Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

„Nein“ Bundesbanky pouze přibližuje evropskou katastrofu

Když prezident Evropské centrální banky Mario Draghi veřejně prohlásil, že ECB udělá „všechno, co je třeba“, aby zajistila budoucí stabilitu eura, byly dopady jeho prohlášení okamžité a pozoruhodné. Náklady na půjčky pro italskou a španělskou vládu dramaticky klesly, akciové trhy se vzpamatovaly a nedávný pokles vnější hodnoty eura se náhle dostal pod kontrolu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vladimír Škopek

Jeje

Je nějakej důvod, proč v diskuzním okénku vycházejí leda silně tendenční články? To si jako nemáme všimnout, že to není diskuze, ale monolog? :-/

0/0
20.8.2012 19:44

Evelina Keletiova

strasny.....

manipulativni clanek, cira propaganda.

0/0
16.8.2012 16:35

rafol

Zajimave,

jak se da se sliby obchodovat.;-)Rv

0/0
16.8.2012 11:45

Miloš66

Solidarita

Ten článek je naprosto šílenej. Ale nebudeme si nic nalhávat, přátelé. Je to stejný jako u nás doma. Z našich daní tady žije skupina lidí, která má plnou hubu solidarity a každý měsíc od nás všech dostane velmi slušný bakšiš. A protože je zadarmo, nic je nenutí na sobě pracovat a jakkoliv to měnit. Na jejich ochranu a takzvané začleňování do společnosti ( Unie nebo cokoliv podobného) vznikají různé agentury a spolky a i na jejich provoz přispíváme nemalým obnosem.

No a spolek, co to všechno řídí a má z toho tučné platy ( vláda, Evropský parlament nebo cokoliv podobného) se nás snaží všemožně přesvědčit, že tohle je ta jediná správná cesta a že cokoliv , co by tento stav zgruntu změnilo by bylo ještě horší. Otázka jen zní - Jak dlouho si to ( my, Němci nebo kdokoliv další) necháme líbit.

+2/0
16.8.2012 10:29

touring

Uz pri cteni prvniho odstavce

mi bylo jasne, ze to psal nakej eurofil - ale to co nasledovalo, to bylo jeste o rad silenejsi, nez bych si vubec dokazal predstavit 8-o A tenhle clovek (autor) celou EU jako clen Komise vedl - se neni co divit, ze to vypada, jak to vypada...

+6/0
16.8.2012 10:14

pivovarský chasník

Re: Uz pri cteni prvniho odstavce

Kdyby dnes bylo 1. dubna, tak bych otištění tohoto blábolu i pochopil. Ale je 16. srpna, takže vtipy stranou. Nejhorší na tom je, že ten soudruh bývalý komisař to zřejmě myslí smrtelně vážně. Takoví lidé jsou nebezpečnější než jakýkoli ozbrojený terorista.

+3/0
16.8.2012 10:48

TrueRobos

Rozpad je jednorázový, solidaritu lze prodlužovat

do nekonečna. Protože jih byl v řyci, jest v řyci a bude v řyči. Němci pouze chtějí trápení ukončit dřív, než vykrvácejí.

0/0
16.8.2012 9:36

Rhino

Politicky napsaný článek,

který jen podporuje, aby bohaté země bezmezně lily peníze do států typu Řecko, Španělsko, itálie, atd. Toto není udržitelné. Ne Bundesbanka, či Německo by se mělo přizpůsobit v případě, že má být zachována měnová unie, ale "lempl" státy, které jen čekají s nataženou rukou. Dále je třeba vyháze garnituru z EK a parlamentu, začít přemýšlet o smyslu a přínosu a ne o své slávě nebo korytu. Pokud toto nepůjde, pak jediná cesta je tento cirkus rozpustit - přikláním se k této variantě. Evropa už dávno není svobodná a myšlenka EHS, násl. EU tak, jak byla nastíněna a původně plánována je pošlapána a pohřbena politikou rádoby vyvolených vůdců současné Evropy.

+3/0
16.8.2012 9:30

zlíňák x-file

Re: Politicky napsaný článek,

Článek je jasný a strašpytlové nemají v politice co pohledávat. Samozřejmě "sponsoring" nemůže fungovat jako dodnes, ale s upravenými principy ano. Prostě je to pro všechny výhodnější.

