Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sto dní od návratu do Kremlu. Utahuje staronový vládce Putin šrouby?

Už je to sto dní, co Vladimir Putin potřetí usedl do Kremlu. Doba jeho hájení v prezidentské funkci je u konce a je na čase zhodnotit, nakolik se splnila varování opozice před návratem temných časů. O mnohém vypovídají už paragrafy, které Putin nechal schválit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vítek z prčice

jen tak na okraj

.. jestlipak víte, kým schopný Putin nahradil centální moc komunistické strany? Pravoslavnou církví. Zajímavé, že, co všechno je sto církev podporovat. Jenže v tomoto případě alespoň koná ve prospěch Ruska a ruského národa. Na rozdíl od naší církve římsko- katolické, která nikdy v zájmu Čechů nejednala a nejedná. !!

0/0
17.8.2012 10:39

barbudos

Pořád poučujeme?

Proč Rusku  vnucujeme náš pohled na politický systém. Pro národ, který do 90. let minulého století žil v diktatůře cara a komunistů a při vládě "demokrata "Jelcina upadl do chaosu a bídy a místních válek,  je vláda Putina přijatelná. Dnes , za politická prohlášení  za která by Stalina daného zastřelili a za Brežněva poslali na Sibiř do vyhnanství  hrozí soud .Většině Růsů to tak vyhovuje, ale malé části se to nezdá. Chtěli by  demokracii rychle a okamžitě. My je v tom podporujeme. Ale jak u nás odvolávající se na TGM  skončil rychlý přechod k demokracii -  dnešním marasmem.Co by při tom dělaly ty stovky národů, které do Ruska patří? Třeba by se přesouvaly na vytoužený a demokratický Západ. Názory prostých Rusů neslyšíme. Buď mluví oponenti nebo příznivci vlády, mlčící většiny se nikdo neptá.[>-]

+2/0
16.8.2012 22:50

vítek z prčice

Re: Pořád poučujeme?

Souhlas. Rusko není Anglie a nedá se řídit stejně. Z ruského hlediska to Putin dělá dobře. A nám do toho nic není. Nebo tam, jako "bratrskou pomoc" na oplátku pošleme všech našich 10 tanků? :-):-)

0/0
17.8.2012 10:36

captain cook

Putin se ridi heslem

"kdyz ptacka lapaji, pekne mu zpivaji"

+1/0
16.8.2012 11:06

145 koní

Rusko nemuselo jít nutně cestou, na kterou se vydalo

Třeba taková Británie a Francie spolu po staletí bojovaly.  Německo a Francie zrovna tak.

A nikdo dnes nečeká, že německé tanky zítra nebo za tři roky vyrazí směr Paříž ...

Tyhle národy v Evropě spolu dokáží koexistovat bez konfliktů (pokud za konflikt nepovažujete spory kolem zemědělských dotací :-).

A Rusko? To pořád čeká na někoho, kdo svět i Rusy přesvědčí o tom, že to taky lze.

+4/0
16.8.2012 9:53

Volodovi hezké nohy

Petře22 =my sme kolektivisté?Putin litující rozpadu SSSR NE?

Kontrolní otázka: urazí cit křesťana spíše lítost nad rozpadem koncentráku jménem SSSR a oslava Dne Čekistů-kteří upalovali popy a zabíjeli křesťany po milionech a vyhazovali kostely do luftu, nebo punková písnička v kostele, kde holky kritizují pokrytectví církve a ruské nomenklatury?;-D

+9/0
16.8.2012 8:31

petr.n_22

Re: Petře22 =my sme kolektivisté?Putin litující rozpadu SSSR NE?

Věřte mi že já minulý režim nenávidím. Ale to, jak se dnes chová VP je mi sympatické. Tu zemi rozvíjí, buduje, nesklání se před každým multikulti korektním trotlem či zeleným teroristou. To je důvod, proč jde evropa do háje, a také důvod, proč jde Rusko nahoru. Jak si myslíte, že asi může dopadnout to posledních 40 let nucené potlačování národů budovaných a rozvíjených po tisíciletí ? Je jen otázka času, než se přes Evropu přelije nějaká silná, možná i velmi brutální nacionalictická vlna.

+2/0
16.8.2012 21:05

levice.rozkrádá. naší. republiku

Tady se sešla pěkná sbírka

milovníků vlády silné ruky.

