Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Satanismus neprojde, bouří se polští katolíci proti nápoji Demon

Polští ultrakatoličtí aktivisté vyhlásili tažení proti výrobci energetického nápoje Demon. Reklamní kampaň na tento výrobek je podle nich přeplněná satanismem a nemravností. Konzervativní věřící proto vyhlásili bojkot džusů, marmelád nebo kečupů od firmy Agros-Novo, která nápoj Demon vyrábí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CeleronD

Je to jen ukázka náboženské nesnášenlivosti,

tentokráte v podání katolických fundamentalistů.

+1/0
12.8.2012 12:19

Ferda159

Místo řešení válek a hladomorů nebo vlastních skutečných

problémů se polští katolíci věnují odsuzování nápojů. Pak to nemá být zaostalá země. Rv

0/0
12.8.2012 12:02

Kicker

Nevím jestli jsou to pravý křesťané

Pokud byl výklad Bible jednoho bývalého kněze, který se dnes dal na ateismus správný, tak by křesťané i dnes měli kamenovat své děti za hříchy. Přeci jen, Bůh se nemění, my jsme vytvořeni k jeho obrazu a tedy se taky vlastně měnit nemůžeme, čili ani zákony se měnit nemají atd. Nevím jestli je to všechno pravda, ale docela tím v diskusi uzemnil tu slečnu, která mu pořád tvrdila, že Bůh existuje. :D

+1/0
12.8.2012 11:08

p555

jak typicke...

...krestako-nabozenske tmarstvi, netolerance a primitivni vygumovane mysleni...

+2/0
12.8.2012 9:57

Novotnak

Nevím jak v polsku, ale u nás

je použití cizího výrobku ve vlastní reklamě zakázáno a trestné. Démoni by tedy měli katolíky zažaloat a vysoudit na nich nějakou tu katedrálu jako odškodné. ;-D

+2/0
12.8.2012 9:37

antidepka7

....navrácení majetku (ukradenému církvím) neprojde,

bouří se čeští ateisti proti církevním restitucím (a KSČSSD vymyslela předvolební billboard)....

+2/0
12.8.2012 0:57

namožený záda

Re: ....navrácení majetku (ukradenému církvím) neprojde,

máš z toho depku?

+1/0
12.8.2012 1:01

Kolowrat

Polaci a Rusove jsou posledni normalni narody v Evrope.

+6/0
11.8.2012 23:30

namožený záda

Re: Polaci a Rusove jsou posledni normalni narody v Evrope.

a ty jsi létadlo, že;-D

+3/0
12.8.2012 1:01

John Henry

Re: Polaci a Rusove jsou posledni normalni narody v Evrope.

a ještě Maďaři ;-)

+1/0
12.8.2012 2:46

F-18

Re: Polaci a Rusove jsou posledni normalni narody v Evrope.

;-D

0/0
12.8.2012 9:45

namožený záda

bůh není, je to jen propaganda

gagarin žádnýho neviděl;-D

0/0
11.8.2012 22:15

Vladimír Škopek

Re: bůh není, je to jen propaganda

To snad ani ve starověku netvrdili, že sedí na obláčku. ;-D

+2/0
11.8.2012 23:23

Sharpe

Re: bůh není, je to jen propaganda

Jenze ti co se povazuji za ateisty, nevim proc, veri tomu, ze to katolici veri. Podivejte se co prispevku zacina tim cemu ten dotycny veri, ze krestane tomu veri. No a pak to vyvraci hrave, protoze vyvraci sam sebe.

0/0
12.8.2012 4:00

repulsive

Re: bůh není, je to jen propaganda

já zas nevím, proč katolící věří, že atesti věří, že katolíci věří v boha na obláčku

+3/0
12.8.2012 9:55

duch zavražděného iuose

hmm

kdyby Bůh sestoupil na zem v podobě obyčejného člověka tak budou první, kdo ho bude chtít nechat zavřít do blázince

+3/0
11.8.2012 22:12

net.Xtreme se nevzdává

Re: hmm

Já budu chtít vzorek DNA;-) Abych zjistil, kdo je jeho otec:-) (a matka:-))

+2/0
11.8.2012 22:18

DDPLC

Holt fanatici, tentokrát pro změnu katoličtí.