Bruntál taky nevybere na daních tolik co Praha, ale za předpokladu že tam radní nezačnou stavět metro, ale "jen" opravovat silnice pak je logické, že Praha bude svými daněmi DOTOVAT Bruntál... Děje se tak už léta a bude se tak dít i nadále, pokud se náhodou Bruntál nestane hlavním městem... A to i přesto, že se střídají garnitury, že je občas v bruntálských kšeftech korupce, že si některý bruntálský občan žije nad poměry, že tam je velká část poláků, že Bruntál byl součásti Sudet atd... 

Proste nacionalismus, jak jej podává většina diskutujících je nesmyslný, nevýkonný a neřešitelný (až se začnou hádat bruntálské čtvrti, která je důležitější, kdo je papežštější...).

0/0
16.8.2012 10:07

Paeris Kiran

Re: Politicky napsaný článek,

To je logické pouze pokud bude Bruntál dodsrzovat ty podmínky které Praha určí a pokud bude při prokázání korupce a žití na poměry potrestán tím že prostě ty peníze nedostane dokud nenapraví problémy.

0/0
16.8.2012 10:09

zlíňák x-file

Re: Politicky napsaný článek,

samozřejmě, naprostý souhlas...

0/0
16.8.2012 10:14

pivovarský chasník

Re: Politicky napsaný článek,

Na základě čeho soudíte, že Praha svými daněmi dotuje Bruntál?

0/0
16.8.2012 10:51

zlíňák x-file

Re: Politicky napsaný článek,

Třeba počet daňových subjektů a vybraných dani v Bruntále a v Praze, versus jejich městské rozpočty ??? Samozřejmě mohou existovat velmi skromné subjekty, které si vystačí s místními daněmi... ale těch bude asi menšina.. Nicméně i ČEZ (sídlící) v Praze má možná několik lidí v Bruntále a proto je správné a logické, že nějaká daň odvedená v Praze jde zpět do Bruntálu...

Stejně tak je správné, aby Německo, které vydělalo na vzniku eura a EU zase něco zaslalo zpět řekům, kteří si kupovali německá auta a jiné věci... O tom, kolik to bude, jak nastavit pravidla o tom můžeme dlouze diskutovat... nikdy to nebude absolutně spravedlivé... ale pokud to bude funkční, bude to vždy lepší než to, co bylo předtím....

0/0
16.8.2012 11:38

Paeris Kiran

Re: Politicky napsaný článek,

A kdo to jestli to bude "lepší" bude vyhodnocovat? To bude vždy nutně pohled na situaci který bude subjektivní. A pokud se najde dost lidí s názorem že to lepší není tak to pro ně prostě lepší nebude a oni na základě tohoto hodnocení budou jednat.

0/0
16.8.2012 11:51

zlíňák x-file

Re: Politicky napsaný článek,

Co je lepší, vyhodnotí ekonomika - podnikatelé... peníze... firmy EU si prosadily EURO, protože již nechtěli odolávat a tratit na "kursových válkách" z sedmdesátých a osmdesátých let... firmy vydělávaj, vyhovuje jim to, dávaj vám práci, vozí zboží... je to zde lepší než v 1980... nebo snad ne? A co si myslí občan v hospodě ???? No to je dost jedno... podstatné je co dělá... a co dělá? Nakupuje u nadnárodních firem Tesco, Billa, Kaufland  a těm to vyhovuje, že je euro... ještě kdyby tak bylo v česku... té zaostalé zemi na východě....

0/0
16.8.2012 14:23

Paeris Kiran

Re: Politicky napsaný článek,

Tak proč ho nezavádí korporace a dělají to politici a ohání se politickými žvásty?

Podstatné není jenom co se dělá... ale i jak se to dělá. A z tohohle pohledu je Euro naprostá katastrofa za kterou by měli být všichni kdo ji prosazovali okamžitě popraveni.

