Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zavře to cesty v celé zemi, bojí se starosta prohry ve sporu o závoru

Článek o rodině Ročeňových, kteří se po letech domáhají zavření veřejné cesty přes svůj pozemek ve Vysokém Mýtě, vyvolal řadu reakcí. Podle starosty Miloslava Souška zejména v dotčené části Domoradice, kde se prý za město postavili ostatní obyvatelé. Soušek varuje před precedentem pro celou republiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Smradlavej čmoud z komína

nesmysl kapitalismu - všechno oplocené a nikde nelze projít

= svoboda pohybu?

kolem každého pozemku by mělo být neutrální pásmo, které se nesmí uzavřít a přes které lze volně projít, a také omezení maximálního rozměru takového pozemku, nevím jak je to teď přesně v zákoně, ale každopádně jak je na mnoha místech vidět - nedostatečně

0/0
15.10.2012 23:24

namožený záda

pan starosta je slušně vypatlanej

a soused simon taky... pane starosto, ne v každé obci, městečku či městu je na pozici starosty takový trotl  s IQ houpacího koně jako vy;-)

0/0
20.8.2012 10:31

tonna

tomu starostovi slusne hrabe

ja si klidne koupim dum do ktereho zatyka destova voda ale je vice nez logicke ze tomu budu chtit zabranit. Argument ze me tam teklo kdyz jsem to kupoval tak si tam mam nechat vodu tect dal je dost pritazeny za vlasy.

+1/0
20.8.2012 10:04

zdenanek

starosta

...........to je něco podobného jako tři schody v Pardubicích v Nemošicích vers. cyklosteska = arogance moci.

0/0
18.8.2012 21:37

skate

Náklady řízení

Zajimavé by bylo vědět, kdo a z čeho zaplatí náklady obce za zřízení - vyštěrkování nelegální cesty, poté za její soudem nařízené a nucené odstranění a nakonec za výdaje spojené s tímto soudním sporem. Obec Domoradice a nebo soudruh starosta , který tento spor vede pro své ego za nemalé peníze poplatníků ? To místním starousedlíkům nevadí, že za tyto peníze mohla obec opravit a rozšířit oficiální cestu? Nebo mají ze soudruha starosty stažené pozadí, stejně, jako v dobách hlubokého socialismu? Doufám, že soud dá obci veškeré náklady sporu k úhradě a soudruh starosta bude nucen svým kámošům v hospůdce ( neexistující) a nebo na tenisu na stejně neexistujícím hřišti vysvětlovat. :-)

+2/0
18.8.2012 18:34

Modrý a zelený blesk

Mno,

Ročeňovi tam nemají tr. pobyt, čili tam asi nebydlí, cesta vede po pozemcích Vysokého Mýta s výjimkou té zatáčky. Přitom městské pozemky se dotýkají, čili šlo by cestu vést jinudy. Krom toho je možný příjezd zespodu. Řeší se problém, který neexistuje.

0/0
18.8.2012 18:00

skate

Re: Mno,

Ale existuje. To, jestli tam mají trvalé bydliště je bezpředmětné, je to jen o tom, že jsou jejich sousede zvyklí si tu cestu "střihnout" a zkrátit přes jejich pozemek. Původnímu majiteli to nevadilo, novému už to vadí. Tam je problém.

0/0
18.8.2012 18:05

Modrý a zelený blesk

Re: Mno,

Přesně a proto má město opravit cestu na svých pozemcích, čímž se závora objede a pojede se kolem č.p. 56. Dále je zřejmé, že vlastník parc. 75/3 cestě nebrání, pokud by byla řádně odvedena dešťová voda.

+1/0
18.8.2012 18:18

papullus

Re: Mno,

A jakou roli prosím hraje trvalý pobyt v tom, jestli má vlastník svá práva hájit nebo ne. Je to jejich ( Ročeňových) tak si s tím mohou dělat co chtějí v rámci platných zákonů a žádný starousedlík jim do toho nemá co kecat a dovolávat se sousedských zvyklostí. Pokud tam někdo z nich chtěl jezdit, mohl to koupit.

0/0
18.8.2012 18:27

Modrý a zelený blesk

Re: Mno,

Samozřejmě, ale když budou dělat místním naschvály, tak mohou očekávat podobnou reakci, bez ohledu na právní stav.