Všichni fanatici jsou v zásadě úplně stejní a je celkem lhostejné který náboženský či politický směr zrovna náhodou vyznávají a udělali si z něj středobod svého omezeného světa. Díky své omezenosti, neschopnosti kriticky myslet,  představují pro ostatní lidi nebezpečí a proto by se jim nemělo ustupovat.

+7/0
11.8.2012 21:15

Vladimír Škopek

Re: Holt fanatici, tentokrát pro změnu katoličtí.

Fanatický katolík bojkotuje s transparentem koncert Madonny, fanatický muslim se odpálí v narvaném autobuse. Je trochu zvrhlé, že se to někomu může zdát stejné. Tohle házení křesťanství na hromadu s ostatními duchovními směry je opravdu směšné.

+2/0
11.8.2012 23:18

DDPLC

Re: Holt fanatici, tentokrát pro změnu katoličtí.

Fanatický katolík kdyby dostal možnost rozvinout svůj fanatismus obdobně jako ten fanatický muslim, tak bychom nepochybně opět byli svědky upalování čarodejnic a heretiků.:-)

+5/0
12.8.2012 0:44

Vladimír Škopek

Re: Holt fanatici, tentokrát pro změnu katoličtí.

To upalování čarodějnic a heretiků se odehrávalo v několika určitých dobách a vedly k němu určité důvody. Např. albigenští propagovali něco, co by znamenalo prakticky úplný rozklad společnosti - stejně jako zpočátku radikální husité. Čarodějnice jsou kapitola sama pro sebe, ale jednak se to dělo jen výjimečně a jednak církev zakázala i tu proslulou knihu Kladivo na čarodějnice. Pokud si pročtete svaté texty, nic o čarodějnicích ani pálení heretiků tam není. Naopak. Společnost prostě v jednu dobu měla potřebu se takto bránit proti domělým i skutečným hrozbám.Takže bych se toho teď nebál..jestli jste teda nezaznamenal nějaké velké výkyvy v naší mentalitě.;-)

+1/0
12.8.2012 1:12

Sharpe

Re: Holt fanatici, tentokrát pro změnu katoličtí.

Podivejte se, tito lide nikdy nepochopi proc se ve stredoveku lide mysleli a choval stredovece a ne jako moderni lidi A tak se jim v hlave micha stredovek s pritomnosti a mluvi o tom jako by se to stalo vcera Jenze my zijeme v pritomnosti a dobre vime, jakych honu na carodejnice se dopustili lide hlasajici ateismus v padesatych letech a kolik nevinnych lidi bylo narceno a popraveno,  ve dvacatem osvicenem stoleti, byli systemy, ktere se povazovali za ateisticke co rozpoutali tolik masovych vrazdeni Byli to verici, co byli obeti a cirkve co byli pronasledovany.

0/0
12.8.2012 3:57

DDPLC

Re: Holt fanatici, tentokrát pro změnu katoličtí.

Politický fanatismus je pochopitelně úplně stejně nebezpečný jako fanatismus náboženský a na době ve které se fanatik vyskytuje nezáleží. Fanatik vždycky bude jen fanatikem, narušenou osobností, psychopatem, .....v jakékoliv době.

+1/0
12.8.2012 10:50

DDPLC

Re: Holt fanatici, tentokrát pro změnu katoličtí.

Reálně si dovedu představit, že fanatik, právě proto, že je to fanatik, pokud k tomu dostane příležitost, se může opět domnívat, že doba si to žádá..... 

Fanatismus, jakýkoliv, je porucha osobnosti a porucha schopnosti používat aspoň v minimální míře kritický rozum, je to odhození jakéhokoliv "síta" kritického rozumu a to je extrémně nebezpečné pro fanatikovo okolí. Jaký politický či náboženský směr fanatik zrovna náhodou vyznává, to není příliš podstatné. Nebezpečný je fanatismus sám o sobě, protože když k tomu dostane příležitost, tak začne dělat dusno úplně všem, kdo nevyznávají omezený pohled identický s fanatikem.

