Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klausovi poradci útočí na církevní restituce. Jde o hranici únor 1948

Při schvalování církevních restitucí je tu pro vládu další komplikace. Tvrdě proti nim vystoupili už dva poradci prezidenta Václava Klause. Právě Klaus přitom může situaci vládě ztížit, když koalice přehlasuje veto levicového Senátu. I on totiž může zákon vrátit. Prezidentův poradce Jaroslav Kuba návrhu vlády vytýká, že jde před únor 1948.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AnalyzaNow

Klausův odpor (JENOM) k cír. restitucím podporuji

Ikdyž Klaus, profitér za komunismu, podle "scénáře přechodu moci", na kterém se jako opravdu pilný oportinista za každého režimu a situace coby inž. eko. na Progronstickém ústavu ČSAV podílel (spolu s se svým posametovým "týmem vládních ekonomů, včetně s. Dlouhého, s. Dyby) a z USA za sovětského refusenika a disidenta, později ministra ve vládě Izraele, Šaranského vyhandlovaným důstojníkem StB - a KGB? - a nejen svým vizuálním DVOJNÍKEM, Karlem Koechlerem) panáčkuje coby "konzervativec", "liberál", nějdy dokonce i "thatcherita" a "reaganite" a nemálo načich spoluobčanů jej stále za takového púovažuje, s KSČM jej vždy spojovaly ZÁSADNÍ zájmy: 1) "česká cesta" privatizace (čti: na generace dopředu zaopatřené rodiny nomenklaturního vedení privatizovaných podniků, TUNELY,sanace švindl úvěrů atd.) 2) štěkání proti integraci EU (kdy Kreml rád jak KSČM tak Klause) 3) odpor vůči VŠEM restitucím, kdy tyto proběhly MF a premiérovi, LŽIliberálovi Klausovi NAVZDORY vůbec ne s jeho podporou.

0/0
16.8.2012 22:51

AnalyzaNow

NAVÍC: Češi jsou ateisté a církev ztrácí podporu

Viz. markantní a konzistentní posametový trend, kdy církve, hlavně ř-k masivně ztrácejí podporu populace, víru praktikuje stále rychlejí mizivá menšina populace. Netřeba podporovat církvemi vedené pešovatelské instituce, kde při odluce státu a církve tyto uplatňují svá ideologická, diskriminační dogmata. Statistiky konzistentně řadí Čechy buď jako nejméně věřícími v západní civilizaci, nebo mezi nejjméně věřícími. Takže potřeba dávat církvím 100 mld (navíc v době vleklé a dlouhodobé) hospodářské krize není v zájmu drtivé, demokratické většiny občanů ČR.

0/0
16.8.2012 23:22

Rodnok

bodejť

Klausovým poradcům se splnil sen všech liberálů: přisát se na státní flek, takže mají obavy, že by pro ně už třeba nezbylo tolik :-P

0/0
16.8.2012 22:39

AnalyzaNow

I "liberál" Klaus CELÝ život ssaje s cecíku státu

Souhlasím s Vámi, že "echte liberálové" a exoti, kterými se Klaus na Hradě účelově obklopil (aby pro něj dělali ŠPINAVOU práci cestou nejrůznějších výpadů a útoků, které z pochopitelných taktických důvodů "hlava státu" nemůže s ohledem na "vážnost úřadu" dělat ... kážou vodu a s gustem, po léta, hltají víno, tedy každý z nich celkově hodně přes 100 tisíc z kapes nás, nebohých daňových poplatníků. ..... Jejich boss, "taťka Šmoula", VaKlaF Klaus, je, nejen jim, v tomto nejhorším případem. Ačkoliv nemine jedinou příležitost "odborně" kritizovat "příliš velkoub roli státu" sám, lžiliberál, od svých 17 let (roku 1958, kdy mu strana a vláda POPRVÉ dala zelenou přijetím na stalinskou VŠE a tam na jnejvíce prokádrovaný studijní směr, zahr. obchod) SSAJE z teplého a vydatného cecíku, státní kasy, tedy kapes daňových poplatníků. ANI VTEŘINU nepracoval v soukromém sektoru, ani v podnikovém sektoru, vždy jen státní instituce (EU, STBČS, PÚ, po Sametu MF, Strakovka, atd.). Rodinka pak SSAJE z ČEZu.

