusel je pro něj stejnou modlou, jako pro  pravověrného muslima Mekka. BUde (Stejně jako  v minulosti) sledovat jen svůj prospěch. Nic víc, nic míň....Jeho "Obhajoba"  komoušské minulosti je asi jedna z nejtrapnějších, jako kdy politik vyslovil...

Zeman je alespoň   přemýšlející, a na Brusel víceméně kašlající. Navíc má pragmatický názor na  zahraniční politiku.

+5/0
29.8.2012 2:19

Kontramulti

tak trochu nechápu, proč by pravicový volič...

...i kdyby byl naštvaný, měl volit Fischera...jsem pravicový volič, naštvaný jsem proto, že se tato tzv. "pravicová" vláda chová jako socani, ale pokud budu volit, tak ve druhém kole volím - pokud se tam dostanou tito "zatímfavorité" - Zemana...v prvním kole se mi jeví nejlepší prof.JUDr.Vladimír Franz - určitě je vhodnější, než všichni protěžovaní kandidáti...R^

+3/0
29.8.2012 2:12

kremsa

Re: tak trochu nechápu, proč by pravicový volič...

Taky mne udivilo, že by snad naštvaní pravicoví voliči měli volit pana Fischera, ovšem já vlastně žádné naštvané pravicové voliče neznám. Jsem sice pravicový volič, ale nejsem naštvaný, takže to v 1.kole hodím panu Sobotkovi. V 2.kole bych dal přednost panu Fischerovi před panem Dienstbierem nebo paní Bobošíkovou, ale ne před kterýmkoliv pravicovým kandidátem. Bude-li v 2.kole stát pan Fischer proti panu Zemanovi, budu se rozhodovat dle jejich názorů na důležitá politická a ekonomická témata, jež zatím neznám.

0/0
29.8.2012 8:28

Divam se na Vas a zasnu

Ubohy zurnalista

Pane redaktore, kdyby jste mel zapadni vzdelani a zivotni zkusenost, tak by jste vedel, ze president v zemich, kde nema moc pravomoci, musi byt osobnost a to s citelnymi nazory. Kydate hnuj na Zemana, ale u neho zna narod alespon jeho nazory na 90% politickych temat. Co je alternativa? Nejaky urednik Fischer, ktery se zviditelnil v politickem vakuu a ktery nemohl nic rozhodnout, takze nemohl nic zkazit a u ktereho nikdo nevi, co je vlastne jeho pohled na dulezita politicka temata? Nebo je to Vas puvod, ktery Vam veli zesmesnovat jiny, nez vyvoleny narod? Opravdu nevim, zda to je Vas nedostatek mentalni zralosti nebo Vase ideologie, ktera Vas motivovala napsat tento komentar, ktery by neotiskl ani nejhorsi zapadni agitacni bulvar. Nezlobte se, ale Vas komentar je karikatura zurnalismu a exemplarni priklad demagogickeho zurnalistickeho chliva.

+4/0
29.8.2012 1:02

Divam se na Vas a zasnu

Re: Ubohy zurnalista

Mimochodem, kdyz jsem zil v Cesku, tak jsem obdivoval lidi jako Vaseho otce nebo Milose Picka (RIP), se kterymi jsem mel radu diskusi. Meli sice posetile nazory ovlivnene zivotem v komunismu, ale jejich zivotni osud byl inspirujici. Obavam se, ze Vy mate jenom ty posetile nazory.

0/0
29.8.2012 1:16

kremsa

Re: Ubohy zurnalista

Píšete, že "u Zemana zná národ alespoň jeho názory na 90% politických témat". Obávám se, že současné názory pana Zemana na většinu politických i ekonomických témat neznám, ačkoliv se hodně snažím se s nimi seznámit. Spíše mi připadá, že se pan Zeman (ale stejně tak i pan Fischer a někteří další) hodně snaží své názory příliš jasně neříkat, aby si neodradil žádnou skupinu voličů. Nakonec ale však snad přece jen budou všichni muset své názory národu sdělit, a podle toho se pak já rozhodnu, koho budu volit. Zatím ale jejich názory neznám a nemám se tedy dle čeho rozhodovat.

0/0
29.8.2012 8:18

Julius 7.