+1/0
12.8.2012 10:47

Vendelín horkokrevný

vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Každej schizofrenik nebo fanatik může vidět bludy a bejt přesvědčený o své pravdě. I muslimové, i křesťané, prostě všichni sou přesvědčeni že poznali boha a vědí to, jako katolící věděli že země je placatá. A kdo z nich má tedy pravdu, když učí každej něco jiného? ;-D já řikám, že i hitler byl přesvědčen a své pravdě a o napojení na prozřetelnost... pozor na iluze a sebeklam - to že ste si s něčím jistí, ještě neznamená, že to musí být pravda (jako sem byl přesvědčen, že mi kamarád kdysi lhal, a pak sem se mu omluvil, nebyla to pravda)- tak to může být i s tímto! Bludy mají velkou moc - i davové šílenství a hysterie kolem panenek marií které se vždy za čas někde objeví. Lidé vidí i v mracích co chtějí - projekce, i souhvězdí sou pouze náhodná sestava + naše projekce ;-D

+10/0
11.8.2012 21:00

Sharpe

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Je dobre ze jste presvedcen o sve pravde, Horsi je to se vzdelanci a vedci, ti stale o vsem pochybuji

+3/0
11.8.2012 21:12

nespokojený ovčan na Hrad

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

myslíte např. Dawkinse? Nebo Denneta nebo Hitchense? Nebo Darwina? Nebo Einsteina (který popřel náboženství jako celek)? Sice je mu přisuzován jeden nepravdivý výrok, ale to lze snadno vyvrátit jeho dalšími výroky proti bohu. Najděte si odkazy ;-Da co se týče těch vašich limitů poznání, pořád lepší je posouvat (věda) než zůstávát u primitivního povrchu (víra);-D to že poznání má své limity přece neznamená, že budu věřit na mluvící hady - to pro mě neni dostatečná odpověď - a pak kdo je tu fanatik;-)

+6/0
11.8.2012 21:18

Sharpe

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Jo napred mi prisijte, ze verim na mluvici hady a pak my tu viru snadno vyvratite.

+2/0
11.8.2012 21:25

Volodovi spodky - smrdlavky

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

NA CO TEDA VLASTNĚ VĚŘÍTE??? ŘIKAL STE, ŽE STE KŘESŤAN, PAK ASI UZNÁVÁTE BIBLI A TAM SE TYHLE NESMYSLY PÍŠÍ, TAK V JAKÉ NÁBOŽENSTVÍ? VE VESMÍRNOU MIKROVLNKU, NEBO V COOO?? Ve zrození z panny?? ;-D V to že je morální strašit peklem (nový zákon)??? V to že je morální "neodpírat zlému" a nastavovat druhou tvář - tedy tolerovat zlo? Nebo na to,že bohatý nemůže do nebe (to spíš ten velbloud uchem jehly projde)!! To nezní zrovna Západně a motivačně (kapitalisticky) - pokrokově;-DJo a co se týče toho relativismu,  přestaňte ho používat na vědu, ale použijte ho hlavně na své vlastní učení, když už sme u těch hypotéz:D!!A já své morální zásady na hypotéze boha a nějakého hořícího keře a vyvoleného národa zakládat nehodlám!Radši si určim sám, jak se budu chovat-i bez odměn ráje či strachu z pekla ...

+9/0
11.8.2012 21:30

DDPLC

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Dopouštíte se řady zkratek, které se snaží dělat z Bible hloupou karikaturu a přitom jsou ale úplně mimo mísu. Je vidět, že jste Bibli zjevně nečetl a jen opakujete hesla, která jste někde zachytil.