0/0
16.8.2012 23:04

antimultivitamin

Klasu se rozhodl udělat konečně taky něco dobrého pro sát

Je teď v celkem dobré pozici, protože mu už o nic nejde a když se podívá na své potencionální nástupce, tak se musí smát :-)

0/0
16.8.2012 19:02

udernik

Zas ta ceska neprejicnost a zavist

v tomhle state by kazdej, az na svetly vyjimky, kdo rano vstane mel dostat denne rozporkou mezi nohy do ty doby nez by se mu to v hlave srovnalo jaky kazdymu na zapad od Sumavy.

0/0
16.8.2012 18:31

AnalyzaNow

Církevní restituce NEJSOU příkladem závistivosti

Nevím o tom, že by existovaly jakékoliv odborné, věděcké, objektivní studie a statistiky dokazující, že existuje nějaká obzvláště významná "česká nepřejícnost a závist", ikdyž na ní mnozí subjektivně poukazují. .... Jinak stran CÍRKEVNÍCH restitucí je ve světě (i tom postkomunistickém) přehnaná štědrost politiků, jejichž partaje NEŠLY do voleb s prioritním (nebo jakkoliv jinak hlásaným) cílem církevních restitucí, skutečně nejen nemístná, ale nikdy nijak většinou populace nebo volíčů podporovaná věc. To, že si politici vládnoucí koalice chtějí ideologicky zabodovat a hlavně - jak se myslím právem většina obává - cestou ZBAVOVÁNÍ se nemovitostního majetku církvemi, které nevyhnutelně po jeho získání zjistí, že NEMAJÍ dost mnichů, jeptišek a jiné levné nebo neplacené pracovní síly na to, aby jej efektivně spravovaly a ekonomicky - jako za středověku atd. - využívaly. Plno politiků vládní koalice podporuje církevní restituce proto, aby si od nich pomohli k nemovitostem za hubičku.

0/0
16.8.2012 23:16

999666999

Každý restituent musel prokázat původ majetku

dostal 5kč/m a mělo to strop. Tato banda nemusí prokazovat nic dostane 44kč/m a nemá to strop. Navíc budou osvobozeni od daní z převodu. A nyní se zdá že se skutečně prolamuje tok 48. Loupež za bílého dne RvRvRv

+11/0
16.8.2012 17:40

ladal

církevní restituce

Majetek, který byl ukradem, musí být vrácen. Máme historii společnou jak se Slovenskem tak i s Rakouskem. Myslím, že je třeba se seznámit s jejich,  nebo i jiných demokratických zemí, postupem při řešení problému.Stát je bohužel nejhorším vlastníkem. Jestliže církevní restituce neproběhne, nastane nová divoká privatizace, viz 90. léta. Lobisté a všehoschopní politici se určitě již těší. Pro většinu diskutérů jsou tyto restituce jen  záminkou k útokům na církev.

0/0
16.8.2012 16:44

modrozlodějský kolibřík

Re: církevní restituce

Hm., a proč ti lidé, na ty ctihodné hohabojné katolíky útočí??8-o

0/0
16.8.2012 16:53

děs_a_hrůza

Re: církevní restituce

Protoze nekteri lide vidi, ze nekdo neco dostane a muze je cert vzteky vzit. To jim bohate staci jako duvod pro krik.

0/0
16.8.2012 17:12

69crazy

Re: církevní restituce

Čert si vezme ty "bohabojné" katolíky.

0/0
16.8.2012 17:16

děs_a_hrůza

Re: církevní restituce

Já nevěděl, že jste věřící katolík.

0/0
16.8.2012 18:24

ladal

Re: církevní restituce

Proč útočí? 1) Výchova ve škole, v rodině - v duchu KSČ. 2) Možnost se předvést. 3) Snaha nahrát populistickým stranám. Český stát jako hospodář mě zklamal, viz cena dálnic, elektřiny , odměny bezcharakterním politikům v různých správních radách, armáda, Gripeny, Pandury atd. Církev hospodaří jednoznačně lépe - s minimálními prostředky udržela a v současnosti i opravuje své nemovitosti.