0/0
16.8.2012 15:24

zlíňák x-file

Re: Politicky napsaný článek,

Nechápu. Euro zde v česku nemáme, tak nechápu proč chcete někoho popravovat. Jistě jste jeho výhody ještě pomalu ani neokusil... Nebo snad máte nějakou firmu, abyste viděl, jak je snazší účtovat v jedné měně namísto 17ti jiných? Nebo když nejste schopen sestavit plán na další rok, protože kursy se houpou jak v lunaparku? Nebo když na konci roku sečtete kursovní poplatky a za tyto náklady byste zaměstnancům mohl vyplatit třináctý plat? Euro je super projekt, díky kterému i lůza může srovnat ceny v různých zemích a nenechat své obchodníky ždímat je o obrovské peníze... proč je dnes německo levnější než česko? Protože diky Klausovi nemáme euro a české socky si nejsou schopny spočítat, jak je tuzemský obchodník odrbává.... Proto máme nejdražší jídlo, nejdražší hadry, drahá auta i elektroniku... Proč si lidé jezdí koupit škodovku radši do Holandska? Proč i slováci už pochopili, že euro je pro ně výhoda a tahaj na to investice... Jen čeští fašounci si ještě hrají na nacionální notu...

0/0
16.8.2012 17:39

Paeris Kiran

Re: Politicky napsaný článek,

Auto nemám, hadry stejně kupuju od vietnamců (ti jsou skutečně i levnější než ti pitomí němci... a množství snadno nahradí "kvalitu"), auto k ničemu nepotřebuju a elektronika je stupidně drahá v celé Evropě. Vyjde levněji použít Šanghajké weby a nechat si to poslat. (ideálně tak aby to neoznačili a neplatila se nesmyslná daň).

Aby Euro fungovalo jako spolehlivá a bezpečná měna museli by být zcela všude stejné daně, zcela všude stejné výplaty, zcela všude stejné pracovní doby, zcela všude stejné sociální dávky, a zcela všude stejná zaměsnanost.

Nyní je Euro prostě jenom měna která zkusila "zprůměrovat" ekonomiku celé evropy. A výsledek je jenom ten že ten průměr nevyhovuje zcela ani jedné oblasti. Z fiskálního a monetárního hlediska JE euro katastrofou.

A že lidi jsou hloupí to je jejich problém za který já nehodlám ze svého připlácet komukoli. To ať si pěkně vyžerou sami a mě s tím neotravují.

0/0
16.8.2012 18:29

Paeris Kiran

Re: Politicky napsaný článek,

Takže... já "výhody" Eura prakticky nevyužívám (a ani je nějak netoužím využívat) ale zase na mě dopadají jeho nevýhody které z mého hlediska převažují protože jejich následky jsem nucen nést ikdyž nechci (a bylo by to pro mě horší kdyby už v ČR to Euro bylo)

0/0
16.8.2012 18:30

mildapr

Re: Politicky napsaný článek,

R^. Souhlas. Ovšem to předpokládá, že se Bruntál i Praha dohodnou na nějakých pravidlech, která budou dodržovat. A to je kámen úrazu - Evropané, resp. evropští politici,  se zatím na skutečných pravidlech a hlavně na tom, jak budou vynutitelná, nedohodli. Praha a Bruntál jsou součástí jednoho státu, jejich občané volí jednu vládu. To v EU zatím nefunguje a bůhví, jestli kdy bude.

0/0
16.8.2012 11:25

Pinocheat

Re: Politicky napsaný článek,

Souhlas, i když bych přecejenom nestrkal do jednoho pytle Řeky s Itálií a Španělskem. I přes zažité představy se v obou posledně jmenovaných pracuje dost usilovně a pracovat by se chtělo i té hromadě nezaměstnaných. Tam je opravdu problém "jenom" v bankovním sektoru a situace by se dala s podporou ostatních zemí zvládnout.

0/0
16.8.2012 10:41

Paeris Kiran

Re: Politicky napsaný článek,

To že by se lidem chtělo pracovat je irelevantní -  není pro ně práce jejíž výsledky by byly hodnotnější než náklady na ní (a velmi pravděpodobně v dohledné době taková práce nebude bez ohledu na to kolik peněz dostanou banky)

JEdiné co by šlo udělat by bylo maximálně odložit současný problém a prostě postavit ještě víc zbytečných silnic od nikud nikam a domů které nikdo nekoupí. Ale to by stálo prostředky navíc, vedlo k inflaci a růstu cen surovin.

Problém není jenom v bankovním sektoru.