0/0
18.8.2012 20:13

skate

Re: Mno,

Jaké naschvály máte na mysli? Že se jim nelíbilo, že provoz na té nelegální cestě poškozuje jejich barák? Že se chtěli domluvit na úpravě té nelegální cesty se sousedy, kteří ji bez skurpulí drze používali? Že jim pak došla trpělivist a obrátili se na právo a zákony? Jak by se sousedovi líbilo, kdyby mu nějdo zbořil jeho plot a zřídil si na jeho zahradě zkratku do lesa na houby ? Přesně o tom to totiž je. Nic jiného v tom nehledejte. Kde chybí slušnost a převažuje buranství a zabedněnost, tak tam musí nastupit zákon a právo. Ne to komunistické " vždycky to tak bylo a bude to proto tak dál a basta", ale zákonné právo. A že je nebudou mít sousedi rádi? To je myslím netrápí. Ale právě ty sousedy by mělo trápit, že jejich starosta vyhazuje jejich obecní peníze oknem za SVŮJ OSOBNÍ SPOR, místo aby opravil a rozšířil obecní cestu. Ale to si musí už ujasnit sami se sebou, jestli jim to vadí a nebo budou v zájmu " dobrých vztahů" se staženými půlkami dál držet hubu....

0/0
18.8.2012 20:29

Smradlavej čmoud z komína

Re: Mno,

nevim jak to tam je, ale obecně myšlenka, že kam chci projít - to si musím koupit, přesně ukazuje tu pravou kapitalistickou svobodu pohybu = nulovou, v obydlených oblastech je jeden pozemek nalepený na druhý a oplocený - nikde se nedá projít, všude jinde zas jsou pole bez jakékoliv neutrální hranice, nebo jen silnice, to je radost v takové krajině být, za chvíli i les si budu muset koupit abych do něj mohl jít

0/0
15.10.2012 23:19

namožený záda

Re: Mno,

je jedno, jestli tam bydlí nebo ne, pozemek je jejich, věcné břemeno na cestu není... já bych taky nesouhlasil, aby se kde kdo coural přes můj pozemek

0/0
18.8.2012 22:59

papullus

Dosud nikde jsem se nedočetl

ani v debatě u tohoto článku, ani v té předešlé, kdo vlastně Ročeňovým prodal ten pozemek se spornou cestou. Obec nebo některý ze starousedlíků ?

0/0
18.8.2012 17:31

skate

Re: Dosud nikde jsem se nedočetl

Špatně čtete. Pozemek jim prodal executor, který jej získal od předešlého majitele, který neplatil své dluhy. A tento pozemek nabídnul nejenom Ročeňovým, ale i ostatním starousedlíkům včetně jejich souseda a také obci. Ročeňovi byli jediní, kdo o něj projevil zájem. Ale jinak to, od koho a co koupili je naprosto nepodstatné. Celý spor je o tom, že někdo je zvyklý si dlouhá léta krátit cestu domů a teď už mu to majitel pozemku nechce umožnit. I když měl ten majitel - dnes Ročeňovi , snahu se domluvit. Je to jen o zabedněnosti několika buranů včetně starosty , kterèmu jde víc , než o podstatu sporu o to, aby neutrpělo jehi dlouhá socialistická léta budované ego nadčlověka. :-)

+3/0
18.8.2012 17:56

papullus

Re: Dosud nikde jsem se nedočetl

aha. To jsem přehlídl a vycházelo z toho jedině  obec nebo někdo místní.  Osobně si myslím, že v pozadí celého sporu je nechuť obce zaplatit opravu obecní cesty a hlavně platit náklady na údržbu obecní cesty . Šikovným podpichováním starousedlíků proti "náplavám" se pokouší náklady přenést na majitele pozemků, přes které vede neoficiální komunikace. Mám s tím zkušenost z jedné vísky  na jihu. Naštěstí nikoliv osobní , jenom jako pozorovatel. Ale jednoho z nás náplav tady zkouší dusit kde mohou. Ale chlapec je hodně za vodou, tak má dobré právníky. Dokonce s ním prohrál jeden spor i herr von Schlafenberg.

0/0
18.8.2012 18:10

Darik H

Hmmmmmmm

"Nezucastneny" starosta ......... komentuje vyrok soudu jako vytrzeny z kontextu ............ neni on nahodou par desitek let nekde jinde?"?