0/0
16.8.2012 21:06

69crazy

Re: církevní restituce

Majetek, který lze vrátit, tak ať se církvi vrátí. Ale ne žádná pochybná finanční reparace z naší kapsy! Ať si tmáře a sektáře, mluvím zejména o katolické církvi, financují jejich zbloudilé ovečky! A ještě jedna věc. kde bereš tu jistotu, že církev bude lepším hospodářem než stát?

+1/0
16.8.2012 17:01

děs_a_hrůza

Re: církevní restituce

Dobra, takze pokud je nekdo odsouzen za korupci, pri ktere pripravil nekoho o velke penize, nicmene penize uz nema a tak vratit nemuze, tak zadne jine vyrovnani nepripada v uvahu. Souhlasite?

+1/0
16.8.2012 17:14

69crazy

Re: církevní restituce

Takhle to v mém textu není. Narážím pouze na skutečnost, kdy církve by byly rovnější ve srovnání s ostatními restituenty. Naší rodině bylo v rámci restituce vráceno asi tak 70% majetku, částečně poškozeného. Například rozsáhlý les byl na poslední chvíli zbaven statných borovic. Jeden z kdysi výstavných objektů byl zdevastován na úroveň zříceniny. Na části našich pozemků vede dnes silnice. Myslíte, že naše rodina dostala nějakou finační kompenzaci? Prdlačku dostala.

0/0
16.8.2012 17:23

děs_a_hrůza

Re: církevní restituce

Takže je to zase o tom, že někdo dostane víc než já?

+1/0
16.8.2012 18:26

Oerteplur

Je až neuvěřitelné, že se za téměř 150 let nic nezměnilo

církev žádá majetky, Švancenberk je opět ve vládě...http://cs.wikisource.org/wiki/Z_ver%C5%A1%C5%AF_a_epigram%C5%AF_Karla_Havl%C3%AD%C4%8Dka

+1/0
16.8.2012 16:30

jdobry

Encyklika Quanta Cura, Syllabus errorum

Odlouceni cirve od statu povazuje samotna cirkev za "errorum". A bez odlouceni se nema cenu bavit o nejakem vraceni majetku, protoze neni od koho komu.

Jedine ze by odvolaly "Encyklika Quanta Cura" a "Syllabus errorum"

PS: kam vede neodlouceni cirkve od statu je patrne. K nepripustnemu zasahovani cirkve do prav "nevericich" uplatnovani cirkevnich pricipu.

0/0
16.8.2012 15:34

Oerteplur

Re: Encyklika Quanta Cura, Syllabus errorum

je zajímavé, že třeba v současném Rusku se nic takového stát nemůže...

0/0
16.8.2012 16:31

Menetekel

řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

které ohrožuje samotnou existenci českého státu. Vždyť ČSR vznikla teprve před 94 lety. Za 20 let existence přišla o 1/4 svého území (zakarpatská Rus) a za dalších 55 let o další 1/3 území (Slovensko). A výprodej stále pokračuje. Pěkně to vedou čeští politici ! Tyhle "úspěchy" bohužel nelze svést na komunisty, jak bývá často zvykem ale svědčí to o neschopnosti Čechů vládnout si sami. Místo státu jim brzy zůstanou jen oči pro pláč a nostalgické vzpomínky...

+8/0
16.8.2012 14:26

děs_a_hrůza

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

Tak ona Zakarpatská Rus a Slovensko patřilo Čechám? Zajímavé. Nějaký Slovák se tady k tomu chce vyjádřit?

+1/0
16.8.2012 14:29

Menetekel

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

patřila k ČSR viz. první věta. Psal jsem o rozpadu ČSR, na kterém měli velký podíl i čeští politici. Mj. ČR se narozdíl od Slováků ke kontinualitě s ČSR a jejímu odkazu přihlásila. Pokud máte problém pochopit význam souvětí, tak je to těžké. Nebo to prostě chápat nechcete...

