Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nečas dělá fatální chybu, vyšší daň je politická sebevražda, míní Klaus

Situace kolem zvyšování daní se vyostřila poté, co premiér Petr Nečas uvedl, že jeho definitivní zamítnutí "by bylo za hranicí ekonomické debility". Proti ostrým slovů se nyní ohradil i prezident Václav Klaus. Podle něj je zvýšení daní na hranici politické i ekonomické sebevraždy a zároveň Nečasova fatální chyba.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

123Honza

Že Kalousek nemá ekonomické vzdělání ...

... to je mi celkem fuk. Je spousta lidí, kteří jsou mimo obor který původně vystudovali, a jsou vynikající. Namátkou takový pan Nárožný ... Průšvih je, že to co dělá tak dělá ten Kalousek BL-BĚ ! A že je velké nebezpečí, že výsledek té jeho "práce" bude špatný pro nás skoro pro všechny. Kdyby pro Kalouska, tož, dobře mu tak. malér je, že to odskáčou právě ti ostatní. Kalousek je dávno za vodou.

A vlastně to samé platí i pro Nečase.

0/0
20.8.2012 14:04

mildapr

Tomuhle

se říká "knížecí rada". Jestli Klaus ví, jak na to, proč to tedy nepublikuje. Nakonec - vyjadřuje se ke všemu, tak proč by nemohl poradit v oboru, který vystudoval. Odpověď je jednoduchá: protože žádné dobré řešení neexistuje a Klaus to dobře ví. A on žádné nepopulární kroky už dělat nechce.

0/0
20.8.2012 12:28

wikiped

Re: Klaus to samozřejmě publikuje,

jenže pro novináře je to moc složité, a jde proti jejich loutkovodičům a spidoktorům .

Najděte si cepin.cz . R^R^

0/0
24.8.2012 16:07

MNPV

Moc se mi líbí jak všichni schopní sedí doma u kompu a

rozčilují se nad neschopností současné vlády. Jak Kalousek s Nečasem mohou za to, že oni (ti sedící doma) ;-Dnejsou schopni se slušně uživit. To je nad jejich síly, ale kritika jim jde skvěle. Nebylo by lepší, kdyby každý začal u sebe? Je mi celkem jedno, jestli je tam Petr nebo Pavel, důvod nadávat se event. najde vždycky.  Starám se o sebe, žiju si svůj život a je mi fajn.

0/0
19.8.2012 12:52

Rado 71

Re: Moc se mi líbí jak všichni schopní sedí doma u kompu a

Váš příspěvek je prostě nesmysl..jinak to ani nelze nazvat.Kdyby jste trochu..minimálně...přemýšlel,došel by jste k názoru,že tady se už ani nežehrá nad výdělky.Tady už jde opravdu o záchranu české ekonomiky před totálním diletantstvím.Takže ten Váš opus je opravdu trefou mimo terč.Zvláště, když se člověk podívá na čas jeho vzniku...buďto sedíte doma u kompu a nepracujete a nebo jste v práci a nepracujete...těžko říct,co je lepší.Jedno je však nad míru jasnější a sice to,že zvýšení daní vždy...opravdu vždy zatíží ekonomiku a přinutí všechny subjekty k ekonomičtějšímu chování,čímž je myšleno,kromě jiného i snaha se vyhnout platbě daní.A protože náš stát je přímo mistr v neschopnosti vybrat daně ,či postihnout jejich neplatiče,bude výsledek tristní.Tato vláda už není vládou,je troskou nad kterou už kroutí hlavou i V. Klaus.Bohužel to vypadá tak,že Kalousek není ekonomicky vzdělán.Má pouze odvahu a drzost.Což zněj opravdu nedělá ekonoma...

+2/0
20.8.2012 0:03

MNPV

Re: Moc se mi líbí jak všichni schopní sedí doma u kompu a

V neděli vpoledne opravdu nepracuji, dokonce ani v pondělí, to máte pravdu. Netvrdím, že mě naplňuje štěstím fakt, že se daně zvyšují. Stejně jako jsem nebyl buhvíjak nadšený, když se za osmileté vlády soc. demokratů rozdávaly peníze každému, kdo si řekl. Fandím této vládě, protože konečně po x letech se snaží něco dělat, pokouší se o reformu zdravotnictví o důchodovou reformu. Tohle všechno  plus církevní restituce  mohlo být hotové, kdyby minulé vlády alespoň něco dělaly. A ještě jedna věc se této vládě podařila, dostat část dlouhodobě nezaměstnaných do práce. Než by pobíhali v oranžových vestách po městě, raděj opravdu berou jakoukoliv práci, kterou někteří třeba deset roků odmítali. A to opravdu úspěch.R^

0/0
20.8.2012 11:10

milla

Re: Moc se mi líbí jak všichni schopní sedí doma u kompu a

Vám  se důchodová  reforma líbí? Vy fakt nevidíte, že  deponovat  tyto peníze  na   třicet let  v rukou ekonomických  umělců ( soukromých  fondů) je jako  je  spláchnout  do záchoda? A že to  vše bylo  klopotně  prosazeno jen  pro  to, aby si  fondy hrábly? A z  toho  káplo do připravených  kapes? Kdo  dnes ví, co skutečně bude za  třicet let. Těch  pěněz  si užije někdo docela jiný.