0/0
18.8.2012 11:38

skate

Re: Hmmmmmmm

Je, dlouhá léta zasloužilý člen JSČ, po revoluci převlečený rudý kabát za oranžový, dokonce nějaký čas poslanec, zkrátka člověk zvyklý na to , že "vládne" a že vždy bylo po jeho. A teď najednou narazil a není schopný to rozdýchat. Jemu nejde o podstatu sporu , ale pouze o jeho vlastní nabořené komunistické ego.

0/0
18.8.2012 18:01

Frollik

Žádám pana starostu

aby mě připravil své auto. Chci se trochu projet. A nezapomeňte na plnou nádrž. nejste přece potížista a nebudete mě dělat naschvály.;-)

0/0
18.8.2012 10:49

2Mac7

ukázka politika

to je tedy bída

+1/0
18.8.2012 9:49

rene1879

Sami proti celé vesnici?

Co to je za lidi? Normální člověk se snaží vycházet se sousedy v dobrém a nevede proti nim válku. Normální člověk má potřebu se přátelit, pokecat přes plot nebo zajít na pivko. Postavit sousedovi přes cestu závoru a nabídnout mu od ní klíč není normální.

Myslím že se jich v diskusi zastávají ti, kteří nemají potřebu se s kýmkoliv stýkat, lidé z měst, kteří nechápou, že na vesnici se žije jinak, lidé se snaží si vyhovět a nedělat si naschvály.

I v mé vesnici vede několik cest přes soukromé pozemky. JEDINÝ pokus ji uzavřít byl od majitele, který přišel z města do zděděné chalupy. Majetek až na prvním místě...

+1/0
18.8.2012 8:09

MiroTR

Re: Sami proti celé vesnici?

Ano, člověk se snaží se sousedy vycházet, ale na druhou stranu by si sousedi neměli zkracovat cestu přes jeho pozemek, když mu to vadí.  Mám sousedy, kteří řvou, když jim auto při otáčení vjede třeba jen půl metru na jejich pozemek, ale na druhou stranu jim nepřipadá zvláštní sekat trávu pro králíky na mé louce, nebo kácet v mém lese, když potřebují dřevo na zimu. :-/

+8/0
18.8.2012 8:39

2Mac7

Re: Sami proti celé vesnici?

lidé z měst nemají potřebu se s kýmkoli stýkat ;-D. jste vtipálek nebo vám poněkud jinak myslí ( vesnicky ;-))

0/0
18.8.2012 9:49

Nemesiss

co je to za lidi...???

asi lidé, kteří hájí svůj majetek a drží se práva. Navíc se bez problémů dá užívat druhá cesta, takže o co go ??? Starosta je ukázkový příklad toho, co sedí na spoustě radnic...(to není pochvala)...a souisedovi závoru přes cestu nepostavili, je na jejich pozemku a on se domů bez problémů dostane druhou cestou, kterou může ten aktvní a spravedlivý starosta nechat zozšířit a vyasfaltovat. Řekla bych, že soudy konečně začínají rozhodovat podle práva a ne podle návrhů místních, krajských a dalších politiků...!!!

+4/0
18.8.2012 10:29

mamsrb

Vaše hodnocení město - vesnice je tendenční.

Právě jsem se přesvědčil jak se žije na vesnici jinak. Byl jsem přizván starostou na jednání, kde se řešila stížnost na stavbu mého RD. Pikantní na tom je, že nejen že nemám projekt ani žádost o stavební povolení, ale koupený pozemek dosud není právoplatně v katastru zaregistrován. Stížnost podal občan, který bydlí cca 400 m od místa plánované stavby. Takové chování jsem ve městě kde žiji zatím nezažil. A se všemi svými sousedy vycházím velmi dobře s jedinou vyjímkou.

+1/0
18.8.2012 10:47

papullus

Re: Sami proti celé vesnici?

koukám další vidlák . Takhle to bylo vždycky a basta fidli. Nám tu nikdo žádné nové pořádky nebude zavádět.

0/0
18.8.2012 17:32

Modrý a zelený blesk

Re: Sami proti celé vesnici?

Vidím, že chápete, jak to na vesnici funguje. A že s tím jednotlivec, navíc "pouhý" lufťák, jen tak něco nezmůže.

0/0
18.8.2012 20:15

Pierre de Croissant

Ty jo

"A oni si také kupovali dům s vědomím, že jim tam za deště poteče voda."A co když jako správní hospodáři již při koupi plánovali, že závadu odstraní, soudruhu starosto?

+7/0
17.8.2012 22:17

EBoBis

zrušit zkratku ???