Tak tedy např. ten výrok o boháči a jehle...... jednoduše řečeno on dle Bible není boháč jako boháč..... např. Boháč, který své bohatství získal korupcí, lichvou či tak nějak podobně tou jehlou dle Krista neprojde..... naopak boháč, který své bohatství získal např. tím, že vytvořil nějaký počítačový program, který si kupují miliony lidí a z toho pramení jeho bohatství, tou jehlou s vysokou pravděpodobností projde naprosto v pohodě. Takže nějak takto ve zkratce jak výkladu Bible rozumím já.;-)

+4/0
11.8.2012 21:42

Jan z Rokycan II

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Tak tomu rozumíte špatně - v bibli nejde o korupci, ale o to, že KŘESŤAN BY SE MAJETKU VZDAL NEBO SE O NĚJ ROZDĚLIL (TAKŽE VZDAL) I O POSLEDNÍ KOŠILI, NEJDE O NABYTÍ (ČESTNÉ ČI NEČESTNÉ),ALE O PRINCIP !! TAKHLE TO TAM BYLO PROHLÁŠENO - O TOM ,ŽE SPÍŠE VEBLBLOUD PROJDE UCHEM JEHLY NEŽ BOHÁČ ABY SE DO NEBE DOSTAL - TO JE PRAVÝ ŘECKÝ PŘEKLAD, UZNÁVANÝ I V BIBLI KRALICKÉ A VE VŠECH OSTATNÍCH ;-DRv!!

+3/0
11.8.2012 21:46

DDPLC

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Za prvé - já vidím snad celkem dobře, nemusíte mi tedy odpovídat velkým písmem. Děkuji. :o)

Za druhé - já Bibli rozumím tak jak jí rozumím. Tečka. Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu podobenství, jejíž text lze stěží brát doslova, tak nepochybně budou existovat různé výklady. K tomu rozdání bohatství. Já to chápu tak, že shromažďování majetku by se dle Bible nemělo dostat na první místo hodnotového žebříčku, nemělo by se to stát samoúčelným fetišem který nám bude nahrazovat Boha - tzn. měli bychom být připraveni kdykoliv se v případě potřeby majetku vzát, je-li to třeba a to i kdyby se jednalo třeba o naši poslední košili - např. když tím svému bližnímu zachráníme život. Jedná se samozřejmě o ideál ke kterému bychom měli směřovat, který ale asi málokdo je ochoten/ochopen bezezbytku splňovat. :o)

Kristus ale nenabádá k samoúčelnému nesmyslnému rozhazování majetku pouze z důvodu abychom se majetku zbavili a neměli nic. Kristus nebyl padlý na hlavu. ;-)

+3/0
11.8.2012 21:55

zuřívý a zlý atheista

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

To Sharpe: vy mě prosím odpovězte na 4 komentář zvlášť, protože to mě zajímá nejvíce!Na celý komentář, ne jen na první otázku po druhu vaší víry!

To DDPLC: znám bybli dobře: vy uznáváte možná nějakou dětskou limonádovou verzi(co se vám zlíbí),ale bohužel, i přes její symboličnost - je celá její filosofie jasná a nedvojznačná(to by pak šlo z i Mein Kampfu udělat obhajobu Wall Streetu:D)!1)celé je to protkané "miluj i nepřítele" a nastav druhou tvář a nedopírej zlému (tolerance zla)!! 2) nestarejte se o sebe, postará se bůh(pasivita)!! Na dalších stránkách o tom,že je dost lesů pro přístřeší a dost ptáků a ryby a zvěře pro potravu, že nemá cenu pracovat pro zisk,... (čili antikapitalismus a nic pro pokrok)!!3) s tim boháčem je to jasné - dělit se má křesťan, ne bohatnout (kapitalismus)!Takže já sem kapitalista a pokud si chcete brát z bible jen co chcete a vykládat to podle svého přání, pak prosím, ale já si tam můžu najít zase co chci já (když už sme u toho relativismu,platí i pro mě:D)

+3/0
11.8.2012 22:03

DDPLC

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Znova se usvědčujete z toho, že jste Bibli nečetl a jen opakujete hesla, která jste někde pouze zaslechl, avšak ani náznakem nepochopil. Nemyslím to nijak zle, pouze to konstatuji.