0/0
16.8.2012 11:00

zlíňák x-file

Re: Politicky napsaný článek,

Proto existují kohezní fondy, které mají pomoci v Řecku práci vytvořit tak, aby byla účelná a smysluplná... o tom jak se jim "daří" lze jen spekulovat... i u nás je mnoho projektů zbytečných... ale věřím, že většina lidem pomůže k práci, krásnějšímu prostředí, infrastruktuře, rovnostem příležitostí atp... V tom se bude lépe žít, i kdyby pak práce nebyla... a EU za nás neudělá vše... jen nás má dotacemi "nakopnout".... pak už musíme taky makat sami...

0/0
16.8.2012 11:42

Paeris Kiran

Re: Politicky napsaný článek,

Účelnost a smysluplnost jsou dvě věci které ovšem nemají s efektivitou.

Všecno co děláme má nějaký individuální smysl a účel. Třeba i to "krásnější prostředí" je účel na který lze vynaložit zdroje... ale problém jaksi je že Evropa má mraky účelů které by chtěla někam dotáhnout ale množství zdrojů je omezené.

Dotace na dluh nás sice nakopnou ale stejně tak vytvoří ohromné závazky dále splácet-

Můžete, například, postavit silnici... to je výdaj který zaměsná lidi, ale pak sama její existence vyžaduje výdaje- údržbu- suroviny energie... a pokud po ní neprojede dost aut s činností která vydělá alespoň na ty náklady pak vás taková investice jenom zatíží a ve výsledku bude neustále odsávat víc a víc zdrojů a budeme se mít jenom hůř protože budeme dotovat něco co je naprosto k ničemu.

Ve výsledku je taky možné že díky těm dotacím se nám v okamžiku kdy přijde čas splácet bude žít mnohem hůře než kdyby se nedělalo vůbec nic a žádné dotace se neposkytovaly.

0/0
16.8.2012 11:57

zlíňák x-file

Re: Politicky napsaný článek,

No to ano... samozřejmě... i ty cíle se musí vytvářet smysluplně... a pokud je někdo takový deb*il, že si nespočítá, že se silnice musí udržovat.... pak si bídu zaslouží... A pak jsou samozřejmě ty případy, kdy se to nedá očekávat a náhodou někdo (modní vlny) zbohatne a jiný zchudne... Někde postaví cestu a auta začnou jezdit... a někde je poptávka po cestě malá... Tak už to v životě chodí...

0/0
16.8.2012 14:27

Paeris Kiran

Re: Politicky napsaný článek,

Očekávat se to dá vždycky.

A zasloužit si bídu nestačí- je třeba aby do ní špatně hospodařící skutečně spadli jako trest- pro dlouhodobou existenci Evropy je naprosto nezbytné srazit špatně hospodařící země- Řecko, Španělsko, Irsko... do bídy jako trest za jejich špatné chodvání a investice.

A donutit je dostát veškerým jejich závazkům i kdyby to měli znamenat že jejcih občané budou příští století jenom o chlebu a vodě.

0/0
16.8.2012 15:32

jural

At si Nemci trhnou

Dam jeden priklad ze sveho zivota: pronajal jsem byt pani s detmi. Pani zacla pit, deti ji byly odebrany z pece, samozrejme, prestala platit a nakonec byl i problem ji z bytu dostat. Nastesti, aspon v tomto si dala rict. V kazdem pripade neplatila. Delalo mi to paseku v rozpoctu, protoze veskerou spotrebu v byte jsem platil ja. A potreboval jsem se ji nutne zbavit. Ted si predstavte situaci, ze bych sel za svymi pribuznymi, at pokrevnimi nebo vyzenenymi a chtel po nich, aby te pani pujcili na najem, aby mi ho mohla zaplatit a aby tam dal bydlela. Absurdni predstava. Co by mi asi tak rekli?

A ted si misto me predstavte nemecke financniky, misto bytu predstavte investice nemeckych financniku do jiznich casti Evropy, misto najemnice jizni casti Evropy a misto pokrevnich a vyzenenych pribuznych nemeckeho a evropskeho danoveho poplatnika. Oproti prvnimu pripadu na tom je nejabsurdnejsi to, ze ten nemecky a evropsky danvy poplatnik tem financnikum jejich ztraty plati. Neskutecny ulet.

+7/0
16.8.2012 9:28

RumBum

Re: At si Nemci trhnou

Mam podobnou zkusenost s pronajimanim. Nicmene - aby ta paralela s eurokrizi byla presnejsi, musel byste rict, ze jste o te pani uz dopredu vedel, ze driv nebo pozdeji nebude schopna najemne platit.