No a ta zrusena zkratka byla pro koho zkratkou ???

pozemek je na 49.934446,16.085467

PS.: drzim palce a hluboka orba to spravi R^

+3/0
17.8.2012 15:20

Kidkid

Re: zrušit zkratku ???

Buldozer nebo pásový traktor projede všude a nějakou závoru zalisuje do země. A když bude někdo ječet tak dostane radlicí pumelenici.

0/0
18.8.2012 4:43

p555

demagog

tak to je demagogie nevyssiho zrna, soudruhu starosto...

+4/0
17.8.2012 15:09

skate

soudruhu starosto

Soudruhu starosto . Žádné cesty v celé zemi to nezavře, na to jste měli moc ve své době jen vy - komunisti, socani a lidovci ve vaší Národní Frontě.Ale ta doba už je dávno minulá. Takže jedinou cestu, kterou to zavře, je NELEGÁLNÍ ZKRATKA , na kterou byl váš kámoš dlouhá léta zvyklý a teď mu ji někdo, komu ten pozemek patrří, zavřel. No co si to dnes ti lidé dovolují, to je strašné. To by se jim mělo zakázat, majetky znárodnit a takové živly zavřít, až zčernají. Co ? :-/

+9/0
17.8.2012 14:57

iro

"Vystupuji v celém případě jako nezúčastněný"

Soudruhu starosto "houby s octem". Vás tato záležitost vůbec nezajímala do té doby, než si někdo dovolil dát exekuci na majetek města, protože jste nerespektovali nařízení soudu. Do té doby Vás to vůbec nezajímalo.(závora tam byla rok a půl) a den po exekuci jste se dostavil na místo i s místostarostou a ejhle příkaz zněl jasně závoru popílit !! Napište kolik VM stáli náklady exekuce a náklady spojené se soudím sporem (kde jste vše prohráli). Je zajímavé , že i veřejný ochránce práv nad Vašim počínáním kroutí hlavou a ve svém vyjádření dává zcela za pravdu Ročeňovím. Že by byl podjatý ? TO SNAD NE!!

+13/0
17.8.2012 14:03

djpsx

Reakce na pana starostu

Původně jsem chtěl napsat to co napsal uživatel SKATE. Pro doplnění uvádím je to, že po celou dobu jsme byly ochotni a dokonce jsme požadovali schůzku u tzv. kulatého stolu. A to s následujícím návrhem.

Nechť se cesta posune o cca 2 - 3 metry dál. Bez jakýchkoliv potíží odprodáme část pozemku našeho (za symbolickou částku), aby se dala budoucí cesta přizpůsobit veškerým potřebám občanské obslužnosti. Toto pouze za podmínky, že obec zrekonstruuje spodní cestu a horní cestu tak, aby voda při dešti nebo při tání sněhu odtékala do koryta a následně např. trativodu (toto v případě spodní cesty, která je využívaná oběma rodinami) a aby došlo k opravě vrchní cesty tak, aby voda při dešti nebo tání sněhu stékala do potoka nedaleko pozemku.

Tato nabídka dohody je směřovaná na MÚ Vysoké Mýto již od samého začátku tj. roku 2006. Stále jsme schopni se domluvit a naše podmínky se nemění. Poslední návrh dohody byl odeslán dne 2.8.2012. Na tyto návrhy za celých 6 let nikdo nereagoval.

+3/0
17.8.2012 13:42

skate

Re: Reakce na pana starostu

A reagovat nebude, protoze pri souhlasu s timto resenim by priznal svou "porazku" a jak by pak mezi lidmni vypadal. ;-D Tady uz nejde vubec o vecnou podstatu sporu, ale o to, kdo by jak pred ostatnimi vypadal. Proste je ten buran zvykly "vladnout" , cely zivot bylo po jeho a nemuze ted v zadnem pripade pripustit, ze by "prohral" . Tim by jeho buranske a komunisticke ego tezce utrpelo. Takze to pujde jiste az k soudu, pak bude nasledovat X odvolani, statni kasa to panu starostovi jiste zaplati. Kdyby to mel platit ze sve kapsy, tak by ani zadny spor nevznikl. takze by bylo dobre po konecnem soudnim vyroku nechat panu starostovi za prekroceni jeho pravomoci nauctovat veskere vydaje a skody způsobene jeho omezenym egem. :-)