A poznámka -  dlouhodobě nezaměstnané  tato  bvláda do práce nedostane. nemá zájem. Pro ni  je (a pro poslance) daleko  výhodnější, když  jsou  na  sociálce a stát jim  musí  ( nemusí, ale  dělá  to) předražené  ubytovny.  Ubytovny patří  konkrétním  lidem  a  mnozí  z majitelů  sedí  v parlamentě. Marek  Benda . Vybydlený  barák, obsazený  třiceti rodinami  hodí  měsíčně  i  300 tisíc čistá ruka. To jen  tak  pro  úplnost.

+1/0
20.8.2012 13:10

MNPV

Re: Moc se mi líbí jak všichni schopní sedí doma u kompu a

Ve Velké Británii fungují důchodové fondy úplně běžně, lidé jsou zvyklí. Jsou tam různé balíčky a kdo chce tak si vybere. Někdo investuje sám, jak kdo chce. Je všem jasné, že od státu dostanou cca 300Liber starobní důchod a pokud nebudou mít další peníze mají smůlu. Pak ať odletí třeba do Thajska, tam s tou částkou vyžijí.                 

A co se týká těch dlouhodobě nezaměstnaných tady v okolí, opravdu se daří. Jinak 20 hodin týdně na náměstí v oranžové vestě. Tak to raději někam schovat do práce.;-D

0/0
20.8.2012 16:15

Lovec VeVerek

Kašpárek se dohaduje s Hurvínkem

kdo má větší dřevěnou hlavu "odborníka" a ladněji se pohybuje na provázcích.

Jinak je to "pravý nefalšovaný modrý humus"

0/0
19.8.2012 12:14

MNPV

Re: Kašpárek se dohaduje s Hurvínkem

To je jako co? Chabý pokus o vtip? 8-o

0/0
19.8.2012 16:14

nexus99

Nečas pohřbil ODS.

Péťo svazáku, národ není zkumavka a občané nejsou vzorek na jeden pokus. Jsi zločinec proti lidskosti a než se naděješ, budou na to i zákony. Jenže ty už u toho nebudeš..

+3/0
19.8.2012 0:18

nexus99

Re: Nečas pohřbil ODS.

Apropo ty zmetku, zkus vyžít i s rodinou za 18 000Kč btto měsíčně! Přesně podle své medicíny národu. Kdybych tě potkal v průjezdu tak bych ti jí jako pravičák seknul takovou až bys zaspal příští narozeniny. ODS se prolhala ke korytům. Kde jsou tvé předvolební sliby? Na politickém hnojišti, co? Byť prostý občan, opovrhuji tebou. I ten nikdy nepracující Romák, který se má díky tobě a politice asociála Drábka lépe než je mi bližší než ty, který jsi ze střední vrstvy udělal chudáky...RvRvRv

+3/0
19.8.2012 0:37

MNPV

Re: Nečas pohřbil ODS.

A co tak přestat nadávat na vládu a najít si zaměstnání s vyšším příjmem. Za 18 tis. u nás dělají ženské se šestihodinovou pracovní dobou. 8-o

0/0
19.8.2012 12:15

Rado 71

Re: Nečas pohřbil ODS.

Jste mimo realitu,ale o to tady nejde.Jde pouze o to,že to co ničí tato vláda je ekonomický nesmysl a nemůže přinést zlepšení.Naopak každý den této politiky nás zadupává více a více do bahna....

0/0
20.8.2012 0:14

MNPV

Re: Nečas pohřbil ODS.

Nevím v čem jsem mimo realitu? A jinak jsou lidé, kteří jsou zadupáni v bahně nepřetržitě a potom ti, kteří žijí normálně za každé vlády. Samozřejmě, že nejlepší daně by byly žádné daně, že se lidé chtějí mít s co nejmenším úsilím co nejlépe.  To chápu, nicméně nevidím důvod neustále nadávat kolem sebe, svádět vinu vždycky na někoho (v oblibě je Klaus, Nečas, Kalousek) a nic nedělat pro to aby se měl člověk líp. Asi tak. Jinak vláda "zdroje jsou"  tu bude brzy, jenom nevím, kde bude ty "zdroje" brát.