+6/0
16.8.2012 8:03

145 koní

Re: Tady se sešla pěkná sbírka

Oni ale chtějí tu tvrdou ruku pro Rusy, ne pro sebe.

Pokud by všichni natolik milovali disciplínu, jak se v těchto diskusích může jevit, byla by cizinecká legie asi 150 x početnější ...

+1/0
16.8.2012 9:55

petr.n_22

greens, multikulti a kolektivisté...

...ho nesnáší, jasná známka toho, že to nebude špatný prezident. Jen tak dál, v Rusku je vidět posun, obnova průmyslu a  vědy....něco o čem si v EU můžeme nechat díky věčnému křiku ekoteroristů jen zdát.

+8/0
16.8.2012 1:41

Abwehr

Re: greens, multikulti a kolektivisté...

Europa kvůli sve humanistické polityke jde pevným krokem do pekla. A Putin jim vadi proto že neni ják většina evropskych lidi od politiky.

+4/0
16.8.2012 2:26

Larry Matejka

Re: greens, multikulti a kolektivisté...

Recept je silný moderní národní stát... Rusko zelené marxisty opravdu moc nemusí... I my bychom se měli začít snažit o obnovu průmyslu i znovuzískání suverenity, abychom neskončili v globálním, zeleném, postindustriálním neofeudalismu... Snad nám nadcházející kolaps EMU dá příležitost k návratu před Maastricht...

+3/0
16.8.2012 3:13

Made.in.USSR

Pokud někdo věří greenalienovi tu konspiraci o Politkovské

tak jak by mu měl věřit jiné jeho nesmysle:-)?

+6/0
15.8.2012 23:35

Made.in.USSR

Co se týče Politkovské, není žádná trága, že už ta paní není

, ale není to Putinova zásluha. Kdyby tajná služba někoho chtěla umlčet, navede na něj takovou hrůzu, že člověk odvolá i svůj rodný list. Stačí jen , když vám každý den vlezou do bytu a pospřeházejí vám úmyslně pár věcí...pantofle namísto na chodbě najdete v kuchyni apod.:-)

+5/0
15.8.2012 23:29

A-201

Re: Co se týče Politkovské, není žádná trága, že už ta paní není

;-)

0/0
16.8.2012 0:16

Sharpe

Re: Co se týče Politkovské, není žádná trága, že už ta paní není

Vazne je to v Rusku tak zle jak rikate ?

+4/0
16.8.2012 1:50

Polonius-210

Re: Co se týče Politkovské, není žádná trága, že už ta paní není

Mně třeba to přijde humánnější než vraždění íránských fyziků vašim oblíbeným izraelským Mossadem

+8/0
16.8.2012 2:01

Isabelle

Re: Co se týče Politkovské, není žádná trága, že už ta paní není

Uvedom si ... oni (íránský fyzikovci )  se chteli strefovat s tou jejich atomovkou ... i do vas ...

0/0
16.8.2012 21:10

Propána Butána

Re: Co se týče Politkovské, není žádná trága, že už ta paní není

Jak říkají v Rusku, "nět čelověka, nět problema!"

0/0
16.8.2012 10:26

Larry Matejka

Takže novým pendrekovým zákonem Putin dotahuje EU?

Hmm A kdy zavede po vzoru Obamy třeba National Defence Authorisation Act? Měl by mít přece také legislativní možnost nechat zabít nebo neomezeně zadržovat kteréhokoli svého občana, či občana jiné země bez soudu na celém glóbu... Tak nevím, jestli to Rusko není moc volnomyšlenkářské proti vyspělému západnímu světu... ;-D

+8/0
15.8.2012 22:23

greenalien

...

Tu možnost Obama samozřejmě nemá, lžeš. Ale Putin zato ano, pamatujme na novinářku politkovskou.

+2/0
15.8.2012 22:27

Larry Matejka

Re: ...

A co třeba ten dvojitý agent, co tak rád večeřel v Pentagonu s ministrem obrany? Americký občan Anwar Al Awlaki, kterého zasáhla raketa i s jeho synem? Chápu, že to byl asi zlotřilec, ale přece jenom základním atributem otevřené společnosti je právo na proces, soud advokáta etc... O tom nemůže rozhodovat prezident na základě nějakého exekutivního rozhodnutí... Potom je to vražda...