+11/0
17.8.2012 13:49

iro

Re: Reakce na pana starostu

Naprosto trefné vyjádření. To je totiž podstata věci R^

+1/0
17.8.2012 14:11

djpsx

Re: Reakce na pana starostu

Až do minulého měsíce, kdy vyjádřením MÚ Vysoké Mýto bylo, že město nemá peníze na vybudování nebo opravu cest, tak zkrátka udělá všechno proto, aby cesta byla na místě závory. V tomto případě soudím, že potížisté nejsme my, ale město Vysoké Mýto. Pokud by měli zájem a přistoupili na jednání, možná bychom nalezli jiné a pro město méně nákladné řešení. Nyní mám ale pocit, že místo toho město investuje nemalé peníze na znalecké posudky, soudní výlohy apod. Po hrubém spočítání cen obvyklých ze strany města by oprava a vybudování pevné a kvalitní cesty stálo cca 2/3 ceny do této chvíle vynaložených peněz na zmíněné nesmyslné tahanice.

Takže stav je takový, že dohoda se sousedy ztroskotala, v lidskou dohodu stále doufáme a věříme, ale zatím jsme terčem kritiky a nenávisti jak ze strany sousedů, tak města VM.

+4/0
17.8.2012 13:49

Hooligans

Starousedlík

Schůze v obci Domoradice se koná několikrát do roka, probírají se tam takovéto věci dosti často, tak proč jste se na ani jedné neobjevili? a tady budete psát že Vám jde o dohodu? nejprve si nacháte do článku napsat že jste tam měli asfaltovou cestu a na váš nátlak ji muselo město odstranit a v následné diskuzi ani nevíte o jaké cestě jsem to mluvil. myslíte že po údajné cestě jezdí lidé s úmyslem Vám poškodit obydlí? proboha proč? já bydlím v jiné části obce Domoradice a měli jsme obdobný problém s cestou a dopadlo to tak že sme se jako sousedi sešli nejříve spolu vše probrali a potom vzali do ruky lopaty a cestu jsme opravli. Jestli že máte takovéto problémy nemusí se to řešit snad v periodiku, kdyby jste přišli jednou na schůzi nebo do místní hospůdky tak by se vše v klidu vyřešilo a nemuseli by jste být terčem kritiky ze strany obyvatel obce, ale Vy zřejmně stojíte o pozornost. Chěl bych vám k tomu říci více nicméně my na všechny moje reakce nestačí znaky. PEACE Starousedlík

+1/0
18.8.2012 0:05

2Mac7

Re: Starousedlík

starousedlíci, vše hezky po staru, právo neprávo, na to se nehledí, vždycky to přeci bylo takhle, že jo, platím pivo pro souhlasící

0/0
18.8.2012 9:53

81honza

Re: Starousedlík

stručně shrnu váš příspěvek - my, místní burani, jsme si vždycky jezdili, kudy se nám zachtělo, takže nás vůbec nezajímá, že to je něčí soukromý pozemek. cesta bude tam, kde chceme my.

+3/0
18.8.2012 10:01

djpsx

Re: Starousedlík

Vážený mírotvůrce, docela by mě zajímalo kdy a kde se konají ony schůze?Resp, kde je nějaká vývěska či pozvánka? Za celou dobu co tu jsme, tj. od roku 1999 jsem nikdy neslyšel o jakýchkoliv schůzích. Nikdy nás nikdo nepozval na schůzi. Ani sousedé a ani nikdo jiný. Ani do schránky nám nikdo nic nehodil. Pouze se k nám dostávají pomluvy. Z nichž nejlepší je, že chceme dům sousedů:) Ta je nejlepší:)

A hospůdka?Která prosím vás? Myslíte tu vedle konzumu, která je zavřená už hodně dlouho? Soudím aspoň podle toho, že je tam večer tma i v pátek i sobotu a že tam není otevírací doba. A když už jste tak skvělí a kamarádští, tak proč jste nepřišli vy za námi a nenabídli řešení a přátelství? Podívejme se pravdě do očí, pane kolego.

Například na prosbu u souseda za hřištěm,aby si zavíral slepice na svém, nebo jejich pohyb aspoň hlídal, protože nám lezou na zahradu a veškeré nakoupené květiny a sadbu totálně za týden zdevastovali, řekl, že si tam máme dát plot a že je mu to jedno. Pořád v pohodě?