Pak je ovšem debata zbytečná, takže pěkný večer přeju a jdu spát.:-)

+3/0
11.8.2012 22:07

Voloda a jeho parta

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

To ovšem nebyl argument věcný -ale urážka!! :D!! Já bibli četl celou, a ta z těchto levných "hesel" bohužel sestává celá ;-D ... Sharpe: prosím nezapomeňte mi odpovědět na 4. komentář (na celý)!! Ten relativismus se dá vztáhnout i na vašeho boha a vaše učení, ne jen na vědu (ta má aspoň výsledky a argumenty)

!!Bůh možná nejde vyvrátit (ale ani potvrdit) = ale jednotlivé náboženské poučky a jednotlivá naboženství ano - například to zrození v 6 dnech a pod sou mi pěkné nesmysly:-PRv;-D

+3/0
11.8.2012 22:13

Sharpe

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Nahodou sem se znova vratil co to je 4 komentar, kde ho mam najit? Ptate se slusne tom ocenuji, ale nevim na co?

0/0
12.8.2012 4:33

Sharpe

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Vite co ja musim jit jiz pryc, tak vam pridam poem misto odpovedi.

Je ta pravda v Einstainove a nebo v jine rovnici? Osudovosti Allahove, ci nejsvatejsi Trojici? Je ve hmote ci atihmote ci v temne hmote virici, jez  v nekonecnu existuje, nezmenena i menici. Ve Vesmiru jez tezko shlednes znavenym zrakem poutnika,  touziciho shlednouti pravdu, jez vsak nam stale unika.

0/0
12.8.2012 4:40

DDPLC

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Jak jest celkem všobecně známo, Bůh je otázkou transcendentna - tzn. není možné jeho existenci žádným výzkumem, měřením, výpočty, smysly, apod..... dokázat ani vyvrátit. Je možné v něj věřit a nebo nevěřit, toť vše. To stejné platí také i pro formu té víry - věřit přímo, nebo pouze skrze Krista, či nějak úplně jinak, věřit v monoteistické náboženství, nebo nějaké jiné, atd.... i toto je otázka transcendentna.

Takže, pokud někdo věří v Boha formou svázanou katolickou věroukou, lze to brát jen jako jeho osobní rozhodnutí, jehož správnost či pomýlenost nelze nijak rozhodnout.

Agnostici z tohoto důvodu říkají, že vůbec nemá smysl existencí či neexistencí Boha se zabývat, protože stejně nemáme šanci dojít k nějakému konkrétnímu závěru - nemáme šanci existenci ani potvrdit ani vyvrátit. Proto je dle agnostiků (aspoň dle toho, jak jsem tu filosofii pochopil) ztrátou času se touto věcí zabývat.:-P

+5/0
11.8.2012 21:27

net.Xtreme se nevzdává

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Jenže celou řadu výroků třeba v Bibli lze zkoumat a vyvrátit či potvrdit jejich pravdivost. Otázkou je, jak čestný je postup, pokud se ukáže, že Bible lže začít vykládat danou pasáž alternativně...a čekat, zda daný alternativní význam zůstane platný i do budoucna...

+2/0
11.8.2012 22:03

DDPLC

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

No, já Bibli beru jako knihu podobenství, tzn. nechápu ji doslova. Ta podobenství mě zároveň musí dávat vnitřní logiku, nesmí se jednat o něco, co bych ohodnotil jako logický rozpor, příp. nesmysl. Dle mého osobního názoru výklad Bible není možné brát zcela doslovně. Kterýže známý filosof prohlásil, že "Bibli je možné číst vážně, nebo doslova"?:-P

+2/0
11.8.2012 22:13

Volodovi trenky

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Pozor pane, to že bible nemá výklad (čili že jich má nekonečně) - to už je sám o sobě výklad bible!! ;-D!!A k čemu ta kniha teda je, když nemá výklad? To jako můžu vraždit a řikat, že to vidim v bibli???:D jako vy inkvizitoři?? "Neodpírej zlému a nastav druhou tvář" znamená podle vás co? Kolik je zde možných výkladů? Vraždi jak se ti zlíbí???:;-D Symboly sou obrazy pro myšlenky, jsou to přirovnání a ty se daj vyložit jednodušše, příklad: spíš projde velbloud uchem jehly než aby šel do nebe (přirovnání pro) nikdo bohatý co žil pro zisk a nerozdal to chudým prostě nepude do nebe - toť jediný výklad možný :D;-D

+2/0
11.8.2012 22:21

Sharpe

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Problem je zase s prekladanim s jednoho jazyka do druheho. Co znaji aramejstinu tvrdi, ze ucho jehly znamenal uzky obranny prusmyk v hradbe, kterym sice velbloud projit mohl, ale velmi obtizne a casto i ne. Ovsem v cestine toto podobenstvi nedava takovy smysl. Ovsem aramejstina, jazyk, kterym mluvil i Kristus je dnes mrtvy jazyk, pokud vim posledni lidi tim mluvici vyhubil Saddam.

