Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bourání ruin po sovětské armádě v Ralsku prověří policie

Policie se bude zabývat loňskými demolicemi sedmi starých objektů, které zůstaly po sovětské armádě u letiště Hradčany v Ralsku. Bývalý správce letiště totiž podal kvůli demolicím trestní oznámení. Domnívá se, že jsou až čtyřikrát předražené, a Liberecký kraj kvůli tomu přichází o miliony korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karban Hazard

spravce letiste

já jsem jako jeden ze tří členů výběrového řízení podepsal již předem určeného vítěze...o to lehci vas bude odsoudit za porusovani povinnosti pri sprave ci zneuziti pravomoci ver. cinitele, pane! ;-)

0/0
8.8.2012 16:36

Reptilian

Kraj stále nekoná a vytváří si nepředstavitelné podmínky

Z infrastruktury na severu letiště mohla být perfektní průmyslová zóna a to prosím klidně i dnes. Ty paneláky co jsou na fotce, jsou pouhý vzorek toho co se v těch lesích dá najít. Je tam bývalé nádraží, obrovské haly na opravy a údržbu letadel (tím nemyslím úly u dráhy) většina z toho ještě stojí a díky stavbě ze želozobetonu by se i dala zachránit a dále účelně využít (stejně jako se postupně rekonstruují paneláky co jsou o pár metrů vedle od těch na fotce).

Problém je však v kraji, který netuší, co si za to říct. Před 15ti lety chtěli za pronájem úlu cca 8000 ročně, dneska tyto smlouvy pomalu ztrácí platnost a obnovují se novými smlouvami, ale zde se bavíme o částce 290 000 ročně za jeden (!) úl. Nebo další příkladem jsou Mimoňské války, kde úřednici chtěli za povolení stále se zvyšující částky, až se jim organizátoři na Mimoňské války vykašlali a místo toho, aby měl kraj z letiště alespoň nějaký příjem, tak se raději připravil o všechen příjem.

0/0
7.8.2012 20:06

ftdolton

Re: Kraj stále nekoná a vytváří si nepředstavitelné podmínky

V mnohém máte pravdu, ale u Mimoňských válek mám trochu jiné informace. Organizátor (jméno teď honem nevím, ale je to fyzická osoba) s krajem i městem Ralsko klasicky "vyjebával" - dohodli se na malém nájmu s tím, že město bude mít podíl ze vstupného, ale pán dal vstupné pár korun, ale vybíral několik set za auto.

Takže se asi nemůže divit, že blbečka mu nikdo nechce dělat opakovaně za sebou ....

0/0
8.8.2012 16:02

Reptilian

Re: Kraj stále nekoná a vytváří si nepředstavitelné podmínky

No dobrá, o Mimoňských válkách se nejspíše mýlím, vycházel jsem z informací zde na idnesu :-/

0/0
8.8.2012 17:30

Aladár Ladič

Pokud to potřebovali

zlikvidovat,tak měli povolat do zbraně romské pracovní zálohy.

0/0
7.8.2012 17:34

GGeorgex

lepší zbourat

než aby se tam vytvořilo ghetto neplatících a nepřizpůsobivých a to že jich tma ve městě už je více než normálních obyvatel. Lepší Rusáci nebo Němci než tahle banda, která jenom dělá bordel a problémy!

+1/0
7.8.2012 15:27

Dýzl

A komu to patřilo po odchodu rusáku?

Někdo za to snad odpovídal? Možností využití bylo mnoho. Nebo snad došly nápady a kreativita?

Co bych za to dal, mít takový panelák v roce 89. A určitě by se nemusel bourat a byla by tam prosperující firma. Znám spousty možnosti k využití. A teď bude stát ještě vyhazovat naše prachy za demolice.

Když ten fenomenální Kocáb vyhnal rusáky, měl se i starat, aby se nerozkradlo co po nich zůstalo. V Ralsku by klidně mohla být průmyslová zóna, domovy důchodců, sociální bydlení, technologické firmy. Jen by se ještě ale muselo vůbec chtít u nás něco vyrábět. Každý chce byt jen manager nebo obchodník. Tvůrčí práce je na okraji společenského zájmu.

0/0
7.8.2012 13:31

bednarik62

Jestli

za 1)) by to měli hradit Rusáci--- a za 2)) jestli tam nejde nahnat pár tisíc sociálek, kteří nemohou sehnat prý práci a pobírají na rodinu cca 35.000,- Kč za 1 měsíc ?? On to asi žádný úředník neumí zorganizovat.

0/0
7.8.2012 11:52

Fungy

Re: Jestli

?

+1/0
7.8.2012 12:25

Vlna hněvu

Když to rusáci opouštěli

mělo to okna, dveře a kovové prvky. Za dvacet let to Češi, nadávající na rusáky, spolehlivě rozkradli.

+2/0
7.8.2012 10:57

Kidkid

Re: Když to rusáci opouštěli

Kdyby tam byli hned nastěhovali všechny co chtěli byt a udělali odtamtud dopravu třeba do Prahy tak byly domy v pořádku. Ale Rusové odtamtud odvezli kde co takže ty domy byly stejně na opravu.

+1/0
7.8.2012 11:15

martinpj

Re: Když to rusáci opouštěli

Stejné jako Milovice....

0/0
7.8.2012 11:18

karelka3

Re: Když to rusáci opouštěli

ale prdlajs, nikdo to nehlídal roky, tak to magneti sebrali. Přijeďte se podívat do Terezína, jak tu vypadají baráky po armádě. Zajeďte do Zákup. RvRv

0/0
7.8.2012 12:54

MSG

Re: Když to rusáci opouštěli

Terezína?? Nemyslíš ale "ty baráky po Němcích", ne?

0/0
7.8.2012 13:42

Najdete na iDNES.cz