0/0
20.8.2012 12:12

Modrý a zelený blesk

Re: Nečas pohřbil ODS.

Víte, jak působíte se svým názorem "Nevadí mi, kolik mi stát bere, prostě jdu a najdu si lépe placenou práci?"

Jako ovečka.

0/0
24.8.2012 18:06

sageorg

No,Nečas..............

nám nějak "zkalouskovatěl"!Ještě aby začal fackovat lidi na ulici.

0/0
18.8.2012 23:26

antimultivitamin

Nečas je hlavně totální zbrd

+3/0
18.8.2012 23:23

nexus99

Re: Nečas je hlavně totální zbrd

...m...R^

0/0
19.8.2012 0:38

xychteen

Re: Nečas je hlavně totální zbrd

...to taky...

;-D

(proč se vlastně tlemím, když toho haysela nemůžu ani cejtit?)

0/0
19.8.2012 3:45

upír Nosferatu

Re: Nečas je hlavně totální zbrd

páč už nemáš co .lejt :-P

0/0
19.8.2012 6:14

StanleyH

fatální chyba?

To Nečase kritizuje ten pravý. Klaus ze samého strachu o svůj díl moci v r.97 ustoupil odborům ČSD a od té doby se ekonomika řídí dle not odborářských bossů. Soc.dem. jim jde na ruku sama od sebe a pravicové vlády jsou pravidelně vydírány tak dlouho, až ve státní kase máme schodek větší a větší. Nečas jde, na rozdíl od Klause v jakékoli době, nepopulární cestou . A že to dělá i s nebezpečím politického pádu, mu slouží jen ke cti.

0/0
18.8.2012 23:03

skajwolkr

Re: fatální chyba?

nepopularni =/= spravna :-/

0/0
19.8.2012 0:02

Peťánek Síťovka -reformní lhář

Re: fatální chyba?

Péto , to je sice dost modré ale zároveň velmi hloupé ;-D

0/0
19.8.2012 11:16

Rado 71

Re: fatální chyba?

A to má být seriozní argumentace ?Máte tato tvrzení nějak podložena čísly ?Podle všech ukazatelů se naopak snižuje výběr daní vcelkovém objemu... a řada firemv důsledku těchto reforem zkrachovala...co hovoří pro to,že kroky vlády jsou správné ?Patříme nyní a po dalším zvýšení budeme suverenně zemí s nejvyšším daňovým zatížením,ale současně naše ekonomika klesá ve výkonu....opravdu Vaš ideologické žvásty nepomohou.

0/0
20.8.2012 0:22

armen

ve chvilce,

když tu napíšu názor na p.nečase, budu smazán.No a vašíku u tebe i přesto ,že s tebou souhlasím ,by to bylo stejné.

0/0
18.8.2012 22:17

antimultivitamin

Nečas je Kalouskova loutka

A Kalousek je ekonomický diletant a průkopník slepých cest. Bohužel je český volič většinou hloupí a zobe modrákům z ruky. Škoda, že se i rozumnější část populace musí účastnit tohoto ekonomického experimentu.

+3/0
18.8.2012 21:24

Gróf

Re: Nečas je Kalouskova loutka

Kalousek není diletant. To se hluboce mýlíte. Bohužel, tento zločinec velmi dobře ví co dělá.

+5/0
18.8.2012 21:40

atakdále1

Re: Nečas je Kalouskova loutka

R^

0/0
18.8.2012 22:28

antimultivitamin

Re: Nečas je Kalouskova loutka

Je to ekonomický diletant. Ovšem v oboru kasařství a tunelářství je skutečně velmistrem.

0/0
18.8.2012 22:43

dubanová

njen púolitická, ale i ekonomická sebevražda

copak Nečas s Kalouskem nemají rozum?Vyšší daně, no tak dobře a co jim to přinese?:  bude se méně vyrábět -  protože se bude méně prodávat - bude se méně prodávat -  protože se bude méně kupovat, no a konečný výsledek - to bude podle pana Kalouska a Nečase obrovský, téměř nevídaný boom ekonomiky?? Nemyslíte pánové, že má ten Klaus pravdu,  a Vy si od TOHO skutečně slibujete -  ten TÉMĚŘ NEVÍDANÝ -  OBROVSKÝ EKONOMICKÝ BOOM? ale jak to chcete dokázat, nemůžete LIDI donutit, aby více nakupovali, když mají MÉNĚ PENĚZ - stejně tak NEMŮŽETE DONUTIT VÝROBCE, ABY VÍCE VYRÁBĚLI - pokud vědí, že nemají na více vyráběné znoží -  odběratele!!Takže pánové, kdybyste se ráčili POMINOUT, skutečně nemůžete lidi DONUTIT, ANI ABY VÍCE VYRÁBĚLI, ANI SPOTŘEBITELE, ABY VÍCE KUPOVALI - když mají méně peněz -  jednoduše - protože to nejde!!!!!