Muj znamy, ktery pronajima vice bytu, to dela tak, ze v pripade zpozdeni najmu i o jediny den to okamzite resi vypovedi smlouvy. Je to sice tvrde, ale i on k tomu dosel po urcitych zkusenostech.

A presne tahle zkusenost chybi v euorozone. Nikdo nema odvahu k jakemukoliv reseni (krome pujcek od "pribuznych"). Pritom evropsti politici nedodrzuji platne smlouvy - napr Pakt stability a rustu. Nebo Lisabonskou smlouvu, ktera zakazuje jednotlivym statum platit za druhe dluhy.

0/0
16.8.2012 10:28

jural

Re: At si Nemci trhnou

poslouchejte, on je trosku prave problem s tim dostat z bytu. Za takove situace je vypoved s udanim duvodu na houby a vypoved bez udani duvodu ma nejakou vypovedni lhutu. Cili tam par dni pockat, nez se vyjasni zda skutecne neslo o nejaky problem s prevodem penez, nebo proste to, ze najemnik nema, vetsinou dohromady nic navic nestoji. Zvlast, kdyz date do smlouvy splatnost najmu na zacatek mesice. To lze s odeslanim vypovedi tak tyden az dva pockat.

Ale mate pravdu, jsem od te doby vyrazne obezretnejsi pri pronajimani, najemniky si nejdrive aspon trochu proverïm a v zadnem pripade si neshanim najemnika pres realitku (nelze jej odmitnout bez sankci).

0/0
16.8.2012 12:03

vla

Když se něco nepovedlo

Tak se to má přiznat a jít od toho nebo začít jinak a lépe. Oddalování konce přinese jen větší náklady a problémy všem.

0/0
16.8.2012 9:26

Cocik

...

Ja bych ten text nevidel tak cerne. Jeho autor naprosto presne ukazal, proc je soucasna Evropa v haji. Je to kvuli tomu, ze ji vedou podobny utopicky blouznivci jako tenhle pan komisar.

+7/0
16.8.2012 9:21

Paeris Kiran

To jsou žvásty

Nikde sem ještě neviděl důkaz že by kolaps Eura byl celkově dražší než jeho udržení. (Protože mi zatím ještě nikdo nebyl schopen vyčíslit náklady obou... jenom co vím je že to druhé už stálo stovky miliard euro)

A druhá věc. "komisař pro ochranu hospodářské sotuěže"... jaké soutěže... když v ní skutečně někdo začne dneska vyhrávat jsou tady antimonopolní úřady a podobné hovadiny které zcela jakémukoli vítězstváí zabrání.

Aby to byla soutěž musí mít vítěze a poražené- vítězové berou vše a poražení krachují.

+1/0
16.8.2012 9:16

briza

Re: To jsou žvásty

To je IMHO nesmysl. To, ze je na soutezi je nekdo kdo dohlizi na dodrzovani pravidel samo o sobe nebrani nekomu vyhrat. Podstatne je jak jsou nastavena pravidla a aby rozhodci a) nebyl nekompetentni pitomec a b) byl nestranny.

+1/0
16.8.2012 9:34

Paeris Kiran

Re: To jsou žvásty

Promiňte ale takový člověk má smysl jenom v případě že všichni chtějí hrát podle definovaných pravidel. Vystoupit z pravidel je stejně dnes běžné... prostě to vyrobte jinde na planetě a prodávejte tady za míň... a všichni vám můžou políbit.

Stačí říct- vaše pravidla mě nezajímají podle nich hrát nebudu, a pokud se vám to nelíbí je to váš problém na který kašlu. Hraju jenom podle svého. Nelíbí se vám to, hrajte u někoho jiného než mě.

Já bych taky nehrál šachy podle pravidel které neumím ale nemůžu zabránit tomu si to na vedlejší šachovnici jiná dvojice v nich rozdala.

0/0
16.8.2012 9:44

briza

Re: To jsou žvásty

Obavam, se "vystoupit z pravidel" neni tak jednoduche a nemusi to znamenat "vas problem na ktery kaslu" ale vylouceni ze souteze. Ale to uz jsem v prilis abstraktni rovine.