Pane Komárku, to je ohlas!

Už nic nemusím psát. Tady je 97% rozumně myslících lidí. Vy patříte do zbytku 3%.

+2/0
28.8.2012 23:12

lupenn

--

Pan Komarek psal skvele,provokativni clanky..vcetne skvelych clanku do "objevu"v magazinu....ale dneska...??Uz to neni co bejvalo.Od ty doby,co si precetl parkrat bibli.................bohuzel...k  jeho clankum v mfDnes uz nemam co dodatRv

0/0
28.8.2012 22:56

blue_velvet

Diky

Dlouho jsem se tak nepobavil ;)))

+1/0
28.8.2012 22:54

10doktor10

Nic proti, ale takhle protizemanovský článek

jsem ještě neviděl. Autor je asi jeden z naštvaných voličů ;-D;-D

+2/0
28.8.2012 22:44

10doktor10

Tak ten úvodní text s naštvanými a

nenaštvanými voliči mě dostal ;-D;-D;-D;-D

0/0
28.8.2012 22:40

skrbling

Pana Komárka jsem řadil k těm lepším komentátorům...

...takže co jsem si přečetl tenhle canc (bez ohledu na to, co si myslím o Zemanovi), věřím, že to psal pod vlivem alkoholu a až se z opice probere, lekne se a nebude se k tomu hlásit.

0/0
28.8.2012 22:35

azzazello

Pro mě lepší alkoholik a kuřák,...

...který kope za stát a ne za Brusel a přihlouplou unii, než nějaký sofistikovaný sportovec a vševěda, který prodá národ za své pohodlý...

+4/0
28.8.2012 22:35

petr.n_22

Chyba,

objektivně je Zeman pro pravicového voliče menší zlo, než ostatní kolektivističtí sympatizanti.

+3/0
28.8.2012 22:29

Čamrda Píková hopkající VeVeřice

No správně by jej soudruh Komarek neměl pomlouvat

Zeman byl liberál (http://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A9_f%C3%B3rum ...V září 1990 se převážně z iniciativy Daniela Kroupy zformoval Meziparlamentní klub demokratické pravice, který se stal nejsilnější parlamentní frakcí v rámci OF. V opozici vůči němu vznikl v prosinci Liberální klub Občanského fóra, který byl ale početně slabší (působili v něm např. Petr Pithart, Jan Sokol, Jiří Dienstbier nebo Miloš Zeman). Tím byl předchůdcm Peakeho LIDEM.!!!!

0/0
28.8.2012 22:16

kaktusak

Válečný zločinec prezidentem?

To nad ne.

0/0
28.8.2012 21:59

krkavec běžné velikosti

Re: Válečný zločinec prezidentem?

jak se k tomuhle titulu Zeman dostal ?

0/0
28.8.2012 22:03

Akia

Hlavní důvod proč by prezidentem měl být Miloš Zeman

Protože když bude prezidentem Miloš Zeman, zůstane Praha hlavním městem České republiky.

+2/0
28.8.2012 21:59

papullus

Pan Komárek mladší

inteligencí ani znalostmi nesahá Zemanovi ani ke kotníkům. Připomíná mi to vtip, že kdo je naštvaný na pánaboha, jde a nakope kostelníka. K bohu nedosáhne a faráře se bojí.

+4/0
28.8.2012 21:53

Čamrda Píková hopkající VeVeřice

Re: Pan Komárek mladší

no on ten Zeman   od boha  moc inteligence nepobral;-O , sice po chlastu chrlí ostré obhroublé blbosti Rv,  ale ty žádné argumenty vyplývající ze znalosti faktů obvykle neobsahují , kromě množství slin co mu tečou koutkem.;-D

Ale také kecá Švancík když se předčasně probudí ze stařeckého kómatu.

Zeman do 5 let bude druhý Šbancík, už dnes mu dělá problém mát obě oči naplno otevřené déle než 1 min!!.

Nejlepší bylo jak svůj kalný zrak svedl na šedý zákal a a podobně opileckou chůzi na "zlomený palec u nohy" !!