+2/0
18.8.2012 20:26

antimultivitamin

Re: njen púolitická, ale i ekonomická sebevražda

Ona je to spíš takový sebevražedný útok na českou ekonomiku....Rv

0/0
18.8.2012 21:25

Václav z Hradu - Chief Penthief

Petr Nečas alias Vulgo Zločasný

zase zabojoval svou  čistotou ;-D;-D;-D

0/0
18.8.2012 20:22

Evelina Keletiova

Vaclav ma pravdu. zase.

0/0
18.8.2012 20:17

libyn

Klaus

ztrácí ve straně vliv! Těším se na jeho politické aktivity po skončení prezidentování!

0/0
18.8.2012 20:14

antimultivitamin

Re: Klaus

Klaus se od ODS už hodně dávno distancoval a udělal dobře

+1/0
18.8.2012 21:26

Václav z Hradu - Chief Penthief

ODSmani vyor demokracie a mezilidské slušnosti

R^R^R^

0/0
18.8.2012 20:12

Evelina Keletiova

Re: ODSmani vyor demokracie a mezilidské slušnosti

sto takoje vyor?

0/0
18.8.2012 20:16

udiv

Ze svázáka se vyklubal hulvát.

Kalousek s ním mává nejen ekonomicky, už ho i učí mluvit jak z kanálu.

+5/0
18.8.2012 19:41

Theuniversal2

Re: Ze svázáka se vyklubal hulvát.

Se hledali....:-/Rv

+1/0
18.8.2012 19:54

Kefalín8

To se to kritizuje, to se to pomlouvá, že?

Kde ale vzít na splácení prožraných dluhů, ani zmínka! Populisti se zviditelňují, vychcani za 30 se chytaj...

+1/0
18.8.2012 19:24

MNPV

Re: To se to kritizuje, to se to pomlouvá, že?

Jj přesně.

0/0
18.8.2012 19:58

Modrý a zelený blesk

Re: To se to kritizuje, to se to pomlouvá, že?

Stačí nekrást, a na splácení dluhu by bylo a ještě by zbylo.

0/0
24.8.2012 18:06

Dr No

Politici a jejich ekonomičtí poradci

asi nejsou až tak velcí blbci, aby nevěděli, že zvýšením daní víc peněz z lidí už nevydojí. Řekl bych, že jim jde o jinou věc. Na základě výpočtu o kolik víc se vybere se naplánují výdaje. A díky tomu se může, aniž by se navyšoval plánovaný deficit rozpočtu (což je nežádoucí z propagandistického hlediska), uvolnit víc peněz na rozhazování a rozkrádání. A když se samozřejmě na daních nevybere tolik, kolik se naplánovalo, můžeme za to my, daňoví poplatníci ...

+3/0
18.8.2012 18:33

držte si klobouk

co na to říct

0/0
18.8.2012 18:03

Václav z Hradu - Chief Penthief

Co zi dva žvaní za hlouposti

vždyť  ani neví    kolika lidem ublížili kolik lidí okradli a podvedli .

0/0
18.8.2012 18:01

osvo

Luza vladne Ceskem

Bohuzel se v Ceske republice dostala k moci spodina ktera ma pramalou etiku chovani a vyjadrovani a neciti zadnou odpovednost k volicum. Misto aby delali racionalni a kreativni rozhodnuti pro dobro Ceska, tak se hadaji osocuji a obohacuji na ukor obyvatel zeme.

+5/0
18.8.2012 17:52

Václav z Hradu - Chief Penthief

Re: Luza vladne Ceskem

hele luzobijče Duko nechtěl by jsi být presidentem ty ??? Mohl by jsi k těm restituovaným polím a lesům  zavést pro vesnickou lůzu nevolnictví a pro městskou lůzu desátky

0/0
18.8.2012 17:58

kopr13_1

Re: Luza vladne Ceskem

pro tebe je pochopit psanej text asi dost fuška , co ???

+1/0
18.8.2012 18:19

Václav z Hradu - Chief Penthief

Re: Luza vladne Ceskem

ja lidi co používají slovo lůza kladu na úroveň Duky.

Jinak ti co asi máte na mysli si zaslouží horší označení, slovo lůza je pro ně v kontextu Dukova "Prohlášení k lůze" pochvala  ;-)

0/0
18.8.2012 18:30

Najdete na iDNES.cz