Me slo spis o oznaceni antimonopolniho uradu za hovadinu. V takovem pripade vitez sice bere vse, ale tim vitezem neni zakaznik. A to ja bych docela rad byl. :-)

+1/0
16.8.2012 11:27

Paeris Kiran

Re: To jsou žvásty

A co znamená vyloučení? zákaz prodeje?

Jenom proto že jsou ostatní neschopní dosáhnout stejného výkonu bude jednomu člověku omezována svoboda protože je lepší a schopnější a ostatní by neměli šanci?

Není divu že se technologický pokrok zastavil. Aby nějaký pokrok existoval musí si začít jít korporace opět po krku a jít do skutečné obchodní války. Kdy jediný způsob jak přežít je neustále se zlepšovat a nemít naprsoto nic druhý den jisté.

0/0
16.8.2012 12:20

briza

Re: To jsou žvásty

Tim "prilis abstraktni rovina" jsem myslel to, ze uz si muzeme ty paralely hledat v ruznem kontextu (co znamena "vystoupit z pravidel" a co byt "byt vyloucen ze hry") a nikam to nepovede.

Ja napr. pracuji v technologickem vyvoji u a nemam pocit, ze bychom se s konkurenci nejak setrili. A jestli nas neco omezuje v rozletu tak to nejsou zadne antimonopolni urady, ale spis stale vice se rozmahajici rakovina patentu nejruznejsich kravin, ktere zadnou inovaci neprinasi (a nechrani) zato mohou byt vyuzity k hazeni klacku pod nohy. Pak nas omezuji hlavne prirodni zakony a nase schopnosti se s nimi nejak "dohodnout".

0/0
16.8.2012 13:15

Paeris Kiran

Re: To jsou žvásty

Patenty samy o sobě jsou chyba která neměla být nikdy připuštěna.

A reálně- všechnu technologii kterou má lidstvo nyní, mělo před 30 lety. (je možná trochu menší, ale nic nového zatím nikdo nevymyslel... a reálně ani neměl důvod protože na tom díky patentům a ochranám vydělá tak jako tak)

0/0
16.8.2012 13:39

zlíňák x-file

Re: To jsou žvásty

Je to jednoducha parallela... zkuste si to představit na lidksém organismu... Jak dlouho by vydrželo vaše srdce bez přísunu krve..., jak se bude dařit samostatně plicím, nebo mozku bez zbytku těla...??? Jistě ten život dobře ví, proč seskládal stavebnici na SPOLUPRACI orgánů... I bez jediného je váš život dost omezen (useknutá ruka) a mnohdy je skoro nemožný... Proto je spolupráce jasně lepší, než nespolupráce...

0/0
16.8.2012 11:44

Paeris Kiran

Re: To jsou žvásty

Ovšem je lepší se zbavit rakovinou napadené ledviny nebo kus jater než nechat je v těle aby rakovina metastázovala dále.

Váše paralalela je vhodná poiuze pro ideální případ kdy všechno funguje jak má.

Často je lepší useknutá ruka která zastaví rakovinu kůže než se nechat zabít jejím rozšířením po zbytku těla.

Spolupráce je lepší pouze pokud partneři jsou dostatečně důvěryhodní a spolehliví. A to ti současní v Evropě ani náhodou nejsou.

0/0
16.8.2012 15:35

zlíňák x-file

Re: To jsou žvásty

Rozdíl mezi námi je, že vy jste pesimista, co vidí všechno černě, nikdy a ničemu nevěří a proto má život temný jak bouřkový mrak... já jsem reálný optimista... nemaluji si vše na růžovo, vidím chyby a problémy, ale věřím ve zlepšení a jsem ochoten pro to i něco udělat... mám život krásný, světlý, plný úspěchů a dobrých lidí... A i EU už mi mockrát pomohla a užil jsem jejich výhod... Proto si nadávejte na řeky a na všechny ty zlé nedůvěryhodné politiky a já si jdu na dobrou večeři, kterou zaplatím eury... protože je zkrátka také vydělávám a musím je nějak utratit...

0/0
16.8.2012 17:44

Paeris Kiran

Re: To jsou žvásty

Mě můj život baví. Ale jediný důvod proč je že vždycky předpokládám to nejhorší a přijímám adekvátní opatření abych problém předem eliminoval.

Ve zlepšení nevěřím- pro zlepšení se musí něco aktivně udělat a dokud to není reálně uděláno nelze předpokládat že to pomůže.