0/0
12.8.2012 4:50

Vladimír Škopek

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Církev nebere Bibli jako dokonalý text, ale za dokonalou považuje inspiraci k jejímu napsání. Prostě je to inspirující text, ale ne básnička kterou máš umět nazpaměť. To taky pomohlo spolu s absorbováním antické vzdělanosti k tomu, aby se křesťanství vyvinulo v průběhu dějin. A díky tomu teď o ní můžeme pochybovat. Korán se bere absolutně, i když si v mnoha místech odporuje. A podle toho stále sílící a stále zabedněná pozice islámu taky vypadá.

+1/0
11.8.2012 23:28

Volodova piha

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Církev bere bibli jako nevyvratitelné dogma!! A dogma tomu i říká!! Jinak by se klidně taky mohla řídit podle Koránu, když už by nebrala vážně bibli, tak proč ne třeba korán?;-D!! A v Bibli je většina věcí na hlavu a protikladných, ale my uznáváme jakousi limonádovou verzi, k čemuž jednou dojde i v islámu,než odhodíme náboženství jako celek, jinak dopadneme jak Rusové co zavíraj holky za oprávněný protest proti pokrytectví církve(Husa upálili, Pussy Riot zavřeli, Politkovskou zastřelili)!!! Pryč s nábožnejm fanatikama!!A umírnění sou jen pokrytci (jako umírněný nacista)!! Prostě si berou co chtějí z té knihy, a to se mi nezdá, buď brát vše, nebo zavrhnout! Protože 80%sou splašky(zrození z panny, vyvolený národ,...), tak spíše zavrhnout!!Mě bible přijde amorální a chování církve ke gayům a HIV a kondomům,... mě přijde jako zavrženíhodné, budu proti ní bojovat jako proti rasismu-je to to samé

+2/0
11.8.2012 23:36

Vladimír Škopek

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

;-D vy jedete. Opravdu není dokonalý ten text, ale ta boží inspirace. Ta je dogma. ;-) Za doslovné jí berou jenom některé radikální protestantské církve. Říkal mi to kromě mnoha jiných i miláček multikultur Halík, tak by to snad mělo sedět. Je to i na wikipedii, v encyklopediích atd. ;-) A mimochodem, ona ani nejde brát doslovně, protože Nový zákon byl psaný v řečtině nasáklé tehdy filosofickými výrazy a i v ní samotné je několik prakticky filosofických pasáží (např. evangelium sv. Jana). Tož tu nelakujte a nenapadejte kořeny svojí kultury - zvlášť když způsobily jak mluvíte a kde mluvíte.:-)

+1/0
11.8.2012 23:47

Voloda na výletě

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

No pokud ani církev neví, co se v bibli píše, tak pak je doopravdy k ničemu ona i její učení ;-DMěli na to dost dlouho!! A když nikdo neví, co se v ní píše, tak já jí rozhodně nemohu brát jako morální základ pro své chování, protože musim řešit konkrétní problémy, ne nějaké špatně přeložené bláboly;-D A moje kořeny sou anticko-pohanské, nikoli křesťanské, to jen brzdilo rozvoj a upalovalo nejlepší hlavy své doby (Bruno,...)!!Když církev tvrdila, že země je placatá, a teď tvrdí o trojjediném bohu a zrození z pany a .. nemůže se mýlit i dnes, když už se mýlila v té evoluci (vznik v 6dnech), a v tom Noem (dinosaury nějak nezachránil:D), a atd atd... může se koneckonců mýlit ve všem a inspirace je kde? Vždyť je to hloupější kniha než Platonovi nebo Pythagorovi, mnohem starší knihy:D