Už patriot Act v podstatě zrušil Habeas Corpus... NDAA jde dál a prezident samozřejmě takovou pravomoc má...  Hrúzné na NDAA je ale také zrušení Posse Comitatus Act... Indefinite Detention Bill je totalitní lahůdka... Hlavně že Obama tvrdil, že žádnou takovou legislativu nepodepíše a pak to pokradmu udělal o vánocích...  No jak říkám, Putin má ještě co dohánět...

+9/0
15.8.2012 22:44

oxon

Re: ...

.....Obama má ještě co dohánět.......třeba školení v KGB.........;-)

0/0
16.8.2012 14:48

Larry Matejka

Re: ...

Možná ne... Měl Billa Ayerse a Bernardine Dohrn... Radikální levičáky, co napsali komunistický panflet Prairie Fire...

0/0
16.8.2012 21:50

biggles

Re: ...

otevřeně lžeš ty greene - v obou tvrzeních. Politkovská byla konspirační teoretik (které ty sám jen tak mimochodem upřímně nesnášíš). Jaká by podle tebe měla být Putinova motivace k její likvidaci? A pod útoky bezpilotních letadel mimo oblasti oficiálních konfliktů nechybí Obamovy podpisy.

+9/0
15.8.2012 22:59

greenalien

Re: ...

1. Politkovská nebyla konspirační teoretik, Politkovská především odváděla kvalitní práci ohledně práce na Kavkazu, ale nepřekvapuje mne, Bigglesi, že jsi tady s kamarády abys putinovo režimu opět trochu vylepšil image tím se pokusíš celou věc zmást. Získala spoustu cen, cenu Amnesty International, cenu Olofa Palmeho, kolik konspiračních teoreitků může tohle říct? Putinova motivace k její likvidaci byla jasná každému, kdo je obeznámen s její prací, jíž evidentně znáš a proto nepříliš překvapivě ji označuješ za konspiračního teoretika. Když už jí zabili tak ještě zabít pověst.

-

2. Útoky bezpilotních letadel - to má být ta neomezená možnost zabít nebo zadržovat kteréhokoliv občana kdekoliv na světě? Tohle vážně srovnáváš s Putinem? Larry to načal odkazem na National Defence Authorisation Act, který podle opravdových konspiračních teoretiků mu měl takovou možnost dávat, což je právě lživé tvrzení.

+1/0
15.8.2012 23:04

greenalien

Re: ...

Ale samozřejmě, zmást celou věc a odvést pozornost, to je klasika. Blahopřeji vám chlapci, Putinovi musíte dělat radost. Terorista nebo novinářka, vždyť je to nakonec všechno jedno, že?

0/0
15.8.2012 23:05

biggles

Re: ...

proti tobě jsem dost věcí od Politkovské přečetl a nepotřebuji si dělat na její práci názor na wikipedii. Tobě doporučuji abys to udělal taky - přestaneš plácat nesmysly.

A nesnaž se mi přišít náklonnost k putinovi - já mám jen vždy legraci ze silně nablblé agitky, která se kolem něj a ruska vede v našich médiích. Píše se o něm jak za komančů o Reaganovi a mám dojem že to píšou i stejní lidé.

;-)

+9/0
15.8.2012 23:22

Samková, vyoraná myš

Re: ...

;-DR^

+1/0
15.8.2012 23:24

greenalien

Re: ...

Evidentně jsi od ní přečetl velké nic když se musíš tak hloupě ptát ve stylu "Jaká by podle tebe měla být Putinova motivace k její likvidaci?" Když se nechceš vzdělat ani na wikipedii tak je to opravdu zoufalství.

A ano, náklonnost k Putinovi ti na základě té trapné dehonestace Politkovské klidně rád přičtu, protože žádný Reagan skutečně není.

+1/0
15.8.2012 23:25

biggles

Re: ...

jaká dehonestace ty moučko - já oproti tobě konspirační teoretiky pečlivě čtu a analyzuji co píšou. Nespoléhám na kydy přežvýkané a naohýbané politruky.

+2/0
15.8.2012 23:32

Larry Matejka

Re: ...

Pohledejte treba zaznamy z projednavani NDAA v House i Senate.... Co tam bylo konspiracnich teoretiku mezi senatory a congressmany...problem je, ze za tzv. Nepratelskeho kombatanta muze byt oznacen kdokoli... Zadny soud zadne odvolani... A je samozrejme v pramomoci prezidenta naridit jeho exekuci... To je samozrejme snadno zneuzitelne proti komukoli...

+8/0
15.8.2012 23:33

greenalien

Re: ...