A ano na Řeky a Španěly a spol budu nadávat vždy- pro mě kdo jednou nedostojí svým závazkům je nedůvěryhodná osoba s kterou odmítám být v jedné skupině. A tořecko udělalo ve chvíli kdy si vyžebralo odpuštění dluhů- v tu chvíli pro mě ta země ztratila veškerý kredit- morální a nebo jakýkoli jiný.

JEdiný způsob jak ho u mě můžou získat zpátky je když zcela splatít veškeré své dluhy. Dokud to neudělají nemají dle mě nárok na jakoukoli pomoc v čemkoli. Pokud jim chce někdo jiný pomáhat jeho věc... ale BEZE MĚ.

0/0
16.8.2012 18:22

Paeris Kiran

Re: To jsou žvásty

Ale jinak vy optimisti jste právě příčinou všech současných průs... v celé Evropě- místo toho aby ste důsledně dopředu analyzovali všechny situace - předpokládali a přijímaly opatření i proti těm "špatným" nebo katastrofickým scénářům tady všichni básnili o tom jak se přece "nic zlého nemůže stát"

MŮŽE, A STALO SE.

A ještě horší jsou optimisti kteří se z reálného vývoje nepoučí a pořád si myslí že další miliardy vyhozené z okna něco zachrání... nezachrání. Pokud je projekt fundamentálně nevhodný (a to pro ekonomiky jednotlivých zemí Euro je- neodráží lokální podmínky dané země a výkonnosti lokální ekonomiky) má být ukončen bez ohledu na to kolik do něj bylo investováno- ne do něj lít další mraky prostředků jenom s nadějí že to náhodou začne fungovat.

Víra je nejstupidnější koncept který vede ke katastrofě.

0/0
16.8.2012 18:36

JBetak

Re: To jsou žvásty

O Euro tady přece vůbec nejde.

0/0
16.8.2012 20:33

net.Xtreme proti diskriminaci

Solidarita vyjde levněji

pouze pokud jsou solidární všichni zůčastnění, pokud se sejde devět parazitů a volá po solidárnosti desátého, moc dlouho to nefunguje...základem stability je vyrovnaný rozpočet a ideálně státní pokladna, kde budou přebytky místo státního dluhu...

0/0
16.8.2012 9:15

Paeris Kiran

Re: Solidarita vyjde levněji

No já jsem tedy ještě neviděl žádný důkaz toho že ta solidarita levněji vyjde.

Pouze přesvědčená tvrzení že "když už se do toho vrazilo tolik peněz je to třeba dotáhnout do konce"... teď by mě zajímalo kde je ten limit výdajů kdy to opravdu už bude selhání.

+1/0
16.8.2012 9:19

net.Xtreme proti diskriminaci

Re: Solidarita vyjde levněji

Tak solidarita je o tom, že já mám mouku, ty máš pekárnu, když se spojíme, máme chleba oba...když si nechám svoji mouku pro sebe a ty svou pekárnu pro sebe, tak to nedopadne moc dobře...

0/0
16.8.2012 9:22

Paeris Kiran

Re: Solidarita vyjde levněji

Jenomže to jde jenom když jste dostatečně spolehlivý na to tu pekárnu provozovat bez problémů... pokud nejste tak si holt musím postavit k mouce vlastní pekárnu... A nebo naopak začít pěstovat vlastní obilí na mouku.

Jenom to že máte mouku není dostatečná záruka toho že jakákoli spolupráce bude fungovat.

0/0
16.8.2012 9:28

P..S

Re: Solidarita vyjde levněji

To ovšem není solidarita, ale hospodářská spolupráce. Nebo jen obyčejný volný obchod, výhodný pro obě strany.

0/0
16.8.2012 10:20

proost

Skutečně zajímavé počtení

Takže jestli jsem to správně pochopil, tak jedinou myšlenkou tohoto článku je zaobaleně říci, že Německo musí nadále beze slova odporu platit zoufalou ekonomickou situaci ve spoustě států Eurozóny, nemůže se proti tomu ani ohradit, natož to zpochybnit a pokud to udělá, tak vlastně Německo způsobilo problémy, protože ono může za drahé úvěry pro země před úpadkem. Teda tohle je argumentace, že by ani pánové z ÚV blahé paměti nezvládli lepší.

+8/0
16.8.2012 9:13

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.