+1/0
18.8.2012 12:22

papullus

Re: Starousedlík

to že někdo je starousedlík ještě neznamená, že má pravdu. Pozemek je v majetku Ročeňových, k ostatním domům vede cesta jinudy , zajížďka je v řádu max stovek m , na pozemku není věcné břemeno cesty takže o co se proboha hádáte. Majitel pozemku tam cestu nechce, tak tam prostě nebude a už to konečně starousedlíci pochopte.  A pochopte to, že jde panu starostovi o náklady na údržbu obecní cesty, které pan starosta nechce platit. O nic jiného nejde. Tedy pochopitelně krom Našich furiantů - výborná hra, doporučuji shlédnout. Je tam všechno o mentalitě vidláků jako jste vy.

+1/0
18.8.2012 17:39

Modrý a zelený blesk

Re: Starousedlík

Zajížďka je maximálně dvacet metrů.

0/0
18.8.2012 18:16

papullus

Re: Starousedlík

o to hůř. Bože, to jsou ale ... starousedlíci .....

0/0
18.8.2012 18:24

já George XVII

Re: Reakce na pana starostu

to zní rozumně R^ Za tu reakci níže - pardon, tak to na mne prostě působilo.

0/0
17.8.2012 22:15

Jitřní dar

Vážený pane starosto

Vážený pane starosto, v České republice má pravdu katastr. Pokud v katastru cest není a není tam věcné břemeno, tak tam prostě cesta není. Tečka, konec. Když tam tedy město závoru nechtělo, proč ji povolovalo? I v době povolení závory si mohlo vyžádat stanovisko hasičů, ne?

+7/0
17.8.2012 13:41

skate

pocity a fakta

Pan starosta se ohání pocity a doměnkami ,ale zapomíná na fakta a na zákony. Jak je příznačné všem socialistickým a komunistickým papalášům. Měl by si uvědomit, že už tady jeho strana nevládne 23 let a že na jeho pocity a jakási zvyková práva zákony nehledí.... Zkrátka, Ročeňovi se chtěli domluvit, ale s burany, kteří se z podstaty své omezenosti staví apriori proti jakékoliv domluvě je jakákoliv domluva nemožná. A proto nastoupili Ročeńovi cestou práva a zákony jsou na jejich straně. Ať už se to starostovi a starousedlíkům líbí a nebo ne. Domluvit se mohli, nabídek bylo učiněno více, ale kdo se domluvit nechce, pak je to jejich problém. Ročeňovi budou klidně využívat veřejnou cestu, jim o tu "zkratku" přes jejich pozemek nejde. Jim jde jen o to, aby se lidi v jejich okolí chovali prostě slušně. Ale očekávat od zarytých komunistických buranů slušné chování hraničí s najivností. :-)

+13/0
17.8.2012 13:28

wolflobo

Re: pocity a fakta

Přesně tak, docela mě dostala reakce souseda Simona:

Ročeňová však uvedla, že nabídla sousedovi vlastní klíč, aby si v případě například dovozu uhlí nákladním autem závoru odemkl. "Copak jsem nějaký klíčník? Tam se zkrátka vždycky jezdilo," odmítl tuto možnost Simon.Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/boj-rocenovych-s-radnici-ve-vysokem-myte-ffn-/domaci.aspx?c=A120809_1814225_pardubice-zpravy_kvi

+2/0
17.8.2012 13:39

já George XVII

poslední dům

koukal jsem do katastru a vypadá to, že Ročeňovi brání řádnému užívání vedlejšího domu č.p. 56. Ty keříky a mizerně upravený terén jsou podle mě jen zástěrka, před tekoucí vodou ochrání mizivě. Navíc ta zatarasená zatáčka ani není před jejich domem. A pokud by jim šlo o odvodnění, tak tam dají betonové koryto. Podle mě by to i vyšlo levněji než soudy. Ale proč dělat věci jednoduše, když můžu poštvat proti sobě celou vesnici.

Nechtějí náhodou ty sousedy vyštvat, tak aby mohli levně "přikoupit" ?

+1/0
17.8.2012 11:28

djpsx

Re: poslední dům

A proč bychom ho kupovali? Nám bohatě stačí dům, kde nyní bydlíme. Jen nám po letech došla trpělivost a bohužel místo, aby se s námi sousedé č.p.56 spojili a společně bychom dosáhli pěkné a řádně odvodněné cesty, jdou proti nám.

+1/0
17.8.2012 12:53

Najdete na iDNES.cz