+2/0
11.8.2012 23:56

Vladimír Škopek

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Viz dole. A kořeny máte pohanské přesně jaké? To se modlíte k Radegastovi, nebo ke komu a slavíte slunovrat? Víte když se antika rozpadala, křesťanství z ní hromadu věcí zachránilo, ve středověku díky církevní organizaci využilo a rozpracovalo a v novověku se z této nové kulturní syntézy odehrála vědecko - technická revoluce. Ono ve středověku byli prakticky všichni vědci u církve a i dál jich tam bylo požehnaně. Do osvícenství samozřejmě vystupovali proti názorům, které je mohly ohrozit, ale Mendel, Koperník, Priestley, Diviš atd. - to byli duchovní. Díky křesťanství teď můžete používat rozum a samo křesťanství v sobě má zabudované dědictví antického rozumu. Víra je pak něco jiného a v křesťanství prostě zastřešila rozum a dala mu mantinely, na nich vznikala až do osvícenství naše kultura. Vy se můžete cítit kým chcete, ale kořeny máte dané. Tak proti nim pořád tak nebrojte, prosím.:-)

+1/0
12.8.2012 0:12

Vladimír Škopek

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Jojo, všechno je dokázané. Na tuty. I že to všechno není jen sen, že vesmír vzniknul z ničeho, že my jsme my, že to co vidí moje oko a zpracovává můj mozek je skutečnost, že nejsme hlavní postavy v mimozemské reality show a že je jediná pravá víra na celém širém světě - a tou je ateismus. Vaši jistotu bych chtěl mít...říká se jí totiž víra. Důkazy pro svá tvrzení totiž mít nemůžete. Ono to nejde. A jsme tam kde jsme byli - v naší nevysvětlitelné realitě, kde ale věda západní kultury, vycházející z originálního propojení antiky a křesťanství provádí zajímavé věci. ;-)

+1/0
11.8.2012 23:39

Volodova dobrá vůle

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

No pokud je tedy vše tajemné a relativní, tak to platí i o vaší hypotéze existence boha jako o mé, že neexistuje ;-D!A vaše nauka je tedy stejně relativní jako ta Koránu nebo ta vědecká;-D!!Ale věda alespoň testuje a zkoumá, náboženství zůstává u povrchních vysvětlení (jako sou ty vaši mluvící hadi, zrození z panny atd..)!! A rozhodně nebudu zakládat svou morálku na učení o vyvolených národech, o neodpírání zlému, o blahoslavených chudých duchem - což zjevně vy křesťané ste;-D!! Já totiž raději argumenty, logiku, fakta a experimenty(evoluce je dokázaná-výzkum DNA, pozorování, kosterní nálezy,..) zatímco mluvící hadi?:D - no, Západ vyrostl na antice a boji proti cirkvi(viz Voltaire,Bruno,Galieli,...)

+2/0
11.8.2012 23:46

Vladimír Škopek

Re: vy co věříte že ste poznali boha, kde máte důkaz?

Jednak pro křesťany je směrodatný Nový zákon,tak tam nepleťte nic o vyvoleném národu atd., prosím.Jednak máte pravdu, opravdu nevím jestli je Bůh, nebo není, jestli jsme jenom náhoda, nebo ne, ani nic jinýho..prostě můj rozum nemá šajna.Ani já, ani vy. Věda mě fascinuje stejně jako vás, ale ona má své limity a je hloupost tvrdit, že . Já prostě vysvětluju, že naše západní kultura, společnost, zvyky, morálka, myšlení...to všechno vzniklo z naprosto originálního spojení antiky a křesťanství.To dalo světu moderní svět vědy a techniky. A vy tohle spojení napadáte a berete si z něj jenom rozum...kdyby byl rozum všespásný, tak staří řekové, kteří objevili princip parního pohonu, už teď objevovali nové galaxie. Jenže takhle to nefunguje, je nutné udat směr, zásady atd. a k tomu jen věda nestačí. A Západ se teď kulturně rozpadá. Neříkám ať se pokřtíte atd., to vůbec, ale ať do svých vlastních kořenů přestanete kopat. Jiné totiž nemáte. Spíš byste na ně měl být hrdý.

+1/0
12.8.2012 0:02

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.