0/0
16.8.2012 14:32

děs_a_hrůza

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

ČSR nepřišla o 1/3 svého území (Slovensko), protože poté již ČSxx neexistovala. Myslíte, že to že se Česká Republika přihlásila ke kontinuitě ČSR, znamená, že si také činí nárok na území bývale ČSR?

0/0
16.8.2012 14:41

Menetekel

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

takové úvahy mě nezajímají a také se nenechám vmanipulovat do něčeho, co jsem nenapsal. Takže ještě jednou a plopatě pro prvňáčka: píšu o českých politicích, kteří ani neprojevili zjevnou snahu udržet společný stát a ve výprodeji neustále pokračují. Teď už samozřejmě pouze v rámci ČR. Pokud už ani tohle nepochopíte...;-D

0/0
16.8.2012 14:45

děs_a_hrůza

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

Co je dobrého, chválihodného na případné snaze o udržení společného státu dvou či více národů? V mé knize nic moc. Mluvíte o území, kdepak se vyprodávalo území státu v poslední době?

0/0
16.8.2012 14:57

Menetekel

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

a kdepak jsou prvorepublikové firmy, které fungovaly kupodivu i za komunistů ?8-o

0/0
16.8.2012 15:01

děs_a_hrůza

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

To nemyslíte vážně ... a) já měl pocit, že jste mluvil o území, ale dobrá b) kolik procent prvorepublikových firem přežilo komunismus,

0/0
16.8.2012 15:05

Menetekel

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

kdo dnes vlastní firmy Škoda, ČKD, Plzeňský prazdroj, Tatra, Aero, českou kyselku...Rusové, Němci, Italové ? Nebo některé z nich, už vůbec neexistují ?

0/0
16.8.2012 15:13

děs_a_hrůza

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

V první republice tyto firmy vlastnil stát? Nevím, ale pochybuji. Řekl bych, že šlo o soukromé firmy, které komunisté někomu ukradli. Asi bych i řekl, že je správné, že jsou zase soukromé.

0/0
16.8.2012 15:23

modrozlodějský kolibřík

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

Pořád víc firem, škol a zařízení přežilo bplševika, než Klausovu privatizaci! Viz.Karlovarský porcelán, sklárky. textilky Tiba, rukavičkárny a pod.! Lopaty co řvaly na Štěpána v ČKD Nejsme malé děti, byli jedni z prvních, kteří přišli o práci!

0/0
16.8.2012 16:59

děs_a_hrůza

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

A to, ze neprezili je dobre nebo spatne? Nebo je snad mel stat dotovat, aby prezili? Nemate pict, ze preziti nebo nepreziti firmy v dnesnim systemu ma pramalo spolecneho se statem. A mnozi jsme za to radi? Ci nepatrite k tem, kteri volaji po tom, aby staty nezachranovali banky?

0/0
16.8.2012 17:10

vezu maso pro doktora Jacksona

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

Je to velmi spatne. Tam kde se nic nevyrabi nebude co do huby. Dluh to jen oddali.

0/0
16.8.2012 18:15

děs_a_hrůza

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

Zato, tam kde se vyrábí jen díky pomoci státu, tam bude ráj na zemi.

0/0
16.8.2012 18:24

Oerteplur

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

Britové, Holanďané nebo Španělé se udržení společného státu dvou či více národů nikdy nevzdali. A jsou tedy pro lidi jako já vzorem. Politika je o diplomacii a ne o zbabělosti i když to stojí oběti. Ale tyto státy se nenechají oslabit zvenčí ani zevnitř a dokážou se tlakům ubránit.

0/0
16.8.2012 15:06

děs_a_hrůza

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

Takže pokud bude Skotsko chtít nezávislost, pak považujete za odvážné jim to nepovolit i za cenu obětí. Jo, asi je to jistý pohled na svět. Já ho tak trochu nesdílím.

0/0
16.8.2012 15:26

Rodnok

Re: řešit 70 let staré spory je otvírání pandořiny skříňky

Holanďané přišli o Belgii... A myslel jsem si, že v Nizozemí je jen jeden národ...

Jinak Srbové se taky snažili udržet společný stát více národů. Ale ani desetiletá válka nějak nepomohla.