0/0
28.8.2012 22:25

nickless

Tohle je blbost nad blbost slovo od slova

Na opoziční smlouvě nic špatného nebylo, byla to jediná možnost, jak vyhodit z vlády vydírající lidovce s 5% hlasů. Jinak ti lidovci a dnešní TOP09 se na korupci podílejí naprosto stejně jako ty 2 velké strany (všecko kolem ministerstva obrany). Opoziční smlouva s korupcí nemá co do činění.

S kradením per už jste trapný, každý má slabou chvilku a provede roztržitost, jenom pitomec to nedovede pochopit. A takto jednoznačně 1 větou ohodnotit přechod od RVHP k tržnímu prostředí, to jste taky machr. Vy byste to určitě zmáknul lépe.

+6/0
28.8.2012 21:47

P..S

Re: Tohle je blbost nad blbost slovo od slova

Přesně, opoziční smlouva je jen (už nepříliš fungující) strašák určitých novinářů, ve skutečnosti to byla užitečná věc.

+3/0
28.8.2012 22:08

Kurri_22

"Dinosaurus" tenhle výraz mě už docela vytáčí.

A je docela směšné, že jej dnes používají novináři MF Dnes, kteří tak pranýřovali veverky, které tenhle výraz do politiky přinesly.

+1/0
28.8.2012 21:45

Kurri_22

Čím oposmlouva stále otravuje atmosféru?

To píšou všichni novináři jenom tak ze zvyku nebo se nad tím skutečně zamýšlí?

Jinak tohle je ještě celkem vtipné. Rozhodně lepší než nedávný Kubíkův výblitek.:-P

+3/0
28.8.2012 21:40

papullus

Re: Čím oposmlouva stále otravuje atmosféru?

Mě b zajímalo, jak se podle těch novinářů měla tehdejší situace řešit. Sněmovní matematika je dost neúprosná. dáš 101 nebo nedáš.

+2/0
28.8.2012 21:45

janzlatousty4

Proboha , co je na Fisherovi "pravicového"?

Jeho extrémní loajalita k ČSSD v době, kdy  velel  úřednické vládě?

Sám jsem kovaný pravičák, ale jednoznačně bych z těchto dvou volil Zemana, jako menší zlo. Je to pragmatik , který  kašle na politickou korektnost a nebojí se jít proti Bruselskému mainstreamuR^

+8/0
28.8.2012 21:37

P..S

Re: Proboha , co je na Fisherovi

Přesně tak. R^

0/0
28.8.2012 22:07

monty darty

Re: Proboha , co je na Fisherovi

Přesně tak, zajímalo by mě, kde autor článku přišel na takovou pitomost, že naštvaný pravicový volič bude volit Fišera. Zeman a Fišer jsou jistě oba levičáci, ale já (považuji se právě za toho naštvaného pravicového voliče), když už to musí být, dám raději hlas levičákovi s páteří než tomu bez páteře

+4/0
28.8.2012 22:24

pivovarský chasník

Pane Komárku,

ztrácíte reálný pohled na současný stav v ČR. Napsat, že Fischer bude kandidátem pravicových voličů, byť naštvaných, může jen naprosto neznalý člověk nebo Fischerův patolízal.

Vaše články před drahně roky měly myšlenku a mnohdy i vtip. Nyní jste na úrovni redaktorů z předlistopadového Rudého práva. Smutný vývoj.

+5/0
28.8.2012 21:33

P..S

Re: Pane Komárku,

Přesně tak, pravicový volič, ať už naštvaný nebo ne, nikdy nemůže volit Fischera. To už snad možná se skřípěním zubů Zemana jako menší zlo.

+3/0
28.8.2012 22:06

kámo

Milos Becherovka

Ostuda

0/0
28.8.2012 21:32

wikiped

Nepovedený článek do rubriky Objev Dnes?

Nebo součást kampaně pro Fischera, kterou platí Babiš?? Každopádně RvRvRv

+3/0
28.8.2012 21:18

hbx

POSTBOLĚEVICI

Nejhorší prezident bude bývalý nebo současný komunista.RvRvRvRvRv

+1/0
28.8.2012 21:14

wrah

Dobrá fotka

Že zeman vypadá líp než Arnie coby terminátor?

0/0
28.8.2012 20:59

Najdete na iDNES.cz