NDAA jasně říká že se nevztahuje na občany Spojených států a nijak nemění jejich stávající právní postavení, můžeš si o tom přečíst ve verzi která prošla oběma komorami.

-

Škoda že podobné záruky neměl třeba ruský novinář Sokolov, kterého náčelník policie Bastrykyn vyvezl do lesa aby mu vyhrožoval zabitím.

0/0
15.8.2012 23:38

Larry Matejka

Re: ...

Prave ze se vztahuje i na US obcany... Nojo obcas jsou novinari nepohodlni... Treba Breitbard nebo takovy Garry Webb, co spachal sebevrazdu nekolika vystrely do hlavy... Zadny rezim neni svaty...

+5/0
15.8.2012 23:46

greenalien

Re: ...

Ani jeden z nich nebyl zavražděn a ani jednomu nebylo vyhrožováno. To je právě ta strategie o které mluvil Biggles v druhé diskuzi: obviňuješ druhé z toho, co páchá Rusko, aby se zmátla diskuze. Stejně jako jsi to načal tím, že jsi kladl teroristu na stejnou váhu, jako novinářku.

0/0
15.8.2012 23:56

biggles

Re: ...

musím se fakt smát tomu tvému objevu s matením diskuze - myslím že z toho všeho začínáš trochu blouznit. Podezíral jsem tě z toho že jsi profesionál nasazený PSY-OPS, ale teď začínám věřit že jsi fakt jen zažranej Jasánek, kterej začíná být trochu paranoidní.

Jen doufám, že sis v posledních týdnech nenabarvil vlasy na pastelově červenou jako Joker.... ;-)

+4/0
16.8.2012 0:05

greenalien

Re: ...

Trapas, Biggles zase akorát vypotil osobní urážky.

0/0
16.8.2012 0:08

biggles

Re: ...

tak mi řekni co myslíš tím matením diskuze? mně to nedá - to si zaslouží řešit.

jako urážku jsem to nemyslel - jen si tak tiše uvažuju....

0/0
16.8.2012 0:19

Larry Matejka

Re: ...

Jaky terorista? To byl podle novych meritek za demokracii bojujici rebel... Krom. Toho clovek s vysokymi kontakty v District of Criminals i armadu i vojenskoprumyslovy komlpex... Webba pronasledovali docela tvrde, ale jak rikam jasna sebevrazda..:D

+5/0
16.8.2012 0:22

greenalien

Re: ...

Doporučuji k přečtení, zajímalo by mne kolik "konspiračních teoreitků" pobíhá po Čečensku a odvádí kvalitní investigativní práci: http://en.wikipedia.org/wiki/Anna_Politkovskaya

0/0
15.8.2012 23:12

biggles

Re: ...

raději si přečti její články a porovnej je se známými fakty, než to co o ní píšou jiní ;-)

+1/0
15.8.2012 23:24

greenalien

Re: ...

Tím bys měl začít, šašku.

0/0
15.8.2012 23:26

biggles

Re: ...

jsi jako valach s natrvalo přilepenou klapkou na voku a zvládáš jedinou zatáčku takže se motáš pořád dokolečka.

Sám jsi šáša a na jiné to svádíš.... ;-)

+3/0
15.8.2012 23:40

slepejsek

Uz skolil toho medveda?

+1/0
15.8.2012 22:13

Centralní Mozek VeVerek Bartowyj

Až zavede 30 Kč poplatek , zákazy kouření

to pak bude tóčo ;-D;-D;-D

+1/0
15.8.2012 21:58

greenalien

Rád bych někdy viděl taky

Putina za mřížemi.

0/0
15.8.2012 21:52

Centralní Mozek VeVerek Bartowyj

To je tak tupá demagogie

skoro jak od CIA-Kajdy

+5/0
15.8.2012 21:32

Samková, vyoraná myš

Rád bych někdy viděl taky

V čele našeho státu někoho, kdo dá všecku tu chamraď do latě, bude se chovat zdravě nacionálně, bude reprezentovat racionální politiku, bez špetky hujerství, soc. inženýrstvíR^[>-]

EURv

+4/0
15.8.2012 21:04

biggles

Re: Rád bych někdy viděl taky

Klára Samková R^

+7/0
15.8.2012 21:05

Samková, vyoraná myš

Re: Rád bych někdy viděl taky

Rv:-P

0/0
15.8.2012 21:08

Najdete na iDNES.cz