0/0
16.8.2012 20:41

trophop1

V Polsku

odluka proběhla! A církev tam vydírá vládu ,aby dala peníze na památky v církevním vlastnictví! jak myslíte ,že to dopadne tady?:-/

+5/0
16.8.2012 14:22

69crazy

Re: V Polsku

Stejně!:-P

0/0
16.8.2012 14:56

děs_a_hrůza

Re: V Polsku

Mohu si občas půjčit Vaší křišťálovou kouli?

0/0
16.8.2012 14:58

69crazy

Re: V Polsku

To není věštění z křišťálové koule. To je expertní odhad, na základě mých dlouholetých ekonomických zkušeností.;-)

0/0
16.8.2012 15:13

proLogos

Re: V Polsku

Stát chrání památky a předepisuje, jakým způsobem musí být udržovány. Zažili jsme to při údržbě našeho kostela. Přitom bychom si sami poradili líp a levněji, vizuelně naprosto stejně.

Brečíte na špatném hrobě.

0/0
16.8.2012 14:59

69crazy

Re: V Polsku

Nejde jen o nějaký ten kostelík, ale i ostatní církevní majetek. Tam se bez světské pomoci, stejně jako ve středověku, církev neobejde!

0/0
16.8.2012 15:16

Halfunx

Veškerá moje úcta k církvím je vtahu

vypadalo to, že se poučili ze své minulosti a uctívají hodnoty, které hlásají. Vidím že zejména církevní špičky jedou ve stejné káře spolu se zlodějsou vládou.

Od teď pro mě jakákoliv charita neexistuje, potřební obraťte se na pana Duku. Kostel a fara je sídlo zmijí a obcházím ho širokým obloukem a přestávám se bavit s farářem. Moje opovržení mají i všichni komu není stydno chodit do kostela, nebo podporovat církev.

Na druhé straně můj obdiv mají ti církevní představitelé, kteří se odvážili vystoupit proti a počítám, že za odměnu brzo rozšíří řady věřících bez církevní příslušnosti, ne-li ateistů.

+6/0
16.8.2012 14:13

děs_a_hrůza

Re: Veškerá moje úcta k církvím je vtahu

Pro Vás nějaká charita kdy existovala. Trochu si dovoluji pochybovat. Kolik procent ze svého příjmu jste dával na charitu?

--

Jinak máte právo na svůj názor a tak si ho užijte. Jen ze sebe nedělejte něco co nejste.

0/0
16.8.2012 14:16

Halfunx

Re: Veškerá moje úcta k církvím je vtahu

Nemá cenu něco vyčíslovat. Evidentně nevěříte bližnímu svému a to mě utvrzuje v tom co jsem napsal. Duka, vy a vám podobní pohřbí církev. Lidé si najdou něco čemu se dá opravdu věřit, vám zůstanou jem chamtivci, lháři, pochybovači a jim podobní, co vidí jen majetek a peníze.

Užijte si to, tohle vám fakt nezávidím.

+1/0
16.8.2012 14:24

děs_a_hrůza

Re: Veškerá moje úcta k církvím je vtahu

No vzhledem k tomu, že jste dal rovnítko mezi církev a charitu a pak deklaroval, že na jakoukoliv charitu kašlete, jsem přesvědčen, že jste na jakoukoliv charitu vždy kašlal. Jinak si nedokážu vysvětlit to rovnítko.

0/0
16.8.2012 14:32

69crazy

Re: Veškerá moje úcta k církvím je vtahu

Děsy a hrůzo, kolik procent dává na charitu katolická církev ze svých příjmů? Odpověz, když se snažíš tady někoho lustrovat. Já například věcně i finančně podporuji místní Klokánek. :-P

0/0
16.8.2012 14:30

děs_a_hrůza

Re: Veškerá moje úcta k církvím je vtahu

Proč se ptáte mě na to co dává katolická církev na charitu. Já s ní nemám nic společného. Pokud chcete vědět kolik dávám já, pak vezte, že je to 2-3% máho čistého příjmu měsíčně. Už více než 15 let. Můj předřečník odsoudil veškerou charitu na základě jeho odsouzení církve. Z toho usuzuji, že o charitě nic neví.

0/0
16.8.2012 14:34

Najdete na iDNES.cz